Čistíte bábätku záhyby liehom?

veronika81
9. aug 2009

Ahojte,
dnes som sa rozprávala s jednou známou, ktorá má 4-mesačnú dcérku a povedala mi, že ona každý večer čistí malej záhyby na tele liehom. Mne sa to nejako nezdá, pripadá mi to dosť agresívne, veď ak má náhodou bábo zapareninu a podráždenú pokožku, musí to aj štípať 😖
Robíte to tak niektoré? Priznám sa, ja som o tom ešte nepočula..

dejka77
14. okt 2011

@maggie2 Lieh by som urcite nepouzila 🙂 , ani na pupok som jej to nedavala a na 4.den odpadol. Akurat som rozmyslala nad harmancekovym cajom, hmm ale ked hovoris, ze to moze uskodit. Najviac sa mi pozdava puder, potom mozno krem.

maggie2
14. okt 2011

@dejka77 harmanček nemusí uškodiť . (ale niektorí ľudia sú naň alergickí, vrátane detí) skús predom teda vyskúšať harmančekom iné miesto na kožičke, ak by bola alergia, prejavilo by sa začervenaním. V zásade netreba veľmi experimentovať, ale spravidla ak človek niečo takto ošetrí a ešte sa to zhorší, jasné je že nepoužívať

jaa
14. okt 2011

Normálně umýt a jemně promazat krémem.Lihem ne!!!

dejka77
14. okt 2011

@maggie2 Malo by to byt ok, lebo to som jej davala aj na ocka ked mala hnisave a nemala reakciu.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka38
14. okt 2011

@briketa by si sa divila, mne este v porodnici kazali malemu cistit krk liehom!!! tam mu ta sestricka normalne obstriekala cely krk liehom, lebo ho mal zapareny, ked som to videla stacilo mi... tot slovenske zdravotnictvo 😠

anieanne
14. okt 2011

Panebože, líh v žádném případě !

dana3262
15. okt 2011

Cerny nebo jeste lepe repikovy caj. A dobre vysusit. To je jasny, ze lihem se pokozka spali. Uff..docela sila 😲

nguyen
15. okt 2011

nie, umyjem mydlom a oplachnem vodou pri kupleli (kupem raz za dva dni) a dobre vysusim, snazim sa netriet ani osuskou ani vatou, iba jemne osusim a zahyb na krku, ktory je u Evy najcitlivejsi, lebo dost zvracia (cim jej vzdy vsetko tecie po krku) susim tak ze jej ho "ofukujem" - poradil nam to lekar a odkedy jej zahyby udrzujeme suche, nema s nimi ziadne problemy.

maznacik007
15. okt 2011

nuz skuste si vycistit podrazdenu vydratu pokozku v miestach zahybov napr. v oblasti genitalii a potom si treba zvazit ci pouzijete lieh na zahyby svojho babetka...

kalo
15. okt 2011

Tak to slyším poprvé...proč lihem????????? 😲 😲 😲

lilliaan
15. okt 2011

Preboha! liehom?? Tak ja som mala len ten na cistenie pupiku, ale nikdy by som necistila ziadne zahyby svojho babatka liehom a uz vobec nie nic zaparene 😠 A preco vlastne? Ja som svojho maleho kazdy den okupala, potom namazala (prvych 5 mesiacov som pouzivala konopnu kozmetiku pre miminka CutisHelp).. a nikdy nemal zaparene nic,, na prdelku pouzivam Sudocrem. Vlhcene obruzky len tie bez Aloe a harmanceka a kadecoho... len obycajne vlhcene...
A to by som chcela vidiet v ktorej knihy o dietati radia natierat telicko liehom! A to som toho precitala dost! 😝

briketa
15. okt 2011

@dejka77
...to ked su tie zabijackove a kacacie doktoraty, potom to takto smutne dopadne... 😒

zuzana76
15. okt 2011

fuha, nie nikdy som necistila liehom

pattie
16. okt 2011

Záhyby mažu olejíčkem. Když měla dcerka zapařenej krček - resp. záhyby, mazala jsem je Sudokremem a za chvíli to bylo OK.

lillah
16. okt 2011

@maggie2 uplny suhlas... s tymi bylinkami opatrne. Kazde babo reaguje inak. Ja som mala neprijemnu prihodu s dcerkou. Som si zamenila kamilkovy caj za repikovy a malej som tym natrela tvaricku lebo mala dost hlboke skrabance. No namiesto toho aby sa to ukludnilo, jej pol tvare napuchlo a ocervenelo. Takze dievcata pozor pri zarabani byliniek. Radsej aj dvakrat skontrolujte co davate do pohara 😉
A urcite NEPOUZIVAT LIEH na detsku pokozku. Tiez som sa pytala doktorky a tak na mna pozerala, ci som normalna.