Čistíte vašim bábätkám uši?

rimmel
9. sep 2009

ja ano, vzdy po okupani....je to OK? lebo teraz som nato nejak zabudla par dni a vidim ze uz ma zanesene a hovori sa ze cim viac cistis,tym viac mazu sa tvori?

ako to teda je?

winki.w
9. sep 2009

ahoj, ano cistim, boli sme u usnej, lebo mala si stale skriabala usko (mala tam len taky akoby stvrdnuty maz, nic vazne). Kazala nam kvapkat stolovy olej, ze sa to potom uvolni a potom nam to len preplachli. ked som sa pytala, ci sa maju uska cistit, tak ona ze podla nej ano, nie ako hovoria niektori lekari, ze sa to nema. Strcit sparatko a len jemne dookola vycistit po kupani..

rimmel
autor
9. sep 2009

ok dik tak teda budem pokracovat v cisteni..ved aj ja si denne cistim tak preco nie aj babatku 🙂

nikollette
9. sep 2009

Ja nečistím stále po kúpaní, veď to by bolo každý den..
čistím ked tam niečo vidím...
a do hlbky sa nemajú uši čistiť, ani dospelý, nie to ešte bábatká 😉

katrin21
9. sep 2009

rimmel:denne sa usi cistit nemaju, len ked viditelne uz ten maz ide von.. to vam povie kazdy usny 🙂)

usny maz ma svoju funciu a ked to stale do hlky cistit, koza sa vysusuje, straca svoju potrebnu mastnotu, usi mozu zacat svrbiet, supat sa--( moj priatel ma teraz tento rpoblem prave pre caste cistenie...)
ak neveris, kup si zivot , tusim tento alebo min tyzden sa tam na to pyta jeden clovek v poradni... lekar odpoveda.

rimmel
autor
9. sep 2009

jasne ze nie do hlbky...a denne cistim len sebe, maleho kupem kazdy druhy a po kupani ma vzdy spinave tak to tam nenechavam...

berus222
9. sep 2009

ja si tiez cistim kazdy den a je pravda, ze cim sa viac cisti, tym viac mazu sa tvori. malemu cistim tak raz za tyzden. az ked vidim, ze ich ma spinave. pritom dr nam povedala, aby sme mu necistili.

katrin21
9. sep 2009

a susedim maly mal zapal stred, ucha a boli v nemocnini, a lekari im vyslovne zakazali cistit usi ---- len to co vyjde von. 😝 😉

rimmel
autor
9. sep 2009

no a sme znova doma..jeden lekar hovori ano druhy nie..vyber si! 🙂

ja ale cistit budem...ved necistim do hlbky len navonok.

dik za opovede

nikollette
9. sep 2009

Však keď čistíš navonok, t.j to čo víde von, tak je to v pohode... 😉

wild.horses
9. sep 2009

my cistime uska len ked mu v usku nieco vidim. Tak ako tu bolo spomenute, nema sa cistit prilis do hlbky. Cistenie usiek je u nas OK. Strihanie pazurikov je BOJ. Tak striham ked kojim 😉

amy14
9. sep 2009

ja takisto čistím len ked vidím,že tam niečo má...mám tyčinky pre detičky a ani sa nimi hlboko nedostanem a aj tak jej to len rýchlo vyčistím,lebo sa pri tom otáča....

nikollette
9. sep 2009

My striháme nechtíky ked spinká zase 😅
aj uška vtedy zvyknem čistiť, nech sa nemykne náhodou 😉

dominka11
9. sep 2009

čistím, ale nie každy den, tak 3krát do týždna.

erikasadek
9. sep 2009

spravne sa nema;; len vonkajsia cast ucha... 😉

ten maz v uchu chrani , uska detom...; 😉

takze menej infekcii a zapolov ucha.. 😉

osobne t vsade nam to tu vzdy zakazuju a ked vidia ze su cistene, tak sa stal eprizvukuju nedotykat!!!! nebojte sa nic sa nestane;. 😉

cikyta
9. sep 2009

Čistím.Každý den.

lienka79
9. sep 2009

usi by sa nemali cistit kazdy den...tem maz aj ochrannu funkciu...Ja som ale napriek tomu cistila kazdy den..nakolko malemu sa tvori toho maz viac,ako je ebzne...usko sa ma cistit tak,ze cistit len vonkajsi zvukovod..nepchat palicku do vnutra..lebo mozes vytvorit zmazu taku zatku..kt.potom b´vyberie az lekar..moze aj slabsiepocut koli tomu..
Vhodner su an to tie cistiace tamponu do usi urcene miminkam..s tymi "bombulani" na konci 😅

pajinka23
10. sep 2009

ja som tiez toho nazoru,ze uska sa nemaju cistiti kazdy den ani dospelim nie tak este babetkam 😉 😉 malemu cistim len ked mu vidim ze ma v usku 🙂 🙂 maz ma ochranu funkciu a hlavne u malich deti 😉 😉

pajinka23
10. sep 2009

nikollette aj ja strihammalemu nechtikyked buva lebo inak si ich neda ostrihat ani nahodou 🙂 🙂 a hlavne na nozickach lebo je veeelmi steklivi 😀 😀

alias313
10. sep 2009

ušká čistím každý den po kupani a pohodka 😉 strihanie je aj u nas katastrofa 😀

rimmel
autor
10. sep 2009

ja tiez striham pri kojeni a neni ziadny problem, pouzivam pri tom tie cvakatka..cvakatko :D

jasminet
10. sep 2009

ja tiez striham nechtiky na rucickach pri kojeni. usi cistime asi kazdy druhy den po kupani, do hlbky ale nejdem.

wiwienne
10. sep 2009

Ja cistim po kupani a niekedy cez den, ked vidim spinku alebo mazik...maly to neznasa...to potom luskam prstami, aby sa kukal do strany a nastavil usko 😕 🙂

wiwienne
10. sep 2009

No ja som tiez kedysi strihala pri kojeni, ale to su stare dobre casy, dnes mi maleho podrzi manzel...pouzivame noznicky, strihame kazdy druhy, treti den, rastu mu neuveritelne rychlo..

cikyta
10. sep 2009

Nešprtám jej krkolomne ušká.Ale príde mi prirodzené po každom kupely ich trošku utrieť aj v záhyboch uška. 😉

tajava
10. sep 2009

ja cistim uska kazdy druhy den (tak aj kupeme), ale tymi tycinkami pre miminka, to mi to vlezie do uska iba minimum, ale aj napriek tomu mu na druhy den najdem spinave usko, nejak sa mu vela zanasaju

nechtiky striham ked je hore - na nohach uplne v pohode, pozera na mna ze co robim, sem-tam potiahne nozicku, takze musim byt velmi opatrna. Na ruckach mu striham tak, ze ja si sadnem, maleho si dam do lona, nieco na hranie do jednej rucky (hned to je v puse) a striham na tej rucke, co ma volnu. Potom mu prehodim do druhej rucky a striham druhu. Niekedy mi drzi v pohode, najlepsie, ak niekto nanho rozprava, ale niekedy nechce, to sa mi zadari ostrihat dva prsteky a potom o hodinu dalsie a tak striham niekedy aj cely den 😀

kkristinka
7. nov 2010

ahojte, prosim neviete mi niekto poradit nejaku setrnu metodu na odstranenie mazu za uskami? nejak som to dost dlho odkladala a teraz to uz malickemu nejde, je to taka zvlastna konzistencia a nechcem mu to zoskrabovat nechtom, lebo ta pokozka je citliva... dakujem za kazdu radu...

strapco13
7. nov 2010

@kkristinka mozes tu tycinku na cistenie usi namocit do peroxidu a tym povytierat za uskom, potom dobre vysusit

pia22
8. nov 2010

@kkristinka na vaticku daj detsky olejcek a poriadne natri, nechaj posobit aspon 15 min. a suchou vatickou zotri, krasne sa zojde🙂.

kkristinka
9. nov 2010

@strapco13
@pia22 ... dakujem Vam baby, idem na to 😀

rainee
22. jún 2012

ja cistievam malej priebezne uska , ale nie uplne dovnutra. kupila som teraz aj audispray junior, mozno sa to bude lepsie cistit lebo ona to cistenie neznasa a stale sa myka. lenze som si vsimla ze sa jej tam vytvorila usna zatka, rozpusti to ten spray ci treba to ist vybrat usnemu, nevies poradit @strapco13 ? dakujem.