Čo si myslíte o gmo potravinách?

viestta
23. máj 2022

To, že u nás GMO nemáš, tak ma to netrapi

dagmarovita
autor
23. máj 2022

@viestta v Nemecku, včelár nemohol predávať svoj med ako bio med, lebo jeho vcely chodili aj do gmo kukurice, bol za to súd v Europskom sudnom dvore. Aj my jeme gmo potraviny, ale do nejakej hodnoty to netreba oznacovat, napr. krmiva pre prasce, kravy... Ved su aj obaly potravin, ze bez gmo.

viestta
23. máj 2022

@dagmarovita keď už tak, kukuricu neopeluje hmyz, teda ani vcely, kukurica je opelovana vetrom a nedáva nektár, čiže niekde sa chybička vludila...

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
11. jan 2023

@bilberryday inac vies o tom, ze inzulin pre farmaceuticky priemysel vyrabaju geneticky modifikovane bakterie?

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dagmarovita
autor
11. jan 2023
beky223
11. jan 2023

Nerobila by som z GMO takého strašiaka. To že je niečo geneticky modifikované nerovná sa automaticky škodlivé. Práveže v tom môže byť nádej pre uživenie zvyšujúcej sa populácie ľudstva...

dagmarovita
autor
11. jan 2023

@beky223 jedla je dost, len niektorí sú tak nenažraní, ze aj ked si mozu kúpiť celú Europu nemajú dosť. Gmo neni šlachtenie, podla mna co neni prirodzené, prirodné je uz menej zdravé.

beky223
11. jan 2023

@dagmarovita genetickou modifikáciou sa dá dosiahnuť aj zvýšená odolnosť plodiny proti suchu, obohatenie o vitamíny a minerály, ktoré predtým nemala... Poklad v takej Afrike. Predo mňa keby dal niekto klasický súčasný zemiak a GMO zemiak, ktorý bude mať navyše nejaký vitamín, ktorý mi inak v strave chýba, určite si spravím hranolky z toho druhého ;) obrazne