Cvičení, zvedáním za ruce a nohy. Máte zkušenosti?

olekula
4. nov 2009

Chtěla bych se zeptat, jestli jste se některá setkala se cvičením dětí (9 měsíců), kde se dítě zvedá za ruce nebo nohy do vzduchu, otáčí se ve vzduchu za ruce do kotoulu apod. Jsem v zahraničí (v Rusku) a přihlásila jsem nás s dcerou na dětský fitnes, ale tyhle cviky nás opravdu zaskočily. Mám strach, aby to malé neublížilo. Ostatní aktivity jsou v pohodě - hopsání na balonu, různé přelézačky, koulení míčků a tak, to znám i od nás. Díky za radu. 😉

soanpe
4. nov 2009

Taky už jsem o takovém cvičení viděla reportáž,kde ty cviky prováděli rodiče,kteří vedli "eko"život a docela měli problém se sociální péčí.
myslím,že to není úplně vhodné pro děti už jen kvůli kloubům a nemluvě o mozku,který volně "plave" v lebce.ani vazy na krku nejsou dosti pevné,aby při takových "cvicích" udržely hlavu dítěte.
já osobně, v zájmu zachování zdraví dítěte, bych tyto cviky odmítala 😖

maatkka
4. nov 2009

No neviem ci je to vhodne ale mne osobne pri takom pohlade naskakuje husia koza. S tak malym dietatkom by som to urcite nerobila...

nikollette
4. nov 2009

Tie obyčajné cviky ako gulanie lôpt, a hopsanie na lopte je podľa mňa Ok...
Ale tie ostatné krkolomné kúsky, by som s tak malým bábom určite nerobila.
Načo pokúšať....

rimmel
4. nov 2009

no ja teda neviem...ale hadam by to nerobili kebyze to ma detom skodit?

maatkka
4. nov 2009

No segra tak blbne so synovcom a jemu sa to paci ale ma 4 roky nie 9 mesiacov... My s malou tiez obcas vymyslame take ze si ju prehodime cez rameno chytime pod pazuchu "ako vrece zemiakov" a podobne "cviky" co nam ukazovali aj na rehabilitaciach ale vzdy nas varovali pred prehnanym tahanim za ruky ci uz do sedu do stoja alebo do vzduchu - to vraj viac uskodi ako pomoze a pravdu povediac neviem na co by to malo byt dobre... Viem ze na takychto cviceniach je to pod dozorom ale pri malych detoch staci fakt chvilocka a moze sa nieco stat. Cviky na tie partie alebo svaly su urcite aj ine a bezpecnejsie - toto by som si nechala ak vobec tak na neskor... Ale to je len moj laicky nazor 😀

helulicek
4. nov 2009

no tak já bych to rozhodně s mimčem nedělala. Takoví prcci nemají ještě pevné vazy, klouby, není zcela vyvinutá nervová soustava, určitě to není dobrý ani na páteř atd. atd....jinak hopsání na míči, přelézačky tak to je normální aktivita a naopak děti podporuje v rozvoji a celkové pohybové aktivitě....

berenika39
4. nov 2009

ahoj, tak si myslím, že pokud je to nějaké certifikované centrum, tak tam dělají jen věci, které jsou vhodné pro určitou věkovou skupinu, děti jsou jak kočky, možná to k něčemu je....ale sama bych se do toho nepouštěla, a hlavně - pokud k tomu nemáš sama důvěru, rozhodně to nedělej, tvůj strach právě může způsoit nejakou nehodu, a prcek to vycítí, nebude mu to příjemné , a o to jde, aby se mu to líbilo, ne? 😉 😉

Prostě bych hopsala všechno ostatní a u těch artistickéjch výkonů bych se hezky omluvila,to snad pochopěj.... 😉 😉 😉 .do ničeho se nenech nutit, to nebývá dobré.

marecek4
5. nov 2009

tak to je dost silný kafe,táta s náma dělal obyčejný kotrmelce,ale to jsme byli starší-dítku se sehne a mezi nožičkama prostrčí ručky za které je vytažené do kotoulu,ale já na to nenašla odvahu abych dětem neublížila a v Rusku s miminama trénují na cirkus,řiď se tím co cítíč že neublíží,hlavně ať je mimi v pořádku,na zbytek bych se pořádně podívala jak děti chytají a pak opatrně zkusila,já dělala jen kotrmelce tak že jsem prcky držela pod ramínkama trochu volněji -zvedla jsem je do vzduchu,nožičky zapřela o prsa a dotočili jsme se na zem-to jsme dělali asi od roku dokud mi stačily ruce a síla

jankaja
18. jan 2014

My sme chodili s malou na cvičenie na fitloptách a cvičiteľka nám vravela, že dieťa by sa do veku 3 rokov nemalo dvíhať do vzduchu za natiahnuté ruky, práve kvôli tomu, že nemá pevné kĺbiky. Vo veku cca. 9 mesiacov to preto považujem za úplne nevhodné.