Dávať počas jedenia dieťaťu piť?

katka13122
11. júl 2008

davate svojim detom pocas papania pit???len tak par glgov?,nam to dr zakazala 😖 ...ze ho moze stoho nafukovat...preto by som rada vase nazory...

emjee
11. júl 2008

katka pokial viem, tak pit pocas jedla sa neodporuca ani dospelym, takze to nebude ani nic pre deti
vid napr. http://lesk.zoznam.sk/cl/10192/173216/Zdrave-za...
Veľa sa diskutuje aj o tom, ako je to s pitím počas jedla a po ňom. Mnohí odborníci tvrdia, že telo treba zavlažiť približne desať minúť predtým, než sa pustíme do chutného menu, a vody by sme sa mali zrieknuť ešte polhodinu po obede. Len tak môžu tráviace orgány prijaté dobroty v pokoji spracovať. Voda totiž tráviace šťavy riedi a orgány musia vynaložiť omnoho väčšiu námahu, aby si s množstvom potravy poradili. Aj doktor Bukovský zastáva názor, že jedlo a tekutiny by sme nemali kombinovať. „Nie je správne piť počas jedla a tesne po ňom. Nepriaznivo to ovplyvňuje tráviace pochody.

katka13122
autor
11. júl 2008

mozno to je ten nas problem s bolestami brucha 😒 😠

zajo510
11. júl 2008

ja som malej dávala, lebo jej stravu teraz iba pučím vidličkou a mala som dojem, že jej to nejde dole krkom. a bruško ju neskôr nebolelo. ale ked má kašu tak pošas jedla nič nedávam. ako to teda robia iné maminy, ked má dieťa niečo tuhšie a hrudkovité na obed? ešte dodám, že moja má len 2 zúbky, takže nepokúše poriadne, či áno?

k.a.t.k.a.
11. júl 2008

aj moja pije počas jedenia a nemá žiadne problémy .. ja sama od detstva pijem pri jedle, som mala obdobie ked som aj polievku musela zapiť 😀

katka13122
autor
11. júl 2008

ja som si to ani neuvedomila ze pocas papania sa nemoze pit..ja pocas pania vodu si dam..ani som to nikde necitala ze sa nemoze,,az s dr.sme hladali pricinu a sup,nieco sme nasli 😒

elize
11. júl 2008

Ja malemu ak papa tuhu stravu dam cucnut cajiku. Vypije minimum (ani nie 10ml) potom spapa viac ako keby som mu ho nedala. S bruskom problemy nemame, kaka a prdi v norme, je spokojny. Tak to ucite menit nebudem. Ale ak by ho zacalo naduvat, boliet brusko urcite prestanem.

emjee
11. júl 2008

tak ja sama pijem pri jedle, lebo bez toho by som sa nenajedla 😀 len hovorim, ze sa to neodporuca a ak ma tvoj maly taketo problemy, mozno by nebolo zle aspon na cas to pitie pocas jedla vylucit

elize
11. júl 2008

suhlasim s emjee. Aspon zistis, ci to ma suvis s tym pitim. Potom daj vediet 😉

ena
11. júl 2008

ja malemu pocas jedla pit nedavam, lebo potm uz chce len pit a nedoje jedlo.. a to aj tak nie je velky jedak

emfi
12. júl 2008

keď má malá kašovité redšie jedlo, tak jej piť nedávam, ale ak má niečo tuhšie, rozmixované alebo popučené vidličkou, dám jej zapiť čajík, keď sa napapá.
Ale ja tiež jedávam pri jedle, musím to spláchnuť...

dika
13. júl 2008

moja malá si začala teraz sama pýtať pri jedle piť. Po každom súste pýta flašku s čajom - ale dávam jej po každých dvoch lyžičkách - je to len pri obede. Asi má potrebu takú tuhšiu potravu zapiť - ked si pýtam - dám jej to.

susika
14. júl 2008

ja by som to nedávala. bud pijem alebo jem.malej dávam piť bud pred jedením alebo až po papaní, to chvílku počkám, aby to z nej všetko nevyletelo. ale počas jedla nehrozí, to by asi toho moc nezjedla