Dezinfekcia detských hračiek

anarix
27. aug 2014

Ahojte skusene mamicky, viete mi poradit cim mam dezinfikovat detske hracky po inom dietati ? kupila som kolotoc do postielky, detsku hojdacku a pod a neviem cim mam umyt pevne umele casti aby sa to dobre vydezinfikovalo a zaroven to nebolo moc agresivne..pocula som o octovej vode...dakujem 🙂

sissy27
27. aug 2014

@anarix mraznička 🙂 aspoň to, čo sa zmestí, čo sa dá tak normálne oprať a pevné časti utrieť vodu s obyčajným saponátom...octová voda je ok, ideálna na odstránenie vodného kameňa... ja neviem, tá rodina od ktorej to máte, je horšia ako vy, keď potrebuješ špeciálne dezinfikovať? 🙂

cottonwomen
27. aug 2014

@sissy27 možno mali ebolu, alebo to boli udenáči 😲 😲 😲

jamabe
27. aug 2014

Inak... minule som sa zamýšľala, že v obchodoch je kopec hračiek len tak položených v regáloch, ak sú zabalené tak len nejako čiastočne... si predstav, že hocikto, kto ide okolo, sa tej hračky môže chytiť, nehovoriac o baciloch, ktoré lietajú veselo klimatizácie... 🙂 Netreba to s tou dezinfekciou preháňať! 😉

pribinak
27. aug 2014

V bille a v dm-ke dostanes cistic na detske veci a hracky znacky NUK, ale baby maju pravdu, netreba to prehanat, vsetkeho vela skodi

gretocka
27. aug 2014

akoze damy kazdy mame prah svojej hygieny inde a ja teda "nasu domacu spinu" vobec neprezivam a nedezinfikujem ale ci kupim vec z bazara alebo z obchodu, tak pred prvym pouzitim vzdy vyperiem, vycistim....
NUK cistic som aj ja videla alebo aj hocijakym univerzalnym cisticom, praskom na pranie alebo mydlom....

mirkava
27. aug 2014

@anarix všetko treba poumývať.... niektoré baby ti píšu, že to netreba preháňať, ale ja si myslím, že všetko treba poumývať, teplou vodou a mydlom alebo jarou, prípadne preliať vriacou vodou.....

anarix
autor
27. aug 2014

ono je to spinave aj trosku preto sa pytam ako to setrne poumyvat nech nemusim pouziva daku chemiu 🙂 dakujem za rady 🙂

gaja78
27. aug 2014

@anarix ja umyvam v horucej jarovej vode a dobre pooplachujem. Deti radi davaju vsetko do ust, takze tiez som za umyvanie. Nie je to prehnana hygiena ako pisu mamicky vyssie, ide o dobro nasich vlastnych deti, ale kazdy nech si robi ako vie.

anarix
autor
27. aug 2014

ano skusim tu horucu jarovu vodu, to nemoze ublizit, predsa len male babatko nech nepcha do ustociek spinave hracky...🙂

sharmana
27. aug 2014

@anarix normálne jarovou vodou či cifom vyčisi, opláchni a ak si chceš byť ešte istá, tak octovou vodou... viac netreba, ved to je kolotoč, nie hryzátko na dasienka 😉

kikuleenka
27. aug 2014

ak je to tvrdy plast, tak mozes 10 min. povarit vo vode (podla mna najlepsia forma dezinfekcie - bez chemie. Ak chces, aby to ostalo bez povlaku vodneho kamena, staci do vody kvapnut par kvapiek citrona), da sa dezinfikovat aj v roztoku SAVO (je na nom navod), pripadne v detskych obchodoch sa daju bezne kupit dezinfekcne prostriedky na cumle, flase, hracky atd. (napr. Chicco ma tiez take cosi) - pri uplne malom dietati (do toho 1/2 roka by som dezinfikovala urcite), akonahle sa vsak zacina plazit, lozit, uz je dezinfekcia asi zbytocna, uz by som len umyla v jarovej vode a riadne oplachla.
A tie hracky, co neboli v ziadnom obale, som vzdy aspon vytrela handrickou namocenou v dezinfekcnom roztoku resp. dezinfekcnym obruskom na bradvky a cumle z DM 🙂 Po pol roku som uz iba umyvala, nedezinfikovala...

werka_t
27. aug 2014

Tak plast varit vo vode…no horsi napad som snad ani nepocula. Po prve: moze sa tym varom z toho plastu kadejake svinstvo uvolnit (a to nemyslim spinu, ale chemiu) a po druhe: moze sa ti to zdeformovat.

aluchm
27. aug 2014

Antibakterialne mydlo a horuca voda. Ja tiez vsetko nove cistim, aj z obchodu. Predsa len kym to z tej Ciny dojde ku nam prejde to mnohymi rukami 🙂

cavert
8. okt 2014

krasne detske hracky maju na www.tvorive-hracky.sk
maju tam nadherne drevene hracky podporujucu detsku tvorivost. odporucam

tajka1986
8. okt 2014

@sissy27 ty si z toho robis srandu ale ja som zasla ako niektore rodiny ziju,hlavne co sa tyka hygieny,chodil a somodpisovat merace n radiatoroch po bytoch a miestami som sa aj odmietala vyzuvat z topanok aky svincik mali doma a deti spinave smradlave v bordeli doma fuj 🙂 ja som si dovtedy tie myslela ze kazdy zije pekne cistucko,perie,upratuje,no omyl. Vobec sa nedivim ze chce dezinfikovat 😉

sissy27
8. okt 2014

@tajka1986 nerobím si srandu, normálne som jej poradila, ako očistí, resp. v rámci domácich možností dezinfikuje hračky... a čo sa týka použitých vecí, či už hračky, nábytok alebo oblečenie - tak to tiež máme aký taký prehľad odkiaľ tie veci pochádzajú, nie? buď si beriem veci od kamošky, ktorá viem ako žije alebo keď aj kúpim z bazáriku, tak vidím, v akom stave to prišlo, či vec vonia po aviváži alebo páchne po cigaretách či zatuchnutosti... v druhom prípade by išli okamžite do koša a neunúvala by som sa s dezinfekciou...

amanta5
13. okt 2014

@anarix neviem ci je to este aktualne, pre istotu pripajam:
Kazda nova hracka (resp. pouzita) by sa mala pred prvym pouzitim - hranim umyt a vydenzifikovat. Na plasty je najlepsie poumyvat handrickou v jarovej vode. Nasledne na dezinfekciu je najlepsia octova voda (v pomere 1:1). Plys a pod. je najlepsie oprat v pracke a do avivazovej nadobky dat ocot kvoli dezinfekcii. Ak su to zvukove hracky, tak tie radsej neprat, aj ked skusit to mozes 🙂 Potom to uz zbytocne s cistenim neprehanat, staci raz za cas plast pretriet octovou vodou.

alexi33
30. mar 2017

@amamta5
Chcem sa opyat na ten ocot. Nesmrdia potom veci od toho octu.. som uz pocula ze nietore mamicky aj do prania detskych veci pridavaju ocot miesto avivaze... necitit to na veciach potom??

kidiesk
9. sep 2019

odporúčame dezinfikovať Sanosilom. 🙂
https://nanoera.sk/produkty-nanotechnologie/dez...

gretocka
15. apr 2020

tento rok som zacala pouzivat a distribuovat kozmetiku a vyzivove doplnky firmy Forever a tam mame tiez univezalny cistic s vytazkami aloe - MPD, je deklarovany na akekolvek povrchy, aj na riad a teda ja som zacala hracky umyvat tym... aj ked u nas uz to nie je take aktualne, lebo najmladsi junak uz nedava vsetko do pusy 🙂
Teraz nim periem aj ruska....