Dieťatko a klimatizácia v aute. Nie je to nebezpečné?

zuzana1981
31. máj 2008

Ahojte , pustate v tychto teplach klimatizaciu ked idete so svojim dietatkom? Nie je nebezpecna ?

dakujem

pietra
31. máj 2008

manzel ide vacsinou do auta skor, pusti klimu a ked sa auto vychladi, nalozim sa ja s malou a klimu vypneme

tamia
31. máj 2008

občas púšťame, ale iba na chvíľu a potom vypneme.

zuzka99
31. máj 2008

my nepušťame, dnes manžel chcel ale som zakazala, ved z toho boli hrdlo aj dospelého čo potom to babetko

sisulik
31. máj 2008

my sme v kuvajte a tu by sme sa od horucavy v aute ci v dome asi zadusili...teraz tu mame teploty nad 45C..cize klima je tu uplne vsade pustena...ale kvoli detom ju nastavujeme na menej..

kili
31. máj 2008

ja púšťam, nebezpečná je totiž prílišná zmena teploty a v aute je teplejšie ako vonku, takže to vychladím asi tak ako je vonku. Ale nijak to neriešim, asi preto, že ja na takéto veci nie som citlivá, tak to automaticky beriem, že ani oni. A zas tak dlho v aute niesme, aby sa spravila fakt zima. A tiež otváram okná, oni majú na vajíčkach tie striešky, takže hlavy majú v takom závetrý (aspoň dúfam).

lusil2005
31. máj 2008

ja pustam. tiez si myslim ze je pre malu ovela horsie ked tam sedi v horucave, a potom vystupi cela prepotena s mokrymi vlaskami a chrbatikom. ale pustam len na najslabsie a nasmerujem to prec od malej.

trixi
31. máj 2008

klimu v aute pouzivame, nastavujem ju vzdy tak aby medzi vonkajsou a vnutornou teplotou nebol vacsi rozdiel ako 3-4 st. Napr. dnes mi ukazoval teplomer v aute, ze vonku je 30 st., tak sme mali teplotu v aute nastavenu na 26 st.

bihan
31. máj 2008

Bez klímy by som tu nevydržala...Radšej zapnem klímu, než potom vyťahovať drobca celého spoteného a červeného zo sedačky.. teda väčšinou je spotená aj tak, lebo kým sa ochladí vzduch vzadu v aute, tak to chvíľu trvá 😒

emjee
9. apr 2009

.

soanpe
9. apr 2009

emjee.
já jezdím s holčičkou často a klimu používám, ale rozíl mezi vnější a vnitřní teplotou mám tak 2-3°C a když svítí slunce přímo do auta,tak dokonce dávám i vyšší teplotu, protože to fouká dost ledově, dokud se prostor nevychladí na požadovanou teplou. Tzn. venku dnes bylo 23°C ,ale v autě bylo 56°C. Takže klimu jsem nastavila na 25,5°C a foukal mi mírný proud vlažného, ne ledového, vzduchu.
Foukání nastvím na nohy, aby se chladný vzduch rozptýlil a nešel přímo na malou

diddi
9. apr 2009

No,ono ani tak nejde o teplotu vzduchu,ako o tie hnusne bakterie,ktore sa cez tu klimu hufne rozprudia do auta....to je skodlive,nie ta teplota!

soanpe
10. apr 2009

diddi,já každý jaro nechávám klimu čisti-vyměnit chladící kapalinu,pylové filtry atd, takže jsem v klidu 😎

briketa
10. apr 2009

Zuzka, my zijeme v subtropickom pasme a bez klimy by sme pomreli. Ked chces byt extra opatrna ale predsa pouzit klimu, je na to lahke riesenie - pustis si klimu iba na predne sklo. Vzduch prudi iba zospodu na sklo, rovnomerne sa rozptyli a kym sa dostane do zvysku priestoru v aute, je uz rovnomerne ohriaty a nemas ziadne prudke, priame ochladzovanie.

standu
10. apr 2009

klimu normalne pouzivame, mala doteraz (klop klop) vobec chora nebola 🙂

briketa
10. apr 2009

Diddi, bakterie nemas ine ako tie co su vonku ked vyjdes z auta.. 😉 pri normalne pravidelnom servise a hepa filtroch ktore su uz dnes bezne davane do klim, mas ten vzduch omnoho cistejsi ako bez klimy