Dojčenská voda versus voda z vodovodu

bliss
24. aug 2007

Chcela by som vediet, prečo sa nesmie používať pre bábätká voda z verejných vodovodov, keď by mala byť chlórovaná a nezávadná, ale je potrebné všetko variť (i polievky) z dojčenskej? Chápem, že vo vode z vlastných studni je kopec dusičnanov, ale čím je nebezpečná upravovaná pitná voda?

brisilda
31. aug 2010

@ld1985 podla mna v pohode pouzi vodu z vodovodu ja mam doma 4 mesacne babo a teraz som nakukla ci sa moze pouzivat voda z vodovodu nakolko sme chorucky a lieky zapijame cajikom 😀 podla mna je to ako pisu kocky voda vo flasi je len biznis niekedy nic take neexistovalo nase babky pouzivali dokonca vodu zo studni a nasi rodicia su zravy ako rybky 🙂 takze ja budem prevarat vodu z vodovodu 😉 s tym ze najskor si napustam vodu do dzbanu necham hodinu postat a potom prevarim 😉

brisilda
31. aug 2010

jujda tak tu riadne dlho nikto nenakukol 😀 😀 😀

mamaz
7. mar 2013

NM máme filtračnú kanvicu a tam je po mesiaci na dne taký sajrajt.Mna stale bolel žalúdok od normálnej pitnej vody z vodovodu. Máme 2 mesačné bábo a na prikrmovanie používame drobček vodu a neprevarenú, skutočne ked sa prevarí plávajú v nej rôzne častice, Ked má sčikútku tak mu dám asi 2-3 malinké lyžičky drobček vody. To by ste videli ako otvára ústočká po 3 lyžičke, skrátka treba mu zmeniť chuť aj ked grcne a vyjde mu mliečko do úst.

lasina
20. mar 2013

Na zdravotke sme sa ucili, ze treba pouzivat dojcenecku vodu na pripravu pokrmov pre babatka. A ze najcistejsia a najlepsia je dojcenecka korytnicka voda. Ide o mnozstvo dusicnanov vo vode, niektore babatka su velmi citlive a mozu omodriet. skus si precitat aj clanok na http://tomisova.blog.sme.sk/c/228031/Dusicnany-...

bambulka111
28. mar 2013

my stale pouzivame prevarenu vodu z vodovodu....aaale...videla som u kamosky, take filtre na vodu, kde jej vznikala aj odpadova voda, a ten filter po 3 mesiacoch bol cierno - zeleny !!!!!!! az mi bolo z toho zle, ze kolko bordelu je vo vode a my to pijeme a konzumujeme.... napriek tomu nemam ziadne filtracne kanvice ani ziadne filtre na vodu... tuto temu som si nasla hlavne kvoli tomu, ze som zacala uvazovat o tom, ze dam malej pit uz neprevarenu vodu..ale ked som sa teraz zamyslela nad tym hroznym filtrom co som videla, tak som zistila, ze jej neprevarenu vodu davat urcite nebudem....

letka906
9. okt 2015

ak kupujete dojčenské vody tak jedine v skle! Pet fľaše vylučujú antimón (zaradený do skupiny B2 - môže spôsobovať rakovinu).. a to nielen ak je fľaša vystavená slnku alebo vyššej teplote,ale aj keď je voda dlhšie v tej fľaši.. a dúfam, že si tu nikto nemyslí, že kúpenú balenú vodu naliali do flaše včera a v ich meste... baleným vodám sa nerobia rozbory tak často ako vode z vodovodu. Ak je vaša vodovodná voda dobrá, tak stačí prevariť. Alebo tá dojčenská ale zo skla.

alenkas29
15. okt 2015

ja si myslim ze normalna voda je lepsia ako ta kupovana pretoze ked si len predstavim odkial sa dovaza a kolkokrat nez pride ku nam do obchodu stoji na priamom slnku a plast pusta vela chemie teplom preto ju nedavam :D

luciferkax
15. okt 2015

Dojcenska voda je.cisty biznis a.nic viac. Voda z.vodovodu je pitnapre vsetkyvekove kategorie 🙂

dianockadianka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minimona
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
19. nov 2015

@minimona No, neviem koľko máš rokov a aké máš skúsenosti ale ty fakt veríš tomu čo si napísala?!!! A myslíš prečo má tá tvoja balená voda takú super životnosť a použiteľnosť - len tak? A v umelých fľašiach - no fuj. Skús si niečo naštudovať a prečítať o tom čo chceš napísať a potom napíš. Ak chceš úplne nezávadnú vodu, tak radšej investuj do reverznej osmózy ale tam je to potom tiež o tom, že tá zbaví vody všetkého - aj dôležitých látok. Ale naozaj preferovať vodu balenú v umeline tak to chce minimálne odvahu - ale jasné pite všetci čo len chcete, hlavne, že stačí vytiahnuť zo špajze a naliať.... 😀 😀 😀 A si si určite istá, že vieš čo piješ?!!!!! A ešte mi ukáž toho, kto ti to všetko čo píšeš garantuje.

sandra551
19. nov 2015

Ja pijem reverznú osmózu - používam na varenie aj do kanvice, z času na čas Britu alebo inak filtrovanú. Kupované minerálky pijem minimálne. Najviac ale priamo z vodovodu. No a pijem jedine zo skla, či už pohár alebo sklená fľaša prípadne tvrdený plast. Nikdy nie obyčajné plastové fľašky...

natalka13
19. nov 2015

Fakt verite tam bludom o dojcenskej,ci balenej vode?
Viete ako dlho kde boli tie plastove flase na slnku? CUz len ked ide v zaplachtovanom kamione ked je vonku +25 pod plachtou vyse +40.

potrubie je zvnutra obalene ochr.vrstvou /nastudujte si co je inkrustacia/ a chlor sa vypari za par sekund ak vam vadi. inak je pravidelne kontrolovana a urcite nezavadna.
Ci co si myslite sa plni do flias s napisom dojcenska voda? odkial asi priteka? no z vodovodu.

luciferkax
19. nov 2015

@minimona. No tal to určite... voda možno spĺňa podmienky keď ju plnia do fľaše. .ale po roku v plastickej fľaši. Bleeeee. .ani môj pes ju nevypije

anula
19. nov 2015

@bliss
Obom dceram som davala a aj davam vodu z vodovodu, neprevarenu. Z neprevarenej robim aj kasicky a UM

evittam
19. nov 2015

@natalka13
@luciferkax Tak, tak dievčatá, toto som úplne zabudla napísať. No, ale sto ľudí - sto chutí - niekomu stačí, že je na niečom nálepka "dojčenské", "detské" a podobne - samozrejme pomaly 10x tak drahé ako v skutočnosti ale je to určite NEZÁVADNÉ... a prečo - no lebo je to "dojčenské" a "detské" - veď to predsa nemôže byť biznis a obchod.... 😀 😀 😀 😀 Sa konečne zobuďte - je to jeden z najväčších biznisov - a minimálne na sprostých ľuďoch....a to fakt nemám viac čo dodať.

minimona
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalka13
20. nov 2015

@minimona ano reverzna osmoza vlastne urobi desilovanu vodu.
Pitnu vodu netreba vobec upravovat.

radka227
30. nov 2015

dobra diskusia. myslim si, ze v zlozeni vody z vodovodu a v tej dojcenskej az taky velky rozdiel nemusi byt. ja mam skor obavy z tych plastovych materialov, ktore sa pouzivaju na balenie... 😒

ivanka_kralikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radka227
29. dec 2015

@ivanka_kralikova dakujem za vysvetlenie. to so znacenim plastovych flias som nevedela. 🙂

ivanka_kralikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sovicka_sovka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majdalenka23
29. dec 2015

Plast má vlastnosť, že sa rozpúšťa ja vo vode...takže jednoznačne balené vody NIE a to nielen pre detičky. Do roka som prevárala vodu z vodovodu a po roku ju pije môj syn neprevarenú a je zdravučký.. no najlepšia je z vlastnej studne. A najzdravšie je nečítať "múdre články - propagáciu čo je najlepšie pre vaše bábätko. Používajte zdravý sedliacky rozum 🙂

evittam
29. dec 2015

@sovicka_sovka No tak ja som plne spoľahnutá na vodu z vodovodu a celé moje okolie tiež.....A v živote by som nekúpila dojčenskú vodu - svinstvo - neznamená, že keď je tam napísané "pre deti", tak je to nezávadné.
A veriť v dnešnej dobe, že všetci dodržiavajú podmienky používania a skladovania tých fľaší 😀 😀 😀
Tomu už naozaj hádam neverí nikto s troškou zdravého rozumu - napríklad v lete - si myslíte, kočky, že v tom kamione, v ktorom sa tá voda preváža je asi tak cca koľko stupňov?! A bohvie koľko tie fľaše vôbec stáli v akom sklade a podobne. Ale obdivujem tie čo tomu veria a zbytočne vyhadzujú peniaze za niečo čo mi tečie z kohútika.
Ale to je môj skromný názor a nikomu ho nevnucujem. 😉

majdalenka23
29. dec 2015

@majdalenka23 dokonca sme doma merali vodu z fľaše pre deti a z vodovodu..tá z fľaše je omnoho viac zásaditá ako čo nám tečie z kohútika...

ivanka_kralikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
29. dec 2015

@ivanka_kralikova Ja taktiež a myslím, že určite každá matka. 😉

zanet63
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maria.vinea
29. dec 2015

ja som nekupovala ziadne lucky ale davala som filtrovat vodu do britty a tak mi deti pili