Dojčenská voda versus voda z vodovodu

bliss
24. aug 2007

Chcela by som vediet, prečo sa nesmie používať pre bábätká voda z verejných vodovodov, keď by mala byť chlórovaná a nezávadná, ale je potrebné všetko variť (i polievky) z dojčenskej? Chápem, že vo vode z vlastných studni je kopec dusičnanov, ale čím je nebezpečná upravovaná pitná voda?

mirina
27. aug 2007

Ja si stale myslim, ze dojcenske vody su len marketingovy tah 🙂 kazda mamina chce pre svoje dieta to najlepsie, tak preco by nekupila dojcensku vodu. Biznis je biznis.

palvinka
27. aug 2007

ja som používala tiež lucku ale ako kajabb písala mne na nej vadili tie biele čiastočky, teraz používam tomu natura neperlivú, ktorá je tiež vhodná pre kojencov a som spokojná. A mne osobne naša voda z vodovodu nechutí (je strašne chlorovaná) a pijeme ju minimálne, tak preto používam vodu pre kojencov.

andreab
29. aug 2007

ja som vcera kupila dojcensku pramenitu vodu Korytnicka, doteraz som pouzivala Lucku.

hanka274
29. aug 2007

Toma Natura sa nemusi prevarat 😉

katrin
29. aug 2007

my sme do pol roka vyskúšali snáď všetky dojčenské vody.. ale fakt, biznis, je biznis 😒 Skoro všetky mali tie biele čiastočky.. Akonáhle som začala prevárať obyčajnú vodu z vodovodu, biele čiastočky a povlaky zmizli... Ževraj BA St. mesto má najlepšie kvalitu vody, takže u mňa to jednoznačne vyhráva vodovod

milliigoret
29. aug 2007

ahojte,ja davam malej vodu AVE ruzovu neperlivu,samozrejme prevaram.tiez sme skusali dost vela druhov.nemoze ani vodu z vodovodu,je strasne chlorovana a mala z nej hnackuje.a co sa tyka ostatnych vod,tak z nich vracia.jedina,ktora jej robi dobre je tato ruzova AVE.a doki to schvalila.

stanik25
30. aug 2007

my sme pouzivali len prevarenu vodu a nemali sme nikdy problem vsetko je to len marketing mineralnych vod.

zuzu13
30. aug 2007

my sme tiež na vode z vodovodu...v pohode...

lyzenka
30. aug 2007

No, keby ste videli vodu u nas v Trnave, tiez by ste ju asi nepili.....my sme si preto poriadili filtrovaciu kanvicu Brita - a odvtedy pijeme len túto vodu, a pouzivam ju aj do zehlicky, a rychlovarnej konvice - nerobi sa tam potom vodny kamen.

stanik25
31. aug 2007

Ano v kazdej domacnosti je ina voda a pokial nechuti dospelemu tak dieta ine nebude

fifla
2. sep 2007

lyzenka, super, ze niekto, kto ma britu. ja sa na nu chystam a ukecavam manzela. takze mozes odporucit?
ja som bola celkom takymto vyrobkom milo prekvapena. U nas sa totiz dost pije tockova voda a brita mi pripada ako zlata stredna cesta medzi tockovou a kupovanou vodou

lyzenka
2. sep 2007

ano, fifla, odporucam.....teraz v lete cez tie horucavy sme ju mali aj v chladnice vo dverach (je to specialne vyrobene do dveri), a vzdy sme mali po ruke chladenu cerstvu vodicku... :O) ale teraz ked sa ochladilo, uz ju mavam vonku na kuchynskej linke....

manzela som tiez prehovorila... 😀

fifla
2. sep 2007

ja uz ho mam tak na 80%. len som rada, ze to mam aj od niekoho z praxe :o)). ktory druh mas? ten s odpocitadlom alebo ten s datumovnikom?

lyzenka
2. sep 2007

ten s datumovnikom....to nie je problem....nastavis a je...to odpocitatlo, ked sme na to pozerali, ze ktovie,ked sa to pokazi...., a ten datumovnik je predsa manual, ten sa tak lahko nepokazi....no, neviem, ako chces ty... 😉

fifla
2. sep 2007

no ja praveze chcem tu s datumovnikom.
a filter v pohode vydrzi 30 dni?

nadhera
2. sep 2007

u nas pouzivame vodu z vodovodu - prevarenu. maly je v pohode. dokonca takuto vodu vychladenu niekedy dostava aj pit - striedam s cajikmi.
pamatate ako velka zahranicna firma xxx /nemenujem/ plnila svoje akoze mineralky obycajnou vodou z vodovodu? zda sa mi, ze to bolo len v anglicku, ale...

liliandax
2. sep 2007

my sme zo zaciatku pouziavali kupovanu dojcensku vodu, neskor, ked sme mali cca 9 mesiacov sme presli na vodovodnu, vsetko bolo v pohode, az teraz pomaly 2 tyzden maly hnackoval ☹ Mysleli sme, ze to bude zo zubkov, ale zubok bol von a hnacky stale. Tak sme sa vratili k dojcenskej a uz je vsetko v poriadku. Tak neviem, ci daco porobili s nasou vodou alebo co.. lebo obcas sa stane, ze nam tecie taka nazltla voda 😝

andrea.m
2. sep 2007

my sme zo začiatku používali lucku lebo staršiemu synovi vyhovovala zatiaľ čo z vodovodnej mal koliky.tamarka mala zase koliky z lucky tak sme vyskúšali všetky možne druhy ale efekt žiadný.momentálne používam natura water u lidlu a pomaly prechádzam na vodovodnu.kupovanu mám však v zásobe vždy a ked sa mi vodovodna nepozdáva tak varím z kupovanej.

snezienka
3. sep 2007

Ahojte. Dlho sme kupovali rozne mineralky a stol.vody, az mi raz moj urolog povedal, ze nech pijem len vodu z vodovodu /bývam v okolí BA/, vraj tá je najlepšia, a kupovať vodu su len vyhodené peniaze.
Ja pouzivam len vodu z Brity, mame ju uz takmer rok a odvtedy nemame nikde vodný kamen. Kupili sme ju ked som otehotnela, nakolko mi bolo stále špatne z vody z vodovodu a po vode z Brity mi nebolo nič. Preto viem, ze zaťazovala zaludok. Davam ju aj malému na prípravu umelelého mlieka a za 4 mes. mu zatial nič nebolo. Samozrejme preváram prefiltrovanu vodu.

elliana
3. sep 2007

ja som pouzivala dojcenecku vodu, aj ked sa mi nezda kvalitnejsia, ako voda z vodovodu...ved ked stoji v obchode napr. na slnku a je v plastovej flasi niekolko mesiacov, zda sa mi menej kvalitna, ako pitna z vodovodu. Teraz mam filtracnu kanvicu brita a som spokojna a Zoja tiez 😉

lindda
4. sep 2007

my kupujeme Tomu a sme spokojny,ale ak nemam tak prevarim normalnu z vodovodu a vsetko je ok. Ked sa Nino narodil tak sme kupovali Lucku,ale ten sajrajt co sa stoho vyvaril bol hnus 😀 Toam je uplne cira krasna. Ale osobne si myslim, ze to je fakt hlupost, ze aj ta z vodovodu je ok 😉

vavka33
4. sep 2007

Ja som pouzivala dojcensku vodu do pol roka,odvtedy prevaram tu z vodovodu.
Pri prvej dcerke som varila len vodu z vodovodu.
Nemyslim,ze tie dojcenske su kvalitnejsie,jednak nemame istotu,kde to nacapuju do tych flias a potom je to v tych um.flasiach zatvorene ktovie ako dlho 😀 😀 😀

jenis
4. sep 2007

Mne dr. povedal, ze pokial pouzivam Lucku tak netreba prevarat. Tak som neprevarala. Ale sem tam som aj vodu z vodovodu dala, ale len prevarenu. Ale uz rozmyslam davat len z vodovodu. Je to dost drahe, kedze Saska vypije aj liter a pol denne. Tak hadam jej nic nebude. 😉

lyzenka
29. nov 2007

niekde som tu citala, ze kupujete TOMU NATURA a ta sa nemusi prevarat?

lyzenka
29. nov 2007

🙂

certica
29. nov 2007

ja som prevarala aj dojcensku, ale ak mozem poradit, tak TOMA je naozaj dobra narozdiel od LUCKY alebo DROBCEKA a pod., pretoze je naozaj aj NEPERLIVA a chutovo (aspon mne) tiez ovela viac sedi

sloboda4
29. nov 2007

ahojte my sme kupovali lucku, ale vždy sme ju prevarali. teraz už ked je drobec "velky" tak neprevarame ale kupujeme DOBRU VODU - je chutovo dobra, a ako pise certica......je skutocne neperliva tak ako TOMA
a kupujeme na kartony, maly je na cistej vode zavislý 😉 🙂

certica
29. nov 2007

inak este odporucam TATRANSKU vodu, tiez je to dojcenska a velmi dobra, tiez ju pijem. problem je akurat ten, ze ju nie vsade dostat. tusim len hypernova, kedysi tesco. aj cenovo velmi vyhodna

lyzenka
29. nov 2007

dakujeeem

emjee
14. jan 2009

ld1985 • Dnes o 21:41
Ahojte mamičky,
neviete mi poradiť, či môžem dávať 7-mesačnému bábätku, vodu z vodovodu, ale prevarenú myslím. Neviem, či mám naďalej používať Lucku.
Díky