Dojčenská voda versus voda z vodovodu

bliss
24. aug 2007

Chcela by som vediet, prečo sa nesmie používať pre bábätká voda z verejných vodovodov, keď by mala byť chlórovaná a nezávadná, ale je potrebné všetko variť (i polievky) z dojčenskej? Chápem, že vo vode z vlastných studni je kopec dusičnanov, ale čím je nebezpečná upravovaná pitná voda?

maslenka47
29. dec 2015

@zanet63 mne teda bratislavska vodovodna voda nechuti ani prevarena. Maximalne ako caj.

happyzuuz
29. dec 2015

vodovod urcite vsak ta voda v plastovych flasiach nacapovana aj rok fuj🙂

sima410
29. dec 2015
Používateľ sima410 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sima410.

mne nasa voda z vodovodu chuti

ivanka_kralikova
23. jan 2016
Používateľ ivanka_kralikova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ivanka_kralikova.

@maria.vinea ahoj. ja som citala kopu clankov o tom ze prave filtracne kanvice nie su dobre- lebo sa na filtri mozu udrziavat plesne ak sa spravne neudrziava.. tohto sa popravde dost bojim 😒 asi zostanem pri prevarani vody, resp. dojcenskej vode.

tana85
23. jan 2016

@ivanka_kralikova daj sem prosim nejaky link kde to pisu. to je taky blud, nehnevaj sa.

katrinka8
9. mar 2016

Osobne by som chcela vedieť, či poznáte nejaké dieťa, ktoré malo problémy z toho, že pilo vodu z vodovodu. Všade sa oháňajú výrobcovia (plniči) dojčenských vôd tým, aké je pitie vody z vodovodu pre dojčatá rizikové, ale zaujímavé je, že ešte som nikdy nepočula - v súkromí a ani na verejnosti neprebehla info, že by sa nejaký problém vyskytol - pri bežne používanom vodovode na Slovensku - nemyslím nejaké osady alebo obce, kde je všeobecne voda zo studne.
ivanka_kralikova

Ako tu už bolo spomenuté, ako asi plnia vodu do dojčenských fliaš? Či nabehnú priamo do prameňa do našich hôr tie plastové fľaše ponárať?Kto dá komu záruku o čistote tej plničky? A aj tú "dojčenskú" vodu musia predsa nejako čistiť, čiže určitá "chémia" je aj tam 😉 Je to veľký biznis, na deťoch sa predsa zarába najľahšie. Plus, samozrejme, vyššie spomenuté nesprávne skladovanie PET fliaš - tam je nulová záruka toho, že fľaše sú skladované správne a riziko nesprávneho skladovania vysoké. Voda sa "parí" celé týždne, mesiace v umelej fľaši, nikto nevie, či v chlade, v teple, raz tak, raz onak, a potom ju pijú dojčatá... Mimochodom, ten plast z tej fľaše je tiež na pováženie, aký je už len zdravotne vhodný. A to nehovorím o životnom prostredí, ako to neskutočne zaťažuje celú planétu, balená voda...

katrinka8
9. mar 2016

A nedá mi, som sa pobavila 😀 😀 😀
Prečo je dojčenská voda Rajec tou správnou voľbou pre našich najmenších?
Má kratšiu expiračnú dobu – 6 mesiacov, ktorá zaručuje jej čerstvosť
- okrem ostatného. Tak voda, ktorá stojí 6 mesiacov v umelohmotnej fľaši je naozaj čerstvá 😅 😅 😅
Ale vlastne nie, ono to je v podstate smutné, keď takto niekto prezentuje výhodu pitia balenej vody, navyše pre dojčatá...

silaviat
9. mar 2016

zijem v anglicku a ked som sa tu pytala na dojcensku vodu pozerali na man jak na debila o com tocim... deti normalne piju vodu z vodovodu a ziju su zdrave.. moja bola dlho kojena vodu som jej ani nedavala az neskor ked zacali prikrmy a jw zdrava stastna a vysmiata...

evittam
10. mar 2016

@katrinka8 Tak, tak ja som sa tiež dobre pobavila - no ale nekúp to a vlastne nezaplať 2x za to isté 😀 😀 😀

katuliena82
10. mar 2016

jedna moja znama chemicka mi raz povedala, ze v testoch dopadla dojcenska voda Lucka ako jedna z najhorsich. Z plastov sa uvolnuju latky, ktore skodia vsetkym, nielen detom. Ak sa da, tak je lepsou volbou voda z vodovodu. Aspon ja som to tak robila a nikdy som deti chore nemala. Dokonca som prevarala vodu z vodovodu asi len do pol roka, potom som uz davala pit normalne neprevarenu a nikdy detom nic nebolo. Vsetko je to marketing. Ja nepijem balenu vodu kvoli plastom, nebudem to davat detom. Ale existuje vela nazorov, nech kazdy spravi podla seba 🙂 my mame v mojom mieste bydliska vodu dobru

vlastulina1
10. mar 2016
Používateľ vlastulina1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vlastulina1.

pijeme len vodu z vodovodu, urcite su aj tam nejake skodliviny ale lepsie ako z umelych flias pit stale vodu