Fenistil. Kvapkáte ho niekto dlhodobo?

nenka83
9. nov 2007

Baby kvapkate niekto fenistil uz dlhodobo?

vka
9. nov 2007

Ahoj sice nekvapkame dlhodobo ale ked bola dcerka menšia a bola chora tak lekarka kazala zopar kvapiek fenistilu a kvapkaš kvoli nejakej alergii??

petka.m
9. nov 2007

Ahoj, my kvapkáme už asi týždeň fenistil, 10 kvapiek každý večer pred spaním. Ide nám vľavo dole jednička, tak kvôli tomu... 😖

femmefatale
9. nov 2007

ahoj nenka, môj malinký má 3 mesiace a niečo, kvapkali sme 2 týždne 3x denne 8 kvapiek, pretože mal nejakú alergiu na tváričke na prvé príkrmy, k tomu aj kýchal a kašlal..
tak sme nevedeli s doktorkou, či má len alergiu, alebo je aj chorý.. fenistil sa dáva aj na alergiu, aj na choroby typu kašla a nádchy.. dosť bol spočiatku z nich ospalý, no doktorka mi povedala, že pokojne môže vybrať aj celú fľaštičku, aj keď už príznaky pominú, vraj sa nič nestane, brať ich dlhodobo 😉

nenka83
autor
9. nov 2007

caute baby.no ja kvapkam uz 2 mesiace.a neviem ci je to dobre pre taky detsky organizmus.kvapkam 3 kvapky 2 krat denne.mala moja ma vyrazky na tvaricke - nevieme prist na to z coho... ☹

tini
9. nov 2007

Nenka, nic sa neboj, je to v poho, to je taka pidi-davka 😉 Aj mu davam, ked sa nam nieco objavi a skrabe sa a je nekludny.

alisamko
11. nov 2007

ahoj...malemu vychadzali take nepekne skvrnky na tvaricke a tiez nam na to lekarka dala fenistil,ale prestala som ho uz davat lebo tvaricka je uz krasne cistucka 🙂

rybka78
13. nov 2007

ahojte, ja davam nasej malej uz skoro mesiac 4kvapky 3krat denne kvoli atopickemu ekzemu. velmi si suchala obocie a celo, mala tam take jemnucke bezfarebne vyrazky a tiez sa jej tlaci prvy zubok...

aimi.n
9. jún 2009

Ahojte,
prosim vas,
neviete od kolko mesiacov sa može davat FENISTIL - GEL ?

cuchre
9. jún 2009

gel vraj az od roka, ale kvapky mozes od narodenia 🙂 ak ma babo vyrazky, tak v pohode

aimi.n
10. jún 2009

a co davate do roka, ked ustipne hmyz - komare a tak?

miaa19
11. jún 2009

tak my kvapkáme fenistil pravidelne,ako začala jar,tak malý kýchal,tak nám nasadili fenistil,každý deň 8kvapiek dávame 😉 😉

bubatinko
11. jún 2009

starsiemu synovi som musela kvapkat takmer pol roka kazdy den.... po 8 kvapiek...

zitaje
11. jún 2009

baby a zabera vam ten fenistil???
Mala sa mi asi pred 2-3 tyzdnami strasne vyhadzala pod pazuchou, podla mna z jahod, k lekarke sme sa dostali az na 4. den, ked to uz pomaly odznievalo (v piatok nasa neordinovala a potom bol vikend), no a vraj kontaktna alergia. Dala nam fenistil aby to rychlejsie odislo, lenze akosi stale ma vyrazky, kozu taku draplavu, no ziadna slava. 😒

verona20
1. júl 2009

ahojte davam malemu 2x denne 7 kvapiek ale je velmi spavy...akoby bol nadrogovany, ma take divne ocka...nemate skusenost? na vyrazticky to zabera,ale objavuju sa znova...neviem z coho...davam mu to druhy den,ale asi zavolam dr lebo sa mi to nezda

miskachrumka
1. júl 2009

no ja mam anginu a mali trosku kasle a ma sopliky a tiez nam predpisala fenistil tak neviem prečo ved to je na alergiu nie?a davame 3kvapky 3krat denne 😒

roka96
1. júl 2009

my sme brali fenistil ked sme boli vyhadzaní, a ked syn nechcel absolutne spinkat doktorka mi hovorila, že mu mám davať dvakrát 8 kvapiek... ale na neho to neplatí. vobec nebol ospatý potom som mu to prestala dávať....
kámoška dávala každý den ani neviem prečo.. možno prevencia??

cuchre
1. júl 2009

miska, fenistil sa dava proti zahlieneniu, nielen na alergiu. ked ma maly sople a hlienovy kasel, tak tiez davam automaticky, ani nejdem k dokine 🙂

gabuliik
1. júl 2009

Cuchre,to fakt?Ja som kukala na dokinu jak puk,ked mi povedala,že mám malému dať tie kvapky na zachrípnutie.Doteraz som ich poznala len ako proti alergie.

cuchre
1. júl 2009

jasne 🙂 ved aj alergie sa niekedy prejavuju zahlienenim 🙂 davam 2x denne 🙂 na vyrazky zabera podla toho, ako na ktore, mali sme alergiu an lienky, tam nepomohlo, len ichtamolova mast...ale na klasicku alergiu na jedlo pomaha 🙂

hantik
1. júl 2009

my jsme fenistil davali 3xdenně 5 kapek , protože má malá atopický ekzém.Dává se i když je dítě nachlazené.Te d má 7 měsíců a dáváme zyrtek 5 kapek na večer.Ale rozdíl nějak nevidím škrábe se pořád.

rencalm
1. júl 2009

Ahojte, môjmu syncekovi tiez teraz na koznom diagnostikovala atopický ekzém, má také cervené skvrny v záhyboch a po tváricke a tiez si to dost skriabe, velmi ho to svrbí. Nám kázala kozná 3x denne 10 kvapiek, ale ako vás tu cítam, zdá sa mi to strasne vela, asi mu tie dávky trosku znízim. Malý má este k tomu uz druhý týzden soplíky, tazko sa mu pri spaní dýcha, tak aj na to by to malo pomáhat. Uzívame to uz dva týzdne a asi to bude na dlhsie, tiez mám trochu obavy z toho, ako dlho sa to môze uzívat. Inak tiez som si vsimla, ze malý je po nom spavejsí, hlavne cez den, namiesto pôvodnej 1,5 hodiny mi uz 2 dni spí skoro 3 hodiny, ale inak je v pohode, takze mi to az tak nevadí 🙂 Tiez by ma zaujímalo, sú tieto kvapky úcinné aj pri ustipnutí hmyzom?

martina2589
3. feb 2010

Ahojte, moj Sebastianko bol choručky tak nam pani doktorka pretpisala fenistil 2x denne 2 kvapky.rano a večer aby ho nedraždilo (nesvrbelo) v hrdielku.a zabralo to

juliagregor
3. feb 2010

fenistil sa bežne dávkuje 2 až 3 krát denne koľko kilov, toľko kvapiek
dávam ho pri bežných virozach, kde sú len sople alebo nie je dôvod na ATB, môže sa brať až dva roky vkuse...

jamaat
7. feb 2010

Žienky, ktoré dávate fenistil na zúbky. To vám lekár naordinoval?

kuspitka
23. feb 2010

Ahojte.
ako sa kvapka fenistil podla vahy dietatka.

juliagregor
23. feb 2010

ahoj ak má tvoja malá 6 kilov, tak 6 kvapiek...ale je malinká, ja by som lieky sama neordinovala, ak je chorá, zavolaj dr.

kuspitka
23. feb 2010

teraz berieme stale 5kvapiek.my to berieme na sople a este stale ich ma.

juliagregor
23. feb 2010

sople trvajú u detičiek aj tri týždne....jaj bobček malý...

kuspitka
23. feb 2010

tak nasa uz ma aj dlksie a stale zvracia stych hlienov

juliagregor
23. feb 2010

vyššie postieľku, knižky pod nohy a výter jej robilii?