Filtračná kanvica. Používate vodu z nej aj pre deti?

dahlia23
19. feb 2008

Ahojte, chcem sa spýtať, či niektorá z Vás používa filtračnú kanvicu na vodu. Videla som teraz na Nove reklamu na zn. Brita. Mám hrozne veľkú spotrebu minerálky a už ma pomaly prestáva baviť vláčiť fľaše z obchodu a potom fľaše do kontajnera. Dávate vodu z kanvice aj detičkám? Ďakujem za odpovede.

ilduska14
14. júl 2009

bihan ďakujem 😉 a kde filtre kupuješ?

kosicanka1
14. júl 2009

cafte, my mame este tu staru britu s okruhlym filtrom a chcem sa opytat od kolkych rokov je vhodne davat detickam takuto vodu bez prevarenia?

miskamaj
6. aug 2009

tak ja na britu neam dopustit, som na nej zavislak 🙂
mame ju v kuchyni, v chladnicke, v spalni, v pracovni, v praci v kancelarii a uz mi chyba asi len na WC 😀 😀

ilduska14
25. aug 2009

baby viete mi poradiť? mame veľmi tvrdú vodu,keď som napr. varila kavu,konvica bola hneď zanesena.potom ako sme začali použivať filtr.kanvicu tak to bolo super,vôbec som vodný kameň nemala.lenže teraz sme kupili filter brita a asi už po týždni používania sa mi zas tak isto usádza vodný kameň.je to v pohode,alebo nie?

macka23
25. okt 2009

Ahojte, aj my sme kupili Britu...a nevieme si ju vynachvalit.
Zacala som ju vsak uz davaj aj maleme...teda kjemu ju este prevaram...zaravbam mu nou cajik a kase a prevarenu davam aj pit...ma 9 mesiacov, myslite, ze je to skoro? Nepostrehla som u neho ziadne problemy alebo zmeny 😉
Vdaka 🙂

jerry
26. okt 2009

ahojte, ja s filtračnou kanvicou skúsenosti nemám, počula som už síce o tom. Tiež sme donedávna kupovali veľa balenej vody, pretože čo tečie z vodovodu je tak nanajvýš na splachovanie záchodov a nie na varenie a pitie.
Dostala som sa k úprave "pitnej vody" po pár týždňoch som skoro odpadla ked som skontrolovala náš vodný filter ktorý je namontovaný na prívod vody, biela farba bola hrdzavohnedá a je to čím ďalej tým tmavšie nabobtnáva to a určite aj riadne zapácha, pretože aj voda napustená vo vani u nás často zapácha. Počiatočná investícia je určite väčšia ale v konečnom prípade na nezaplatenie aspoň pre našu rodinu. Systém pracuje na dvoch mechanických filtroch dvoch uhlíkových plus mikromolekulová membrána ktorá neprepustí nič väčšie ako je molekula vody plus energetizér a mineralizátor.
Naše deti zvlášť mladšia nechceli piť teraz s tým nemám problém 😉

jozef_p
1. dec 2009

Ahojte, pridam par nazorov ohladom filtr. patronov. Britu pouzivame cca 2 roky, mame tie klasicke okruhle patrony. Pisalo sa tu, ze patrony treba vymenit po mesiaci, prip. po prefiltrovani 100l. Ja z vlastnej skusenosti povazujem tento udaj za nadhodnoteny a odporucal by som menit skor. My prefiltrujeme denne cca 3-4 litre a po dvoch tyzdnoch uz prestavam poznat rozdiel medzi prefiltrovanou a normalnou vodou. Ja potom radsej vodu prelejem 2x cez filter. Po troch tyzdnoch (cca 100litrov) menim filter. Kanvica by mala byt v chladnicke kvoli bakteriam, pretoze ked mate plast nepretrzite ponoreny vo vode, zacnu sa tam mnozit bakterie. Niekde sa robil aj taky vyskum, ze kanvica v chladnicke mala menej bakterii ako kanvica vonku (zdroj nemam).
Co sa tyka dusicnanov, vacsinou voda z vodovodu splna parametre na obsah dusicnanov, hlavne oblast Bratislavy ma dobru vodu co sa tyka dusicnanov. Napriek tomu som bol zvedavy, ci patrony filtruju dusicnany. Dal som si urobit rozbor nasej studnovej vody (samy dusicnan) aj rozbor prefiltrovanej studnovej vody. Prefiltrovana mala cca o polovicu menej dusicnanov. Kedze aktivne uhlie ktore je v patronach by nemalo mat schopnost filtorvat dusicnany, mam na to vlastny laicky nazor, ze preco klesla hodnota dusicnanov. Podla mna sa cast dusicnanov vo vode naviaze na ine molekuly, ktore filter dokaze zachytit.
Uplne najviac ma vsak stve cena filtr. patronov. Ked som bol v USA, nahodou som uvidel v obchode Brita patrony clasic a stali cca 1 euro/kus (a to nebola ziadna akcia ani vypredaj). U nas ich nemate sancu kupit lacnejsie ako 5 euro (bezna cena je 6-7Euro). Ked si to tak vezmete, je to kusok plastu a v nom aktivne uhlie, ktore je velmi lacne, takze verim tomu ze v tej amerike to nepredavaju pod cenu. Uz som si zvykol ze europa je predrazena oproti USA a slovensko zvlast, ale toto ma fakt nas..lo, 5 nasobne predrazenie. Uz som zacal vazne uvazovat, ze si podobne zariadenie urobim sam z nerezovej rurky (nerez je antibakterialna), na jednom konci bude jemne sito a do druheho sa bude liat voda. Uhlie sa da kupit v baleniach, je to lacne.

bubinko83
9. mar 2010

baby kde kupujete filtre do tych kanvi??,my mame dafi a kupovala som v domacich potrebach aj filtre ktore vraj pasuju do všetkych typov filtr.kanvic.Ale teraz ich nemožem nikde zohnat ☹ Aj v tescu som už bola ani tam nemaju.

cica13
9. mar 2010

Ja mam Britu a kupujeme filtre Maxtra, zvykli sme kupovat v tescu alebo v Metre, poslednu dobu ich kupujeme v Rakusku v Mulleri, vide to tam podstatne lacnejsie 🙂

stresmenka
4. máj 2010

Ahojte nemáte niektorá kanvicu zn. Anna?

katka76
6. máj 2010

my mame a je to v podstate ten isty princip ako britta na tie tenke filtre. filtre kupujeme v domacich potrebach a ked ich maju v akcii v lildli

aleela
12. aug 2010

ahojte, uz v tom mam chaos. ked si kupim konvicu brita, ide do nej len 1 druh filtra, ziaden univerzalny ale ten maxtra? kolko stoji?
existuje lacnejsia varianta ako brita? napr. ta anna, do nej mozu ist aj nejake ine filtre? viete mi poradit najlacnejsie riesenie? nemusi byt najlacnejsia kanvica, ale potom tie filtre. mi pridu nejake drahe... 😅

brinzulka
13. aug 2010

bambulky.....druhy den nam tecie nahrdzavela voda....pomoze mi kanvica, ci tazko? a budem radsej na balenej vode...

wejjka
15. sep 2010

Neprekáža vám na brite že neprefiltruje úplne všetko a že musíte tak často meniť filter???

danuska.k
16. sep 2010

co je to casto? podla navodu sa filter meni kazde 4 tyzdne, a cenovo je to stale vyhodnejsie ako kupovat mineralky

martina46
12. nov 2010

chcela by som kupit kanvicu, no mam chaos z tych filtrov, teda co som pozerala na nete, tak som videla britu len na tie maxtra, ziadnu britu s okruhlymi filtrami som nenasla, tie sa uz nevyrabaju?

liz_lemon
12. nov 2010

@martina46 tie gulate, to je starsi typ

martina46
12. nov 2010

@liz_lemon uz som ich aj nasla, len tie kanvice do ktorach pasuju uz nie. teda britu. a prekvapilo ma, ze sudrahsie ako maxtra.
tieto maxtra som na nete nasla najlacnejsie - 3ks kolo 13€. pozerala som ceny aj tych okruhlych, porovnavala, no nejaky rozdiel tam nieje. tak ja neviem, ci vziat britu, alebo co. maxtra dostanem aj v lidli, ci ako som tu niekde citala?

liz_lemon
12. nov 2010

@martina46 Brita kanvice aj s naplnami Maxtra sa daju vyhodne kupit v Madarsku, ja som si kupila tu velku 2,4 l za 15 EUR, u nas stoji o dost viac

martina46
13. nov 2010

@liz_lemon no v Maďarsku nemám možnosť, to skôr v Rakúsku.

dabe
16. mar 2011

ahojte, nemate nahodou niekto filtracnu kanvicu zn. Orava? Nikde nemozem najst ci sa do nej hodia filtra Brita maxtra.

adamko27
2. máj 2011

Chcel by som sa opýtať, či môžeme používať vodu z filtračnej kanvice na zarábanie mlieka pre dieťa staré asi 1 mesiac. Doteraz používame lucku. Ďakujem za Vaše rady.

martinka1981
2. máj 2011

@adamko27 ja použivam vodu z Brity,prevarim a dam do flašky trošku horucej a zvyšok dolejem luckou aby som nemusela čakať kym prevarena voda vychladne. Ale Lucku uplne neperlivu čo sa nemusi prevarať 😉

kuko12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mayka
26. júl 2011

ahojte.
uvazujem o kupe kanvice brita len mi nie je jasne ci je potrebne menit cca kazde 4tyzdne filter aj ked ju nebudem pouzivat denne. ten merac odpocitava cas alebo mnozstvo prefiltrovanej vody? dakujem

nikka23
25. dec 2011

Ahojte, mala by som jednu otázku ohľadom filtračnej kanvice brita. Ježiško nám jednu doniesol, len mi nie je jasné, či tá voda má cez filter tiexž alebo kvapkať. Lebo nám prekvapkáva a dosť pomaly. 😲

vivusika
25. jan 2012

my sme ešte pred narodením dcérky pili vodu z filtračnej kanvice, ale keď sa narodila Tami pred takmer deviatimi rokmi a u nás stúpla spotreba vody, rozhodli sme sa pre kúpu filtra na doúpravu pitnej vody a maximálna spokojnosť 🙂

diusik
25. jan 2012

ahojte,prosim vas,mozem dat 9 mesacnemu prefiltrovanu vodu bez prevarania?Mam kanvicu Brita.
@nikka23 nam tecie

nikka23
26. jan 2012

už sme na to prišli, tak tečie. Inak ja si to len pochvaľujem. káva a aj čaj sú chutnejšie a vôbec sa nezanáša rýchlovarná kanvica od vodného kameňa.

diusik
29. jan 2012

@nikka23 prosim ta, pokial ma byt hladina prefiltrovanej vody?len tolko aby v nej nebol namoceny ten filter,alebo aj viac?Vsade na obrazku je hladina prefiltrovanej vody pod filtrom ale potom mi nesedi to mnozstvo,lebo mam tu xl a tam by malo byt mn.prefiltr vody 2,2 a takto je to len 1,4 tak terza neviem 😖