Filtračná kanvica. Používate vodu z nej aj pre deti?

dahlia23
19. feb 2008

Ahojte, chcem sa spýtať, či niektorá z Vás používa filtračnú kanvicu na vodu. Videla som teraz na Nove reklamu na zn. Brita. Mám hrozne veľkú spotrebu minerálky a už ma pomaly prestáva baviť vláčiť fľaše z obchodu a potom fľaše do kontajnera. Dávate vodu z kanvice aj detičkám? Ďakujem za odpovede.

anielik
19. feb 2008

ahoj, ja som ju dostala pod stromcek.
neviem si ju vznachvalit. konecne sa doma neobhadzujeme flasami. vodu davam aj do kanvice a zehlicky. Kanvica je krasne cista, ako keeby som ju kazdy den octovala.
Robim z nej aj caj aj v nej varim a vsetko je OKi

bubba
19. feb 2008

neviem ci je to to co myslim ja ale ak to vyzera ako varna kanciva a je tam taky specialny pieskovy filter cez ktory sa prelieva voda,tak je to ono.stretla som sa s tym v GB a robili s tou vodou vsetko kavu,varili,pili....ked som videla,kolko bordelu sa zachytilo v tom filtri som sa rozhodla ze si to kupim,ale u nas to nemozem zohnat a to co sa montuje do vodovodu u nas je strasne drahe (je to nieco ako pyramidovka)neviem ako sa ta firma vola ale ked som videla tie ceny som skoro odpadla a este ten filter sa musi dat menit raz za rok a neviem kolko tisic korun to stalo....

dahlia23
autor
19. feb 2008

A dávaš z nej vodu aj malému - bez prevárania? Lebo ja malej dávam neprevarenú Lucku - úplne neperlivú. A kde sa dá kanvica zohnať? Nevieš? Díky. 😉

dahlia23
autor
19. feb 2008

bubba, ja som toto, čo chcem našla na nete, zhruba od 600 do 1200 Sk....

reisi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anielik
19. feb 2008

ale videla som to aj normalne v obchodoch...tam som si to omrkla tusim v nay...alebo taky obchod co je v Avione

raz som mu ju dala aj neprevarenu...ale radsej mu ju prevaram...nevedela som sa rozhodnut 😲

bubba
19. feb 2008

anielik ta ty si poklad...diiiiky si ma teraz super potesila

anielik
19. feb 2008

inak ma napadlo ze som to videla aj v metre...aspon tie patrony tam mali urcite v akcii

kili
19. feb 2008

my máme tieš Britu a sme spokojný, len mi dosť vadí, že sa nezmestí do chladničky, do dvierok je moc široká, teda dá sa tam natrepať, ale dosť ťažko, a na výšku je zas moc vysoká. Ale možno do inech chladničky to ide.
Dávam z nej vodu pre malých a potom prevarím a dám do termosky a aj po dlhšej dobe je krásne priezračná, keď som používala napr. Lucku, tak za chvíľku vyzerala, že by som mohla plniť snehové gule 🙄
A tiež voda z nej je chutná, teda skôr bez chuti ako napr. Rajec alebo Toma narura.

lubii
19. feb 2008

My sme to kúpili v metre pred týždňom

bubba
19. feb 2008

kili,sak si prefiltruj a nalej do flase

dahlia23
autor
19. feb 2008

Akurát, že my nepijeme čaj, iba čistú vodu, a neviem si predstaviť, že jej budem dávať prevarenú vodu. Ja by som to nepila... 😅 Ale veď hádam si zvykneme.... 😉

kili
19. feb 2008

bubba, tak som to riešiť chcela, ale napokon som na to lenivá 😀

anielik
19. feb 2008

dahlia, ja by som uz kludne dala aj tu z kanvice...ked pijete mineralku 😉

dahlia23
autor
19. feb 2008

jediné, čoho sa bojím sú dusičňany, neviem, či to obsahujú aj minerálky alebo nie... inak by som to neriešila, ja som taký lenivec lenivý najlenivejší 😎

bihan
20. feb 2008

Tak isto uvažujeme nad Britou, lebo ma nebaví vkuse kupovať vodu vo fľaši - ako dlho vám vydržia tie náplne?

Kili, existuje aj model rovno do chladničky 😉

livia76
20. feb 2008

Máme Britu a myslí že to bol fantastický nápad kupiť ju 🙂 ,ale aj z nej vodu pre malú preváram. Jeden filter nám vydrží tak 3-4 mesiace sme 3-oj členná rodina. Pijeme velaaaaa. Ak kávu si varíme z filtrovanej vody a je chutnejšia 😀

bihan
20. feb 2008

3-4mesiace? to fakt? 😨 Asi dnes skočíme do obchodu 😀 Ja som myslela, že tak dva-tri týždne 😅 To naozaj nie je o čom.

kili
20. feb 2008

ja som si neni istá, ako dlho vydrží, ono to tam samo časuje, koľko to tak priemerná rodina vyspotrebuje, tuším to je mesiac. Keď som to používala sama, tak som to dala vždy 2x a tak mi vydržala tie 2 mesiace, teraz, keď z toho robíme malým, tak ten mesiac (možno 1,5 mesiaca, fakt presne neviem, musím zistiť, teraz nám za chvíľku skončí)

bihan, ono sa mi nechce vyhadzovať na to zas peniaze, keď už túto máme. Preto som to sem písala, že treba myslieť aj na to. Predtým, keď som ju používala sama, tak sa mi zvykol ten filtera aj pokaziť, tak som ho vždy vybrala a dala do chladničky v nádobke.

livia76
20. feb 2008

Mame starší tip s jednoduchým, nie zdvojeným filtrom a v pohode stačí. Je tam aj navod, ako urobit skúšku či je filter ešte učinny-vola sa čajova skúška ale aj sama na vode -teda jej chuti spoznáš, či je čas ho vymeniť. niekedy je v predajni akcia 3 filtre a ktomu je 4 zdarma to sa oplatí/teda pri brite/ 😀 vtedy jeden výde tak na 300 sk 😵

katka2
20. feb 2008

my tiez pouzivame britu.Mame velmi tvrdu vodu, kava a caj boli uplne odpudzujuce zaliate vodou s tocky 😝 na vrchu plavali take "mapy" tak sme kupili kanvicu. To sa neda porovnat, fakt je ta voda chutnesia. Naplne menime kazde 3 mesiace, takze to je v pohodicke. Malej davam obcas aj rovno s kanvice 😉

elliana
20. feb 2008

Britu mame aj my, je fajn, akurat nam filter vydrzi cca 2-3 tyzdne. Ono to podla mna zavisi aj od tvrdosti vody, asi....a teraz by som sa vody z vodovodu asi nenapila a uz su mi nechutne aj vody s plastovych flias. Zvykla som si na vodu bez chuti

yonanevi
20. feb 2008

ako vam moze vydrzat tak dlho ,mi to mame 4tyzdne
nam to potom aj ukazuje ze treba menit filter, urcite by nevydrzal dlhsie pritom ja denne vypijem 3 litre vody a polievam kvety 😀 ale asi zavidi od kanici a ci ma na vrchu displey alebo ja neviem, ale odporucam stoji to za to

bihan
21. feb 2008

Filtračnú kanvicu už máme doma - je to značka Terraillon, lacnejšia než Brita (vrátane filtrov) - filtre sú dva druhy - jeden filtruje kovy a ostatný bordel, druhý filter aj dusičnany - ten dusičnanový je na 60litrov, ten klasický na 150 (čo som pozerala Britu, tak filtrovaný objem je zhruba rovnaký).. takže pri spotrebe 3l denne a tom klasickom filtri to vychádza cca na dva mesiace... rovno som kúpila aj náhradné filtre - tri tu stoja 13€, kanvica s jedným filtrom stála 21€.
No a jednoznačný rozdiel vo vode zistila aj môj manžel, ktorý sa tváril, že voda ako voda. 😀

zuz11
13. feb 2009

obnovujem temu, chystam sa ju kupit a neviem zistit aky je rozdiel medzi nimi okrem velkosti
http://www.datart.sk/katalog/Filter-na-vodu-Bri... ta ma 1,4 l
http://www.datart.sk/katalog/Filter-na-vodu-Bri... 2,2 l
ale nevidim rozdiel iba vo farbe a velkosti... viac by sa mi farebne hodila biela ale je mensia a drahsia a nevidim ziadne plus oproti ciernej 🤐

mexx
13. feb 2009

Ja som ich skumala v Tescu, tiez je medzi modrou, bielou a ciernou nejakych par korun rozdiel, ale iny rozdiel ako vo farbe som nepostrehla... Stala nejakych 600 az 900 korun. Musim mrknut, ako su na tom teraz.

zuz11
13. feb 2009

hej maju aj modru ale tu som hned zamietla 😀
v tzchto dvoch je rozdiel v nazve a vo velkosti biela ma 1,4 l a cierna 2,2 litra 😉 takze nei su rovnake

perelandra
13. feb 2009

rozdiel je len vo velkosti, obidve maju ten isty filter - maxtra. tie starsie typy maju iny. ale v podstate je to asi jedno. ta cierna tym, ze je vacsia, tak je aj sirsia a asi nevojde tak pohodlne do chladnicky ako ta biela. ale to je vsetko.... 🙂

zuz11
13. feb 2009

len nechapem preco maju identicku cenu ked objem ma ta cierna skoro dvojnasobny 🤐