Filtrovaná voda alebo dojčenská voda. Čo na prípravu jedla?

bashka
8. okt 2008

Baby, mozem pouzit vodu z filtrovacej kanvice Brita na pripravu miecka, caju, kase...atd? Ci musim Lucku a ostatne tieto kupovane dojcenske vody? Prevaram ju. Malá má 6 mesiacov.Dik

kijonkova.k
8. okt 2008

Já myslím,že bys určitě mohla 🙂 Vzdyt se tím filtrováním "vyčistí",ne?

bashka
autor
8. okt 2008

Nooo, myslim, ze ano. Moja mama je laborantka a robila mi rozbor tej prefiltrovanej vody. Ta voda je uuuplne cista a dokonca az prazdna co sa tyka mineralov. Ale chcem sa uistit...robite to niektora? To nie, ze by som chcela setrit na vode pre malu, len ked je tato dobra tak naco kupovat plast?

cartmanko
8. okt 2008

ja pijem britu doma pre seba uz niekolko rokov, ale malickej kupujeme dojcensku. neviem preco.

beboo
8. okt 2008

bashka ja pouzivam prevarenu vodu z Brity od 6.mesiaca a bez problemov. maly uz bude mat rok tak uvazujem ze by som ju uz aj prestala prevarat.

zuka
8. okt 2008

Bashka, ja pouzivam prevarenu vodu z Brity odkedy sa maly narodil.

veganko
8. okt 2008

Ja tiez pouzivam Britu, je to fajn aj ked to uplne nevycisti vodu. Doporucujem este destilator v ktorom je este jeden uhlikovy filter a potom mate vodu cistu ako z raja.
Minerali treba doplnat z potravy akou je ovocie a zelenina, nie z chlorovanej vody, lebo tieto minerali sa usadzaju v tele, su anorganicke, jedine rastlina ich vie za pomoci slnecneho svetla premenit na organicke a potom su lahko stravitelne a vyuzitelne
Plastove flase by som nekupoval, nakolko sa do tej tekutiny vylucuju skodlive latky z toho plastu. Stare dobre sklenene flase....

bashka
autor
8. okt 2008

Tak jo, asi to bude v poriadku. Doteraz som kupovala, ale teraz posledne 4 dni som davala tu z kanvice. Malá nemá ani nejaky bruchabol, ani nic ine...

bashka
autor
8. okt 2008

Veganko, nejak som nesondovala, ale je dojcenska voda aj v sklennzch flasiach? Ja som videla len plastove u nas

kosicanka1
8. okt 2008

ja a manzel pouzivame britu, malej kupujeme balenu dojcenecku.
sa mi zda, nie je na brite napisane, ze pre deti iba od 3 rokov???

beboo
8. okt 2008

ja som si to zistovala na stranke Brita a pisu tam, ze sa moze pouzivat aj pre uplne male babatka ale ma sa prevarit. inak neviem ci to spolu suvisi ale maly mal dlho koliky, pouzivali sme Lucku, a ked som presla na vodu z Brity tak kolika zrazu presla...

lalupa
8. okt 2008

britu sme malym davali od 4m, posledny mesiac ale uz obycajnu z vodovodu

bubinko83
8. okt 2008

a ako sa použiva brita? Naleje sa tam normalna voda a............... 😖

lante
8. okt 2008

Britu máme aj my..........preváram, ale len preto, že ju postavím zohriať a spomeniem si na ňu až keď vrie. 😉

lante
8. okt 2008

bubinko..naleje sa do nej voda a cez filter pretečie do spodnej časti, z ktorej sa potom nalieva.
My máme konkrétne túto:

http://www.brita.net/sk/jugs_details.html?L=21&...

bubinko83
8. okt 2008

lante,a čo k tomu treba ešte dokupovat? Aj nejake filtre?

lante
8. okt 2008

Hej táto kanvica má ukazovateľ. Vychádza to tak, že každé 4 týždne treba filter vymeniť. Inak je fakt, že odkedy ju mám (tak trištvrte roka) som nemusela z rýchlovarnej kanvice odstraňovať vodný kameň, lebo sa netvorí.
Na www.elektroexpert.sk, ich majú asi za najlepšiu cenu čo som pozerala.

bubinko83
8. okt 2008

lante dik 😉

lante
8. okt 2008

nie je začo 😉

cvika
8. okt 2008

je nieco zle ak pouzivam vodu z vodovodu?ake mozu byt nasledky..prevaram ju..

erikasadek
8. okt 2008

ahoj ja tiez pouzivam britu aj pre maleho aj pre nas nikdy som neprevarala,, tak ako by som neprevarala evian

inak detsk dojcenska voda ma byt chudobna na minerali , pre deti su skodlive , sytene vody na ladviny takze ziaden strach a ktomu filtrovana, je mekka voda....

mmarky
8. okt 2008

my ji taky používáme už dlouho. Občas koupím balenou. Nikdy jsem ji nepřevarela. Jsme moc spokojeni

bublinkajasminka
9. okt 2008

my máme avent - philips filter a je super, zatiaľ preváram aj filtrovanú ale asi prestanem o neaké 2 mesaice

heppu
9. okt 2008

cvika ja tiez pouzivam vodu z vodovodu prevarenu od narodenia a nic sa nedeje je to normalna voda, kedysi sa vobec nepouzivali tie balene vody lebo ziadne neboli je to len reklama aby mamicky mali kde minat peniaze

erikasadek
9. okt 2008

heppu a

erikasadek
9. okt 2008

heppu ano kedysi ano nepotrebovali, kedysi ano vo vode z vodovodu nebolo tolko pesticidov aj inych somarin niciacich tuto vodu, a aj antibiotika, viete , ze vo vode je vela antibiotik, pretoze klasicke filtry nie su schopne ich odstranit?
v dnesnej dobe sa tazko napoijes s neakeho potoka ako mozno pred 20 rokmi, voda uz nie je co bolo....

avsak je to kazdeho osobna vec, ci kupuje ci dava z vodovodu alebo si zlepsuje vlastnosti vody filtrovanim.....

cvika
9. okt 2008

heppu mas uplnu pravdu...s tou reklamou...dik za odpoved

lu777
9. okt 2008

tak presne tohle jsem zrovna hledala... davam kojeneckou vodu a do roka davat budu, ale uvazuju, ze pak prejdeme na Britu, prece jen nevim jaka je ta kohoutkova voda opravdu (pry v Praze dobra, ale nevim jake jsou trubky a tak, na tom pry hodne zalezi)
neni to zas az tak drahe a bylo by to zdravejsi i pro me s muzem, tak do toho asi pujdu

kili
9. okt 2008

ja som používala len z briti, kupovanú vodu len vínimočne. Keď sme to raz vyskúšali, konkrétne z Lucky, tak tá voda po pár hodinách bola vhodná na snežné gule 😝 , z briti bola vždy čistá aj po 24h.
Teraz chceme namiesto briti kúpiť nejaký ten filter priamo na odtok, máte niekto skúsenosti? čomu sa vyvarovať a ktorý je asi ten naj? MM našiel nejaký, ktorý ide z odtoku do nejakej flaše a od tiaľ sa to dávkuje, ale to sa mi zdá nepraktické, jemu sa to ale viac páčilo, že to asi lepšie filtruje, keď má na to "viac času". A neviete, ako často treba meniť do takýchto filtrov tie náplne? lebo to tam nenašiel, ani čo stoja.

bashka
autor
9. okt 2008

erika ma pravdu, ani nechcite vediet co je vo vode z vodovodu, od mamy viem toho dost, kedze s tym robi uz 30 rokov. A o teplej uz radsej pomlcim...ake sajrajty su tam, aby sa nezanasalo potrubie 😝 😝 😝

bashka
autor
9. okt 2008

...to ak si niekto zalieva teplou vodou instantne napoje 😉