Filtrovaná voda alebo dojčenská voda. Čo na prípravu jedla?

bashka
8. okt 2008

Baby, mozem pouzit vodu z filtrovacej kanvice Brita na pripravu miecka, caju, kase...atd? Ci musim Lucku a ostatne tieto kupovane dojcenske vody? Prevaram ju. Malá má 6 mesiacov.Dik

kili
9. okt 2008

a k tým baleným vodám, že bola o tom reportáž, že niektoré vody sú tie isté, ktoré majú niektorý ľudia v kohútiku, keďže ten vodovod je napojený na ten istý prameň ako tá balená voda 😀

petka80
9. okt 2008

Prosím, můžete mi někdo vysvětlit, k čemu je ta Brita dobrá? Nikdy jsem o tom neslyšela..... 😔

bashka
autor
9. okt 2008

kili, tiez mam take info

bashka
autor
9. okt 2008

petka, idem dat malej papat akurat...ked ti o tom nikto nenapise, tak sa ozvem

petka80
9. okt 2008

dík 😉

erikasadek
9. okt 2008

kili aj brita robi rovno na kohutik stoji asi 50 euro, vydrzi ti filter ako do kanvice mesiac , potom mas do domov rodinnych profesionalne, zmakcovace vody a filtre, tie su drahe a le vyborne,

niekto sa pital ako funguje brita, nalejes vodu a prefiltruje ti , pesticidy a chlor, a nie tahsie minerali takze mas chutnejsiu vodu naozaj ak ochutnas rovno z kohutika a prefiltrovanu tak sa neda porovnat, po druhe ju zmekcuje, takze ja ju pouzivam aj na caje a na kavu , ver mi varna kanvica nema ani kusok vodneho kamena a napoje su chutnejsie...
filter taktiez vydrzi na mesiac presne....
teda ked si prepocitam kolko sme kupovali flias a a odpadu , okolo a kolko to stalo tak ma kanvica vychadza ovela lacnejsie a ekologickejsie...
a osoh ma stoho cela rodina , prefiltruje sa denne vela litrov to mi verte...

erikasadek
9. okt 2008

http://www.filtre-a-eau.com/filtre-robinet-brit...

prepacte napisala som filter na mesiac , na kohutik nie je na 3 mesiace, okolo 1200 l vydrzi stoji tu okolo 20 euro

funguje , bud ako normalny kohutik takze je normalny tlak, alebo sa prepne a filtruje voda ide pomalsie....

tak dufam , ze to niekomu pomoze.. 😉

kili
9. okt 2008

erika, MM našiel nejaké filtre na kohútik za 1500-2000,-

mercy
9. okt 2008

Vioda z Brity je fakt chutnejšia

erikasadek
9. okt 2008

kili tak to je fajn, ja som to dala len orientacne, pr etie ktore mozno nepoznaju a mozno by skusili...
no to by aj sedelo , ten filter stoji 50 euro od brita , takze v prepocte to sedi, a no a nahradny vijde na 20 euro.. 😉

heppu
9. okt 2008

keby ta voda z vofovodu bola zavadna tak ju nepustaju ako pitnu, voda prechadza stale testami a my tu mame skutocne este kvalitnu vodu oproti inym krajinam takze sa neobavam nicoho, ale samozrejme je kazdeho vec ked chce vrazat peniaze do kojeneckych vod a inych veci ktore kedysi vobec nase maminy nepouzivali ako kadejake prebalovacie pulty a ine veci ktore vymysleli len aby mali na com zarobit a to ja zas do svojho dietata investujem rada ale nie za zbytocnosti

petka80
9. okt 2008

teda holky, to jsou mi věci, to bude mít manža radost, až mu řeknu, že bych asi chtěla Britu 😀

erikasadek
9. okt 2008

tak to je fajn, hlavne ze posluzi nie?
nam sluzi super celej rodine, prave dnes som mal u seba susedu a chcela pohar vody tak som jej dala, pita si druhy s tym , ze aka je to znacka, a ja nato ,ze je to s konvice brita, nechcela verit , ze takto to dokaze zlepsit chut vody, tak mam pocit , ze zajtra pojde kupit.....

renthiel
8. sep 2013

ked si kupite papierik na meranie PH vody, tak zistite ze voda z vodovodu je neutralna, ale filtrovana voda je kysla... mnoho studii preukazalo, ze pricinou mnohych ochoreni je prekyslenost organizmu, treba sa preto zmysliet ci nasmu telu bude viac skodit zopar mineralov v pitnej vode, alebo kysla odmineralizovana filtrovana voda.. co sa tyka chloru, ten vyprcha po par minutach, ked nechame vodu ostat, takze s nim sa ani netreba zaoberat..

nelita02
16. mar 2014

Ahojte, nestihla som precitat vsetko, len mam taku mozno blbu otazku: Tiez mame doma britu dva roky, ale skoro vobec ju nepouzivame... je zalozena niekde v skrinke, ja neviem.. mam taky blby pocit, ze ci sa nieco z tych filtrov neuvolnuje, predsalen je to vyrobok z plastov.. nemoze to nieco do tej vody vylucovat?
Inak prefltrovana voda z Brity je uplne makka, jemna, uplne ina ako z vodovodu.. len ja som taky neveriaci tomas ... 😅

nelita02
16. mar 2014

@renthiel vsak toto, ze mam pocit, ze ta brita ma nejaky hacik.. myslim ovplyvnovanie zdravia pri dlhodobom pouzivani..

mamaamater
13. apr 2014

ahoj, ja by som na tejto vode nesetrila, aj ked je mozno dobra voda z vodovodu no pochybujem. a plastovu vodu by som urcite nekupovala. ak nechces riskovat, vyskusaj humanu baby vodu. je v tetrapaku a sterilizovana, netreba uz vobec nic prevarat len rovno pouzit. a ziadny ftalaty babatku nehrozia ako pri inych vodach.

slnecnica175
20. máj 2014

ja som toho vela nacitala ohladom ftalatov z plastovych flias a je to hrozne! ked si predstavim, ze by som malej mala dat taku vodu. tiez som nattrafila na tetrapak dojcensku vodu Humana, podla mna je to skvele riesenie, fakt nic neriskujem a je to hlavne velmi pohodlne, ked sa nemusim stale zapodievat prevaranim, odporucam 🙂

cajocka74
3. júl 2014

Určite by som vodu z Brity nedavala je to iba uhlikový filter ktorí zachytava iba pachy už si sa niekedy pozrela ako ten filter vyzera po dvoch tyzdnoch??hnus riadny hnoj a cez to chces prelievt vodu pre kojenca??Ak chceš kvalitu tak to ries reverznou osmozou.Mam velmi dobre skusenosti ak chces ozvi sa 0905976341

amanda545
30. júl 2014

tak s britou velmi opatrne, aspon nas na to doktorka specialne upozornila, ze je to uplne nevhodne pre male dieta, pretoze filtruje latky, ktore su zrovna velmi dolezite pre maly organizmus. my sme tiez nedavali do troch rokov inu ako dojcensku vodu, niekto ju tu uz spominal, ale humana voda je naozaj dobra.

mamaamater
28. aug 2014

amanda545 mam pocit, ze kazda doktorka hovori nieco ine..aj ked som sa konretne pytala na britu, toto mi nepovedala, prave naopak, ze to nemoze uskodit. ale dala som na radu starsej sestry ktora uz odchovala 3 deti a vzdy davala dojcensku vodu, takze stale davam Humanu, riskovat nebudem..ale dakujem za uzitocnu info

ukulela
29. aug 2014

ty brdo,ked si predstavim, ze ako mala som u starkych pijavala vodu zo studne,tak sa cudujem, ze som prezila ... a navyse ked si predstavim, ako ma niekto bude zatracovat, ked odmietnem kupovat marketingovo predrazenu dojcensku vodu, ktora u nas v jednote tyzdne stoji v skladev plastovej flasi, tak som stratena existencia.

dollynkaa
29. aug 2014

@ukulela pravdu mas

bronia13
29. aug 2014

mali sme Britu na kohutiku namonotovnu a robili sme "skusku" ktora je lepsia a nevideli sme rozdiel tak sme prestali filtre kupovat a pijeme len z kohutiku,teraz sme kupili ladnicku kde je mraznicka a vyraba lad a tiez sa da na dverach nacapaovat filtorvana voda ale nez zacne tiect studena treba chvilu pockat, tak do teraz som mala taku capovaciu nadobu v ladnicke s vodou len z kohutika bez filtra a deti si tak zvykli na tu studenu ze piju tu co je nefiltrovana dnu v konvici v ladnicke nie tu filtrovanu na dverach ladnicky.....