Je cukor dobrý na kosti?

barunka
8. aug 2006

Ahojte.
Len som sa chcela spýtať mamičiek, čo je na tom pravdy, že ak krmite dieťatko umelým mliekom, treba mu tam pridávať kocku cukru, pretože ten je dobrý na kosti.
Trošku tomu nechápem, ale pár ľudí si za týmto stojí.
Tak by ma zaujímal váš názor

barunka
autor
13. aug 2006

inak, chcela som sa ťa spýtať, keď začínam prikrmovať, mám nahradiť len obed najprv mrkvičkou a doplniť mliekom, ale treba aj iné jedlá nahrádzať??? pls. pomôž...

ervotoc
13. aug 2006

ked len začinaš,tak to stači,ja som tiež tak začala 😉 inak k tej mrkve neviem čim to je ale ked ma mrkvu vždy skončime jak čunici cely 😀 😒 inak nie,len ked je ta mrkva nešťastna 😉 ale tu ma rad

bellezza
13. aug 2006

barunka zo začiatku iba obed, potom pridať ovocie.
Ak zje 4 lyžičky mrkvy, doplň mliekom, ide o to aby si dieťa zvyklo na nové chute.

snilko7
13. aug 2006

ervotoc inak s tou mrkvou to poznám aj ja, môj vždycky všetko pekne popapal,ale keď sa mu do pusinky dostala mrkva tak ju automaticky jazykom vytláčal von a keď som pokračovala s krmením zopár krát sme dopadli tak, že celý tanierik mi vyletel z ruky a mrkva bola po celej izbe. A teraz ju už zbožňuje, aj dnes vyjedol všetku z polievky 😀

barunka
autor
13. aug 2006

ďakujem baby, museli sme začať o týždeň skôr s príkrmom, lebo s mliekom vydrží len 1,5 hodiny a to zje 210ml... máme už pokračovacie...
mrkvu zjedla, chutilo jej a bordel nebol, kým nespravila brrrrrrrrrrrrr a mrkvička bola všade 😀 😀
a kedy dať ovocie??? a ďalšie jedlo nahradiť??? lebo na tom nete je to písané tak, že hneď ako začneš prikrmovať, nahradiť desiatu, obed a večeru a mne sa to zdalo veľa...

bellezza
13. aug 2006

ovocie až neskôr, keď ti bude jesť obed. My sme začali dávať ovocie na desiatu od 7.mesiaca tuším. Banán, jablčko, od roka sme začali tvaroh pridávať. Od 9. mesiaca sme začali na olovrant dávať jogurt (samozrejme biely probiotický)
Barunka, treba trošku selektovať informácie na nete, je ich príliš veľa a nie všetky sú relevantné. Ja som tiež začínala o týždeň skôr s príkrmami.
Keď som dala synovi na lyžičku mrkvu a šupla som mu to do pusy, tak sa tváril akokeby to bola otrava na potkany...🙂
nahrádzať treba postupne.

barunka
autor
13. aug 2006

bellezza, práve preto sa pýtam, lebo na jednej stránke je písaný jeden príkrm do deviatich mesiacov, na ďalšej sú písané hneď odrazu dva a ja som z toho jeleň...
čo som sa veľmi divila, tak Simi prvú lyžičku ochutnávala a ten zvyšok už hltala jedna radosť. a keď som jej to brala, že už stačí, aby ju nebolelo bruško, tak za mnou začala pišťať. 😀

bellezza
13. aug 2006

určite nie jeden príkrm do deviatich mesiacov, opýtaj sa na to pediatričky, len tak pre overenie.
Vidno že tvojej dcérke chutí, to je super. Treba jej dať toľko koľko chce. Dieťaťu do dvoch rokov treba pokryť jeho energetický príjem, čiže dať mu koľko sa mu žiada.
Takisto sa píše v časopisoch, že hovädzie mäso sa nemá podávať, čo je podľa mňa divné, pretože dieťa potrebuje červené mäso a stavebné bielkoviny, čo sú v ňom obsiahnuté. Takže od toho 6,75mesiaca-7ho, treba zaradiť aj mäso, samozrejme, vhodne upravené.
Ja zvyknem pridávať ešte kvapku olivového oleja do zmesi mäsa a zeleniny, čo dám variť. Aby sa mali vitamíny v čom rozpúšťať.

(čo by niektoré maminky dali za také dobré dieťa, ja som jedla hodinu a moja mama bola rada, keď som zjedla 5 lyžičiek 🙂))

barunka
autor
13. aug 2006

ach pediatričku mi nespomínaj, ja mám riadnu kravu, ktorá ma vie len vytočiť ...
a ešte som sa chcela spýtať, či vodu do varenia dávať dojčenskú alebo klasickú...

a ešte k tomu jedeniu, mne simi jesť nechcela, aj mlieko mi vyplúvala, musela som sa jej prosiť aby zjedla 100 🙂 predtým jedla normálne, ale pred nejakými tromi týždňami sa zmagorila... inak pri každom krmení mi vrtela hlavičkou, vytláčala čokoľvek z pusinky. a teraz pár dní je, akoby sme jej doteraz nedávali. každé dve hodinky vreští od hladu...

ervotoc
13. aug 2006

už som tu,nakoniec sme k svok.neišli,bo neprišli čechuni 🙂 pridu zajtra,boli sme u mami a maly videl v krbe horieť drevo tak bol uneseny,fascinovany 🙂 Barun.ja davam len prevarenu ked som u mojej babky,alebo ked ju mam tu,lebo nedavno tam robili rozbor a je vhodna aj pre dojča,no a ked som tu tak kupujem drobca,korytnicu,lucku už nie,bo furt v nej bordel plaval v poslednom čase..ja som začala od pol roka,bo dojčeny a vahu peknu,tak nemusel skorej,možno ti Simi nechcela papkať kvoli tym horučavam čo boli 😕 aj drobec menej cuckal,ked boli tepla,teraz sa rozbehol 😀 vtedy napriklad nejedaval na obed ale az neskor,hm a k tomu tie zubky..tak mrkvu mal len dve lyzicky,potom jednu,inokedy sest,kolko chcel som mu len dala,pytala som sa a vraj ok,mi bolo povedane,bo ked bábo len cuckalo mlieko,musi si aj on aj "bruško"zvyknuť,tam ide na začiatku skor o ten jazyk,prehltanie,žužlanie 🙂 potom mal so zemiakom,lebo len zemiak a mliecko mu nechutilo,no a bašti už všetku zeleninu,polievočky zeleninove,ale fakt je to rozne,niekedy je menej ,inokedy viac,minule mi spraskal dve mrkvičky,no a s ovocim sme tiež až teraz začali,zatial mal len jablčko,broskyne ,melon,ovocie mu šlape dobre-aj do plienok 😀 😀 belleza to s tym hovadzim,to tiež čo časak,čo doktor ,to iny nazor,ja tiež neskor budem davať,jasne že začnem len s bielym,ale potom,tiež nevidim dovod prečo nedavať,ešte k tomu ked viem odkial to maso mam.. 🙂

ervotoc
13. aug 2006

mamy

ervotoc
13. aug 2006

este ma napadlo,ja som drobcovy nemixovala,aj na to su rozne nazorčeky niekde pišu,hovoria mixovať,niekde že nie,tak ja som len cez pasír,pretlačila

bellezza
13. aug 2006

barunka, ja dávam do varenia normálnu vodu klasickú, ale čajík robím z dojčenskej, aj kašičky.
No môj syn bol menšieho, chudšieho vzrastu, mixovať som musela, lebo mi to vydávil.

barunka
autor
14. aug 2006

ja nemixujem, len roztlačím lyžičkou. Simonka to pekne spapala. teraz som nachystala zasa a keď sa zobudí, hurá na to... takže môžem do varenia dať aj klasickú vodu, nič sa nestane???
ervotoc, aj ja som si myslela, že kvôli teplu nechcela jesť, ale potom bola dosť zima a ona to odmietala stále. tak som písala jednej doktorke a povedala, že to je normálne, že to je tzv. detský štrajk... tak už kašlem na to, keď nechce, nebudem ju nútiť, aby nemala odpor k papaniu...
inak Simonka malinká nie je... ako som písala, máme cca 72 cm a 8 kíl 😀

ervotoc
14. aug 2006

no to som čitala,tiež taky "drobček" 😀

bellezza
14. aug 2006

barunka by sme mali toľko keď sme mali rok 🙂

bellezza
14. aug 2006

barunka nám sa z vody nestalo nič.

ervotoc
14. aug 2006

no belleza aspon na teba nikto nezazeral ako na nevdacnu matku,co nedopraje nic svojmu dietatu 😀 bo s malym ked niekam som isla automaticky ho brali za"stareho chlapáka"len by mu nieco dzgali a to bol len kojeny v tom case 😀 😀

bellezza
14. aug 2006

ervotoc, aj keby doňho niečo žgali, on by odmietol, od cudzích nevezme nič. Za to po zemi keď sa váľa stratená piškota alebo keks, tak to hneď berie do pusy.
By som vysvetlila, že ďakujeme za ponuku, ale pred hodinou sme jedli. To je tiež špecialita našich materí, furt dieťa štopať.

barunka
autor
14. aug 2006

bellezza, tak to je tiež taký vysávač, ten tvoj Tomáško 🙂 🙂 aspoň máš doma vždy poriadok od omrviniek 🙂

ervotoc
14. aug 2006

😀 😀 tak to nas len čaka,to vysavanie 😀 papal,kakal,kupal sa,cuckal,a nespiii a nespiiii,teraz robi nieco ako rybycku 😀

bellezza
14. aug 2006

barunka, Tomáško je supervysávač, zbiera aj špaky na ihrisku a hádže ich do košov, aj papieriky, aj kamene, aj šišky, všetko čo je na zemi hodí do koša. Omrvinky zbierame a dávame vtáčikom.

ervotoc
14. aug 2006

waw tak to by sa mi pačilo takto ho viesť k tomu,bel idešššš u mna na plnej čiare veru 🙂

barunka
autor
14. aug 2006

hehe, bellezza to musíte mať už super zábavu 🙂 🙂 na ihrisku si nemôžeš poriadne ani sadnúť na zadok, aby tam nepojedol nejaké špaky 🙂 ja som si až teraz všimla, že si tehu..... čo myslíš, budú sa dať zvládať dve také malé detičky naraz??
ervotoc, my máme za sebou teraz stresujúci výlet do obchodu. Celú cestu Simonka preplakala v kočíku, došli sme domov, šupla som ju do postielky a zaspala...

ervotoc
14. aug 2006

naš asi citi že pojde k svokrovcom,možno to tam chce radsej prespať 😀 😀 😀 hm,to by bolo,bo svokrik ho chce natáčať a neviem čo všetko,šak nech to povie drobcovy určite mu bude rozumieť 😀 😀

barunka
autor
14. aug 2006

keby mu rozumel, asi by sa radšej rozplakal, nemyslíš??? keď chce filmovať, nech mu zaplatí a možno si dá povedať, veď aj herci dostávajú zaplatené 🙂

inak, sestrinmu Paťkovi kúpili svokrovci na narodeniny bicykel, (bude mať budúci týždeň) a hneď im povedali, že za taký krpatý bicykel vyhodili 1600,- Sk... tak díky za to, keď to hneď ofrflú...

bellezza
14. aug 2006

ervotoc, ja som ho to neučila, to sám na to prišiel. Len mu zatlieskam a pochválim ho, keď vie kam patria odpadky.
Barunka špaky nedáva do pusy, ale veru pobehá celé ihrisko a doma potom odkväcne do hajan.
Budú sa dať zvládať úplne v pohode, myslím si. Tomáško je vegeťák, pohoďák, veľmi samostatný, vždy sa vie zahrať sám, zábavu si nájde, v kľude sa pri ňom aj najem, aj si porobím čo je treba. A samozrejme na ihrisku treba naňho dávať pozor, aby nevbehol pod hojdačku a chodím za ním. Aspoň mi nenarastie zadok a pohyb je v tehotenstve dôležitý, primeraný pohyb som myslela.
Tomáško je malý len fyzicky (teda vekovo, fyzicky je akurát) ale mentálne je vpredu, rozumie všetkému, je veľmi múdry a kludný. A ukecaný...
On nie je typické živé dieťa, ktoré musíš mať každú mikrosekundu na očiach, je veľmi opatrný a rozvážny. S jednou vecou sa dokáže hrať polhodinu, nie je s ním žiadny problém, keď ho dám spať, spí. Čo mu navarím, to zje. Akurát, že stále všetko berie do pusy (špaky nie) a rád má dudlík.
V kočíku sa vyváža ako pán kráľ, nejde z neho tú polhodinu až hodinu preč, keď má usedený zadok tak si klakne. Alebo v lekárni, sa skoro až postavil 🙂

ervotoc
14. aug 2006

waw bel,ale aj tak maš na tom velky podiel,nebud skromna 😉 😀 vedieš ho spravne predsa 😉 barunka ,no tak preto sme si od nich nedali kupit kočik,bo to by bolo dojdite...nedojdete...nevdačnik,nevažia si...a my sme mu kupili kočik atd...a jasne,kto vie čo všetko by to ešte prinieslo,,,inak len tie vecičky činske a pochybneho druhu čo končia v takom velkom vreci dostal...ja radsej kupim jednu dobru vec nez desať zbytočnych....

barunka
autor
14. aug 2006

ervotoc, čínske neoblečiem ani ja. nepotrebujem aby zostala Simonka takej farby, akej farby oblečenie má na sebe. zásadne len v obchode kupujem aj keď je to drahšie... ale mám istotu, že sa jej nič nestane...

a bellezza, to máš fakt super dieťatko. dudlík nedudlík, lepšie ako keby si žvatlal ručičky... moje dieťa sa zobudilo, priniesla som ju na deku, trieska do hrazdičky a čosi rozpráva...

ervotoc
15. aug 2006

jééé vcera dostal drobec prvy krat vecičky,ktore mu aj obliecť možem 😀 od českej tety 😀