Je cukor dobrý na kosti?

barunka
8. aug 2006

Ahojte.
Len som sa chcela spýtať mamičiek, čo je na tom pravdy, že ak krmite dieťatko umelým mliekom, treba mu tam pridávať kocku cukru, pretože ten je dobrý na kosti.
Trošku tomu nechápem, ale pár ľudí si za týmto stojí.
Tak by ma zaujímal váš názor

bellezza
15. aug 2006

ervotoc, tak to my sme drobni, nosime 86 a je mu este trosku velika.

ervotoc
15. aug 2006

Bel ved sa hovori,dobreho je málo 😉 🙂 keby sa mi z polovice podarilo ho visť tak dobre ako tebe,som spokojná 😉 neboj,tak ti porastie jak z vody,sesternicin,bol drobuliatko,teraz ked ide na stvrty rok,tak sa ti vyšvihol,hm a potom treťom roku sa uplne zmenil,tvar,no všetko,ostali mu povodne len tie beťárske kukuč 😀 no a teraz jak ide na štvrty ročik,neviem kedy tak stihol vyrasť 😀

bellezza
15. aug 2006

ervotoc, my máme pruh.:( včera dostal, ale zreponovalo sa mu, jeden semeník mu stále ide hore, pravý, ide do slabín a brušnej dutiny. Ale to tak raz za deň a potom zíde dolu. Strašne plakal.
Ak je aspoň trošku aj po mužovi, tak narastie až v 15-16tich rokoch.

bellezza
15. aug 2006

on má takú stavbu tela, že má k tomu predpoklady, veľmi úzke boky a malý zadoček, naproti tomu širšie ramená a hrudník, všetky gate mu padajú pod pupok.
Asi budeme musieť dať operovať...

bellezza
15. aug 2006

lebo vekom sa to iba zhoršuje...

ervotoc
15. aug 2006

uf Bel,toho sa aj ja bojim,ze u chlapcov je to časte a že je to bežne aj zakrok,teda operacia,ale aj tak,kazdy by sa tomu vyhol,keby mohol a kazdy ma tiež strach,aj ked hovoria dokt,ze je zbytocny,Bel a ako to zacalo,ako sa prejavi aj ten pruh u drobca?inak aj susedov chlapec minuly rok,z nicoho nic posledny den na dovolenke,tak hned tunak isli k dokt,a po 3dnoch ho operovali a pohoda,maly futbalista

bellezza
15. aug 2006

no jemu sa to začalo prejavovať ešte nemal rok, 11mesiacov mal, veľmi veľa lozil, zrazu z ničoho nič začal plakať, tak som ho rozbalila a videla som že mal zdurenú slabinu a krčí nožičku. Tak som ho uložila, do tepla a za polhodinu bolo po pruhe, slabina už zdurená nebola, všetko OK.
Aj keď ho kúpeme, tak ho pozeráme, či je všetko OK, či má všetko na svojom mieste...aj tak zajtra volám doktorke. Lebo v poslednom čase to má každý mesiac. A zakáž mu behať, lietať po ihrisku, aby nikam neliezol na schody a neštveral sa na žiadnu lavičku...to je predsa absudrné.

ervotoc
15. aug 2006

no to hej

bellezza
19. aug 2006

ervotoc, 11.10. operujeme, pod celkovou anestézou s kaudálnou blokádou (tá sa pichá do kostrče)

ervotoc
25. aug 2006

bel tak držim palce,nech vsetko dobre dopadne 😉 🙂 a nech je Tomi rychlo fit-zlatušik,neboji sa?

bellezza
25. aug 2006

ervotoc, on sa neboji ničoho. To sa ja trošku bojím :/

ervotoc
1. sep 2006

bell drzim palce,akurat vcera som nasla clanoček hm,ze je dobre ked sa tak skoro na to pride a ze ked sa do dvoch rokov operuje,ze to byva ok,juchuuuuuu 😉 tak aspon dobra troska sprava no nie? 😉ze problemy byvaju len ked sa neskoro na to pride a vo vyssom veku,hm a ze do 24hod,po zakroku byvaju špuntici doma 😉 co je supewr

zoloe
31. mar 2009

?

truthy
11. jún 2018

Neviem ani ako zacat, kedze toto je uz starsia tema... No chcem sa s Vami mamicky pobavit o cukre a nechcem zakladat novu temu, tak preto pisem sem... Aky mate nazor na to, ze detom davame od malicka cukor?... Myslite, ze robime dobre alebo by sme skor dieta pred cukrom mali chranit?... Aky je vas postoj a nazor?

daja07
11. jún 2018

@truthy cukor je prirodzene v materinskom mlieku, je pridavane do umeleho mlieka, je ho kopa v ovoci, obsahuje ho klasicke mlieko (laktoza), je v zelenine, obsahuje ho vsetko co je z kadejakej muky, kedze sacharidy su tiez cukry. Ja preto nevidim dovod pridavat cukor z cukornicky do jedla detom ak je to mozne jest bez cukru, resp. osladit ovocim alebo nejakym sirupom (javorovy, agavovy ...) ci medom. Vyroky typu, ze je deti potrebuju pridat cukor na rast kosti ci kvoli vyvoju mozgu mi pridu uplne hlupe. Cukry ako take telo potrebuje, no treba pozerat na to, v akej forme uz ten cukor v jedle je.
Nechapem napriklad palacinky, kde je v ceste cukor. K tomu slahacka vychutena vanilinovym cukrom a jahodovy dzem plny cukru. Cele dokopy je to sladucke pre deti a ked si na take kombinacie zvyknu, tak tazko oducat. Da sa to spravit cestom na palacinky bez cukru, cerstvym ovocim a slahackou bez cukru. Cele to pripadne preliat roztopenou kvalitnou horkou cokoladou, medom ci sirupom. 🙂

truthy
11. jún 2018

@daja07 To mas pravdu, ze cukor je vsade kde sa len pozrieme aj ked je to v podstate skryty cukor... Moj Matus ma velmi rad sladke veci a preto mu niekedy mliecko osladim ale snazim sa mu nedavat tam toho vela aby to nebolo moc... A ked pecies kolace, taktiez sa snazis davat do nich med alebo tie rozne sirupy?..

slimstar
11. jún 2018

@daja07 mňam normálne si mi narobila chute.
Cukor je všade aj v materskom mlieku, moje bolo extra sladké. Ale do roka, som nedávala nejaké kekse, alebo tak.

daja07
11. jún 2018

@truthy davam aj normalne cukor, niekedy trstinovy a niekedy med. snazim sa ale hladat aj take recepty aby tam nebolo tolko cukru. napriklad babovka s bananom a nastruhanou mrkvou. ale to uz nie je klasicka babovka. ked robim tu, tak davam trosku menej cukru. ale moje dieta ma rado susene ovocie, takze to je taka sladkost pre neho 🙂

truthy
13. jún 2018

@daja07 Babovka s bananom a nastruhanou mrkvou??.. To chuti dobre?.. Takuto kombinaciu som este nepocula.. Mohla by si mi poslat recept prosim ta?.. Musim sa aj ja polepsit a nesladit vsetky kolace az tak.. No sme dost sladka rodina a cukor je u nas dost vyhladavany.. A hlavne mojim manzelom..😂 Ten keby nemal cukor, tak by asi neprezil😂😀

daja07
14. jún 2018

@truthy prepac, som sa pomylila, je to s jablkom a mrkvou. az teraz som si to vsimla. ale hodim ti link na recept ak chces skusit. ja som ju robila ale uplne bez cukru, dala som tam asi 2PL medu. je taka mokra a tazsia. treba rychlo jest, no chuti nam.
My sme zacali obmedzovat cukor, ale sme aj celkovo zmenili stravu a zacali sa viac zaujimat o to co jeme, ked manzelovi zacali problemy s travenim. U nas som ja skor na sladke, takze sa to snazim kompenzovat zdravsimi variantami. a odkedy mame dieta, este prisnejsie asi pozeram na to co je v jedle a kolko sladkosti spotrebuvame 🙂

truthy
20. jún 2018

@daja07 V pohode, hned mi ta kombinacia prisla divna, preto som sa aj tak zacudovane opytala🙂 Aaa dakujem ti za recept, nasla som si ho v sukromnej sprave...
Fuha, tak to ta obdivujem... Na stravu az tak moc nedozeram aj ked sem-tam sa snazim zdravo navarit a aj upiect...

verca888
10. júl 2018

@truthy ked si vezmes, tak nas ako vychovavali rodicia? vobec neriesili nasi rodicia, ked sme boli maly, ci jeme biely alebo hnedy cukor. bol len biely a preto nam taky davali. osobne si myslim, ze teraz sa vsetko az moc riesi a nie je to najlepsie!

sense
10. júl 2018

@verca888 iny nebol ale ani tilko palmoveho tuku a.gluk.frukt sirupu aa priemyselne spracovanych potravin. a takisto sme mali omnoho viac pohybu....a.tiez ludia nemali tolko informacii...ja vediem nazor vsetko treba a s mierou...

verca888
10. júl 2018

@sense ano, to je tiez pravda, ze nebolo tolko toho a preto sa rodicia nebali nam cokolvek dat. a taktiez suhlasim s tebou, ze ked je vsetko v miere, tak je to fajn. a preto si v pohode dam niekedy sladkost, osladim si caj cukrom a podobne 🙂

marylynn
10. júl 2018

@verca888 no, lenže koľko z nás je na tom cukre závislých? Mozno ak by to naši riešili a nepchali mi cumel do cukru, tak by som teraz nezajedala stres sladkostami a nemala 10kg nadváhu 🙂

verca888
10. júl 2018

@marylynn ale rodicia mali aspon klud a utisili ta takym sladuckym cumlom 😂😂 tak v dospelosti to uz je o odolavani. taktiez som vsetko zajedala sladkym ale jedneho dna som si povedala a STOP a dokazala som to. uz si dam len sem-tam sladkost.

sense
10. júl 2018

@marylynn to nemusi byt tym ze ti.pchali cumel do cukru...ja som bola opacny extrem...do urciteho veku ziadne sladkosti potom obcas kusok dva domaceho.kolaca a ked som.bola vacsia som sa nevedeka sladkeho dojest a viduet nueco podobne na kamaratkinej dcere kt do dvoch jediny cukor mala z ovicua a potom len tak mozno raz za dva tyzdne ked to mala ako motivaciu na vylete....ked je dieta nuekde na oslave al sa dostane k sladkemu tak sa nevie dojest ...a nevue povedat dost ...a kamaratka sa cuduje ze akoto ze moja si.vie odlozit a ze "ma suplik so sladkostami"

marylynn
10. júl 2018

@sense ja zas poznám deti, ktoré sladkosti doma nejedia... a ani inde. tiež ma všetci strašia tým, že bude malá utrhnuta z reťaze ak sa k niečomu sladkemu potom dostane. doma máme len "zdravé " sladkostí a chrumky, raz za čas si dá. Keď máme návštevu a chrumeme všetci, tak aj ona 🙂
a zase to motivovanie dieťaťa sladkosťami je veľmi nešťastná voľba.

@verca888 ok, ale ten cumel do cukru je minimálne skratkou na tej ceste závislosti 🙂

sense
10. júl 2018

@marylynn no mne to tiez ako dobra volba nepride...ale to uz nie je moj problem...ja mojej tiez sladkosti nekupujem ale ked nieco dostane tak jej to neberiem...raz za cas upracem suplik lebo aj minule som vyhodila polbalika cukrikov kt. dostala minule leto a dokonca aj predminule...a nacate cokolady doje muz pretoze nasa si vezme kusok, s tym ze si necha aj na potom a potom ked to ostane otvorene uz to neje a takisto vie ze nesmie pred jedlom a tiez vie za ak nezje obed sladkost nesmie.... ma 5 rokov... a musim si zaklopat to akceptuje.../dokonca aj ked jej dedko davav na tajnasa tak mu povedala ze nemoze lebo mama nedovolila a potom rpide a vravim mi ze mami nemozem sladkost pred obedom.../

evittam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz