Je cukor dobrý na kosti?

barunka
8. aug 2006

Ahojte.
Len som sa chcela spýtať mamičiek, čo je na tom pravdy, že ak krmite dieťatko umelým mliekom, treba mu tam pridávať kocku cukru, pretože ten je dobrý na kosti.
Trošku tomu nechápem, ale pár ľudí si za týmto stojí.
Tak by ma zaujímal váš názor

barunka
autor
11. aug 2006

ikke podľa mňa na tom nič zlé nie je. pokiaľ nemá alergiu, tak v pohode by som dávala.

snilko7
11. aug 2006

nuž ervotoc, ja som ako už barunka písala dávala paťkovi plnotučné mlieko dokonca nie od jedného roka, ale keď mal asi desať mesiacov. A to my poradila zdravotná sestra z detského oddelenia nemocnica Kramáre. Vedie aj detskú poradňu. Dieťaťu je možné podávať aj normálne mliečko, ale musí byť prevarené a minimálny obsah tuku 3,5 percenta- to sa hodí akurát na plnotučné. Podľa info, ktoré som od nej dostala /a mala o tom aj nejakú publikáciu/ je možné začať mlieko podávať hneď s prvými príkrmami t.j. od ukončeného 6 mesiaca. To ale samozrejme len ak nie je dieťa alergické na mlieko, ale to myslím zistí každá maminka podľa toho ako jeho dieťa na mliečko zareaguje. Ak ho začne preháňať tak sa vráti k Sunáru a treba počkať pár týždňov a skúsiť znova.....to sú slová lekárky

virginia
11. aug 2006

Beba a ostatne su samozrejme s kravskou bielkovinou, ale je tam iny pomer bielkovin ako u kravskeho mlieka a tie mozu zatazovat oblicky. Preto by ich deti nemali. Moji synovci obaja dostavali kravske mlieko od druheho tyzdna 😖 a nemaju nasledky, zatial.
K tej dusicnanovej zelenine a ovoci - je fakt, ze ich obsahuju, ale zas maju vitaminy (antioxidanty), ktore to dokazu celkom slusne vyrovnat a tak to vysledne skore pre organizmus nie je take zle. Platok sunky ma ovela viac dusicnanov a je bez vitaminov, tak to ozaj skodi.
Maly u nas obcas dostane aj hranolku, ale je to v podstate uvareny zemiak a len trosku na sucho oprazeny na panvici. A budem mu robit aj palacinky, zo spaldovej muky a glukozy, mam panvicu, kde netreba pridavat olej. Takze budeme maskrtit.

ervotoc
11. aug 2006

snilko ty asi este snivaš 😉

snilko7
11. aug 2006

Neviem prečo by som snívala...ale však to je tvoj názor, ja nezdieľam tvoje názory ale preto ešte nemusím útočiť ako ty, aj keď to robíš dosť rafinovane.

zuzu13
11. aug 2006

Babuľky, nehádajte sa. Veď každý má svoj názor a ten nemusí sedieť každému. ÚSMEV 😀 😀 😀

bellezza
11. aug 2006

no môj syn odmieta všetky umelé mlieka, ešte Nutrilon skúsim.

snilko7
11. aug 2006

zuzu s tým súhlasím len ja mám pocit že niektoré tu chcú presadiť len svoj názor a keď má niekto iný tak robia na neho narážky

zuzu13
11. aug 2006

Kašli na to. Život ide ďalej a rozčuľovať sa nad maličkosťami nemá význam. Možno ani nechcú aby to tak vyznelo. 😀

ervotoc
11. aug 2006

asi tak nejak,keby sa mam za vsetko urazit snilko,tak sa ani nezobudim ,hlavne dnes 😀 😀

snilko7
11. aug 2006

Neboj ervotoc neurazila som sa 😀 Bývam u svokrovcom 😖 takže pevné nervy to je moje heslo na prežitie 😀 😀

ervotoc
11. aug 2006

ty brdo,vidiš dalšia tema svokrovci 🙂 tak ako sa ti u nich byva?aj ked dedukujem podla tych pevnych nervov 😉

bellezza
11. aug 2006

snilko, úprimnú sústrasť...prajem vám čo najskôr vlastné bývanie.

snilko7
11. aug 2006

Bývam tam už tretí rok a je to horor, veď aj barunka by to potvrdila, žial sú to aj jej svokrovci ☹ Ale už za mesiac ideme do vlastného takže teraz už len zatínam zuby a vždy keď sa vytočím tak si spomeniem že už len kúštik ma delí od šťastia. Len dúfam, že nebudú chodiť často na návštevu ☹ ☹

ervotoc
11. aug 2006

gratulujem,teraz nemyslim k svokrovcom 😀 ale k tomu stahovaniu 😀 😀 idete daleko od nich?či jak chuda kamoška,že sťahuje sa vo velkom,dik a to len oproti nim,teda žiadna vyhra,ma to horšie než ked byvala u nich hore 😒

snilko7
11. aug 2006

nuž my ideme o kúsok ďalej. Oni bývajú na jednom konci dediny a my sa sťahujeme na ten druhý 😀 Myslím že je to lepšie ako zostať u nich.

mixka
11. aug 2006

snilko a v com su tak strasny???

tilly
11. aug 2006

ja by som asi zošalela, keby som mala bývať so svojou super svokrou, to by som bola poučená kravinami do konca života a fakt sa nemusím stále pozerať na niekoho, kto non stop s plnými ústami rozpráva a pritom mu vylietavajú kúsky požužlaného jedla, no grc 😝

k tomu kravskému mlieku, ja mám info, že je vhodné od roka, ale do troch rokov by sa mali podávať formule, kvôli imunoglobínom, ak dieťa nie je kojené...

bellezza
11. aug 2006

no mne keby svokra nevyhovovala, tak by som jej povedala že nech nechodí. neuznávam umelo dobre udržiavané rodinné vzťahy a nebudem sa na niekoho priateľsky usmievať len preto, že je to moja svokra. To bol príklad.
Tilly, ja som práve dojedla 🙂

mixka
11. aug 2006

tilly, brrr... fakt je, ze ani ja by som nemohla zit pod jednou strechou so svokrou

bellezza
11. aug 2006

s tým umelým mliekom, ja mám zas informáciu, že je to kvôli obličkám a cholesterolu.
snilko, tak sa vyhovorte že máte iný program a vždy ho majte. 🙂

snilko7
11. aug 2006

To by bolo na dlhú debatu. U nás to totiž začalo škrípať už pri príprave našej svadby a potom to už len pokračovalo. Oni sa totiž do všetkého miešajú a všetko by chceli organizovať, dokonca aj to ako si staviame domček, čo dám malému papať.....veď aj barunka by vedela k tomuto prispieť. Ona je ale múdrejšia, nenasťahovala sa k nim. Ale ju zas chcú prinútiť, aby ich chodila každý víkend navštevovať....len dúfam, že to nebudú čakať aj od nás, veď som s nimi tri roky bývala - trpela. A neverili by ste, napriek tomu, že by som ich niekedy vedela "uškrtiť", mali sme len dva ozajstne vážne konflikty - to sme sa aj prestali s mužom doma stravovať-jedli sme u mojej babky/ja som tam chodila variť/, ale inak sa s nimi snažím komunikovať - veď sú to predsa len rodičia môjho manžela /rodičov si predsa nevyberáme/.

mixka
11. aug 2006

snilko a hlavne su to babicka a dedo tvojho syna a buducich deti. a stary rodicia su vraj pre zdravy psycho vyvin deti dolezity, tak aj to je dovod, preco s nimi normalka komunikovat /ved milovat ich nemusime/

tilly
11. aug 2006

ak sa dá, tak sa jej vyhnem, ale nie vždy sa to dá, väčšinou posielam muža s malým k nej, ale niekedy príde ona, to sa snažím niekam vybehnúť, veď keď sú na krpca dvaja, tak si ho aj užijú, inak sa ma snaží vždy presvedčiť o takých kravinách, teraz mi nič nenapadá... ale niekedy sa nad tým s mužom pousmejeme, niekedy ma to úplne vytočí, radšej sa na ňu usmievam, nechcem jej ublížiť, môj muž je jediný človek, ktorého na svete má... Muž sa na ňu vykašlal, prvé dieťa jej zomrelo... tak jej to nechcem robiť ešte horšie, ja ju veľmi ľutujem...

ervotoc
11. aug 2006

to s tym miešanim,a k tomu ich rady a odporucania,ze?to teda pozname,hlavne to organizovanie,hm,ked nas postavia pred hotovu vec,to je špecialitka a my o tom o nicom ani nevieme,hlavna vec ze sa to tyka len nas,to je ich bonusova specialitka 😀 😀 😀 nastastie my sme hned spolocne byvanie v záplodku ich vymyslania zamietli,som len a len rada ze nas neprehovorili,zijeme sami 🙂 ale nejak nepoznam nikoho kto by nemal nočnu moru,hlavne ked sa narodia deti,to je taka iba na pohlad roztomila kombinacia deti,rodicia a stary rodicia pod jednou strechou 🙄 vlastne jeden parik poznam,ale oni ziju u svokrovcov z cistej vypočitavosti to je zas o inom 😀 a oni sa asi "snazia"komunikovať,čo? 😒

snilko7
11. aug 2006

tak s tým mixka súhlasím, ale niekedy mám pocit že zle vplývajú aj na malého, lebo mu všetko dovolia a ja keď som s ním sama tak mám problém ho zvládať. Dovolia mu kutrať po skriniach, hocikam vyliezať, prenášať sklenené poháre....toho je ešte veľa...a aj s jedlom je problém - sú to tak tri mesiace, malý mal hnačku/to bola vtedy nejaká infekcia, lebo dosť mamičiek to aj na nete písalo/ a mal prísnu diétu a svokra mu dala normálne z klobásy. Keď som to zbadala skoro som umrela, veď ja mu také nedám ani keď mu nič nie je. Veď to vôbec nie je zdravé ani pre dospelých, nie ešte pre malé deti - a keď som jej to povedala, tak mi na to len: keď mal môj muž tri mesiace už olizoval kačaciu pečienku.... 😠 😠 tak čo k tomu dodať...

mixka
11. aug 2006

mozno by si si mohla k nej najst cesticku, aj ked viem, ze mne sa to lahko pise, ako tebe realizuje, ale predsa len, keby sme boli na jej mieste... nevies, ake by sme boli...

snilko7
11. aug 2006

tak mixka to si aj ja občas hovorím...ale inak my sa spolu bavíme v pohode, ja skôr keď ma nejak vytočí tak odídem hore k nám na poschodie a tam to predýcham a dole idem už odventilovaná, takže mnohokrát ani nevie, že ma vytočila. Ja sa veľmi nerada hádam, to už ma niekto musí poriadne vytočiť...a to nie je až tak často. Manžel mi občas aj povie, že sa mám už vykričať, ale ja sa radšej vyplačem večer do vankúša a zasa je pohoda. No ale už idem spinkať aj ja, aby som mala zajtra dosť energie na malého 😉

mixka
11. aug 2006

snilko chapem ta, u nas v rodine sa smejeme uz roky na historke nasho deduska a mojho bratranca, ktory je odo mna o 4 roky strasi a ked bol asi 7-8 mesacne babatko, nas dedo ho varoval a ked prisla mamina ponho, tak spolu sedeli za stolom a jedli z jedneho taniera fazulovu omacku. mamina bola jasne zhrozena, ved ho piplala len na babatkovskych veciach... malemu nic nebolo a je z neho chlap, ako hora. ja by som tiez svojmu dietatku nic take nedavala, ale ono to tomu dietatku asi az tak strasne ublizit nemoze. netreba asi hned prepadat panike a stresu, treba to skor riesit pokojnym dialogom so starymi rodicmi, ved oni svoje vnucatka maju radi, su to deti, ich deti, nie cudzie osoby.

ikke
11. aug 2006

sakraaa (pardon)... tak vysvetli mi uz konecne niekto, preco rocne deti este nemozu pit to kravske mlieko??? NAOZAJ ma to zaujima!!! (aby som to raz vedela vysvetlit trebars mojej svokre, byvalej zdravotnej sestre 😉 ) a hlavne, od akeho veku teda to kravske mlieko uz mozu? myslim to uplne vazne, nikoho tym nepodpichujem ani sa nesnazim urazit, este raz, NAOZAJ ma to zaujima... 😨