Je cukor dobrý na kosti?

barunka
8. aug 2006

Ahojte.
Len som sa chcela spýtať mamičiek, čo je na tom pravdy, že ak krmite dieťatko umelým mliekom, treba mu tam pridávať kocku cukru, pretože ten je dobrý na kosti.
Trošku tomu nechápem, ale pár ľudí si za týmto stojí.
Tak by ma zaujímal váš názor

ervotoc
12. aug 2006

ok no ja ho nedam už len pre to že je tam riziko-nemyslim tym alergiu,k alergii som uz pisala v teme o alergii na k.m.alergia pre mna osobne nie je strasiakom trpi nou minimalne percento,to skor laktoza,no ale to je zas o inom mlieko je predsa v dnesnej dobe nahraditelne,mame obrovsky,dostupny trh,nie je to ako za komousou ked bolo len kravske,o koziom moc toho nevedeli a boli tu 2-3umeláky dostupne,asi tolko k tomu,ze ved ho davali pit aj nam,..zober si len tie rizika co vsetko moze byt-vznik chudokrvnosti-hm,to ja som,tiez mi davali mlieko od mala 😒 moznost skryteho vnutorneho krvacania,si zober este aj tie malinke obličky,ako sa hned musia zatazovat mliekom,ved mlieko ma veeeela bielkovin,zastancov sa pytam,pozreli ste si obsah zeleza???????obsah vitaminov?esenc.mastne tam ani nenajdes,zahlienuje mlieko,co nie je dva krat spravna pre respiracny system,este k tomu je kyselotvorne,no ja ti neviem,myslim ze to je toho na detsky organizmus privelaeste aj cievny system dostava zabrat,to ze male dieta nema teraz problem,neznamena ze ho nema...vobec,ja nemienim preto zatazovat traviaci trakt,este k tomu aj kardiovaskularny systemik,no vlastne na celom telicku to níieco zanecha,preto ani kozie,tiez ma vela bielkovin,myslim ze je este tazsie ,vela mineralov,minimum céééčka a déčka,atd.nie som proti mlieku,ja ho mam rada len si myslim ze ked nie ja dobre,nezodpoveda potrebam tak maličkeho organizmu,tak ho nebudem just pchat,len preto ze aj mama mi ho davala,ci teta ho dava....tie bielkoviny su urcene pre teliatko,pre mojho je predsa materske mlieko,a ma velky vyber nahradnych,ono lekari nehovoria koj pol roka,ale minimalne pol roka,vacsinou sa koja deti do dvoch rokov,preto take porovnanie s teliatkom som dala,neviem ci to niekto pochopi a vytatári sa z tej mojej skomoleniny 😀

ervotoc
12. aug 2006

kozom

nera
12. aug 2006

Veď je to jasné, že materské je nenahraditeľné, ale ja si myslím, že kravské a kozie, ale domáce a upravené je tiež dobré, teda oveľa lepšie ako to riedené z obchodu a žeby škodilo???Majte rozum, nerobte z detí padavky a neviem čo!!!!

zuzka111111
12. aug 2006

nera jak dobre ze si tu pomoz mi kde najdem stranku alebo nieco kde je napisane co zbalit do porodnice???

ervotoc
12. aug 2006

zuzka ved aj mama a ja,tusim aj na babetku 😉 nera nie je ziadne odporucane pasterizovane,ci nie,to mas uplne jedno maju skodliviny,nerobim padavku z dietata,urcite to nerobia ani lekari,vedci atd.su to nove fakty,doba ide dalej,veci a nazory,zistenia...atd.ono napr,očkovanie,nedaš očkovať svoje dieta,lebo neni padavka? 😉 tak to mas aj s mliekom,nedam mu ho kym nemusim,pretoze chranim jeho zdravie,ako mozem 😉

barunka
autor
12. aug 2006

he, ja som vyrástla tiež na kravskom mlieku a dokonca aj kozom a nič mi nie je. a to som navyše bola choré dieťa, ktorému detská lekárka nedávala šance na prežitie. a som tu...
a mixka, na snilkových svokrovcov sa radšej nepýtaj.. k nám prišli včera o 20,45 aj keď vedia, že Simonka nám už vtedy spí... najradšej by som tej ženskej odhryzla celú hlavu a podupala po nej...

ervotoc
12. aug 2006

😀 a ja ze len cez vikendy ich maš na krku 😀 no snilko nie je v zavidenia hodnej situacii,ale aspon ze mate dobrych mužikov a deti,no nie? 😉

barunka
autor
12. aug 2006

nasi muži?? he, teraz obaja robia na snilkovom baráku a môj muž mi ráno povedal, že to je na pol hodinku... tak potom neviem, čo tam robí už hodinu a pol 😀 😀 😀
a aj tie víkendy sú moc. počúvať už 3/4 roka len to isté dokola mi lezie na city a asi nabudúce dostanem hysterický záchvat... 🙂

ervotoc
12. aug 2006

to je dobre ze si pomahate a rozumiete,aspon sa mozete navzajom vyventilovat-myslim co sa svokrovcov tyka 😀 no to aj mi cez vikendy nastastie svagrik a braško tiez pomahaju na dome 😀

barunka
autor
12. aug 2006

no my sa väčšinou len podrypujeme. a už teraz sa hrozíme vianoc, a iných sviatkov, kedy to bude katastrofa, lebo budú mať byť sami.. 😀

ervotoc
12. aug 2006

jezisi nestras ma,dik vianoce ach jo kedysi taka pohodova nalada,idylka,mojkanie sem a tam,bez stresov...ake je to ked uz je dieta,myslim kombinaciu,dieta-vy a svokrovci?nas to len čaka,tak hod sem vsetky varovania,varningy,upozornenia a bezpecne rady 😀

barunka
autor
12. aug 2006

he, ja som so svokrovcami ešte vianoce netrávila. môžem ti len povedať zážitok z minulého roka zo silvestra a nového roka. svokrovci vyrobili obrovskú scénu, pretože sme im o pol noci neprišli gratulovať k novému roku. čo na tom, že ja som bola v 6 mesiaci tehotenstva, bola som unavená a tak. a na nový rok sme nešli tiež, pretože som mala nádchu, tak sa stará naštvala a v jednom kuse nadávala a nadávala, že sme neprišli a nakoniec povedala, že keby to boli moji rodičia tak ideme, pretože oni sú lepší a začala na nich nadávať.... vôbec ju netrápilo, že som tehotná, mám nádchu a vonku sú zamrznuté cesty... no kašľať na to...

ervotoc
12. aug 2006

ty brdo,to je dosť drsna žena potom, ☹ 😕 ježiši ja ani neviem ako by som zareagovala,keby sa opovaži na moju rodinu nadavať 😕 asi by ma riadne vytrelo,to na teba nebrali ohlad,že si tehulka?téééda,no my sme sami,ja si fakt len vydychujem,ze sme sa nedali zatlacit na byvanie s nimi,jak tak citam vacsinou je to o držku,sa divim,že podaktore babule su este zdrave a stoja pevne na zemi,no ja sa dnes,vdaka tebe 😀 😀 😀 začinam obavat vianočneho tlaku 😕 😕 asi to pride 😕 😕

ikke
12. aug 2006

ervotoc, dakujem za vysvetlenie ohladne toho mlieka 🙂
skoda, ze nie kazda zena moze dieta do roka ci do dvoch kojit 😔

ervotoc
12. aug 2006

hm,preto mas nahradne mlieka,aj od roka do troch rokov,ono nema nic spolocne s kravskym mliekom ako by sa niekto nazdaval 😉

barunka
autor
12. aug 2006

ja určite skúsim dať Simonke kravské mlieko, keď bude mať rok a keď ho nebude chcieť, neva... ale za pokus nič nedám...
a čo sa svokrovcov týka, tak ozaj môžeš byť rada, že s nimi nebývaš. aj ja som rada 🙂 a aj manžel je rád, že nebýva so svojimi rodičmi 😀 😀 vieš, oni neberú ohľad na nikoho a na nič a správne, dobré je len to, čo povedia, urobia, alebo si myslia oni...
a keď začali nadávať na našich, tak ma odtiaľ manžel zobral preč, lebo vie, že ja si poviem svoj názor, nech je to kto chce.

bellezza
12. aug 2006

len podotknem, ľudia sa k nám budú chovať tak ako im sami dovolíme. To sa týka aj svokier. Moja mama má 58 rokov a pracuje, má svoj program, svoje kamošky, rekonštruuje byt po svokre.
Moja svokra žije v Rakúsku a chodí opatrovať ešte svojich rodičov, dedko dostal v decembri 2004 mozgovú porážku a ešte má aj záhradu, ktorú treba dať do poriadku, stihnúť to do zimy.
Môj svokor má roboty vyše hlavy, podniká (15ty rok) a stavia dom. A čo je super, tak si ani nespomenul na moje narodky, lebo keby prišiel, tak by mi začal kázať o tom, že prečo im Tomáška nenechávam a pod. (moja nevlastná svokra hlása, že cukríky a čokoláda je dobrá, moju dôveru si nezískali).
A moja švagriná je slobodná maminka, ktorá ak si chce v klude nakúpiť a poupratovať, tak pošle syna ku svojej mamke na víkend, aby si oddýchla.
A ja som rada, že nikto nemá čas ani chuť sa do mňa starať a organizovať mi život popri všetkých tých povinnostiach čo ľudia majú. Ani by som si to nenechala.🙂

barunka
autor
12. aug 2006

bellezza, tak v tomto nesúhlasím. ja aj sestra sme našej svokre viackrát povedali, že niektoré veci si neželáme a je to ako hrach hádzať na stenu. sestra jej nadáva za to, že jej synovi dáva čokoládu, chipsy a cukríky, keď ona mu to nedovolí a je pred večerou. a za mňa zas prijíma návštevy

bellezza
12. aug 2006

tak sa s ňou nestýkajte (ak je to možné) a nedávajte jej dieťa do starostlivosti. Jednoducho jej obmedziť činnosti.

nera
12. aug 2006

ervotoc: ešte k tenj starostlivosti o dieťa: a vieš, že niekedy mám pocit, že prehnanou starostlivosťou môžeš skôr poškodiť svojmu dieťatku ako mu pomôcť.
Mám jednu známu, ktorá to práve s tou starostlivosťou práveže preháňa, všetko musí mať sterilizované, všetko čisté.....podľa mňa je to blbosť, lebo v tele sa musia vytrvoriť aj protilátky a to spontánne. A keď už spomínaš to očkovanie, samozrejme to základné musí byť, ale očkovanie proti chrípke a podobne to som proti, telo si musí s tým poradiť samo. Samozrejme, radši hneď dodám, že treba tomu pomôcť, ale prirodzenou cestou ako cez injekcie a pod.(tj. papať vitamíny, pohyb atď)Tak sme boli vychovávaní všetci doma a sme zdraví.

bellezza
12. aug 2006

nera, hlavne neobliekať decko do 3vrstiev, keď je vonku 20stupňov. Lebo má studené ručičky a tým pádom mu je zima...poznám aj také maminky.

nera
12. aug 2006

tak to je zas iné....poznám aj opak....keď mamičke je teplo (hoci je zima) čo by som naobliekala maličké, veď vydrží 😠 a pri pohľade na také detičky idem puknúť od zlosti

bellezza
12. aug 2006

no treba deti obliekat tak ako nás.

ervotoc
12. aug 2006

nera viem o com točiš,my mame taku znamu ona deckam nič ani nedovoli,beha za nimi jak sup 😀 furt ma kremiky,lekarničku pri sebe atd.nebodaj ked sa zamažu,to už ich hned prezlieka,tiež či je zima či je leto furt zababušeny,mna tak sfukla že malemu som nesterilizovala flasku hned a že kolko bakterii,virusov atd.to mi pride už pomaly jak horor chudata decka,este ani vo vode neboli,lebo by nieco chytili atd.ale myslim ze je to preto ze mala tazke a dlho ocakavajuce tehotenstvo a jedno s druhym tak sa moc upela,myslim ze je to,alebo skor este len bude na ukor deti,aj jej muz hned este len sa nestihne vyzut uz ho nahana do kupelne...

bellezza
12. aug 2006

ervotoc, moja nevlastná svokra má dcéru a tá keď bola malá a sadla si do trávy, okamžite išli domov prezliecť. Dlážku drhli každý deň. Dcéra je teraz alergická a každú chvíľu jej tečie sopel z nosa.
Ja tiež nesterilizujem, iba umývam horúcou vodou a zalievam vriacou (dudle).
my sme chodili na Plavecký Štvrtok, že vraj sú tam sinice, ale synovi nič nebolo a to bol vode skoro stále.
Okrem toho naďalej dáva všetko do pusy, hádam ho to časom prejde, 17mesiacov má. Mne sa vyhodí žaba v puse, on nemal ani raz...

ervotoc
13. aug 2006

halo baby kde ste,kto?dnes ma zobudil stres,poznate ten pocit,ked ste ako na ihlach?dychate len tak,tak,rozmyslate nad tym ako to dopadne,a nech je to uz za vami?tak to je moj dnesny den, 😒 🙂 😒 😕 pride k svokrovcom rodina svokra z ciech,mame tam nacupitať,lebo to chce natáčať...lenže to zas bude,maly drobec u nich vždy z neznamych príčin sa rozkriči,rozplače,včera si ho "už"prvy krat svokor bral na ruky,normalne sme boli v šoku,ale to asi kvoli dnešku nacvičoval 😀 a drobec hned rev spustil,vyšklbla ho svokra a u nej už aj plač,tak som jej ho musela tiež vyšklbnuť,ona by ho držala a držala,no a jak bol u mna hned prestal,a len sa ku mne tulil a tulil,mazel jeden zlatučky 😀 no tak mam obavy už teraz z dnešku...lebo svokra mi s nim uteka do obyvačky a tam mu ukazuje trpazlikov a já neviem čo všetko,taky hisák tam spustí,tak ho vždy zas vyšklbnem a letíííím,no včera som jej povedala nech s nim nejde do obyvačky lebo zas bude plakať a revať,ona sa usmiala a robila sa že nepočuje,no za chvilu už ťahala žeravu čáááru stade lebo maly už išiel sa hrať na pavarotiho 😀 strašne kyslo sa tvaril a bol vystresovany,som sa naštvala,
tak dnes uvidím čo to bude za rodeo,ach jo,tak sa mi tam nechce,zas ked budem maleho držať jak kliešť? 😕 😕 bude mi ho nasilu šklbať ,trhať,to by bol ešte viacej vynervačeny 😒 ☹ ked jej ho dam,bude s nim bežať do obyvačky,zas pred ceskou navštevou ju nechcem kázať,hm tak uvidim ako dopadneme,idem si dať radšej kafíííčko,fnuk.bellezza to s tym davanim do pusy to aj naš,hm a že ho to okolo 10teho mesiaca prejde...?tak asi zas len ako u koho,čo?aj naš načo len dotiahne už to žužle,minule som naschval dala hore ovladačku,no on zbadal,že je na prestierani,a to cele potiahol,ovladačka rovno v ruke a on natešenyyyy 😀 potom s nim robim čenže 😀 to vyzera asi tak,že mu nukam na vymenu hryzatko,alebo hracku,či flipa,jeho oblubenca,za mobil,či ovladač či iny predmet,ktory si ukorisťil 😀 vytrhnuť len tak mu ho nemožem,to by bol cirkus 😀 😀

barunka
autor
13. aug 2006

hehe, ervotoc aj simonka vždy plače u svokrovcov... hold cíti akí sú tí ľudia čo ju berúna ruky 🙂 a to stým držaním, že veď prestane poznám... to isté mám aj ja.
ach jaj svokrovci.... prajem pevné nervy

ervotoc
13. aug 2006

ja som rozmyslala preco je len u nich taky,či mu tam volačo nevadi,možno v byte,ale asi nie,neviem,može si pamatať moje "pocity"z bruska,viem ze podla tonu hlasu to vraj v brusku vyciti,ale moze si to pamatať?bo ked som bola tehulka,nepestovali sme zrovna ruzovy sad s nimi 😀 😀 😀 uz som rozmyslala nad vsetkym moznym tak ma aj toto napadlo 😀

barunka
autor
13. aug 2006

he,he, tak to by tak mohlo byť. veď ja som písala, aké vzťahy s nimi máme a to už bolo aj počas tehu. možno si to bábenká pamätajú. ja ich rada nemám, ale akceptujem ich ako manželových rodičov. možno simi robí to isté...

ale vraví sa, že deti vycítia, kto ich má úprimne rád a podľa toho sa správajú... 😀

ervotoc
13. aug 2006

😀