• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Je lepšie baliť dieťa do perinky alebo nie?

23. novembra 2011 
@anjelicek26 vraj to tak ma byt lebo ked ho nosim na rukach bez perinky tak sa mu skrivi chrbtica.
21. nov 2011 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@31majka12 - dietatko je prirodzene schulene, vezmi si vela zien nosi deticky v babyvaku, satke, ta poloha je najprirodzenejsia, dietatko ma mäkkucke kosticky, poloha v klbku je mu hadam najprirodzenejsia. Domorodkyne maju deti len v satke celu dobu, ziadnu perinku nepotrebuju a deti su vsetky v poriadku :wink:
21. nov 2011 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@31majka12 - problemy s chrbticou? A preco? :confused: Ked babatko spravne drzis a polohujes (cize ziadne vankuse pod hlavickou, ked lezi, ziadne predcasne posadenie, ziadne nespravne nosice deticiek atd.), nema mat preco problemy s chrbticou. Urcite sa neboj, daj na svoju intuiciu a na pocity babatka. Same Ti predsa dava najavo, aky ma na perinku nazor :wink: Perinka neovplyvnuje problemy s chrbticou :wink:
My sme perinku nepouzivali nikdy a ziadne problemy s chrbticou dcerka nema. Narodila sa v juni, vonku 30-ky, v porodnici lezali babatka "vyvalene" v bodinkach s holymi nozickami - v perinkach by sa asi uvarili. V perinkach ich len prenasali a aj tak nam radili ich co najskor z nich vybrat. Navyse mi pripadalo strasne neosobne drzat ju v perinke, potrebovali sme sa citit :grinning: Dokonca 1 sestricka z porodnice nam povedala, ze perinka je prezitok z obdobia Carskeho Ruska, kde vsak mala svoje opodstatnenie - obrovske mrazy a zimy :wink:
23. nov 2011 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok