Je lepšie baliť dieťa do perinky alebo nie?

marines
19. jan 2008

Dobry vecer, mame dvoj tyzdnove babetko a chcel by som sa poradit, či je lepsie dieta balit do perinky, alebo ho volne prenasat, krmit atd. Nechcel by som aby sa mu pokryvila chrbtica.

biccy
19. jan 2008

Ked je dietatko este malinke je s nim lepsia manipulacia ked je v perinke. 🙂

junovka
19. jan 2008

moja Nelka si vyzadovala placom a nervozitou, aby bola v perinke, nakolko maline babetka este asi to maju v sebe, aby boli v tesnejsom objati, nakolko aj v brusku boli stiesneny.Moja vydrzala asi mesiac 😉

nelis
19. jan 2008

my jsme balili Leu do peřinky asi 2 měsíce, nejen kvůli lepší manipulaci, ale jak píše junovka - miminko se v peřince cítí v bezpečí a je mu tam teplíčko. 🙂

dannynka
19. jan 2008

moja GAbika bola od narodenia v perinke asi do 6-tyzdnov,ako pise biccy je s babetkom lepsia manipulacia a veru som sa aj vela krat bala ako malinku chytit ju bez perinky taka malinka bola ale to uz ani pravda neni 😀 😀 😀

marines
autor
19. jan 2008

Takze aj na noc ho mame viazat do perinky?

lenycka
19. jan 2008

My měli zavinovačku jen chvíli, jsme v červnu, byly poměrně dost vedra, tak by se nám v tom asi upekla 😒

lenkalienka4
19. jan 2008

aj ja si myslim ze take babo by malo byt v perinke.

slevik
19. jan 2008

My používali rychlozavinovačku, ale jen na noc 😉. Jednak naše holčička brzy pochopila, kdy je den a kdy se spinká a navíc byla spokojenější, klidnější... Ale přes den jsme ji měli radši bez, aby si mohla spokojeně kopat 😵

zuzkafuny
19. jan 2008

Ja som perinku nepoužívala vôbec a ani mi nechýbala... 😒

mata79
19. jan 2008

Nam sa syncek narodil v maji, mali sme ho cez den v rychlozavinovacke a na noc isiel do perinky. Vsetko pre uz spominane dovody. Ja radim tiez balit do perinky, rychlozavinovacky, a dokedy? Ked uz v perinke nebude chciet byt, da vam to najavo.... 😉 Ak nie, jedneho dna z nej aj tak vyrastie...
Presli sme na spaci vak........ 😉
Ale urcite by som ho v priebehu dna vyberala z perinky a tulila by som ho a mojkala..... Verim, ze to robite aj vy...
Koniec koncov, nozkami si chce zacvicit a ulavit aj on........

elinka27
19. jan 2008

tak moj uz od narodenia proti perinke strajkuje, pokial sa z nej vyslovene "nevykope" von dovtedy nieje spokojny 😀 este ako tak vydrzi v zavinovacnke,ale aj to uz teraz v poslednej dobe bojkotuje

biba12
19. jan 2008

my sme pouzivali zavinovacku alebo perinku 2 tyzdne. Potom mi pediater doporucil/ bol september- oktober a relativne teplo /, aby som ju nepouzivala, pretoze ho treba balit nasiroko a ze to detickam , tlaci tie nozicky opat spolu a okrem toho mu je v tom teplo. Tak sme ju prestali pouzivat a presli sme na spaci vak, cez den nic. Ale suhlasim, ze babtka chcu byt zavinute a ze je v tom lepsia manipulacia s babom. Ale teraz v zime by som pouzivala aspon rychlozavinovacku.

janka33
19. jan 2008

Ja som mala Klaudiku v perinke asi 1 mesiac,bala som sa ju nosiť,no ona sa stale vykopala 🙂 tak som ju už nedavala do perinky,iba ked som ju kojila.

je to vec zvyku. 🙂

dominica
19. jan 2008

ja som mala nachystaných periniek tuším 7 ks, zdedili sme, sestra tvrdila, že ich stále prala, lebo boli dokola ogrckané atď. a malý bol max. v dvoch. Bol v nich možno 3 týždne, síce mal len necelých 2,5 kg keď sme ho doniesli, ale mne sa s ním lepšie manipulovalo bez perinky a on ju nevyžadoval. Prebalovali sme za deň aj 8x a mňa ho nebavilo stále viazať dokola a rozbaľovať. Ale spával na nich - rozbalený 😉

elinka27
19. jan 2008

ja tiez pouzivam perinku pod neho a spi na nej, suhlasim ze dokola ho zavazovat a potom rozvazpvat ked sa ma prebalit je otrava, tiez ma to nebavilo

trixi
19. jan 2008

my sme perinku pouzivali v porodnici a tyzden po prichode domov. Malemu sa viac pacilo, ked sme ho nechali lezkat volne. Rychlo zacal kopkat nozickami a tym aj kolika bola u nas v slabsej forme a hlavne kratko. Kopkanim si mimco precvicuje aj brusne svaly a tym sa rychlejsie nauci vyprdkat sa. Poznam vsak miminka, ktore perinku potrebovali, lebo sa citili bezpecnejsie a boli kludnejsie. Zalezi to na mamicke a hlavne na miminku aby bolo v pohode.

elize
19. jan 2008

Marines, nech si tvoj synček sám vyberie, či chce byť v perinke. V tomto ročnom období ho perinka určite krásne zahreje a bude sa cítiť príjemne. Keď ju nebude chcieť, dá to jasne najavo. Určite ju oceníte keď príde rodina na návštevu a každý si ho bude určite vziať do náručia, nie každý vie s tak malým mimčom manipulovať správne 😉

maca793
19. jan 2008

marines
dieťatko tak do mesiaca v perinke aj počas krmenia

shela
20. jan 2008

my sme perinku vobec nepouzivali kedze nezijeme na SK a tu to vobec nepoznaju.. a k tej manipulacii..ja som perinku vyskusala raz ale zle sa mi kojilo tak sme ju odlozili a aj sme na nu zabudli...a aj tak keby som to tu ukazala tak by po mne pokukovali ze co to je za hovadina...vo svete to nepouzivaju vobec a deticky su zdrave s neposkodenou chrbticou 😉 je to asi to iste ako balenie na siroko

jul
20. jan 2008

moj maly bol v perinke asi tyzden,pokazde bol strasne spoteny,vsetko mal mokre ...veci,vlasky mokre,perinka mokra....tak sme s perinkou hned skoncovali 😅

monkula
20. jan 2008

Ani ja som nepoužívala perinku, Jarko z nej vyliezal a Chiarka mala svoju mäkkú, žltú, fleecovú deku, tá jej stačila ku šťastiu... Aaj v pôrodnici som pri kŕmení vyberala malú von, pretože s mi ju zla držalo...

bihan
20. jan 2008

Nikdy som nepoužívala perinku a s generalizujúcim názorom, že mimčá sa tam cítia bezpečnejšie absolútne nesúhlasím... Sára bola od narodenia rada, že môže kopať a hýbať sa, ako sa je páči a ako to tu čítam, tak zďaleka nebola jediná. Dojčiť sme sa naučili úplne bez problémov aj bez nej a hlavne ma nikto neotravoval s "preventívnym balením naširoko do 5 mesiacov" ako sa to u niektorých "perinkových" detí odporúča 😉

riuska
20. jan 2008

tiez sme pouzivali prvy mesiac 🙂 (vyborna vec)

dlinduska
20. jan 2008

ahojky tak my davaly do zavinovacky jen na spinkani jinak luci byla volne tak mi to doporucovali i v porodnici zejmena pak pro kojeni pro lepsi prisati a manipulaci s mimcem.vidim ze doporuceni a nazory se lisi🙂)

ellla
20. jan 2008

nas maly sa nardil v aguste v najvacsich horucavach, tak sme perinku prestali rychlo pouzivat. vyriesila som to tak, ze som pouzivala maly (nie hruby) vankusik na ktorom spinkal aj som ho na nom prenasala a kojila. bolo to velmi prakticke, lebo chrbatik mal na pevnom, ale mal istu volnost a nepotil sa. v noci som ho zas rychlejsie prebalila a ked sa stala nehoda, udrzba bola tiez lahsia ako u zavinovaciek. tezaz mu uz z vankusika trcia nohy 🙂 , ale uz je velky, nevadi 🙂

jahodka11
20. jan 2008

marines, my sme pouzivali perinku len v porodnici, ako sme prisli domov, ani som ju poriadne nevytiahla, mame teply byt, bala som sa, aby mu nebolo horuco....spinkaval vzdy na boku prikryty paplonikom....svokra to nemohla prezit, ze ako to, ze nepouzivame perinku 🙂)) a maly nechce byt ani v spacom vaku...nie este v perinke 🙂

elise
20. jan 2008

ja som perinku používala iba doma do 5 mesiaca, bol v nej spokojný , lebo mu to ako bol zavinutý pripomínalo priestor v brušku vždy sa v perinke upokojil, je jedno či je v byte teplo, aja som s perinkou spokojná, ked sme išli k doktorke alebo von dala som ho dozavinovačky.

geegee
20. jan 2008

ja som perinku tiez pouzivala dlho...bola som si istejsia aj ked som maleho penasala niekam po dome 🙂

elise
20. jan 2008

mne to pomohlo ked manžel bol na nočnej a ja som kúpala malého po kúpaní som ho obliekla do pyžamka dala do perinky a mohla som po sebe upratať vedela som že z gauča nespadne.

tevova
20. jan 2008

Keď je dieťa voľne nosené, tak musí zapájať do činnosti aj svaly skoro celého tela, takže si ich aj rýchlejšie spevňuje. Nožičky má voľne, čiže s nimi môže kopať, čo mu môže pomôcť sa vypukať, takže ho nebude bolieť bruško. Ja som dieťa balila do tenkej dečky, aby sa nebudilo v spánku rukami, inak bolo vždy voľne, aby ma dobre cítilo, aj kojilo sa mi lepšie. Často som ich kojila do polpása vyzlečená, deti len v pamperske-koža na kožu, veď aj po pôrode to tak robia v nemocnici, je to nádherný pocit a ten s perinkou nezažiješ.