Je lepšie baliť dieťa do perinky alebo nie?

marines
19. jan 2008

Dobry vecer, mame dvoj tyzdnove babetko a chcel by som sa poradit, či je lepsie dieta balit do perinky, alebo ho volne prenasat, krmit atd. Nechcel by som aby sa mu pokryvila chrbtica.

shaula
15. okt 2009

Možná by stačilo mu zavázat ty ručičky... Jestli vůbec takový úvaz je 😀 Je to jen nápad 😅

dvojka
15. okt 2009

zkusila bych jak píše shaula ty ručičky znehybnit tím,že se stáhnou k tělu.Ale je fakt,že jestli snimi mrská moc,dostane se z toho 😀

blandik
19. okt 2009

U nás prcek taky začal máchat ručičkama od toho 3M. Pořád si jezdil po pusince a do pusinky, hodně ho to nabuzovalo a spaní bylo mizerné. Trvalo to u nás dost dlouho.

prasiatko30
20. okt 2009

hej mozno by mu stacili puta na zapastie a zvieraciu kazajku 🙄 - ak rozhadzuje prilis rukami tak si ho radsej pritul k sebe a zober na ruky a urcite sa ukludni lahsie ako ked ho zviazes.

shaula
20. okt 2009

Prasiatko - asi uklidní, ale spát tak celou noc zřejmě nebude, že? 🙄

prasiatko30
20. okt 2009

shaula - niekedy treba hladat pricinu toho preco je to dieta nervozne - nie snazit sa liecit syntomy tej nervozity ! mozno mam cudne nazory ked si myslim, ze zvazovat dietatku ruky je ten najlepsi sposob ako ho ukludnit a dosiahnut to aby spalo celu noc 😲 - mne kebyze niekto zaviaze obidve ruky to by som sa teda naramne ukludnila, ono ak chces aby sa dieta v noci nehybalo tak ho mozes aj priviazat elastickym obvazom ku matracu - tak dosiahnes ze nebude hadzat rukami a nebude sa hybat a nemalo by sa tym padom budit 😀 😝

ja by som sa skor snazila najst pricinu toho preco je to dieta take nervozne - je v izbe prilis teplo? je prilis naobliekane, poprikryvane? je tam vela svetla? malo svetla? bolo to dieta cez den na prechadzke a trosku sa prevetralo alebo bolo cely den zavrete doma a uz je z toho nervozne? je matka nervozna a tym prenasa nervozitu na dieta? neboli ho brusko? nepapalo prilis vela alebo naopak prilis malo? - a podla toho by som sa snazila problem riesit urcite dieta neukludnis tym ze mu znehybnis ruky - mojej malej, ked ma taky vyskakovaci den, a snazim sa jej tie rucicky len podrzat v mojich rukach tak sa zacne vypinat a je este nervoznejsia - u nas vela krat pomoze to, ze ju zoberie na ruky mm a ten sa s nou prechadza a hompala ju na rukach - ako keby ma uz mala plne zuby a tak jej pride fajn aj zmena cloveka ktory sa o nu stara 😉

kadlecova.misa
20. okt 2009

ahoj ,naš malá zavinovačku a těsné zavinutí od mala potřebovala, budila se vlastními pohyby ručiček. Zhruba od 3 měsíců už chtěla být navolno a soukala se ze všeho..každé mimi je ale individuální. 😀

katka22r
6. mar 2010

ahoj kocky mam k vam prosbu moja dcerka ma mesiac aj par dni a ona vobec nechce byt v perinke je to podla vas vazny problem ak ju tam nebudem davat?

zuziiicek17
6. mar 2010

ja som davala maleho do perinky do troch mesiacov a pootom v nej uz iba hajal,lebo sa budil na pohyby.A myslim ze to nebolo zle.Lepsie sa manipuluje s babom v perinke.
Katka a keby si ju davala do perinky len spinkat ?Ked je unavena ,tak jej to uz potom bude aj jedno a bude sa jej lepsie spinkat . 🙂

beruska24.9.
6. mar 2010

Já používala zavinovačku tak měsíc, měsíc a půl. Ani v porodnici nebyla balená do zavinovačky a když jsem ji zabalila doma, tak jen volně a ručičky musela mít venku, jinak se strašně rozčilovala 😀 No a když mi začala ze zavinovačky ´´utíkat´´ a zůstávali jí tam jen nožičky, tak jsem jí zrušila úplně. A od té doby spí jen přikrytá peřinkou. No, nyní už se kolikrát i odkope a spí nožičkama na peřince 😝

editah222
6. mar 2010

Katka - moje malá nespala v zavinovačce nikdy. Přes den jsem ji občas měla v rychlozavinovačce, ale ne moc často. Spávala ve spacím fusaku a později jen pod peřinou. Já v tom žádný problém nevidím, každý maminka si to dělá podle svého uvážení.

bihan
6. mar 2010

Keby to bol vážny problém, nedávať dieťa do zavinovačky, tak by ho mala aj moja malá, lebo tá zavinovačku nevidela ani na obrázku 🙂

luciauk
6. mar 2010

katka, ja žiadnu perinku nemám. najstaršiu som nútila, lebo sa to "má" a dodnes to ľutujem, že som ju tak stresovala. určite to nie je problém 😉 netreba nič robiť nasilu.

shaula
6. mar 2010

Katka - proč by toměl být vážný problém? 😕 Naši doma neměli klasickou dětskou peřinku nikdy 😀 V porodnici byli v rychlozavinovačkách a doma zabalení v dece, rychlozavinovačku jsme použili párkrát. Pokud se jí tam už nelíbí, tak je čas ji zrušit. 😉

moravanka
6. mar 2010

my zavinovacku nemeli nikdy. v rakousku to ani neznaji. jsem sehnala jednu jedinou, jmenuje se to tady perinka na krtiny, takova ta klasicka bila s krajeckama. nakonec jsem ji nekoupila a mala spavala a spava pod duchnickou, ve spacim pytli byt nechtela.

bocinka
6. mar 2010

Katka, myslím, že to není problém, malá v ní nebyla vůbec, vlastně jen, když si ji brala babička a bála se ji držet... 😅 Pokud v ní maličká nechce být, tak ji nenuť... souhlas se Shaula...

sherry28
6. mar 2010

katka22r: tak saténovou zavinovačku jsme měli jen do kočárku, aby to vypadalo pěkně (2 měsíce) jinak v tom nikdy nespali ani jeden 😅 problém to určitě není 😕 jsou horší věci na světě 😉 🙂

permonik7
6. mar 2010

katka22r: Buď úplně vpohodě, já malého v zavinovačce neměla vůbec. Když jsem přijeli z porodnice, měli jsme ho doma v lehkém fusáčku a byl spokojený. V té době jsem doma ani žádnou zavinovačku neměla a nemám pocit, že bych dělala něco špatně 😉

permonik7
6. mar 2010

Podle mě, když peřinka je, tak neuškodí a když není, nic se neděje 😉

babulina
6. mar 2010

ja som pri prvej dcer bola dost zvyknuta ju davat do perinky - teda bola v nej asi do 3mesiacov, lenze teraz cakame junvoe babo, tak sa desim toho ze sa v nej uvari, ale mala som lepsi pocit ked bola v perinke bola taka pevnejsia pre mna 🙂

desszi
7. mar 2010

ja som tiez asi do 3 mesiacov mavaly synceka v perinke - lepsie sa mi s nim manipulovalo hlavne pri prenasani, krmeni, odgrgnuti.
babuli nas maly je augustovy a mala som ho v perinke - na noc mal len bodynko a bol zaviazany (aj rucicky mal zviazane, lebo sa velmi mykal a potom nespal), nebola mu ani zima ani sa nepotil a ked uz bol o nieco vacsi, tak mal aj dupky a nechavala som ho rozviazaneho ale polozeneho na perinke a len prikryla deckou.

murinka
7. mar 2010

ja som ,,vsetkymi piatimi za,,-pokial je moznost zohnat si ju 😉 a urcite je lepsia manipulacia s babatkom v perinke...niekto pisal ze lepsia manupilacia je bez perinky...tak to sotva.my sme pozivali perinku 2-2,5 mes. pokial dcera nedrzala hlavku 🙂

henikav1
7. mar 2010

nas syncek nikdy v perinke nebol, sice sme mali aj 2, mozno preto, ze sa narodil velmi velky 4.45kg
Mozno pre babatko s nizkou porodnou vahou je perinka idealna, ale celkovo v belgicku perinky ani nepoznaju a nikomu nechybaju, takisto balenie na siroko. Ked som im o tom hovorila, pozerali na mna ako na zjavenie a citala som im z oci, ze ako na slovensku tyrame deti 😀 😀 😀 😀

juliagregor
7. mar 2010

ahojte,
perinku som používala pri všetkých deťoch...
najstaršieho som dokonca balila s rukami dole na pevno, mama len zalamovala rukami, ale on bol spokojný, nebudil sa 🙂
s dvojičkami sa mi lepšie manipolovalo, mohla som ich naraz nosiť, kojiť a boli malinkí, lepšie si udržovali teplotu...

balenie na široko, téma tu je inde😉, ja som balila a keby mám dalšie mimi balím zase... 😉

henikav1
7. mar 2010

juliagregor (nemusis hned startovat) 😉 , ved ja viem a nechcem menit smer temy, len som chcela poukazat na to, ze je to vsetko podla zvykov a kazdemu babatku, alebo maminke moze vyhovovat nieco ine, preto netreba stresovat, ze ked kazdy bali babatko do perinky, tak aj ja musim. Proste riadila by som sa podla pocitov, ako sa mi zda babatko spokojnejsie.
Urcite si myslim, ze pre maminku s malinkym babatkom sa asi lepsie manipuluje v perinke. Nas maly sa do perinky jednoducho nezmestil 😀

juliagregor
7. mar 2010

ale ved ja neštartujem 🙂

henikav1
7. mar 2010

ved hej, to bolo s humorom 😉

spalka
7. mar 2010

ani my sme perinku nepouzivali, nepoznaju to tu, mala sa narodila v holandsku, prvy tyzden po porode sem chodia domov take pomocnicky, tak ta ked rano prisla k nam a zbadala malu v zavinovacke tak na mna kukala jak na ... 😀, skusila som to parkrat, ale nezdalo sa mi, ze by v nej mala spala lepsie, ale kolko ludi, tolko chuti 😉, suhlasim s henikou 😉

babulka
7. mar 2010

Je zaujimave - a vyjadruje sa tymto smerom vacsina detskych ortopedov, ze deti, ktore nie su balene do perinky (teda natesno zviazane nohy) nemaju problemy s bedrovymi klbmi. U nas sa zvazovanie do periniek praktizuje dlho, aj dnes to stare mamy odporucaju, ale potom su problemy s bedrovymi klbmi. kazde dieta lezi prirodzene s "rozcapenymi" nohami, aj bez postoliek, ale ak ho zviazete do perinky, date mu nohy natesno a potom moze byt problem. A je uplne zbytocne davat Postolky, ked potom zaviazete do perinky. Potom ten klb sakra trpi, na jednej strane ho fixujete postolkami a na druhej zase stahujete perinkou.
My sme nepouzivali ani perinku, ani postolky a vsetko OK.

spalka
7. mar 2010

dobry nazor babulka, je v tom logika