Je používanie chodítka nevhodné?

anndrea
10. aug 2007

Mile maminky, neviem ci sa uz tato tema rozoberala, velmi by ma zaujimalo ci ste svoje deticky davali bezkat do chodulikov. Najnovsie sa presadzuje trend ze je choditko nevhodne pre vyvoj noziciek a klbikov a ze deticky maju potom problemy pri prvych krocikoch...tak ja naozaj neviem...necham si poradit, i ked nasa Sophinka uz choditko vyskusala 😕

kamajka
14. aug 2007

A o tej rychlosti chodulikov VEVA55, no to by si sa cudovala vonku na sidlisku vidim mamicky, co v tom maju deti aj na chodniku na peknom briezku....ja sa chytam za hlavu, ked to vidim

jejke tak toto som ešte chvala bohu nevidela, u nás aspoň to nie je bežné, chodúlik je na doma a nie na vonku, to by som sa aj ja za hlavu chytala.....

"ja ze som nezodpovedna matka!???...."tu pise jedna iste fajn mamina...
jejke to bola ironia a takto som to vôbec nenapísala takže sa nemusíš rozčuľovať 😀 . a ešte sa chcem opýtať to mala byť akože narážka že "iste fajn mamina"???? Nikto Ti Tvoj názor neberie, ani Ťa nikto pre neho nebude kritizovať. Teda aspoň ja nie, prepáč mi, ak to z mojich príspevkov tak vyznelo, to som nechcela.

tomaslavka3
14. aug 2007

kamajka-uz mi to iste babätko vypadlo z kocika,ked ho varovali na dvore nase deti.Od vtedy sme zacali davat remence a zlozila som sportovy kocik.Nesuhlasim z nazorom,ze z choditka su nohy do O.,alebo aj chodenie po spickoch,ci nevedenie dietatka padat.Jedine v takom pripade mozem suhlasit,ze dietatko v nom stravy cely den,mozno tam aj papa a spinka.Inak nemozem verit.Lebo ja choditko pouzivam takym sposobom,ze je na striedacku z vysokou stolickou,ohradkou,postielkou,serblikom,kocikom,hrame sa na zemi,hojdackou atd.Ja tie tri male za cely den porozvlekam po dome,po dvore jak"kocka mlade",aby som im urobila zmenu nech su dobrucke.

veva55
15. aug 2007

Presne tak jejke, o tej rychlosti choditka som praveze podotykala, ze rychle mozu byt vonku - na volnych priestranstvach, ale nie doma. Ako pise kamajka,ani ja som este nevidela, ze by nejaka matka dala dieta do choditka niekde na sidlisku, kde su briezky. A ak ano, tak toto je nezodpovedne. A nie to, ze doma v byte dame na hodinku dieta do choditka.
kamajka, ja viem, ze ty si sa neurazila, ked som hovorila o kvalitnom choditku. Ja som tym nemyslela, ze Dema nie je kvalitna, vlastne ani neviem, ako vyzera choditko od Demy 🙂
Chcela som tym skor povedat, ze v niektorych obchodoch alebo aj na internete predavaju este tie stare choditka, poviem to strucne - kus plastu a latky - proste este take, v ktorych sa vozili deti este snad pred 10-mi rokmi a prave taketo choditka velmi neprospievaju, najma ked ich tam rodicia nechaju pol dna. A lekari, ked sa staviaju negativne ku choditkam, vacsinou hovoria prave o tychto predpotopnych.
Prave preto vyrobcovia v sucasnosti prihliadaju na vsetky tieto rizika a vyrabaju ovela kvalitnejsie ci uz kociky, choditka, hracky.....

Ani ja tu nechcem nikoho presviedcat, ale robit tu zbytocne paniku o strasnej skodlivosti choditok, tak to je trosku prehnane.
A myslim, ze kazda z vas ma svoj rozum a vie, co je pre jej dieta najlepsie, takze zbytocne bude napr. jejke surfovat po nete a hladat vsetky mozne negativne odkazy na choditka a potom nam ich sem vkladat, lebo aj tak nas (co sme za choditka) nepresvedci.Takisto ako my nepresviedcame jejku, aby si choditko kupila. Nie?

jejke
15. aug 2007

😉no pravdupovediac hladala som nieco pozitivne o choduliku a nenasla som NIC.Iba to na co su tu odkazy 😖 NEBEZPECNE, SKODLIVE, PODOZRIVE..

☹ ☹ Ak najdete Vy, dajte vediet, mozno si ho kupim(srandujem) 😀 😀 😀 😀 😀 jA SI TO PRECITAM,nespolieham sa len na to ze "MAM SVOJU HLAVU"
Moje deti uz chodia, co chodia, oni behaju ako dive...xixixi

Ak si date vo vyhliadavaci "dojcenie, kojenie"nenajdete jediny negativny odkaz....JE TO JEDNOZNACNA TEMA, teda ja tu paniku robit nebudem 😝 ak Vam to tak pripada.
AJ TOTO JE JEDNOZNACNA TEMA.
"Velkost cloveka sa meria schopnostou priznat si chybu"
alebo"Clovek sa cely zivot uci a aj tak zomiera hlupy"
😒
prave preto sa nikdy nespolieham len na to ze MAM SVOJU HLAVU, lebo nie je hlava ako hlava, nemusi to este suvisiet s mudrostou...AKO ARGUMENT JE TO
SMIESNE 😀 😀 😀

Mozno to citaju aj tie co nie su za choditka, tak sa aspon v tomto nazore UTVRDIA, lebo presviedcat nepresvedcitelne, to je hrach na stene, navyse
si myslim uprimne ze ste FAJN MAMINY, nepisem to sarkasticky, iste by ste sa na to davno vykaslali keby Vas ta tema SKUTOCNE NESTVALA.
To si cenim ked ma niekto nazor a vie ho obhajit... 😉
Idem si dat kavu(som kavickarka, zavislacka)ved pri takych ZIVANOCH ako moje deti...co ine mi ostava...
Pekny den aj VAM 😉

vavka33
15. aug 2007

Jejke,som rada,ze som ta pobavila,lenze ja sa nesmejem na tom,ze od unavy odpadavam.Ale to tu nepatri.

jejke
15. aug 2007

Skus nejake vitaminy, nevnucujem Ti to, ale mne pomohol Zinok, este ked som dojcila, brala som Calibrum mami,teda sem-tam nie som za umele pisady, nedalo sa to zvladnut, vkuse som padala od unavy,
Nevysmievam sa.Mne len niekedy pride STRASNE SMIESNO, ako tu vo fore dokazeme cloveka DIV NIE "ukamenovat" ak ma iny nazor. 😉

veva55
15. aug 2007

jejke, nikto ta tu nechce ukamenovat 🙂 V podstate aj ja priznavam, ze pri nezodpovednom pouzivani choditok ako aj pri pouzivani nevhodnych choditok vznikaju urcité rizika, ale ja to berem z tej druhej strany, ze pri kvalitnom choditku a jeho zodpovednom pouzivani sa nic zle nemoze stat.
Prajem pekny den!

vavka33
15. aug 2007

Ja nikoho nekamenujem a vitaminy mi netreba,no dakujem za pomoc.

veva55
15. aug 2007

mne tiez ziadne vitaminy na unavu nepomahaju. Jediny ucinny je dostatocny spanok 😀 (o ktorom mozeme asi len snivat, ze?)

jejke
15. aug 2007

VAROVNÉ SIGNÁLY MOŽNÉHO VZNIKU DEFICITU VITAMÍNŮ

Vitamín A
Zhoršené vidění v noci, průjem, střevní infekce, hrubá, suchá kůže, častá ječná zrna, četné skvrny na kůži.

Vitamín B (thiamin)
Ztráta chuti k jídlu, snížená duševní bystrost, špatná paměť, podrážděnost, nedostatek energie.

Vitamín B (riboflavin)
Koutky (u rtů), puchýře, červený jazyk, pocity řezavé bolesti pod víčky; šupinaní kůže okolo nosu, na čele a uších, citlivost na světlo.

Vitamín B (pyridoxin)
Nízká hladina cukru v krvi, praskliny kůže okolo úst, škubání ve svalech, podrážděnost, zánět kůže v okolí očí, necitlivost a křeče v končetinách, pomalé učení, časté močení.

Vitamín B12
Bolestivost ramen a nohou, mravenčení v končetinách, špatná paměť, koktání, pocity bolesti v ústech, potíže s chůzí, pomalé reflexy.

Biotin
Únava, nevolnost, deprese, suchá kůže, svalové bolesti, nespavost.

Cholín
Zablokované ledvinové průchody, žaludeční vředy.

Kyselina listová (folacin)
Červený jazyk, průjem, střevní potíže, nízká hladina hematokrytu.

Inositol
Ekzém, zácpa.

Niacin
Ztráta chuti k jídlu, špatné dýchání, zánět dásní a bolesti sliznice ústní dutiny, bolesti hlavy, závratě, poškození kůže, žaludku a trávicího ústrojí.

Kyselina pantothenová
Únava, poruchy spánku, horké nohy, nevolnost ( k nedostatku dochází zřídka, protože kyselina pantothenová je ve většině potravin ).

Vitamín C
Snadné odřeniny, krvácení dásní, krvácení z nosu, bolesti v kloubech, pomalé hojení ran.

Vitamín D
Měknutí lebky, zvětšení kloubů, křehké kosti, nohy do "o".

Vitamín E
Možná anémie u novorozeňat s předčasným porodem nebo u novorozeňat s nízkou hmotností.

Vitamín F
Křehké vlasy, lupy, suchá pleť, křehké nehty.

Vápník
Podrážděnost, křeče, bolesti kloubů, kažení zubů.

Jód
Pomalé učení, obezita, špatná paměť.

Železo
Bledost, únava.

Hořčík
Škubaní ve svalech, duševní dezorientace.

Fosfor
Pomalý růst, nezdravé zuby.

Draslík
Nervozita, nespavost, zácpa, únava, akné.

Bílkoviny
Únava, pomalý růst, nelesklé vlasy, lámavé nehty, nechuť k jídlu.

Sodík
Větry, úbytek na váze ( řídké díky tomu, že děti jedí hodně slaných jídel ).

Zinek
Bílé skvrnky na nehtech, špatná schopnost soustředění, únava, snadné podléhání infekcím.

zdroj: Dr. Earl L. Mindell - Potraviny -zázračné léky 2. http://vitaminy.doktorka.cz/varovne-signaly-moz...

lienka3
15. aug 2007

Mile mamicky,sama este nemam dieta,ale som fyzioterapeutka a nie som za choditka,pretoze dietatko sa vyvija postupne.je to presny cyklus od narodenia,zacina dvihat hlavicku,pretaca sa,uci sa sediet,lozit po styroch,staviat sa,chodit...bavili sme sa o tom viackrat v skole s odbornikmi a takto nam to krasne vysvetlili dopodrobna.a neviem presne kto tu pisal,ale z tymi chrbticami mal pravdu,dennodenne kopec ludi a medzi nimi vela deti so skoliozou.

latita
15. aug 2007

dnes som bola s malym na kontrole u svojej doktorky a len tak som sa jej spytala na jej nazor na choditko a dostala som asi 10minutovu prednasku preco to nie je pre deticky dobry sposob ako sa naucit chodit,
tiez som vahala, ale teraz viem ze to urcite nekupim, napriek velkym protestom mojej matky

mia.
15. aug 2007

Súhlasím s lienkou3, ja som malej chodítko nekúpila práve kvôli vyššie spomenutým rizikám,je to predsa moje dieťa a nebudem nič riskovať... Tie dva mesiace vodenia za ruky, kým sa naučila chodiť boli perné, najmä môj chrbát si to odniesol, ale naučila sa pekne chodiť v 11. mesiaci, nič som nesúrila...

michalag
15. aug 2007

aj ja suhlasim s lienkou. Ja som malemu tiez choditko nekupila, lebo som vedela ako to chodi (kedze mam tetu doktorku)a ze lekari su racsej ked dieta ide podla svojho Nas maly chodil za rucicky v 12m a teraz chodi sam, hoci stale chce jednu ruku, ale to je uz asi preto ze sa citi isto.
Ked lozi a stavia sa nozicky tak ho treba nechat, ale netreba to nahlit, ved on na to pride aj sam ze sa to da 🙂 😉

veva55
16. aug 2007

Vidim, ze tu nikto nepochopil, preco kupujeme detom choditka. Takze este raz zdoraznujem, nie preto, aby sa deti naucili chodit! Ziadna z nas co je za choditka netvrdi, ze choditko je dobre na naucenie sa chodit. A predpokladam, ze ziadna ho ani pre to nekupila. Jasne, ze ked sa doktora spytas, ci je choditko dobre, tak ti povie nie, pretoze si asi hned mysli, ze ho chces decku kupit na to, aby sa naucilo chodit. Ale keby si sa ho spytala, ci choditko uskodi, ked das do neho dieta raz za den na pol hodinu, kym si uvaris, tak pochybujem, ze by mal rovnaku odpoved.
To je len taky posledny koment, lebo vidim, ze si podaktori neprecitaju o com to tu vlastne je a reaguju na uplne ine veci, ktore sa tu preberaju.
Takze este raz: choditko nepouzivame na to, aby sa dieta naucilo chodit!

latita
16. aug 2007

tak sorry veva55 iba som hovorila svoj nazor na choditka, takze si kludne kupte len aby ste ho dali do nho len raz na pol hodinu denne
ja ho kvoli tomu nebudem kupovat
a naco este sluzi choditko ked nie na chodenie?

veva55
16. aug 2007

Lalita, ked si precitas par stran dozadu, tak pochopis, ze ziadna z nas nekupila dietatu choditko na to, aby sa v nom naucilo chodit. A prave to som v mojom prispevku chcela zdoraznit.
Ved ani ja nesuhlasim s tym, aby sa choditko pouzivalo na naucenie sa chodit, tiez som zasadne proti.
A asi by si sa divila, ale aj ta pol hodina denne ti velmi pomoze, najma ked mas doma este 1 dieta, ktore ma napr. 3 roky a uz potrebuje aj teply obed. Tak mi povedz, ako ho uvarit, ked babo spava max. tak 10 minut vkuse a potom stale place pokial nie je na rukach.

latita
16. aug 2007

a to ho musis davat iba do choditka?

latita
16. aug 2007

tam neplace?

latita
16. aug 2007

no neviem naozaj posudit tvoju situaciu, ale kvoli tomu by som si choditko nekupovala, hmmm

milhaus
16. aug 2007

mi sme si choditko požičali a mali na nom brazdi celu obyvačku a ked chce dopredu tak sa postavi a potlači, doboku sa tlači nohou po sediačky a ked jej to zastane pred kobercom tak s tym mika a vide na koberec

lenadka
16. aug 2007

ja som bola proti choditkam, ale tiez sme ho mali. Moja mala tiez chcela stale ruky, alebo ked lozila vsade sa skriabala, vyhadzovala zem z kvetinacov a pod. Denne bola v choditku cca na pol hodinku tak 2x. A casto bolo zlozene v obyvacke za skrinkou /ze v nom nebola par dni a nechybalo/-velmi ho nezodrala. Ale tych par minut mne vzdy ohromne pomohlo, ale ako kazda jej nova vec a hracka, kratko ju to bavilo a od 11 mesiacov tiez chodila sama, tak uz bolo nevyuzite. Teraz sme ho pozicali, myslim, ze sa neoplati kupovat si ho na taku kratku dobu, ak mam moznost tiez by som si ho len pozicala, toto kupila moja sestra pre malu a bola som rada. Byvame u svokrovcov a ked by to bol moj byt, nenecham kvetinace na zemi, obrus zo stola som musela stale skladat a podbobne, zariadim si to tak, aby dieta mohlo lozit a noc sa mu nestalo, pre mna bolo choditko moznostou ako mat malu pod dohladom-lebo bez choditka sa dostala takmer vsade-s nim nie 😅

veva55
16. aug 2007

Ja som konkretne hovorila o krstniatku, sestra je uz na nervy, lebo ju musi stale pestovat na rukach a natriasat a ked ju niekde polozi, stale reve, aj ked sedi, lebo to sa chce stale staviat na nohy. No a kedze ma malinka este starsiu sestru, treba aj navarit a to sa proste pri malej neda. Choditko sme kupili kvalitne, s vystuzenym sedielkom, takze nebude jej tam chrbatik lietat hore dole, ma to aj nastavitelnu vysku, takze sa nestane, ze bude v nom chodit po spickach.
No a v choditku neplakala, lebo jej tam vyhravali a svetielkovali take tlacitka a asi sa jej to velmi paci. Dali sme ju tam sice len na skusku, kedze ma este len 5 mesiacov, ale hned bolo jasne, ze sa jej tam paci. Takze myslim, ze o taky mesiac to sestre fakt velmi pomoze.

Ale zase pokial ma niekto kludne dieta, ktore sa aj samo prehra, tak nevidim dovod kupovat choditko a uz vobec nie nato, aby sa v nom ucilo chodit.

latita
16. aug 2007

ale ved s choditkom sa tiez vsade dostane, ci nie?

lenadka
16. aug 2007

latita, praveze s choditkom nie🙂 nedostala sa napr. do druhej miestnosti-prahy a ani mi nevliezla pod stol a za rohovu lavicu a nedociahla na stojam na noviny co vtedy z nepochopitelnych pricim svokra dala do kuchyne na zem. Noviny boli furt vyhadzane, potrhane, mala to zula-no tie farbiva su jedovate pokial viem 😠 a este bolo zle ze co to furt doraba a nestrazim si ju. Jednoducho to bol pre nu magnet a ked bola na zemi bol to 1. jej ciel kam doliezt. Ani najest som sa nemohla a uz vobec nie umyt riad po nas, pripravit jej kasu, prikrm a pod. lebo uz noviny lietali ale s choditka sa tak nedokazala zohnut aj nohy choditka zavadzali tak sa k nemu dost blizko nemohla priplizit a robit zle 😅

lenadka
16. aug 2007

latita kukni mi do albumu tam je na fotke pri tom stojane s novinami ako zaciana dovadzat-to sme este choditko nemali 😉 ...najviac sa jej pacilo ked sme ju do neho posadili tak ze nozicky mala na tom pultiku a vozili sme ju z jedneho konca kuchyne na druhy a robili kolotoc, tiez ho chcela tlacit, ale to som jej nedovolila-lahko by sa vysmykol a ublizila by si, iba ak som ho drzala mohla ho tlacit a to je este narocnejsie ako dieta drzat za ruku 🙄
Inak mam svokru co robila v jasliach a tiez je protichoditkova, lebo ze tie detuchy potom chodia po spickach, ale voci nasmu striedmemu pouzivaniu nic nemala 😉

vesi
16. aug 2007

nám povedala Dr. že môže do chodítka, ale nie na dlho. 🙂 súhlasím s vavkou, neučila sa v ňom chodiť. sedela, hrala sa, presúvala sa za mnou po byte, bola spokojná ona, naša staršia dcéra, aj ja .
lalita, niekedy nie je iná možnosť, naša malá nechcela byť ani v ohrádke ked začala loziť 😀

lenadka
16. aug 2007

nasa v ohradke vrestala ako o zivot, uplne sa jej desila, nedalo sa jej tam postavit, smykalo sa jej, padala, dokonca sa napriek tym ochrannym sietam udrela do hlavicky o tu tyc...bolo jasne ze ohradka sa pouzivat nebude...radsej som ju dala na koberec nech si lozi, alebo na deku na zem 😕

latita
16. aug 2007

tak asi ju aj v choditku musis mat pod dohladom? 😉 ja nehcem odhovarat nikoho , hlavne ked to nemam vyskusane , ale teraz sa mi to zda dostatocny argument (zdravie dietata), preco ho nepouzivat 🙂

veva55
16. aug 2007

Ja by som to prirovnala napr. so sladkostami. Jeden cukrik/keksik.... denne dietatu urcite neuskodi, ale keby zjedlo denne 1 balik cukrikov/keksov..., tak to jeho zubkom urcite neprospeje.
My sme so sestrou sice investovali do drahsieho choditka, kupili sme ho ale napoli, lebo ja cakam teraz tiez babatko, takze ho zdedim a kedze planujem onedlho aj druhe dietatko, takze vyuziju ho vlastne 3 deti 🙂