Je používanie chodítka nevhodné?

anndrea
10. aug 2007

Mile maminky, neviem ci sa uz tato tema rozoberala, velmi by ma zaujimalo ci ste svoje deticky davali bezkat do chodulikov. Najnovsie sa presadzuje trend ze je choditko nevhodne pre vyvoj noziciek a klbikov a ze deticky maju potom problemy pri prvych krocikoch...tak ja naozaj neviem...necham si poradit, i ked nasa Sophinka uz choditko vyskusala 😕

sasiki
5. jan 2009

zuza.m: 4,5 mesačné bábätko je maličké..........o chodítku zatiaľ neuvažuj..............najskôr sa musí vedieť samo posadiť, loziť....atď, takže máte dosť času. A aj tak to mnohí odborníci neodporúčajú 😉

tatolu
5. jan 2009

Ja som mala umelohmotné chodítko pri prvom - bol v ňom chvíľu a prekotil sa, doniesli sme staré železné. V tom vydržal bez prekotenia niekoľko dní (pravdaže že nie stále 😀 ) Aj z toho ale spadol. Tak som ho nechala bez. Celkom samostatne - tak že mal stabilitu, chodil od roka a jedného mesiaca.

Teraz mám prichystané znovu železné, ale budem dávať iba vtedy, ak už naozaj nebudem vedieť, čo s nimi... Ale dúfam, že ich ani nepoužijem...

michalina
6. jan 2009

Ja som zo začiatku občas malého dala do chodítka, ale keď som ho potom chytila za uky, že sa ideme poprechádzať, skackal, tak sme nakoniec kúpili chodítko, ktorého sa iba drží a chodí s ním. Som s ním spokojnejšia

lienka55
6. jan 2009

My sme pouzivali chodulik aj ked som pocula ze to nie je dobre.Ale maly nemal ziadne problemy a chodi pekne.

lucinka1104
6. jan 2009

náš chodítko miluje už menej ako predtým ale aj tak najradčšej je momentálne na rukách

neila19
7. jan 2009

naša malinka ma tiež chodítko a pekne na nom chodí aj pekne došlapuje na nožičky.doktorka mi hovorila,že ked nebude chodiť po špičkach,tak tam može byť.chodí na nom ako raketa-nestačim za nou stale utekať a stale chce isť šklbať čínsku ružu.

mikalove
7. jan 2009

my nepoužívame,ani nebudeme

vivere
7. jan 2009

nasi horni susedia pouzivali chodulik na plavajucej podlahe... poviem vam, male zemetrasenie... 😅 a dalsie dieta ma 4 mesiace... tesiiime saaaa 😅

ejusaaa
17. apr 2009

Ahojte a ake choditko je najlepsie?Raz som na nete nasla ze uz je aj take ze aj na von,s takymi pogumovanymi kolieskami,neviete kde take dostat?

martao
17. apr 2009

My chodítko teraz budeme mať 3 deti sú 3 deti. Niekedy sa to ustrážiť nedá.

ejusaaa,
my sme používali na von úpne obyčajné chodítko. Malo veľké hrubšie kolesá a stačilo to. Pozri si v internetových obchodoch, alebo sa opýtaj v nejakom špecializovanom obchode s vecami pre deti.

linddi
17. apr 2009

Ja som chodulík používala, ale len do času, kým som zistila, že vidím náznaky chôdze. Potom som ho hneď schovala a začali sme..... Myslím, že dosť pomohol. Malá je v poriadku, žiadne špičkovanie nebolo ani nič iné. Treba vystihnúť moment, kedy ho schovať a je to vybavené 😉

markiza
17. apr 2009

treba vediet kedy ho vytiahnut, nie schovat 😅

linddi
17. apr 2009

no pravdaže som ho nevytiahla keď mala malá mesiac - ani dva, neboj markiza 😎 až taká hlúpa nie som 😉

markiza
17. apr 2009

to som ani nenapisala 😵

linddi
17. apr 2009

v pohode....

katrin21
17. apr 2009

lindlii: suhlasim s markizou... a okrem toho, dieta by som donho nedavala, pokial samo nestoji v postielke..... a ak stoji, tak uz vie asj spravit nejaky ten krok ked sa drzi... skor by som ho tam nedavala....

vivere: aj moja suseda ma taky zazitok... pocujeme babo nad nou az do neseho bytu !!! akoby chodil vlak.... ☹ 😒 😀

wewe4
2. júl 2009

ahojte, nevie, či ste to tu už rozoberali (asi ano..), ale chcem sa spýtať,či je lepšie (teda hlavne pre malinkého) také chodítko, kde je vlastne v takých opratoch a ja ho pridržam z vrchu. Je toto bezpečnejšie pre vívin dieťaťa?
dakujem 😉

sasiki
2. júl 2009

pre vývin je naj chodítko, ktoré tlačí pred sebou samotné dieťatko, pokiaľ viem nemusíš ho pridŕžať......ale to, čo opisuješ bezpečne rozhodne neznie, aj keď presne neviem, čo myslíš 😉

num7976
2. júl 2009

my sme chodak mali a boli sme spokojni,ked mala vedela sediet,tak sme ju don dali a aspon som co to porobila,no u nas veru moc nepobudlo,lebo od 9 mesiaca sa popri nabytku uz posuvala na vlastnych a v 10 sa uz pustila a zacala s prvymi krockami,no preto sme ho pouzili dost kratko na to aky bol drahy a chodime samy takze chodak je v rohu opusteny len s pultikom sa este ako tak vyhra..

mia1111
5. júl 2010

my sme chodítko kúpili pred nedávnom, bývame v byte a tiež máme plávajúcu podlahu, ale DEMA tento rok začala robiť silikónové koliečka - sú úplne tichúčke...fakt, žiaden rachot, ako s klasickými umelohmotnými. Odporúčam 😉

janka5861
5. júl 2010

ja nie som zastancom choditok. radsej som si zodrala chrbat , nez by som maleho dala do chodita. mne je neprirodzene ako potom deti z toho choditka chodia. pripada mi to ako baletka na spickach a ako by mali pruzinu na kazdej pate. rozpravala som sa s ortopedom a tiez moc hovoril , ze eee dobre to je ..... nasa suseda maleho dusila v tom choditku stale a teraz beha po doktoroch co jej drobec nevie doslapovat na celu nohu .

traktor
5. júl 2010

mne 3 deti boli v choditku, matka sme skusili nedat , zacal sam chodit presne ked mal 10mesiacov a 2 dni...a moja skusenost...no ci v chodaku ci bez, nevidim rozdiel, chodit zacali vsetky deti skoro rovnako, baby uz v 9 mesiacoch..z nozkami nebol problem, nechodili ako baletky, vsak v chodaku nestravili pol dna, boli tam len chvilku ..chodak ich akurat na tu chvilku zabavil...takze v podstate mne chodak nevadi, ak niektorej mamine pomoze zabavit dietatko kym ona potrebuje nieco porobit, preco nie 😉

aero
11. júl 2010

presne tak, chodák nepomáha dieťaťu,ale skôr mamine na chvíľu "odložiť" dieťa 😉

diddi
11. júl 2010

choditko je velmi nebezpecne!....z hladiska ortopedickeho aj urazoveho....urcite je lepsie to,co dieta pred sebou tlaci

jonki
15. júl 2010

konzultovala som choditka na prednaske s lekarkou fyzioterapie....jej odpoved..choditko jednoznacne nie...dovody: spickovanie (tento zly navyk moze v ojedinelych pripadoch pretrvat do dospelosti), riziko urazu(dieta sa pohybuje vacsou rychlostou ako je normalne), dieta straca respekt pred pohybom...nemoze spadnut(nemyslim schody)...a mysli si ze neskor takisto nebude padat pri chodzi, nenauci sa spravne padat...a teda pri zlom pade mu hrozi znova zvysene riziko urazu....je to vsak kazdeho osobne rozhodnutie ako sa ku choditku postavi....poznam deti co boli v chodtku a okrem drobnych urazov su uplne ok 😉

molka
15. júl 2010

Ja nesúhlasím ani s jedným dôvodom, ktoré uviedla daná lekárka. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že u nás to bolo presne opačne. Prvá dcéra bola v chodítku veľmi často, napriek tomu nikdy nešpičkovala, úrazy nemala žiadne, skôr bola až priveľmi opatrná, ale keď už padla, tak vždy pekne na zadoček. Kamarátka svoje dieťa do chodítka nedávala, napriek tomu jej dieťa silno špičkovalo a trvalo to veľmi dlho. Dokonca išli aj na ortopédiu a tam jej lekár povedal, že špičkovaním si dieťa vytvára klenbu, aby mu v tom nebránila.
Druhé dieťa som do chodítka nedávala (naozaj len výnimočne), ale nebol tam žiaden rozdiel oproti prvej dcére. Kúpili sme jej to chodítko, ktoré sa tlačí pred sebou, ale strašne sa toho bála, vôbec s tým nechcela chodiť.
Ja už tie reči o škodlivosti klasických chodítok beriem s rezervou.

vivien6
10. aug 2010

ahojte..mam jednu otazocku ktora mi uz vrta dlhsie v hlave..my budeme za tyzden 6 mesiacov..mala sice sama nesedi ale ked ju posadim tak vydrzi troska..na nohy sa stava ma silne nozky..mohla by ist uz do choditka ci este nie?dakujem

lucula73
10. aug 2010

@vivien6 no ja by som ti ešte neodporúčala,vidí sa mi malá na to..aj moj sa stavia na nohy,síce už sedí celkom ok,ale chodúlku nám doktorka zakázala....vývoj nepredbehneš,všetko chce svoj čas..no je to moj názor 😉

lucinka1104
10. aug 2010

@vivien6 ja by som ju dala Lukz šiel ked mal 4 mesiace a 3 týždne viem skoro chcela som ho v nom len odfotiť no už sa ho nepustil 😀 a nemám pocit že by som mu ublížila ma 2 roky a 3 mesice chodiť začal v 11 mesiacoch a až na to , že hovorí tak že mu nie je rozumieť je uplne ok a to mi po pôrode takmer umrel a tvrdili,. že bude postihnurý...takže ja sa chystám dať timi do chodítka v 6 mesiacoch určite je to pomoc tak ako pri lukym 3-4 x denne po 10-15 min

lucinka1104
10. aug 2010

@molka tiež si myslím slovenskýzakon ohľadom toho je dosť prísny a keby to tak škodilo zakazali by jeho výrobu