Je používanie chodítka nevhodné?

anndrea
10. aug 2007

Mile maminky, neviem ci sa uz tato tema rozoberala, velmi by ma zaujimalo ci ste svoje deticky davali bezkat do chodulikov. Najnovsie sa presadzuje trend ze je choditko nevhodne pre vyvoj noziciek a klbikov a ze deticky maju potom problemy pri prvych krocikoch...tak ja naozaj neviem...necham si poradit, i ked nasa Sophinka uz choditko vyskusala 😕

leva
12. aug 2007

Boze moj,veru su to bludy,ja som tiez pouzivala choditko a nemam deti vykrivene a nemaju ani nohy do O.A ked uz ide o to Jejke,tak kazda matka ked je dieta v choditku si da pozor ci sa nahodou k schodom ako pises nemoze dostat.Dole schodmi ti moze spadnut aj bez choditka a tie vykrivene deti,pochibujem ze to bolo z choditka,neprehanaj prosimta.

nikeske
12. aug 2007

no myslim, ze "pravda" je na oboch stranach...ked este ani ortopedi a pediatri sa nedohodli, ci to zakazat, tak ani vy sa nedohodnete...
ale verte, keby neboli popisane nejake zdravotne dosledky , tak o tom nediskutuju len koli tomu, ze nemaju co robit....

anndrea
autor
12. aug 2007

Uz som z toho uplne pomylena, urcite ma choditko aj klady aj zapory, ale vykrivene deti to uz je fakt "silne kafe" ☹

kamajka
12. aug 2007

leva 😅 😀

kamajka
12. aug 2007

Nikeske tak neviem čo toľko diskutujú 😀
kto chce tak bude chodítko používať aj keď ho zakážu predávať,
no ja by som si aj sama doma vyrobila, keby som ho už nemohla nájsť na trhu. 😀

leva
12. aug 2007

Kamajka 😀 😀 😀

kamajka
12. aug 2007

Leva jeeeeej máme rovnako starých chlapcov 😀 😀 😀

tonicka
12. aug 2007

ahojte. Ja som choditko povodne nechcela, ale kedze sa mi mala stavia na nozicky od 4 mesiaca, tak som po 2 mesiacoch skrcenia a nic ineho nerobenia(iba som pri nej stala alebo sedela a drzala ju, aby stala), zvolila choditko. Nastavila som ho na najnizsie aby tam vlastne sedela a postavila sa len ked chce. A do choditka som ju dala vlastne az vtedy, ked prestala "baletit" 😀 A kupila som jej kotnikove papucky s pevnou podrazkou... 🙂

katarinas
12. aug 2007

Ahoj, kocky, je zaujimave, ze tie dve kocky, ktore boli proti chodulikom, viacej nereagovali, co poviete? 😉
My sme ho tiez pouzivali a musim povedat, ze to bola super vec. Mala od 7.mes.chodila stvornozky uplne ukazkovo, potom sa postavila na nozicky a zacala chodit popri nabytku a v 13.mes.sa pustila sama chodit, uplne bez vodenia... a chrbatik ma absolutne rovny... instruktor na plavani sa sam cudoval, ked ju masiroval, aky rovny ma chrbatik... 😎
Myslim, ze chrbatik sa moze zacat krivit ovela skor, ako dame dieta do chodulika... a nakoniec, ziadna rozumna mamicka nenecha svoje dieta v choduliku hodinu ci viac... 😝

leva
12. aug 2007

Ani som si nevsimla 🙂 kedy ste,krpec je 7,7

kamajka
12. aug 2007

🙂 🙂 🙂 ja som mala 7.7. termín, ale kvôli preeeklampsii ktorú mi liečili mesiac v pôrodnici sa rozhodli že bude drobec cisárom 4.7. 😒 🙂

leva
12. aug 2007

Ja som mala termin 2,7 a nechcelo sa mu von,ako prvej,ta bola sekciou. 😉

kamajka
12. aug 2007

Leva, kukala som album Tvoje detičky sú zlaté veľmi malá je riadna kočka už chodí do školy či len teraz prvýkrát nakupujete knižky? 😀
ups nejako sa to tu vymyká z pod témy.... 😉

eli77
12. aug 2007

katarinas...podla mna je tato diskusia absolutne zbytocna...kedze su tu dva tabory...pre a proti. Kazdy sa drzi toho svojho...takze diskusia nevedie absolutne k nicomu. Nevidim dovod dalej reagovat alebo prispievat. Kazda mamicka si to aj tak spravy podla svojho najlepsieho zvazenia. Ja som proti, svoj nazor nechystam zmenit...ty si pre a svoj nazor asi tiez nezmenis...vidis - naco sa otom dookola bavit...majte sa krasne a drzim palceky k vasim detickam... 🙂 mozno sa stretneme v nejakej zmysluplnejsej diskusii...papa

leva
12. aug 2007

Dakujem 😉 Pozrela som si aj ja tvoj album,tiez mas doma krasnu kocku a tie nadherne vlasky.Simonka ide teraz od do skoly.Tasku,peracnik uz mame,no zosity a kopa ineho je este len na plane,tak sa tesime,zacne nieco nove 😅

katarinas
12. aug 2007

Mas pravdu, eli, nic v zlom... 😎 Netvrdim, ze by na tych negativach nebolo kusok pravdy, kazda mamicka si to snad ustriehne... ja som napriek vsetkemu bola s chodulikom opatrna, mala tam travila vzdy len chvilu, aby mala zmenu... je to len a len na mamickach... 😔

kamajka
12. aug 2007

leva 🙂 díky. len sa to nedá česať, musela som kúpiť 140korunový balzam....

izus
12. aug 2007

hello bejby, kde si? kamajka čo ten azet?

nikeske
12. aug 2007

no keby nebolo pre a proti, tak by sa asi nediskutovalo, nie?

urcite , aj ked je to stale dookola, to ma vyznam, diskutovat o tom...
aj tie pre, aj tie proti sa zamyslia nad nazorom tej druhej strany, a o to tu ide...urcite nikto nikoho nepresvedcuje.
asi uz aj koncim, uz hucim jak stare pivo...ale nechce sa mi spat, a nejaka som "vygumovana"...

leva
12. aug 2007

To ti verim,ja mam problem s tou mojou ju niekedy rozcesat,ked jej poviem nech si po kupani rozcese vlasy a nerozcese,tak rano je nervozna a ja tiez ako to ide tazko 😒 Ale take ako ma ta tvoja,to je nadherne 😉 take su malo kedy vidiet.

izus
12. aug 2007

kočky ževraj v časku chodule úplne zakázali a vyradili z predaja, viete niečo o tom?

kamajka
12. aug 2007

leva, ja som na tie vlasy straaašne hrdá, žijem v meste ktoré má 7000 obyvateľov a plno cigánov, ale poviem Ti, ani jeden cigán nemá také vlasy ako naša Vikulka a ja sa z toho tak radujem to keď ju vidí niekto kto ju ešte nevidel tak kukajú na ňu ako keby prišla z Istambulu alebo skade 😀 a už si šuškajú: "pozri, tá malá, aké má vlasy"..... Ona je taká moja malá raritka, ja som vtedy keď si tak šuškajú taká šťastná, že práve moje dieťatko je trochu niečím iné, že sa trochu vyníma z radu 🙂
ale pre každú maminku je to jej dieťatko najkrajšie, že??? 🙂 🙂 🙂

nikeske
12. aug 2007

to izus: nie, maju ich tu 😀 😀 😀 😀 😀
ale ja nepozeram novu kazdy den 🙂

tomaslavka3
12. aug 2007

Ahojte dnes sa mi mala Selynka prevratila v choditku.Presla cez prah a vtedy sa jej prevratil a pristala na licku.Skoncilo to velkym zlaknutim sa a otlackou od koberca na tvaricke.Aj napriek tomu ,po pade sa nebala don ist naspat.Musim zacat davat pozor,ked pojdu z izby do izby.

izus
12. aug 2007

vážne? mne to hovorila jedna kamoška, ktorej to referoval jej ortopéd, tak ja len tak pre info

tomaslavka3
12. aug 2007

mam dve velke deti a nestalo sa to nikdy.Nebolo na vine dieta,ani choditko.Mame vyssi prah z obyvcka do spalne,no a stalo sa.

kamajka
13. aug 2007

tomaslavka jasné že nebolo na vine ani diaťatko, ani chodítko, ani Ty.
A sa Ti čudujem že sa doteraz nič také nestalo, veď ja keby že mám tri rovnako staré bábätká tak by som na ne nestíhala ani pozerať nie to ešte behať za každým, či si neublíži. Dúfam, že si z toho nič nerobíš, je to normálne, ja mám jednu známu a tej malý vypadol už xkrát z chodítka (jednoducho ho neustriehla lebo je to strašný šinter) a teší sa pevnému zdraviu.
Inak aj ja už čakám kedy mi malý ztade vyletí lebo samého ho ešte nemôžem nechať behať namá ešte takú dobrú stabilitu (možno aj má ale ja mám prehnaný strach nechať ho chodiť samého), a už sa s dcérkou začínajú naháňať a šialiť včera som už tŕpla či stade nevyletí.........

vavka33
13. aug 2007

Kamajka,precitala som si prispevky doadu a uplne s tebou suhlasim,najma co sa tyka toho o tych lekarov.
A najviac ma stve,ze vsetky deti si zrazu alergici,lebo detska lekarka ich tam posle ,no a tam uz vzdy nieco najdu.Ale to nie je o chodakoch.
Podla mna ,nech si kazda maminka zvazi,ci da babo do chodaka,alebo nie,je to len na nej-ved svoje dieta pozna najlepsie.Ja poznam strasne vela ludi a deti,vsetci boli v chodakoch a nic im z nich nebolo. 😀

jejke
13. aug 2007

Leva a ostatne, neprehanam, snad 2 roky au-pairkovania nie je dost"praxe".Starala som sa o dietaasi od siestich mesiacov do roka apol a davala ho do chodulika kazdy den, lebo sa mu to pacilo a dnes ma 12 a ma nohy do"O".
Ja keby som Vam chcela zle, znelo by to inac, 😉
Moja sesternica behala s malym po ortopedii a na rehabilitacne, lebo jej chodil po spickach, asi do styroch rokov poriadne chuda nedoslapovalo na paty...nie je to privelka nahoda ze tiez pouzivala chodulik????
TEDA "O" je este ten lepsi pripad, mame v rodine aj PAD ZO SCHODOV v choduliku a to nastastie skoncilo lahkym otrasom mozgu...
Mam Vas rada, FAKT BABY, uvedomte si to 😉

kamajka
13. aug 2007

jejke, a kto povedal že to diaťatko čo si opatrovala má také nôžky od chodúlika? Ja neviem či naozaj žijem v zapadákove, ale tu u nás ja neviem z 500 mám 450 používa alebo používala chodúlik, a detičky sú krásne a zdravé.
Jejke viem je to Tvoja skúsenosť, a nemilá, je to normálne že máš po takejto príhode voči chodítkam výhrady. Pravdupovediac aj ja by som mala 😒 . ale určite by som sa neriadila tým, čo prežili druhí, veď teraz keď môj švagor zomrel pri autonehode tak nebudem už nikdy jazdiť autom???? .................