Je používanie chodítka nevhodné?

anndrea
10. aug 2007

Mile maminky, neviem ci sa uz tato tema rozoberala, velmi by ma zaujimalo ci ste svoje deticky davali bezkat do chodulikov. Najnovsie sa presadzuje trend ze je choditko nevhodne pre vyvoj noziciek a klbikov a ze deticky maju potom problemy pri prvych krocikoch...tak ja naozaj neviem...necham si poradit, i ked nasa Sophinka uz choditko vyskusala 😕

benabianca
11. aug 2007

kamajka-suhlasim s tebou 😉

kamajka
12. aug 2007

benabianca ooooooo ďakujem 😀

vavka33
12. aug 2007

Kamajka,moje slova 😉

kamajka
12. aug 2007

Tak je to baby, no ja nepoznám mamičku, ktorá by dávala dieťa do chodítka aby sa naučilo skôr chodiť. Aj tak sa naučí až keď je na to samo pripravené, či už bude v chodítku alebo nebude. Chodítko vôbec nie je pomôcka pre detičky je to skôr hračka a je to pomôcka pre mamičky, takisto ako keď "odložíme" dieťatko do ohrádky, do postieľky, do lehátka atď. Tak prečo nie do chodítka? Jaj aha no kĺbiky a chrbátik.... Je ťažko povedať, ktoré problémy sú z čoho, no mne keby povedal lekár že mám krivú chrbticu preto, že ma rodičia dávali do chodítka, tak to by bol fakt macher navrhla by som ho na Nobelovu cenu za medicínu alebo za jasnovidectvo 😀 😀 😀

benabianca
12. aug 2007

kamajka-choditka vraj spomaluju chodenie a nie urychluju,teda vraj sa deti naucia chodit neskor,ked ho tam davas.Moj Ben je v nom bol velmi happy a Bianca je teraz tiez,najradsej stoji najnovsie,nevydrzi dlho lezat ani sediet a na rukach ju predsa stale drzat nemozem,tiez by som nic neurobila 😉

kamajka
12. aug 2007

Bebabianca a nie je to jedno, či začne dieťa chodiť v 9tich alebo v 14mesiacoch? 😀 😀 😀

benabianca
12. aug 2007

ved je to jedno,kazde dietatko je predsa ine,niektore chodia uz v 7.mesiacoch aj 😕

kamajka
12. aug 2007

No. Veď aj ja si myslím že je to jedno. Neviem čo je to zas za trend s tými chodítkami. Tu na Slovensku je všetko škodlivé. Tak kde to preboha žijeme???

benabianca
12. aug 2007

na Slovensku predsa 😅

vesi
12. aug 2007

kamajka, moje slová.ináč myslím si, že keby boli choditká škodlivé, asi by zakázali predávať ich 😕

nana
12. aug 2007

my sme začali chodítko používať tento týždeň a je to super. Ja mám konečne voľné ruky a malý môže všade za mnou prísť, došľapuje na celú nôžku a nie na špičky. Doteraz keď som odišla z izby strašne za mnou plakal, ale teraz pricupká tam kde som a je vysmiaty. Takže si ho určite necháme a považujeme to za fajn investíciu.

kamajka
12. aug 2007

Vesi, kopírujem z bábetka:

Neviem, co mam vidiet, je na mne, ci si cigarety kupim, rovnako ako behatko, ale Ty sa zrejme spoliehas len na to, ze kazdy vyrobca a predajca ma super ciste svedomie a predava vylucne zdraviu prospesne vyrobky Smile)))

Tak hodme deti do choditka a podme si dat cigu!

kamajka
12. aug 2007

No mala som dosť 😠 😠 😠

lienocka235
12. aug 2007

ked davate do choditka dietatko tak vlastne je v polohe do ktorej sa este samo nedostane /vzpriamenej/ pre dietatko je nevyhnutne aby sa naucilo najprv liezt.. stvornozkovat stavat sa a pohybovat popri nabytku a potom pride na rad chodenie.. ide o to aby sa dietatku posilnili chrbtove svaly ktore mu potom pomozu pri chodzi a udrzani rovnovahy.. deti z choditka castejsie padaju alebo padaju zle... bolo uverejnenych viacero clankov napr.v casopise Dieta o tom ake su choditka nevhodne pre deti.. autorom bol myslim Mudr. Glos.. co je asi jeden z najlepsich lekarov neurologov na SVK... dnesk aje trend vsetko urychlovat ale vsetko ma svoj cas aj vo vyvine dietata a tak pohyb vzpriameny by mal nasledovat az potom co je dieta schopne sa do takejto polohy dostat..
a vesi u nas sa daju dostat hracky obuv a ine veci ktore su pre deti skodlive a nebezpecne...
je to mozno bez choditka narocnejsie ale rozhodne bezpecnejsie pre dietatko ako aj z kratkodobeho aj z dlhodobeho hladiska..

kamajka
12. aug 2007

Lienočka a aký je v tom problém keď "chodítkové" dieťa padá inak ako dieťa "nechodítkové"?

vesi
12. aug 2007

kamajka, aj ja som to tam čítala, "zrazilo ma to do kolien", niekedy fakt žasnem nad niektorými výrokmi 😝
lienočka, na chodítku si nastavíš výšku akú dieťa potrebuje, moje deti nevypadli ani raz, nechodili pošpičkách a po štyroch liezli v 7.mesiaci, obuv pre deti kupujem s certifikátom v obchodoch na to určených.a nielen obuv, rovnako chodítko som nekúpila na blšáku.

kamajka
12. aug 2007

Vesi, každý urobí tak ako uzná za vhodné. Ja si príručku prečítam, ale neriadim sa ňou, riadim sa svojím srdcom a rozumom a svojím svedomím a život si nekomplikujem. Toť vše. 🙂

liliandax
12. aug 2007

aj my pouzivame choditko, a myslim si, ze je to velka pomoc. Maleho to bavi, vzdy sa dostane tam kam chce, vie pricupitat za mnou a cestou vzdy nieco nove objavi, co ho zaujme a pripadne to vie ochutnat 😵 Takze ma dvojnasobnu radost, na druhej strane, my sme v pohotovosti, aby nedal do pusy to, co nema.. Najnovsie mu "chutil" nas smetiak 😀 , tak sme ho museli schovat. A tiez si nemyslim, ze choditkove deti chodia potom na spickach a zle padaju, Petko doslapuje na celu nozicku a kedze uz skusa sam chodit, tak pred padom uz vie, ze musi vystrcit ritku a potom je jeho pad priam ukazkovy 😎

vavka33
12. aug 2007

Lienocka,moja dcera lozi,sedi,vie sa postavit pri nabytku a postielke a chodi dookola v tej postielke,takze to uz akoze moze ist do chodaka?je to blbost,lebo v chodaku bola ked sa este nevedela sama postavit a poriadne sediet.teraz je uz suverenka v takych veciach 😉

kamajka
12. aug 2007

Vavka skús ju tam dať šak Ti bude revať ako tuuur!!!! 😀 😀 😀
Teda, je to dosť sprosté s prepáčením, šak už keď dieťa všetko vie načo by ho niekto dával do chodítka, veď je to choré... Na čo potom tie chodítka sú? Veď detičky, ktoré sedia lozia chodia okolo nábytku už do bežky nedostanete.
Aspoň ja nášho malého nedostanem 😀 😀 😀

adetka
12. aug 2007

ja sa chodaku zatial uspesne vyhybam... sice nestiham v domacnosti cez den takmer nic urobit... ale, ako som manzelovi povedala... materska a rodicovska dovolenka je od slova matka a rodic... nie upratovacka, sluzka, kucharka... 😝 zatial iba stvornozkuje... ale tiez dobehne vsade, kde som, pripadne kam chce...

adetka
12. aug 2007

ale nehovorim, ze ich nesmiete pouzivat. 😎 😉

mne Mirka nevydrzi ani v ohradke, postielke... 😅

jejke
12. aug 2007

Ahojte, to je tema. 😲
Mne chceli chodulik kupit svokrovci a som im vdacna ze ma posluchli a NEKUPILI
lebo by som ho aj tak nepouzivala, NIKDY BY SOM NERISKOVALA zdravie svojho dietata, ked som mala plne ruky prace, sedelo v autosedacke, neskor stalo v postielke a taketo vynalezy su absolutne ZBYTOCNE.
Videla som deti "vykrivene z tohoto nezmyslu"mali napadne nohy do "O"
NIKDY!!!!
Navyse konecne zasiahli ortopedovia v CR, nasi stale SPIA.
Chodulik brzdi prirodzeny refex dietata chranit si hlavicku pri pade, pri pade v choduliku sa dieta krcovito chyta rukami podlozky....dopada na hlavku 😲
Ak toto niekto nepovazuje za DOST vazne....hmmmm....bez urazky... 🙄

Viete si predstavit ked byvate v dome a dieta vam v tom spadne dole schodmi ☹

vavka33
12. aug 2007

Jejke,ja davam pozor,aby dole schodmi nespadla,nebeha tam,kde si moze ublizit.inak ked pada,spadne na ruky,alebo zadok,na hlavu nie.
Je kazdeho vec,ci chodak pouzije alebo nie.ja som stastna,ze sme ho dostali a mala ho ma,lebo sa jej v nom moc paci,je plne samostatne mobilna 😉 A ked sama sedi,sedi absolutne rovno,akoby zhltla pravitko.a starsia dcera tak sedi do dnes a nie je nijako vykrivena a tiez chodakovala.

kamajka
12. aug 2007

Ani oji nie sú vykrivení 😀 a dokonca ani ja a moje dve sestry a dvaja bratia 😀

vesi
12. aug 2007

ani moje deti nie sú vykrivené, ani mojich 20 bratrancov a 10 sesterníc a ani ja 😕 😀

kamajka
12. aug 2007

Fakt niekdy neviem kde na takéto bludy maminky chodia.
Rada by som tie mnohé prípady s nohami do O videla.
Inak poznám jednu, ktorá v živote chodítko nepoužila, má 2 deti a obe majú nohy do O, nosia ortopedické vložky do topánok atď., tak neviem či v tom nezohráva nejakú úlohu aj genetika, lebo aj tá známa má nohy do O.

vesi
12. aug 2007

kamajka, niekedy to robí príliš veľa teorie a málo praxe.naša nikola mala nohy do X a od chodúlky to nebolo, je to normálne, po 3. roku sa to samé upravilo 😀

kamajka
12. aug 2007

"príliš veľa teorie a málo praxe."

no jasne!!! toto som mala na mysli.
A ja pokiaľ viem tak deti normálne mávajú nohy do O alebo do X, do troch rokov sa to má upraviť. Nechápem načo poniektoré mamy ťahajú v kuse tie deti po doktoroch, aby čo najviac tí doktori zarobili???? Áno, jasné, vypíšem Vás k neurologičke, k ortopedičke, k rehabilitačke a aj k zubárke veď čo na tom, že nemá malé zuby, to treba kontrolovať.................
len krútim hlavou....
Lekárom vôbec nejde o zdravie svojich pacientov, ale o prachy!
Veď príklad - u lekárky bol dealer, a ona potom s radosťou každému pacientovi ktorý zakašľal vypisovala akýsi Fenorin sirup, no neverili by ste, ale úplne každému... My sme mali doma tri, keď som bola chorá ja aj deti. a pomohlo to asi tak veľký prd.
😠 😀

vesi
12. aug 2007

😀 😀 ten sirup nepomáha ani nám 😝 😀 nikola mala 2,5 roka, ked nás poslala Dr. k ortopedovi a ten sa čudoval, načo posiela také malé dieťa, že tam nič nezistí. samozrejme sú výnimky ked napr. nie sú coxy v poriadku,ale kôli tomu, že má krivé nohy alebo ploché... 😝 tak skoro zbytočne - teda ak nie sú viditeľné odchýlky od normálu samozrejme.chápem, že sú aj choré detičky, ale netreba ich robiť zo všetkých detí.