Kedy dať dieťa prvý krát ostrihať?

vlastulka
1. feb 2008

Chcem sa spýtať ná váš názor mamičky, či ste dávali svoje ratolesti ostrihať. My máme strašne jemnučké vlásky a každý mi vraví, že po roku treba dať uplne ostrihať, potom že narastú už lepšie.. Tak ako ste na tom vy?

zuzka82
1. feb 2008

hhihihi, my mame zachvilku 5 mesiacov, a kuk album....sme na kratucko kratucko....
strasne mu vypadavali a riedli..
🙂

nadhera
1. feb 2008

šimko ma krasne vlasky - ale dlhe, no do jedneho roka mu ich strihat nechcem. dokonca mu ofinku vypinam so sponkou.

vroni
1. feb 2008

Nasa mala ma skoro dva roky a chlpocky na hlave len riedke a velmi jemne. Ostrihat sa ju nechystame, naco? Obidvaja mame huste vlasy (no, chlap mal huste vlasy...), nema po kom zdedit nieco ine. Strihat vlasy, aby boli hustejsie alebo pevnejsie je nezmysel. Budu VYZERAT pevnejsie, lebo budu kratsie. To je vsetko. A nezhustnu ani z toho uzasneho ostrihania dohola, lebo tym nedonutis vzniknut nove korienky. Takze strihajte malu naozaj len v tom pripade, ak sa vam to paci (a jej)...
Nadhera, normalne ti zavidim. Ja mojej opici nemam co vypinat 😅

nitka
1. feb 2008

baby ako dbornik vam mozem povedat ze su to same hluposti ze vlasy zhustnu ked sa ostrihaju uplne na kratko atd 😉
vlastulka po roku vobec netreba davat babo strihat...ja som svoju malu na leto so strojcekom uplne vystrihala aby jej nebolo horucko pod klobucikom,teda ak nemusis a nechces nemusis vobec davat mimco strihat 😉

milhaus
2. feb 2008

moja ma skoro 14 mesiacov a nema moc vlasov, vzadu trocha dlhšie ale nie je to kritické tak aby sa musela strihat, dam ju až na jar, takto urobi kadernička dva cvaky a je to

vanila
2. feb 2008

No tak mi sme na to zvlasmi hojne na hlavicke. na buduci tyzden ideme zase strihat lebo ma take odstavajuce kucery a vyzera to ako keby mal rozky.

kukona1
2. feb 2008

ja by som aj chcela dat malej ostrihat ofinku,lebo má dlhé vlásiky do pol chrbátika a ofina už má po bradu len sa nedá nijako donútit,už som skúšala íst ku kaderníčke aj ja aby videla že to nič nieje ale ona vždy tak hučí,už ked zbadá nožničky a kaderníčku......poradte ako ju mám ,,donútit" a mám problém ju aj očesat-nechce sa dat 😒

otrivinkajanka
2. feb 2008

ahojte moja simca ma 20 mesiacov a akurat vcera som ju dala pristrihnut a zarovnat jej vlasky doteraz som jej davala strihat len ofinku ale uz ich mala take vseliako vyrastene tak sme to zastrihli tiez ma jemnucke vlasky,ale je mi to luto dat ju ostrihat uplne

bystricanka
2. feb 2008

ejha zuzka82, tak vy ste riadni ostrihali vášho drobčeka. Ale je zlatunký aj bez vláskov 😉
ja som krpca ešte nestrihala, ale už som aj nad tým uvažovala. Možno ešte pár mesiacov počkám a budem sa ešte vytešovať s jeho jemných vláskov 😎

danulka2
2. feb 2008

ja som malemu musela ostrihat vlasky na temene hlavicky,ked mal 7mesiacov,lebo tam ich mal najdlhsie. Potom som ho ostrihala strojcekom na jezka 😀 , ked mal rok a 2x asi po 5tich mesiacoch tiez strojcekom. Teraz uz ma zas dlhsie vlasky,ale este to nejaky mesiac-dva pocka.

ponozka
3. feb 2008

ja som maleho (18 mes) strihala strojcekom uz 3 razy. mal vlasy tenke ako paperko, a uz ich ma riadne tvrde a huste. taky maly chalan je z neho teraz, ziadne babatko 🙂

marse
3. feb 2008

mala ma dva roky a este nebola strihana. Ked uz ofinka zacala padat do ociek tak sme presli na sponky. dnes ma krasne dlhsie vlasky a ofinka uz siaha po bradu. Chcela by som aby bola bez strihania az kym to nebude nejako extra nutne. 🙂

tajomno22
6. feb 2008

Malá mala 13 mesiacov, keď som ju ostrihala. Aj ja som tak počula, že po roku ostrihať dieťa. Ale teraz ju už nemienim dať strihať. Ak by ale mala vlásky jemnučké - určite by som ju ostrihala.

milhaus
7. feb 2008

moja ma napredu hrozne malo vlasov ale vzadu nam to rastie, ked tak len skratit vzadu ale na kaderničku to ešte nie je

vavka33
7. feb 2008

Ja som leu dva dni pred narodeninami ostrihala strojcekom na 5mm.Je zlata,tiez jej rastli vlasky hlavne vpredu,tak teraz uz jej budu rast rovnomerne,ma vsade rovnaku dlzku 😀

maca793
7. feb 2008

prvý krát som Simonku strihala keď mala 4 mesiace a to preto, lebo zadné vlásky mala už pod pazuchy a dosť blbo vypadala. vrch hlavy nič vláskov a spodok samí vlas 😀

xxmargaretka
8. feb 2008

ja som annu dala strihat ked mala rok no to iba preto,ze jej ofinka isla do ociek a spoza usiek jej to trcalo..

livka299
8. feb 2008

Ahojte babuse my mame prve strihanie za sebou len vcera......no ale plakali sme obaja a dede /tato/ drzal maleho...takze na 16 mesiacikov, ale kazdy ho chvali ze to uz nie je babetko, ale chlapcek 😀

susanh
9. feb 2008

Marse, aj ja som davala sponku na ofinku a nechcela som strihat, ale nevydrzala som, lebo Nata si sponku niekedy davala dolu, a v chvilach ked ju nemala, ked sme sa blaznili a tak, jej ta ofinka zavadzala a bolo mi luto trapit ju s tym. Tak som chytila noznicky a ostrihala ofinu ☹ Ale ked dorastie, zase zacneme so sponkami 🙂 Uvidime, ako dlho zas vydrzime ...

kamajka
9. feb 2008

ahoj, nasmu malemu takmer vobec vlasky nerastli tak sme ho ostrihali asi ked mal rok.... teda strojcekom som ho vystrihala.... 😀 velmi to ale nepomohlo, zase ma jemne a riedke vlasky, no cim dlhšie ma, tym viac sa mu kučeraveju 😕 😅

charlinka
9. feb 2008

Já jsem do roka vubec nestříhala, po roce třikrát ofinku sama a příště zajdeme ke kadeřníkovi na ostříhání ofiny, protože ode mě vypadá jak podle hrnce ostříhaná. ostatní vlásky jsme nestřihali a stříhat zatím nebudeme, pěkně ji rostou a kudrnatěj se jí. Má je jemné jak pírko, ale houstnou jí jak jí rostou nové vlásky. 🙂

saska303
10. mar 2008

Ahojte, ńáš Oliver bude mať v stredu 7 mesiacov a už sme ho 3 krát strihali. Prvý krát keď mal 2 mesiace. 😝

other_side
10. mar 2008

my sme ivusa davali prvy krat strihat minuly tyzden, mal uz poriadne dlhe haro 🙂 ma 2,5 roka 🙂 ale zevraj strihanim vlasky nezhustnu

uhlikova09
11. mar 2008

Juuuj aj nas by uz trebalo ostrihat ale bojim sa sama ze ho ošmikam 😀 😀

prasiatko30
11. mar 2008

malu sme strihali ked mala nejake 3m - ale to len preto ze jej vyrastali tie jej chlpky dost nerovnomerne a tak sme to chceli viac menej zarovnat aby nemala chlpky dupkom - vlasami to nemozem nazvat to co mala na tej jej hlavicke no a potom sme cakali a cakali ze jej zacnu rast nejake tie vlasy - ale prakticky az do roku sme mali plesinky a velmi vysoke inteligentne celo 😀 😎 teraz v 17m uz vypada ze by sa jej zislo strihnut aspon ta stica lebo uz pozera spod stice a nemam to rada

prasiatko30
11. mar 2008

a k tomu ze treba po roku ostrihat uplne aby potom narastli - to je podla mna asi dobra blbost lebo my sme malej neostrihali hlavu na kolenu a predsa jej teraz zacinaju vyrastat uz normalne vlasy a ma aj omnoho viac vlasov - takze vlastulka ak chces tak jej tu hlavicku mozes vyholit ale ak nie tak nech ta netrapi co ti radia ostatni - pomalicky tym nasim detickom zacinaju vyrastat normalne vlasky 😉

mimec1
11. mar 2008

caute mamky, tiež si myslím, že zákaz strihať do roka je blbosť.Moja ségra si to nechcela u svokry pokaziť tak nechala malému takú ofinu, že ju mohla 3x otočiť okolo hlavy -koza.Malý skoro začal škúliť....to ja som dala malú ostihať koncom 11mes.,lebo som jej skúšala zarovnať za uškami, ale boli z toho schody tak som zašla ku kader. a ona 1,2,3,a bolo dokonca nechcela ani peniažky.Záver - detičky sú rôzne majú plno vláskov, iné sú "na koleno" treba sa im prispôsobiť a strihať vtedy, ked treba....pa

adetka
11. mar 2008

ja som dala Mirku ostrihat asi pred mesiacom... uz jej casto ofinka zavadzala... a sponky na tak jemnych vlaskoch nechceli drzat... ostrihali ju v normalnom salone... dokonca tam mali specialnu stolicku pre male deti s volantikom... vlasy nezhustli... ale tym, ze maju rovnaku dlzku (dovtedy sme mali pomali kazdy vlas inak dlhy)... tak vyzeraju hustejsie... ja som sa neodvazila ju sama strihat... a dohola som nechcela...

kattom
11. mar 2008

ja som malemu akurat tento tyzden ostrihala ofinu - lebo uz to mal medzi ocami a steklila ho na nose a hrozne mu vadila. a este okolo usiek - lebo ho to tam stale steklilo a stale si skrabal hlavicku.

evaka
11. mar 2008

Ja som našu malú ešte nestrihala, i ked by sa už zišlo ofinku a nad uškami, len ja sa bojím, že ked ju začnem strihať, vlásky ja jej prestanú kučeravieť? Neviete čo je na tom pravdy? Ja chcem taaaak moc kučeravú princeznú.