Kedy dať dieťa prvý krát ostrihať?

vlastulka
1. feb 2008

Chcem sa spýtať ná váš názor mamičky, či ste dávali svoje ratolesti ostrihať. My máme strašne jemnučké vlásky a každý mi vraví, že po roku treba dať uplne ostrihať, potom že narastú už lepšie.. Tak ako ste na tom vy?

jandalinka
4. jan 2010

ahoj.my stříhali v 6měsících,bylo potřeba,skoro úplně na krátko cca.0,5cm a pak v roce a od té doby necháváme růst,přece jen jsme holky 😉

lillie79
8. jan 2010

ahojte,
mi sme strihali malemu vlasy, ked mal 2 mesiace. bohuzial sa narodil s dlhymi hustymi ciernymi vlaskami 😀 😀
no nie je to sranda. strasne sa potil a mal na hlavicke a krku strasne vela potniciek. a teraz ho budeme strihat na uplne kratko, lebo sa neviem zbavit supiniek na hlavicke. kefku som pouzivala tak par tyzdnov a musela som prejst na hrebienok, ale s tym to tiez nie je slava 😕

ked su dlhe vlasky mali by sa ostrihat, lebo tak budu potom pevnejsie a hustejsie. ked sa neostrihaju, tak casom sa korienok vlasu oslabi a vypadne. 😉

zuzka1.
8. jan 2010

podobne ako lillie, my sme strihali prvykrat ked mal 3 mesiace, potom v 6. a v 9 vyholili, odvtedy nestihame a mame ich dlhe az moc, na jar dame ostrihat na nejaky normalny strih, kedze ich ma pekne huste.

jankapiknova
8. jan 2010

ahojte
my sme strihali ked mal rok.Ked sa narodil hned som si povedala ze do roka ho neostriham,mal ich dost dlhe ale bol v nioch podareny,ked sme ho ostrihali(strojcekom) na kratucko,bol to nezvik,ale kazdopadne mu spevneli a ma ich lepsie teraz. 😉

dobromila
9. jan 2010

strihat vtedy, ked treba. Dlhe a huste vlasky su na babatku velmi neprakticke, zvlast na leziacom. Druhorodeneho som tiez musela ostrihat ako 3-mesacneho, kvoli supinkam a poteniu na siji...

blumka
10. jan 2010

My sme este nestrihali...teda len tie co jej padali do oci, ale ostatok vobec, ma len take paperie a ledva po krk 😅

jankapiknova
10. jan 2010

blumka ked raz ostrihate na kratsie,tak ich bude mat lepsie a nebudu jak paperie 😉 Asi chcete aby mala dlhe ale raz by trebalo a potom budu krasne rast 🙂

mami.sk
10. jan 2010

my sme dcerku dali ostrihat teraz ked mala rok 😉 ale len preto ze mala dlhu ofinku a aj vlasky nad uskami 😉 vyzeralo to dost cudne 😔

nemyslim si ze ked sa vlasky ostrihaju budu mat lepsiu kvalitu, skor len budu posobit hustejsie 😉

jankapiknova
10. jan 2010

no neviem aj nas maly ich mal jak paperie ale po ostrihani sa to neda porovnat , su o 100% lepsie 🙂

momin
10. jan 2010

my sme strihali v 6 mesicich..... 😉 mame vlasatce....

blumka
10. jan 2010

kvalita vlasov sa podla mna nezmeni ostrihanim..ono to posobi hustejsie ked sa babo ostriha a potom zacnu vyrastat nove vlasy, lebo maju v podstate rovnaku dlzku...
mala ma paperie ale myslela som ze ich ma kratke a nerovnako dlhe, tak vyzera ako kuriatko...ale ona ma pevne vlasky..a ma predispozicie na huste vlasky, lebo obaja s manzelom ich mame, tak uvidime.

misa.cekatelka
10. jan 2010

Ahojky,já mám ze stříhání strach.malá má vzadu krásné prstýnky a říká se že po ostříhání zůstanou některým dětičkám vlásky rovné.

shaula
13. máj 2010

Tak máme za sebou dnes první stříhání (klukům je rok a skoro 10 měsíců). Zvládli jsme to naprosto bez problémů, až jsem byla překvapená, jak krásně drželi. Vůbec se mi do toho nechtělo, vypadali tak hezky "miminkovsky" - teď už jsou to velcí chlapi 😅 Ale vlásků bylo z obou hlaviček tak do jedné malé hrstičky 😀 Nebýt toho, že už to měli takové "rozvrkočené", tak by to ani nemělo cenu stříhat 😀

rimmel
13. máj 2010

ja som prvykrat strihala nedavno, pred tyzdnom mozno? a tiez krasne drzal, strihala som noznickami..maly si papkal jahodky a cucal 😀 no a vlasy vsade po zemi, nebol cas zachytavat bala som sa ze ho to tam prestane bavit sediet 😅

jankapiknova
13. máj 2010

shaula - aj my ked sme maleho prvy krat ostrihali tak už nebol taky babatkovsky ale už taky vačši chlapec 😉 🙂

bianka234
13. máj 2010

aj ja som práve dnes strihala, moc neni čo, ale za ušami trebalo 😀 , malý sa hrabal v kredenci a ja som rýchlo švacala.

berus222
13. máj 2010

my sme prvykrat stihali ked mal 8,5 mesiaca (uz mal ofinu v ociach). ja som ho krmila piskotami a mm strihal masinkou. maly ani nevedel, ze sa nieco robi. az som bola prekvapena.

kubaka
13. máj 2010

to jsou teda dilemata -
já musela ostříhat malému přerostlé vlasy už v porodnici, neb vypadal jako vodník Česílko. A ve 3 měsících šel strojkem dohola, protože měl vlasy všude, asi 10 cm dlouhé. Oba kluky jsem stříhala sama, malého pořád.

Stříhá se snad když je to potřeba a když to dítěti překáží nebo se mu vlasy cuchají?? Když se vykašlete na pověry, zbyde vám jen ta praktická stránka, aby dítě mělo na hlavě něco pohodlného a aby díky nestějně dlouhým vlasům nevypadalo jako retardované.
Teď jsme s kámoškou zarovnávaly vlásky její 9 měsíční holčičce. Něco ji vypadalo a narostlo znova a něco zůstalo dlouhé - takže vypadala značně olysale. Ostříhaly jsme dlouhé a je z ní hezká holčička. 🙂 .

sisi.v
13. máj 2010

já stříhala někdy kolem 9ti měsíců, protože malá měla dlouhou ofinku, lezla jí do očí. stříhala bych kdy je potřeba a kdy nehrozí, že dítěti vypíchnu oči...
mám ale dobrou kamarádku, která nestříhala dcerku do roka (pověra)...ale holčička byla vlasatá od narození, vlásky měla chudinka pod ramena, věčně v očích, jemné, zacuchané - tak to bych nevydržela, nejen, že to ošklivě vypadalo, ale mýt takové množství miminu byl očistec...v roce šla strojkem na 1,5 cm a je tak dodnes (2 roky). tak to mi přijde "na hlavu" 🙂

marusik
13. máj 2010

my sme strihali v 3.mesiaci, potom v 5. a už by som ju opäť strihala 😉

zuzka1.
14. máj 2010

my sme strihali v 3., 6., 12, 15. , a naposledy v 21.
vlasaci sme no co s nim.

momin
14. máj 2010

strihali sme kolem 5 mesice strojkem....

rimmel
14. máj 2010

uz si tu pisala 😀

pimpa
15. máj 2010

aj my sme strihali prvykrat v 5.mesiaci strojcekom, potom v desiatom len trochu a teraz v 14.tom a velmi mu to pristane, na povery nedbam. Ja mam potive babetko a nebude mat predsa na siji z toho stale potnicky 😉

murinka
16. máj 2010

my sme strihali nedavno lebo vonku uz zacinalo byt horuco 😎 a na uskach uz ,ala doslova ,,volkmeny,, takze uz sme museli.a tiez som strihala vzadu lebo od narodenia mala jednu stranu dlhsiu a jednu kratsiu 🙂

power700
20. máj 2010

My jsme stříhaly poprvé až někdy po roce, nebylo to zapotřebí dřív. A celkem bez problémů. A potom i další stříhání ok.
Ale za to teď.. 😠 Včera jsem vzala malou ke kadeřnici, páč já opravdu ustříhnu akorát tak tu ofinku, ale nyní potřebuje už i vzadu, a to byl horor. Nesedí, vzteká se, kroutí se, no prostě to nešlo a musely jsme odejít. 🙄 Měly jsme s sebou její oblíbenou hračku, sladkost za odměnu, nalákaná byla bůh ví na co všechno 😀 a prostě nic..
Máte někdo tip, jak ji přesvědčit?

illy
21. máj 2010

my stříhali Jiříka poprvé před rokem, to jsem mu to vzala přes hřeben celou hlavu nůžkama. Teď v 1roce 4 měsících jsme vzali mašinku - to byl řev a musela jsem mu držet hlavu a manžel stříhal, ale pak před nemocnicí (14 dní) jsem mu to vzala znovu mašinkou na 6 a to už byl v pohodě. Posladila jsem ho do židličky, dala vařečku a byl v pohodě, ani zvuk mašinky mu nevadil. Takže musím zaklepat, že u nás v pohodě 🙂 No pokud to druhé bude holka, tak to asi bude složitější - ta mašinkou asi nepůjde 😀

heliik
26. máj 2010

Ahojky, já slyšela, že se děti mají stříhat až po 1.roce... Prý na to do té doby vlásky nejsou dost silné.. ☹ Ale není to z mé hlavy..

jankapiknova
26. máj 2010

heliik - aj u nas sa tto hovori,niejaka povera aj o tom koluje že do roka sa nema strihat ale tiež neviem presne prečo a to skor taky poverčivy ludia dodržuju ale ja som tiež strihala až dva dni po prvych narodeninach 😉

brisalek
27. máj 2010

Ta povera je" ze kdyz se strihaji vlasky do roka zkracuje se detem zivot" 🙂.