Kedy dať dieťa prvý krát ostrihať?

vlastulka
1. feb 2008

Chcem sa spýtať ná váš názor mamičky, či ste dávali svoje ratolesti ostrihať. My máme strašne jemnučké vlásky a každý mi vraví, že po roku treba dať uplne ostrihať, potom že narastú už lepšie.. Tak ako ste na tom vy?

romana29
27. máj 2010

My měli tak málo vlásků, že nebylo potřeba stříhat 🙂 poprvé se stříhal v roce a půl. Kdybych měla pocit, že je má dlouhý už předtím, šla bych i dřív. Věřím na pověry typu - né kočár do domu, když není dítě na světě, ale stříhání vlasů a černá kočka přes cestu mě neberou 🙂

luppita
27. máj 2010

jej konecne viem preco mi vsetci vravia ze nemam maleho strihat, kazdy je mudry, ale nikto mi nevie povedat ze preco nie 🙂 ja na povery neverim, takze maleho smiknem, ma uz take dlhe vlasky a vyzera to smiesne. Inak kocky neviete co znamena povera ze male deti sa nesmu kukat do zrkadla? Tiez som to uz pocula vela krat, ale nik mi nevie povedat ze preco sa to hovori 😒

jabera
27. máj 2010

luppita, vies co? ja som citala raz od kadernicky napisane, ze preto sa nemaju strihat deti do roka, ze im to robi nejaku ochrannu vrstvu na hlavicke a v lete to chrani pred upalom a v zime pred zimou a ze tie vlasky do roka su nejake akoby z ineho materialu, ci ako to povedat 😅 ze ked sa ostrihaju, uz su ine... no co ja viem...
a to zrkadlo, tak to neviem.... mozno mu ukradne dušu? 😀

lucia32
27. máj 2010

@luppita povera...som ju nedávno počula....zrkadlo vraj dieťatu ukradne dušu, pokoj...čiže ho niekto môže urieknúť...

jabera
27. máj 2010

jeej, tak som trafila s tou dusou.. to bolo sna v nejakom horore, ci troch patracoch?

luppita
27. máj 2010

no teraz neviem, lebo uz ma tie vlasky take dlhe, ale za mesiac ideme do talianska k moru... 🙂 tak mu to asi este necham tak a ostriham ho az po lete ☹

luppita
27. máj 2010

no pekne, lebo moj krpec miluje zrkadlo, je to taky maly narcis 🙂 no niak tomu neverim tymto veciam, ani cervenu stusku sme nemali na kociku ...

lucia32
27. máj 2010

počula som aj horšiu verziu na to zrkadlo ( tú najhoršiu), ale to radšej ani nevyslovím... 😝

jabera
27. máj 2010

neboooj 😉
a tie vlasky.. tak mu fikni len take, co zavadzaju... v ockach, ale ze na krku vyslovene ohrievaju.. vrch hlavicky by som nechala ja osobne... moj maly si strhava ciapku, takze ani na strojcek nejdeme, co som povodne chcela.. prave, aby mu to trosku chranilo..

lucia32
27. máj 2010

my sme ešte nestrihali, kedže máme vlásky primerane, ale kebyže máme chochol na vrch hlavy, či dlhú ofinu, určite by som to ostrihala, na povery neverím...

jabera
27. máj 2010

lucia 😀 😀 😀

moj maly je pred zrkadlom pol dna... bozkava sa a smeje sa na sbe, skratka - lubi sa. a je celkom zdravy..

lucia32
27. máj 2010

jabera.... 🙂 naša zatial zrkadlo nebozkáva, ešte neobjavila jeho čaro 😀

luppita
27. máj 2010

moj drobec sam sebe dava papa v zrkadle. ale ked chcem aby niekomu inemu zamaval, tak to nie 🙂

bubelko
27. máj 2010

my sme do roka nepotrebovali strihat, ale potom uz mal tak dlhe vlasy, ze sme sli k holicke. reval pri strihani a nakoniec musela vziat strojcek, lebo by inak siel domov len s polovicou ostrihanou 😀 az som plakala, ked tie vlasy isli dole. ale narastli nove, pevnejsie a hustejsie. teraz chodime tak 4x do roka. 🙂

jabera
27. máj 2010

ja ho striham tak, ze ho mam v šatke na sebe a on drzi.. zvlastne, sama nechapem, ze neprotestuje...

bubelko
27. máj 2010

teraz uz je to v poho. uz sa k holicke tesi, naposledy sme tam boli 45min a pekne tocil hlavou dolava-doprava, dole hore. uplny veget. najblizsie planujem ist zaciatkom juna 🙂

luppita
29. máj 2010

ja som malemu ostrihala len za uskami, aby mu to neodstavalo a vlasky som si odlozila 🙂 (uchlka)

veverca
10. jún 2010

Podľa mňa ostrihať vtedy, keď je to potrebné. Syna sme asi od 14 mesiacov strihávali mašinkou. Dcéru 1.x asi 8 mesačnú- na vrchu hlavičky mala jemný riedky "chochol". Odvtedy už iba zastrihávame ofinku, keď dorastie.
luppita- naši obaja majú prvé vlásky v albume. 😉

kutcher
10. jún 2010

Tak mi stříhali od roka mašinkou a je pravda, že po 1. ostříhání se mu velmi vlásky změnily - jakoby zhrubly. Takže s tou ochranou před sluníčkem to může být pravda, ale v tom případě bych dítě ostříhala klidně na 6 měsících, když to je potřeba, protože každé dítě má mít na sluníčku čepičku, takže mě nějaká funkce vlásků nevzrušuje🙂

zuzu101
10. jún 2010

Ahojte.ja svojho synčeka strihám snáď od 3 mesiaca.najprv som len zastrihávala konce, teraz som strihala so strojčekom.vlásky mu rastú veľmi rýchlo aj kvalita vlasu sa zmenila.ale to nieje strihaním ale vekom dieťaťa sa kvalita a hrúbka dokonca aj farba mení.je to vec genetiky

helcah
11. jún 2010

Dcera se narodila vlasatá, takže jsem jí začala zastřihávat ofinu hodně brzy. Žádné stříhání po roce do hola se u nás nekonalo a má hezký vlásky. Akorát strašně rychle rostou, ofinu zastřihujem co měsíc. Všichni tvrdili, že jí vypadají, ale nikdy se tak nestalo.

luppita
28. júl 2010

ja som maleho ostrihala strojcekom ked mal 10M. Uz mal dlhe tie miminkovske vlasky a strasne sa potil 🙂 Uplne sa nam zmenil pred ocami, z miminka bol zrazu chlapisko 😀 Vlasky ma tvrdsie a hustejsie a uz sa mu hlavka tolko nepoti 🙂

marorlinko
28. júl 2010

mjho som 1x ostrihala,ked mal rok asi,mal uz dlhe vlasky,chcela som mu ich nechat,ale prve vlasky boli dost jemne.tak som ostrihala u kadernicky, pekne sedel a tesil savlasky mu zhrubli a spevnili sa,

beruska2x
28. júl 2010

kdyz je to potreba 😀 😀 😀

mizu416
30. júl 2010

ja maleho striham sama...1 krat som ho strihala ked mal asi 19 mesiacikov...posadila som si ho na kolena a pekne strojcekom som ho ostrihala.hlavne nic nerobit na silu...na stastie sa mu to pacilo,a tak 2 strihanie bolo tiez v pohode.no mojho synovca maju problem strihat-kedze ho strihavali na silu,tak do dnes maju problem ho ostrihat a to ma 10 rokov 🙄

patatina83
29. okt 2010

moj syncek ,,sa tiez narodil vlasaty,,uz som mu kohutila dva krat pristrihla,,aky samponik pouzivate ja uz som vyskusala tri 😒 ,ale ani jeden sa mi nepaci..

beruska24.9.
29. okt 2010

@patatina83 - v tomto věku malé jsem žádný šampon nepoužívala, vždy při koupání jen omyla vlásky vodou, ve které se koupala. Ono vlásky jako takové rostou až kolem 6.m. Byla jsem poučena od Dr. 😉 Šampon (Dětský jemný šampon Hipp) jsem začala používat někdy kolem 9-10m. a stále jen 1x týdně (v neděli). Když si ´´nageluje´´ 😝 vlásky šťávou z ovoce nebo teď i máslem apod. a zrovna nemám vlásky mýt, tak je jen při koupání omyji vodou.

patatina83
29. okt 2010

@beruska24.9. moj maly ma tolko vlaskom ako velkmy chlapec mozno 5 rocny,,narodil sa vlasacik 🙂 takze my musime umyvat samponikom,poti sa a halvicka mu potom smrdka...skusila som od johnsons,batole,,a pouzivam na telicko kozmetiku z lekarne klorane vsetko bez parfumov,,ale na druhy den uz mu smrdkaju znova,,ma ich proste vela...

patatina83
29. okt 2010

@patatina83 ten klorane je aj na vlasky

awalancha3
6. feb 2013

mojho maleho ostrihali uz v pordnici, lebo sa mu vlasy nedali ani do kohutika vycesat, tak sa spytali ci mozu takych 5 cm zostrihnut.... a malicka ked mala 6 mesiacov, tak jej to padalo vsetko do oci a cojaviem co, tak som poslala manzela nech jej to da podstruhnut, lebo ideme k moru... a on sa vratils vyholenou dcerou- normalne jej to vzali masinkou.....