Kedy dať dieťa prvý krát ostrihať?

vlastulka
1. feb 2008

Chcem sa spýtať ná váš názor mamičky, či ste dávali svoje ratolesti ostrihať. My máme strašne jemnučké vlásky a každý mi vraví, že po roku treba dať uplne ostrihať, potom že narastú už lepšie.. Tak ako ste na tom vy?

2hanah
6. feb 2013

@vlastulka Je to hloupost, vlásky se časem mohou změnit, ale určitě ne jedním ostříháním, holčička od kamarádky měla taky jemné vlásky a měla jich málo, až do dvou let neměla vepředu na ofině skoro žádné, ale do čtyř roků se to spravilo. Já bych stříhala jen tehdy, jestli to chcete nějak upravit nebo prostě podle potřeby. Moje dcerka měla třeba tolik vlásků a tak rychle jí rostly, že jen do roku jsme ji stříhali třikrát, oproti její vrstevnici, která do dvou a půl roku stříhaná vůbec nebyla, protože nebylo co stříhat.

lussy23
10. feb 2013

keď je potreba🙂 a závisi aj od mamičky🙂 tie povery su hovadiny podľa mňa. To by niektoré deti vyzerali ako Kelly Familáci, keby ich mamy sa riadili tou poverou😀

huma
2. máj 2013

skuste poradit, ako ostrihat 4mesacne babatko, ma dlhe vlasky od narodenia, nevypadali jej, su ale velmi jemne, hocijako sa jej tocia a teraz v tom teple sa poti 😒
( strojcekom? noznickami? )

skoricaxx
2. máj 2013

Ja som teraz strihala ročnu dcéru strojčekom pekne na 3cm a hotovka, syna som prvý krát strihala v roku a pol

zuzka38
2. máj 2013

@huma ja som prvykrat davala ostrihat v kadernictve, som sa bala, ale podla mna to zvladnes uplne v pohode aj strojcekom.. zavisi ako bude babo spolupracovat.. xces ho sama strihat? ci?

blahova_andrea
2. máj 2013

já stříhám malého zatím sama doma nůžkama. teď se chystám zkusit kombinaci nůžky - strojek, ale nevím co na to řekne. je to technik, takže se mi za tím bzučením bude asi točit. uvidíme jak dopadne 😀

huma
2. máj 2013

@zuzka38 ja by som sla aj do kadernictva, len ci to budu vediet take malinke...
A hlavne, aby mala nemala z toho stres

baris
2. máj 2013

já jsem obě holky poprvé stříhala - no stříhala, vzala jsem strojek a na 1cm 😀 zkrátila všechny vlasy, aby měly stejnou délku. No a pak cca co 9 měsíců holkám zastřihnu konečky.

Starší dcera už má hezky dlouhé vlasy, mladší pár chlupů 😠

zuzka38
2. máj 2013

@huma podla mna v 4 mesiacoch stres mat nebude, moj to do roka neriesil, neskor uz riesil.. preto som ho zacala strihat doma 🙂 drzim palce

nyiragonga19
9. máj 2013

no ja mám tú istú dilemu malý má 7 mesiacov a dlhé vlaska....chcem ho ostrihať strojčekom ale neviem či sa mi to podarí lebo je strašne zvedavý. Ostrihajú mi v kaderníctve takého malého?

m_ij_ka
1. okt 2013

Staršiu dcéru som prvýkrát dala ostrihať keď mala dva roky. Mala krásne vlnité vlasy a nepadali jej do očí. Druhú dcérku som dala ostrihať ako ročnú, vlásky mala v očiach, má rovné vlásky. Zachvíľu sa budeme musieť ísť ošklbkať tete kaderníčke opäť, dúfam, že tam tentoraz nebude tak vyvádzať 😀

evulka25
1. okt 2013

Filípek byl prvně stříhám v 18ti měsících, vlásky mu po stříhání zhoustly, do roka neměl ani vlas a teď zase stříháme co 4 týdny 😀

orchidea123
25. okt 2013

nebudes mi verit ale ja som malu do roka strihala 3 krat holiacim strojcekom s nadstavcom bola ostrihana za chvilu mala rieducke vlasy tam chvistik tam chvostik ma rok aj pat mesiacov ma krasne huste vlasky vlnia sa jej a chcem jej nechat dlhe znami sa ma pytaju ci som ju strihala ked ma take huste teraz som si ista ze som urobila velmi.dobre pre moju princeznicku....