Kedy dať dieťa prvý krát ostrihať?

vlastulka
1. feb 2008

Chcem sa spýtať ná váš názor mamičky, či ste dávali svoje ratolesti ostrihať. My máme strašne jemnučké vlásky a každý mi vraví, že po roku treba dať uplne ostrihať, potom že narastú už lepšie.. Tak ako ste na tom vy?

kakatka1
11. mar 2008

My& sme krpca ostrihlai ked mal 7mes. len tak noznickami a ked mal rok masinklou na kratucko. 😀

jenniferka
11. mar 2008

tak nasa ma 17 mesiacov a sme objenani u kadernicky 🙂 .tiez ma velmi jemne vlasky,nechcem ju velmi strihat,ale musim jej dat ostrihat aspon ofinku,lebo jej to uz pada do ociek a sponky veru nechce,stale si ich dava dole.
tak uvidime ako to dopadne.... 😎

susik77
12. mar 2008

ja som musela malej ostrihat ofinku a nad uskami uz v polroku-mala strasne dlhe vlasky, isli jej do oci. vzadu ich ma este uplne kratucke...

milhaus
17. mar 2008

mi zasa naopak, vzadu to mame dlhe a po bokoch a na predu ešte OK ale vzadu by sa jej to hodilo ostrihat ale to su tak 2 - 3 stiky nožničkami len neviem ako na nu aby som jej neubližila

vladkaz1
18. mar 2008

ahojte ja som malu strihala v 3 mes. a zo strojcekom 😉

tinockaaa
19. mar 2008

Ahojte, ja som Alicu strihala už 4 krát, vlasy jej rastú ako burina a vadí nám to hlavne pri plávaní. Strihala som ju vo vani nožničkami, chúďa vždy potom vyzera ako keby som ju strihala podľa misky č. 6, no ale inak sa nedá. Ku kaderníčke sa zatiaľ nechystame, pretože by asi prišla o nervy, Alica by určite neobsedela na jednom mieste. 😖 Určite by chcela skontrolovať, čo za zaujímavé veci to tam tá teta má. 😀

lili91
22. mar 2008

my sme nasu malu ostrihali prvy krat ked mala asi pol roka, lebo mala dlhu ofinku a vlasky za uskami...odvtedy sme ju strihali doma este raz. no a tento tyzden sme boli u kadernicky, lebo sme si s manzelom uz netrufli 🙂 nemam pocit, ze by jej vlasky hustli tym, ze ju strihame, len to tak hustejsie vyzera, ked su kratke...

maca793
23. mar 2008

mám úplne vypadali prvé vlásky, teraz máme už druhé, ale aj tak sa mi zdajú akoby páperové, žiadne "státie". samý chaos a neviem či ju mám ostrihať. je mi ich ľúto, lebo jej rastú strašne pomaly.

lindda
24. mar 2008

cafte tak aj nam vypadali uplne a teraz mame paperie 🙂 ja som mu na pamiatku uz odstrihla v 3 tyzdni 🙂 podla nejakeho porekadla som pocula, ze to nieje dobre do roka strihal lebo ,ze sa tym nieco odstrihne 🙄 tak dufam, ze bude maly ok 😀 😀

barancek
26. mar 2008

Caute,
1x sme strihali klasicky noznickami, ked mal maly 3 mes., bol riadny vlasac a mal seboroe (chrasty) vo vlaskoch - lekarka to schvalila, ze sa bude lepsie vtierat salicylovy olej do pokozky.
2x som strihala v 7.mes. pocas kupania, maly je kuceravy tak mu ani schody nevadia. Vlaskov viac nema, no urcite su pevnejsie a tym posobia hustejsie.

melory
26. mar 2008

ja som si dala zavazok, ze stelku ostriham az 5 rocnu.

majula
27. mar 2008

My sme ostrihali malého cca pred 2 týždňami...načo mu je také páperie??? Takto do leta narastú krásne vlásky a môžme sa gelovať 😀 😀 😀 Strihať do roka by sa nemalo, len kvôli tomu, že fontanelka nie je zrastená, ale nás strihala švagrinka so špeciálnym malým strojčekom, takže pohoda 😉

martinaema
27. mar 2008

ja som zatiaľ malej strihla iba ofinku, lebo už škúlila spod nej. Inak ked sa narodila, mala na hlave čiernu hrivu aspoň 5 cm -ových vlasov, hrubých a tvrdých. Potom v 4.mes.jej začali vypadávať a v 6.mes. začali rásť nové. A teraz je to už fajn - pekné husté, len farba taká nijaká 🙂

martina46
27. mar 2008

zuzka82
cim ste strihali ?

lyzenka
28. mar 2008

ahojte,

pisala som si s vladkou1 a ta strihala strojcekom....tak som to vyskusala aj na mojom - a bolo to super....lepsie ako s noznickami (s noznickami som mala väcsi strach ze ho pichnem). Ale tiez som mu len ofinku....lebo ostatne mal vypadane a iba ofina sa mu drzala....tak ze nech to ma take kompaktneee... :O)

ifrimka
29. mar 2008

moj muz sa rozhodol, ze nedame strihat aspon do roka a mne sa to celkom pozdava, aspon uvidime ake dlhe za rok narastu...narodil sa bez vlaskov...zatial mu za 4 mes narastli asi tak centimetrove

srdcko
29. mar 2008

my sme maleho strihali ked mal 11 mesiacov, odvtedy je uz asi 4 krat...chodime ku kadernicka, ja sa ho doma bojim strihat...ona ma prax a za "dvacku" to mame po chvile za sebou 🙂

dika
29. mar 2008

ja mam malu vlasanu 🙂 a navyse kuceravu, planujem ju ostrihat po roku. Len neviem ci jej tym padom kucry nezmiznu, vraj sa to stava.... ☹
stalo sa to aj vam?

srdcko
30. mar 2008

dika, ja som toho prikladom...mna ostrihala babkina svagrina podla hrnca bez maminho vedomia...ale kucery mam odlozene na pamiatku 🙂

martina21
30. mar 2008

ano stava sa to, ja som to videla u mojej malej sestry, mama ju nestrihala vobec,vlasky jej narastli krasne kucerave az pod pliecka a ked mala tak dva uz to presne nepamatam tak ju ostrihala a odvtedy ani naznak kucery!ale to asi preto ze aj oco aj mama maju vlasy rovne, ak ma jeden z rodicov kucerave tak je velka pravdepodobnost ze aj dieta

ikke
3. jan 2010

zuza77 • Dnes o 15:26
Ahojte!

Mam 11mesacnu dcerku a ma dost huste vlasky, ktore rozmyslam, zeby som jej uz aj trochu skratila, lebo ich ma uz aj dost dlhe.
Kedy je vhodne zacat babetkam strihat vlasky? Pomaha caste strihanie vlasov na ich kvalitu, alebo je to len povera?

tinuskaha • 1d • Dnes o 15:36
ahoj zuza77 babatkam sa vlasy strihaju ked dovrsia 1rok.ano vlasy po strihani babatkam zhustnu a su kvalitnejsie

sloto • 1d • Dnes o 15:38
my tiez nasu Nikolku ostrihame az ked bude mat 1 rok, co bude vo februari. Teda my sa ostrihame asi tak, ked zacne byt trosku teplejsie. Inak ja som pocula, ze sa deti do 1 roku nemaju strihat, lebo ze sa tym skracuje zivot cloveka

emanka • 1d • Dnes o 15:39
je to tak, že až od 1.roka sa majú strihať vlasy, ale ak jej ide ofina do očí, tak jej ju kľudne môžeš trošku skrátiť
no a k tej kvalite, ja som už viackrát čítala, že je to povera, lebo je to genetické, už v brušku je dané, aké bude mať dieťa vlásky, farba, kvalita, hustota

murinka • 1d • Dnes o 15:41
ahoj zuza77.v tomto zimnom odbobi by som strihanie neodporucala-inak to ze vlasy zosilneju po opakovanom strihani je fakt len a len povera myslim,ze tema o strihani vlaskov tu uz niekde je

pimpa • 1d • Dnes o 16:13
no my nedbajuc na povery sme Patka ostrihali, ked to uzmal strasne huste a ofina sla do oci, ked mal 5 mesiacov, strojcekom na vlasy a nemam pocit, zeby mu to uskodilo, skor pomohlo na kvalitu vlasov. A mal z toho zabavu, na strojcek si aspon navykol

janetty • 1d • Dnes o 17:07
aj ja som maleho prvykrát ostrihala, keď mal 5 mesiace, ale nie strojčekom, len nožničkami som mu vlasky troška poskracovala... a nemyslím, žeby mu to nejak uškodilo, nebodaj skratilo život So strojčekom som sa bála, kôli mäkkej hlavičke.
A k tej kvalite vlaskov, myslím, že je to tak, ako píše emanka, že je to geneticky dané, ako aj všetko ostatné

vedvies • 1d • Dnes o 17:17
ja som dceru strihala 1x ked mala 13 mesiacov-iba ofinku
a co sa tyka kvality a hustoty tak je to pol na pol, lebo kvalita sa strihanim asi zlepsi, ale hustota zostane rovnaka. Lebo pocet korienkov ma clovek dany este v prenatalnom obdobi, nie je mozne hustotu zvysit ... asi ked je vlas strihany, tak je hrubsi a hrubsi a zda sa, ze su vlasy hustejsie .. aha emanka pisala to iste

luciarisko
3. jan 2010

my sme strihali prvykrat ked mal maly rok, strojcekom

shaula
3. jan 2010

My jsme ještě nestříhali 😀 Nemám důvod, kluci mají vlásky jemné a nepříliš dlouhé, takže to nebylo zapotřebí.
Pověrám o zkrácení života nevěřte, to jsou nesmysly, a klidně stříhejte, když je to potřeba 😉

atrami
3. jan 2010

Najmladšieho som ešte nestrihala. Mojim deťom do 2 rokov ani nebolo treba. 😀 Prostredého strihávame mašinkou a najstaršieho dávam ku kaderníčke. Obaja majú husté vlasy.

zrzulka
4. jan 2010

my sme davali prvy krat strihat ked mala mala 1 rok ...

iloha
4. jan 2010

My stříhaly prvně v devíti měsících a od té doby už skoro každý čtvrt max. půl rok. Vy se taky přeci stříháte, ne?
Vlásky se mohou dole třepit, zvlášť holčičkám, cuchat, trhat a lámat........

lucustek
4. jan 2010

moj maly ma uz rok a pol a ma vlasky dlhsie ako po plecia ma ich krasnekucerave takze mu ich nechcem strihat...aj ked kazdy tiez rozprava aby som ho ostrihala...zatial mu striham len ofinku a cez den mu robim copik aby mu tie vlasky nezavadzali a nesteklil ho...mozno ho ostriham az ked pojde do skolky :D

ibolia
4. jan 2010

Bože lidi, řekněte mě,kde ste došly na ten nesmysl, že dětskám zhustnou vlásky střiháním? To si ty vlasové cibulky, které jsou dané geneticky, řeknou "Aha, takže ostříhali vlásky a my se teď rozmnožíme" nebo co. Možná na kvalitu ano, protože odstřiháte ty jemné vlásky se kterými se narodili, ale na zhustnutí? Nesmysl. No a já malou střihala poprvé asi ve 4 měsících, protože jí vlásky lezly do očí.

ined77
4. jan 2010

ahojky 🙂 ,
já jsem malého ostříhala v roce.ale jen nahoře na hlavičce,měl tam dlouhé vlásky,jinak velice nic.akorát teda jsem ho šmikla ve vaně,vlásky byly mokré,tak nic vidět nebylo,ale jakmile uschnuly 😕 😅 ,no měl to trošku zubaté 😔 .chtěla jsem mu to popravit,ale nějak nechtěl držet 😀 .
podruhé už jdeme na 100% ke kadeřnici,ať nechodí oškubaný 😀 .plánuju to asi tak na léto,nebo přelom jara léta...vlásky moc husté zatím nemá,tak to myslím bude stačit.ačkoliv mu docela rychle houstnou,tak uvidíme 😉 .

lena27
4. jan 2010

my jsme stříhali po roce,chtěli jsme dřív, ale nějak jsme se na to nedostali. nejdřív nůžkami a asi od roka a půl strojkem. rostou mu vlásky hrozně rychle takže střiháme max. každých 6 týdnů 😀