Kedy dať dieťaťu prvý kus čokolády?

mirkava
4. apr 2016

Caute zienky, kedy ste dali svojim detickam prvu cokoladu? Nas uz ma dva roky a este nemal, este sa mi dari ubranit ho pred touto "zlobou" 😊 aj ked svokra mu uz chcela dat davno ze "aspon oliznut" co som prisne zakazala a ked mu stale davam len piskotky ako sladkost tak sa najdu ludia co na mna divne pozeraju.... Aku mate skusenost?

nyusika
4. apr 2016

@mirkava ked davas piskoty, mozes dat aj cokoladu...prast, jak uhod 🙂

mirkava
autor
4. apr 2016

@nyusika nesuhlasim....

aventka
4. apr 2016

@mirkava ja davam ochutnat hocico co jem sama..a to nema ani 7 mesiacov.

daniela1978
4. apr 2016

Podľa mňa, čím budeš viac odopierat taketo mlsnoty, tým viac sa toho nebude vedieť dojest, ked to niekde ochutna

martinusik91
4. apr 2016

@mirkava ked ti to okolie toleruje tak nedávajte ja som sa mohla aj na hlavu postaviť napchali ho aj čokoláda aj chipsy... V decembri mal 2 roky som počúvala že mu upieram a capiny ale keby to bolo len na mne nedam

mirkava
autor
4. apr 2016

@daniela1978 to nie ke pravda. Ochutnal tortu, sunku a vobec mu to nechutilo lebo som mu to nedavala. Jedalnicek ma pestri veka zeleninky, maska kvalitneho....

medovka14
4. apr 2016

@mirkava ked uz radsej cokoladu, ako piskoty 🙂 my sladke nejeme, resp vobec ho nekupujem... mladsia ma ADHD a len jej ten cukor zhorsuje stav, starsej sme vysvetlili preco, a aj my s manzelom sme prestali jest sladke... musim povedat, ze to bol boj, myslim seba a muza, clovek by ani nepovedal, ze dokaze byt na cukre taka zavislost 🙂 🙂 🙂 ked chcem sladke, dam si jablko 🙂

nyusika
4. apr 2016

@daniela1978 to nie je pravda, kedf si dieta do cca troch rokov nezvykne na sladke chute, bude aj v buducnosti jest menej sladkosti.
otestovane, overene, nie na jednom dietati 🙂

@mirkava piskoty su rovnako sladkost, mozno o nieco malo zdravsia, ako komrcne cokoladky..ale zas kvalitna cokolada je zdravsia, ako bezne piskoty 🙂

mirkava
autor
4. apr 2016

@aventka aj slaninku a udene?

mirkava
autor
4. apr 2016

@medovka14 piskotky je velmi zriedka a cokolada je pre deti droga a je to to najnezdravsie co by som mu mohla dat

evittam
4. apr 2016

@mirkava Ja dávam všetko čo jeme aj my. Je pravda, že nejak extra sladkosti nepreferujeme - ale kvalitná čokoláda nie je nič zlé, prečítaj si zloženie tých piškot - ešte horšie ako tá čokoláda.Tiež sme zástancami kvalitnej zeleniny, ovocia, mäsa. Ochutnávať som ale tiež dávala deťom všetko postupne - nie je na tom nič zlé. 😉 Áno a aj dobrú domácu klobásu, slaninu....🙂

daniela1978
4. apr 2016

@evittam ja si tiez myslím z ze kvalitna čokoláda nie je ma škodu, samozrejme nie.kazdy deň jednu tablicku, ale.inak v pohode si myslím

monicm
4. apr 2016

Ja len toľko, každý extrém je zlý. Treba nájsť nejaký kompromis a zlatú strednú cestu. A kedy skúsili čokoládu? Najstarší okolo dvoch rokov, najmladší podstatne skôr.

dominika6
4. apr 2016

@mirkava
dnešné piškoty sa dávajú už iba psom...nepozeráš správy?

anjelicek26
4. apr 2016

@mirkava nechapem pointu temy. Prisla si sa sem "spytat", kedy tu cokoladu dat mozes, alebo prudit a ponadavat si poriadne, ze preco to ty teda nerobis a nedas a je to jed? Uz ked citam, ze "prisne som zakazala svokre", no myslim, ze ty budes velice plakat, ked si precitas jedalnicek beznej skolky 😖

Suhlasim s babami, ze 70-80% cokolada je jedna z najvhodnejsich sladkosti, aku dietatu mozes ponuknut, len ju vacsina deti nezje, lebo je dost horka.

evittam
4. apr 2016

@monicm Presne ako píšeš. Pri staršom som sa vždy len smiala na pohľadoch a komentoch niektorých "bio mamičiek" - alebo teda ako to nazvať - "preboha, ty mu dávaš rožok, normálne piškóty,...a podobne. A potom keď sme sa stretli za pár rokov - tak som niektoré z nich počula ako sa sťažujú ako majú deti alergické na lepok, oriešky, čokoládu a neviem čo ešte..... 😉

mirkava
autor
4. apr 2016

@anjelicek26 pointa temy: Ake mate skusenosti? Nie je cokolada ako cokolada a detom chuti prave ta nezdrava tu "zdravu" nechcu....... A nie su piskoty ako piskoty.... A kesiky ako leksiky.... Nedavam malemu tie "pre psov" 😉
@dominika6

mirkava
autor
4. apr 2016

@evittam lepok je uz v nutrilone....

evittam
4. apr 2016

@mirkava Pozri, založila si ďalšiu tému kde sa dá aj dobre pohádať. Tak vám tu všetkým prajem veľa šťastia. Svoj názor som vyjadrila a meniť ho nemienim. A moje deti sú v pohode, zdravé, spokojné a v poriadku. 😉

anjelicek26
4. apr 2016

@mirkava a palmovy olej tiez v nutrilone, kde je pointa? Zavries dieta do skumavky na najblizsich 18 rokov? Pytala si sa cokoladu, nie na 50 centove velkonocne zajace. Dieta cokoladu bezne moze, kludne od prveho roka, normalnu, kvalitnu, s mierou. A nechapem, preco si si premazala cely blok, aby nevideli tvojho maleho zamazaneho od cokoladoveho jogurtiku? Neskoro 😀 😀

mirkava
autor
4. apr 2016

@evittam kto chce pohada sa na vsetkom...

evittam
4. apr 2016

@anjelicek26 tak, tak 😀 😀 😀

mirkava
autor
4. apr 2016

@anjelicek26 nevyslo... Nic som si nepremazovala.... Nutrilon bol konkretna odpoved konkretnej osobe.... Ked ta rozculuje tato tema preco pises????

eeffka
4. apr 2016

@anjelicek26 tak ten jogurt je gol 🙂 ja som tak raz nasla jednu ultra dietarku s fotkou s bryndzovymi haluskami so slaninou 😀 😀 😀 , fotka potom zazracne zmizla

silviettaa
4. apr 2016

podla mna v 2 rokoch obcas kludne moze, ale tu tmavu zbytocne nepresladenu. Moj ma 3 roky a kedze mu nedavam klasicke sladkosti, tak zje aj tmavu (napr. 90%nu) cokoladu. Keby ho odmala tlacim kinderkami a podobne, tmavej sa ani nedotkne, to je logicke 🙂

sisaka
4. apr 2016

@mirkava cokoladu nie, ale piskoty davas? Skoda debaty, ked nechces pochopit, ze kvalitna cokolada je lepsia ako biela muka zmiesana s mnoztvom rafinovaneho cukru

anjelicek26
4. apr 2016

@mirkava ako myslis 😀 😀

andrejta
4. apr 2016

@mirkava najlepsie co najneskor, ale kustik mu podla mna neuskodi, pokial je kvalitna a nie typu ako bola nugatova pochutka za mojho detatva, co okolo cokiny ani neslo. Skus tmavsiu. Ja som povolila a maly sem tam dostane pol kinderka a je pokoj. Keby bolo na mne, tak nedam doteraz, ale okolie sa mi nepodarilo ustrazit .Alebo mu dam 5 gumovych cukrikov na maly tanierik a on si to uziva doslova ako zakusok 🙂. Ked doje, tak si povie, ze ostane su pre oliverka (bratranec) a viac nedranka

mirkava
autor
4. apr 2016

@eeffka nikdy som tu ziadne fotky nemala 😁 ak si myslite ze cokolada bezne dosupna je ultra zdrava tak nech to vase deticky papaju aj kazdy den a k tomu klobasku a slaninku..... 😲

mirkava
autor
4. apr 2016

@silviettaa konecne normalna inteligentna odpoved 👍 dakujem