Kedy ísť prvý krát von?

silvestrova
26. aug 2007

ahojte moja dcerka ma momentalne ma 2kg. / bola skor narodena v 32tt, termin porodu 25.9 som mala. Uz sme doma 5 dni, neviete kedy sa chodi s takymi detickami prvy krat von a nejake prakticke rady , dakujem

bibi78
4. sep 2009

moj maly sa narodil v 38 tt a teraz sme prvy tyzden doma. pediatricka mi povedala, ze hned mozem s nim ist von, ale tu su ine nazory, zijeme v Belgicku a vsetko je dovolene... tak by som si to rada potvrdila aj od skusenych mamiciek. navyse neviem, ako ho obliect. klasicke oblecenie - body a dupacky a potom do zavinovacky a pripadne na neho hodit decku? mame tu totiz len 15 stupnov... vdaka!

manika77
4. sep 2009

bibi mne sa maly narodil v decembri, v piatok nas pustili z nemocky a v nedelu sme sli von boli sme vonku cca 20=30 minut...ani ja som viac nevladala 😝

kessiee
5. sep 2009

bibi 15stupnov sa mi zda dost malo, asi by som na tie dupacky hodila este nejaky svetrik... ja ked idem s drobcom von teraz, v tychto chladnejsich dnoch (okolo 20stupnov) tak mu dam tie dupky al. teplacky, bodynko a svetrik, ci mikinku, zabalim ho do deky pre autosedacku a s nou do zavinovacky, na to hodim este decku a nanoznik. moze sa ti to zdat vela, ale malinkeho kontrolujem a este sa mi nestalo, ze by bol prehriaty. musis mu sledovat hlavne teplotu ruciciek. a tvoj malinky ma len nejaky ten tyzden... tak skusaj, sama uvidis, kedy mu je dobre 😉

dejna3
5. sep 2009

my sme boli 1x vonku, keď mala dcérka 10 dní... boli sme na poradni, dr. ešte skontrolovala vrstvy oblečka a povedala, že môžeme pokojne začať s prechádzkami cca 1 - 1/2 hoďky... bolo to koncom októbra, ale bolo
dosť teplo 😉

dejna3
5. sep 2009

1 až 1 a 1/2 hoďky... malo byť 😅

veronika81
5. sep 2009

fúú kessiee, mne sa to zdá moc, čo si popísala, tie vrstvy oblečenia, ale ok..každá mamička ako myslí 😉

Len doplním, že najlepšie je kontrolovať teplotu bábätka vzadu za krkom, medzi lopatkami, ak je spotené, tak mu je teplo, treba vrstvu vyzliecť, ak je studené, tak mu je zima.

bibi78
6. sep 2009

vdaka, baby, za odpovede. ja som prave zastancom normalneho obliekania a v nemocnici mi vraveli, ze dieta od 2. tyzdna ma uz schopnost prisposobit sa vonkajsej teplote a dokonca aj ten prvy tyzden v nemocnici som ho mala len v body a dupackach a prikryteho iba deckou, dokonca ho dali pri otvorene okno, aby na neho slo prirodzene svetlo z vonku, vraj dieta vzduchom nenachladne, iba keby bolo v prievane... ale zase nechcem, aby chudak trpel od zimy...
my mame v izbe okolo 20 stupnov a maly spi stale v body a dupkach, v zavinovacke, ale nema ju natesno, takze vzduch mu tam prudi. vcera som nasadila aj capicku, pre istotu, lebo teplota vecer klesla na 18 stupnov. teplotu tela ma dobru, nostek nema studeny, iba rucicky, ale to predpokladam preto, ze ich ma vonku... no stale som zmatena, kazda mamina ma iny nazor, asi budem musiet kontrolovat maleho.
vdaka este raz! 😵

zrzulka
25. okt 2009

A kedy ist s dietatom von ak ma starsieho surodenca? Kedy ste prvy krat isli aj do obchodu a tak?

parvitas
25. okt 2009

hm... vsade citam, ze uz kocky s drobcami boli vonku.... my mame 2 tyzdne a este nam pediatricka neodporucila ist von... vraj az budeme mat zahojeny pupcek. dnes som ju sice chcela nechat spat pri otvorenom okne,ale ked som ju obliekla do overalu (teplo jej z toho nemohlo byt), tak spustila hrozny plac... az sa zadusala... nevedela som ju nijako uklidnit, takze zo spania nebolo nic... ☹ ☹ ☹ vydrzala som to pocuvat len nejakych 5 minut... potom som okno zavrela a ju vyzliekla. utisila sa az na prsniku... som z toho na nervy, lebo v stredu mame ist do poradne. ak bude robit takyto cirkus zakazdym, tak sa zblaznim. ako riesite obliekanie deticiek? placu vam? moja bola prebalena, napapana. akurat ju chytalo na spanok, tak som myslela, ze sa jej bude lepsie spat...

gloria78
25. okt 2009

parvitas, buď pokojná, z jedného pobytu pri okne neusudzuj, že nechce byť vonku, (možno ju práve vtedy trápilo niečo iné) je to zvyk a určite to potrebuje. no a tej pediatrickej rade nechodiť von dosť nerozumiem. ja som chodila von, aj keď len na terasu, od 1. dňa čo sme boli doma. a robilo im to dobre. mráz a sychravo ešte len príde, teraz sa nie je čoho báť. 😉

parvitas
26. okt 2009

dakujem, gloria. dnes okolo obeda spravim druhy pokus. no, ten moj pokusny kralicek snad nebude tak vystrajat. rano, kym sa uplne neprebrala a bola v postielke, nechala som otvorene okno a bola v pohode. mozno to bude len tym obliekanim...

gloria78
26. okt 2009

parvitas, počas prvých 2-3 dni určite prídeš aj na to, ktorá denná hodina je na pobyt vonku najlepšia. potom už len stačí ju vždy dodržať. naši drobci sú múdrejší než si myslíme a majú radi stereotyp (aspoň moji-vždy v rovnakom čase) a keď bude mať 3-4 týždne, vie čo nasleduje po tom zdĺhavom obliekaní a tešia sa na to. daj vedieť ako sa ti darí. držím vám palce 😉

parvitas
26. okt 2009

ahoj gloria 😉 dakujem za drzanie palcekov, pomohlo to 😀
no, tak hlasim, ze sme dnes boli prvykrat von. malu som obliekla do tensieho overalu ako minule, (takze mala len taky fleesovy, nezatepleny) a kupodivu mi v nom aj doam zacala driemat. potom som ju dala do zavinovacky a tu do tenkeho bavlneneho fusaka, priklryla som ju tensou dekou. vydrzali sme cca hodinku, aj ked jemne mrholilo. mala spala cely cas. tusim len raz otvorila ocka, ale potom ju to drncanie znovu uspalo...
nemam pocit, zeby jej bola zima, ani teplo, aspon zatylok mala tak akurat. ale rucky mala studene, ked som ju doma vyzliekala. a to mala aj rukavicky.
ale musim sa priznat. chodit s kocikom je riadny zaberak. uz som si myslela, ze v pohode vladzem po porode, ale nejako hore kopcom to bolo dost narocne...

gloria78
26. okt 2009

parvitas, ručičky sú končatiny, takže je to s prekrvením a ohrievanim dosť individuálne. dnes nebola až taká zima, tak jej určite bolo fajn. A klobúk dole, toľko dní po pôrode som ja zvládala len kočíkovať po terase (aj to po sediačky) 😉

parvitas
27. okt 2009

asi mas pravdu. ona ma tie rucky chladne kazdu chvilu. asi je v tomto po mne 🙂
a dik, tiez som bola prekvapena, ze som to zvladla. 😉 zatial sa mi v pohode chodi, aj sedi, uz ma to sitie takmer vobec neboli, len pri nepozornom a rychlom vstavani si to uvedomim. snad sa nam podari ist von aj dnes.
ja zase obdivujem,ze zvladas troch drobcov. ked vidim, kolko je roboty s jednym, tak neviem ci by som si trufla 😀

gloria78
27. okt 2009

aj ja mám také ruky a nie je mi zima😉
ty máš z tvojej Evičky radosť, však? no vidíš, ja jej mám 3x toľko 🙂 🙂 🙂 aj preto som ich všetkých chcela (a to neviem, či som už skončila 😉 )a ešte niečo, už nie je leto a prsíky máš teraz náchylné k prechladnutiu, tak dbaj aj na seba pri tých prechádzkach 😉

parvitas
28. okt 2009

gloria 🙂 🙂 🙂 tak to je skvelé, že by si si si trúfla ešte na jedno? wow 😀
a vďaka, dám si pozor aj na seba. a ty sa tiež opatruj, hlavne kvôli tvojim trom radostiam 😀 😀 😀

miskachrumka
29. okt 2009

nas maly sa narodil normalne na termin a isli sme prvy krat von po mesiaci! 😉 lebo je marcovy a bola este zima!

nikollette
29. okt 2009

Náš sa narodil vo februári a boli sme vonku za taký týžden-10dní prvý krát 😉

myslím že chodia von aj ked je úplná zima.. decembrovčiatka, januárovčiatka a tak...
dobre oblečú, zababušia, a na vzduch treba ísť 😉

evitkamalicka
29. okt 2009

nas Adamko sa narodil v oktobri a boli sme vonku hned na druhy den ako sme dosli z porodnice, takze to mal 6 dni

dajna11
13. aug 2010

dievčence mám doma týždnoveho drobca plus jeden den 😉 kedy by som mohla s nim isť von?

jabera
13. aug 2010

@dajna11 no, už aj 😉

dajna11
13. aug 2010

@jabera hej?nieje to skoro?zabudla som sa sptýtať dr. a sama neviem,aby som mu neublížila. netreba ho pred tým nejako doma otužovať?

babulina
13. aug 2010

@dajna11 -kludne uz mozes, aj my sme tak boli

dajna11
13. aug 2010

@babulina niekto mi vravel že ho treba pred prvou vycházkou nejako doma otužovať pri okne či nie?aby mi nedostal úpal či čo 😉 😉

babulina
13. aug 2010

to sa skor tyka zimnych deti, dceru mam aprilovu a tu sme "otuzovali" pri otvorenom okne potom na balkone a potom von, ale tomasko je letny tak s nim sme isli rovno von, mali sme to aj s pozehnanim pediatricky 🙂

dajna11
13. aug 2010

@babulina díky 🙂 🙂

adetka
13. aug 2010

Mirka je decembrova... a von som s nou isla, ked mala tyzden a pol ... k pediatricke ... dobre sme naobliekali a isli

jabera
13. aug 2010

@dajna11 urcite teraz nemusis otuzovat. skor by som isla skoro rano, alebo vecer, aby mu nebolo velmi teplo. urcite nie na slnko. ale inak naozaj urcite chodte von, obom vam to urobi dobre, uvidis.

gazovicka
23. nov 2011

ahojte... malinky ma dnes presne 17 dni a este sme neboli vonku.... raz som ho dala ku balkonu na 20 min. ... bala som sa viac, lebo sestra mi povedala, ze v takomto pocasi (hmly a inverzia) jej mala dostala laringitidu... vsade sa tu pise, ze sa moze ist s babatkom von, ak nie je menej ako 5 stupnov... a preveze teraz je vonku stale okolo nuly.... co myslite? mozem aj tak ist s nim von? dakujem za rady... (pediatricka povedala, ze uz prvy tyzden mohol, ale len ak bude slniecko... ale to bohuzial nie je, a pochybujem, ze tak skoro aj bude 😖 )