Kedy ísť prvý krát von?

silvestrova
26. aug 2007

ahojte moja dcerka ma momentalne ma 2kg. / bola skor narodena v 32tt, termin porodu 25.9 som mala. Uz sme doma 5 dni, neviete kedy sa chodi s takymi detickami prvy krat von a nejake prakticke rady , dakujem

vefi89
23. nov 2011

@gazovicka ja som bola prvýkrát s malým vonku na piaty deň.. museli sme k dr, starý nebol doma, a pešo som to mala hodinu tam a hodinu naspäť.. ja som rodila v marci, malého som riadne nababušila, nie cez, ale nad pusinku som mu vyhla fusak, aby nedýchal priamo studený vzduch.. ešte by som podotkla, že vtedy strašne lialo.. myslím si, že kľudne môžeš, však tomu bábätku nevidno ani noštek z kočíka 🙂 a potrebuje aj to čerstvý vzduch

mamabiba
23. nov 2011

@gazovicka Obliecť do fusaka, ty sa teplo obleč a šup už von. Snáď teraz nechceš sedieť doma až do leta 😖 . fusak mu daj tak, aby nedýchal priamo ostrý vzduch, tváričku namazať hutnejšim krémom bez vody a ide sa 😉 .

sue
23. nov 2011

@gazovicka už dávno ste mali byť von 😲 my sme chodili od narodenia do -10 stupňov von a okrem pár soplov a pár hnačiek nebol doteraz vôbec chorý... však detiská kedysi chodievali aj z pôrodnice domov v kočíkoch a nič im nechýbalo... ach jaj... obleč aj seba aj drobca poriadne a hajde niekam do parku... ak je niečo problém, tak je to smog, takže ak ste v meste, tak radšejs a odmotajte niekam na hory (náš krpec bol ako dvojtýždňový na chate na Donovaloch, spával vonku na sánkach a všetko bolo v poriadku...)

modrofuzik11
23. nov 2011

pri takej vahe by som sa radsej poradila s lekarkou. tvoja dcera moze byt este velmi citliva na zle pocasie a pri tak nizkej vahe by mozno mohla ochoriet. riesila by som to v prvom rade s pediatrom

yaya29
23. feb 2012

Ahojte mamicky...Moja malička ma 23 dni,,nedavala som ju zo zaciatku vobec von ani k oknu ked boli take strasne mrazy,,pred 4dnami som ju dala prvykrat k oknu na hodinku,,na druhy den sme sli k doktorke,to sme prebehli len z auta pred dverami doktorky,,takze nebola vela na vzduchu,,a dneska sme ju vzali na 15 minut na prechadzku,,ale som jej nezakryla poriadne tvaricku tak teraz sa bojim ci som jej nejako s tym neublizila,,bojim sa az mi neochorie,,aj s tym ze prvy krat som ju dala az na hodinu k tomu oknu...poradite mi prosim??dakujem

mirkaadavid
14. máj 2012

Ahojte aj ja mam otazocku drobrek sa mi ma do tyzdna narodit nakolko je maj a je vonku krasne pocasie tak by som chcela cim skor zacat chodit na prechadzky no len neviem ako dlho mam cakat na to aby sme mohli ist alebo lepsie povedane od kedy sa moze chodit von vopred dakujem

ichbinich
14. máj 2012

@mirkaadavid:
Mozes ist v klude von, ked sa na to budes citit. Podla pocasia drobca oblec, ked bude fukat vietor, zakry kocik plienkou a chod, ked budes mat chut.
My sme boli na prvej prechadzke den po prepusteni, mal 11 dni, sli sme 1 km ku svokrovcom, a to bolo v decembri...
Ked som mala chut, sla som vonku. Patricne sme sa obliekli a bolo. A mal presne dva tyzdne, ked som sla MHD do mesta 😉
Mal doteraz par krat sopel a kasel, tri krat hnacky, 2 zaludocno-crevne virozy, co si doniesol z jasli. Inak nic.

mirkaadavid
15. máj 2012

@ichbinich dakujem za odpoved ja si myslim ze ked bude takto krasne tak ze by tiez nemal byt problem .Jasne ze to nebudem na zaciatku prehanat ved si potrebuje zvyknut a aj s porodnice by som chcela ist peso teda s kocarikom popysit sa drobcekom mam to asi od nemocnice domou necelu polhodku.Este 5 dni a bude tu milacik moj s nami 🙂 este jedna otazocka som prvorodicka a neviem ako mam patricne drobceka obliect aby neprechladol alebo aby sa neprehrial pocula som ze treba obliekat podla toho co mam ja ale dve vrstvi babätku

ichbinich
15. máj 2012

@mirkaadavid:
Pravidlo je, ze babatku treba o jednu vrstvu viac ako mas ty. Ty sa hybes, babo iba lezi. Takze ak budes mat iba tricko, babatku urcite aj svetrik. Ked budes mat aj sveter, tak babatku bude treba body, tricko plus svetrik. A samozrejme deku. A v kazdom pripade tenku ciapocku novorodeniatku.
Teplotu skusaj na zatylku, nie na rukach a nohach. Casom sa naucis, musis vyskusat. Ak bude nekludny, vyskusaj, ci mu je zima alebo teplo, ze ho oblecies alebo naopak vyzlecies. Podla reakcie uvidis, ako mu to vyhovuje.
Hlavne sa spoliehaj na svoj instinkt 😉
Vsetko dobre!

gabikka34
12. okt 2017

Nas syn sa narodil 7.7.2017 ,prepustili nas koncom septembra, narodil sa predcasne a hned prvy tyzden vysetrenia, tak uz sme absolvovali aj prechadzku k doktorom