Kedy ísť prvý krát von?

silvestrova
26. aug 2007

ahojte moja dcerka ma momentalne ma 2kg. / bola skor narodena v 32tt, termin porodu 25.9 som mala. Uz sme doma 5 dni, neviete kedy sa chodi s takymi detickami prvy krat von a nejake prakticke rady , dakujem

sue
26. aug 2007

Silestrova, ja pokiaľ viem, tak 1x s normálne donoseným dieťaťom po dvoch týždňoch ako ste doma... ale takto by som určite ešte počkala..

jajaalf
26. aug 2007

ja som isla po tyzdni ale maly sa narodil normal 5 dni skor,..

sylvie
26. aug 2007

neviem ako je to pri predcasne narodenych deti.. takze mozem hovorit len za deti narodene v termine..
zavisi to aj od rocneho obdobia, pockat treba ked je zima..
moj maly sa narodil koncom marca minuly rok, bolo vtedy celkom teple pocasie.. pediatricka pri prvej navsteve u nas doma, kazala jeden den obliect maleho ako keby isiel von, otvorit okno a nechat ho takto 15 min., druhy den 30 min. a na treti den sme mohli ist uz von..

martinadt
26. aug 2007

ahoj silvestrova moja maličká sa tiež narodila v 32tt a mala trošičku viac kg ale my sme nešli vonku mesiac ale to je zase aj od toho či tvoj dobec má nejaké problémy zdravotné

sstefi
26. aug 2007

ja by som počkala max.týždeň.
Veď čerstvý vzduch nemôže uškodiť, ale nie v tej horúčave, len k večeru na chvíľku, by som vyskúšala.
Podľa mňa nie je moc rozdiel, či je dieťa v okne alebo vonku. Vzduch je vlastne ten istý, tak prečo neísť von?(v okne je ešte väčšia šanca nejakého neciteľného prievanu) 😉

dannynka
26. aug 2007

ja by som tiez este urcite pockala aspon tyzden,nam pediater povedal ze mame ist
von na 10-ty den ale ze to zalezi od pocasia,no a kedze sme oktobroví a bolo aj pekne pocasie tak sme sli na 9-ty.Ale neviem ako je to u deti skkor narodeních,to sa radsej pediatra svojho spítaj.Mala sa narodila na 9-ty den po termine.

zuzidr
26. aug 2007

mi sme išli von po týždni a pol,
kedže ste 5dní doma,skús ísť koncom týždňa,na večer(nie v horkách)ale na pol hodku,len na dvor,nie na dlhé prechádzky 😀

susik77
26. aug 2007

nam povedali v porodnici, ze mozme ist hned-samozrejme nie cez najvacsie horka, ale vecer. Myslim, ze podobne to moze byt aj s predcasne narod.-myslim, ze neskor by sa malo chodit von, ked je chladno, ale teraz v lete je rovnaka teplota vnutri aj vonku...

katusha
26. aug 2007

myslim ze by si s malou mohla ist na chvilku na vzduch, ved je teplo 😉 ale asi by som ju teplejsie obliekla.

janazuza
26. aug 2007

Ahojte. Mne sa malý narodil týždeň skor, ale v januári. Prvý krát sme boli vonku asi necelú hodinku a to po mesiaci. Ale predtým som s ním chodila na balkon - postupne1. deň 5 minút,2.deň 10minut a tak. Ale v zime je ostrjší vzduch ako v lete... 🙂

danu
26. aug 2007

my sme isli von na 7 den na dve hodinky podvecer ked tak nepali slmnko cize v pohode. 😉

angelos
26. aug 2007

ahojky,moja dcera sa narodila v decembri,prvych 10 dni som ju davala len k oknu a potom sme zacali chodit von kazdy den,postupne najskor na 30minut a ked mala tri tyzdne uz sme byvali vonku hodinu.Nemrzlo,takze sa to dalo.Na Tvojom mieste by som isla von urcite.Neboj,uskodit jej to nemoze.Iba prospiet. 🙂 🙂 🙂

tigri
26. aug 2007

My ked sme prisli z porodnice, tak Tinuska mala 2,6kg a dr. povedala, ze v tychto horucavach mozeme ist von aj hned...ze je to jedno a netreba ziadne "otuzovanie", ked je vonku 30 stupnov...samozrejme sa treba vyhnut extremnemu obednajsiemu slnku 🙂

hanka274
26. aug 2007

cca po tyzdni, ale v takomto pocasi peknom, kludne aj skor....samozrejme plenu cez kocik-proti slnku...

joj, teraz si uvedomujem, ze pri skor narodenich deti....tak asi trosku neskor ako u tych "nacas" 🙂

misiak1983
27. aug 2007

no my sme sa narodili v termine a pediatricka nam odporucala hned 2krat dene po hodinke 😎 a kamaradka porodila v 35tt a po 5dnoch uz bola z malim von

ramzesa
27. aug 2007

No moji sa obaja narodili okolo svojho terminu + -. Syncek je aprilovy,tak s nim sme pockali asi do jeho troch tyzdnov, ale medzitym sme behali kazdu chvilu na krv peso,takze asi hned druhy den po navrate z porodnice. Ale myslim,ze normalna prechadzka je menej nebezpecna ako ist k Dr. do cakarne plnej bacilov 😒 . Dcerka je junova, to hned z porodnice sme sli po synceka. Samo ostala vonku v kociariku. Ziadna kopa ludi, ziadne choroby. Ale neviem,ako je to s predcasne narodennymi detickami. Pokial by mi to Dr. nezatrhla a by babo nemalo ziadne problemy,tak v lete by som sla hned, samozrejme nie medzi ludi. Len mamka, ocko a surodenci 🙂 .

gabuca
27. aug 2007

Tak nas maly sa narodil 10 dni skor. Mal 2,5 kg a vodku chodime kazdy den a to hned od prveho dna ako sme prisli domov z porodnice a vsetko je OK 🙂

lara1znk
27. aug 2007

Nas maly sa narodil o tyzden skor a isli sme s nim vonku po 3 dnoch. Bolo krasne pocasie, tak prijemne, ani nie horuco ani nie zima. Isli sme len na 15 minutiek, takto som s nim chodila kazdy den alebo kazdy druhy den a po troske som cas zvysovala.

jejke
30. aug 2007

Ahojte, no my sme vonku sli az ked sme"odzltli 😖 " lebo zltacka bola silna, teda az PO DVOCH TYZDNOCH od narodenia.Doma som babatko vystavovala na slniecko cez zatvorene okno, samozrejme pri vetrani som prenasala do inej izby, nech nedostane prievan

riusik
30. aug 2007

ahojte, tomas sa narodil prveho maja, v pondelok s nizkou porodnou hmotnostou, ale inak ok. v piatok sme boli doma a dalsi piatok vonku na tridsat minut. bolo krasne pocasie a dva dni predtym na odporucanie lekarky stravil po dvadsiatich minutach na balkone.

andrea.m
30. aug 2007

po 2 týždňoch ak je babo zdrave za každeho počasia.treba len vhodne obliecť a čo sa týka kočíkov tak tie su už niektore ako protitankove päste...neprefuknuteľne 😉

emjee
12. máj 2008

skromna • 12. sep 2007 o 07:12
mam nedonosene babo, uz me doma tri tyzdne, momentalne vazi 2600 g, kedy s nim mozem ist von.

nenka83 • 1d • 12. sep 2007 o 07:28
podla mna mozes aj hned!tym mu tiez budujes imunitu! vsak staci ked pojdete na pol hodku aj 2-3 krat denne.isto nesedte doma.my sme zacinali od 15 minut 2-3 krat denne, ci slnko ci dazd.

biccy • 1d • 12. sep 2007 o 08:59
Aj podla mna by si uz kludne mohla ist von.Tak ako pise nenka,viackrat po troske. 🙂

susanh • 1d • 12. sep 2007 o 20:42
Myslím, že najlepšie je opýtať sa Dr. Moja malá vážila toľko pri pôrode, a o 10 dní sme už mohli ísť von, ako všetky bábätká.

cistko • 1d • 15. sep 2007 o 13:16
My budeme mat v stredu presne 10 dni a vonku ist musime, pretoze nas caka vysetrenie u lekara takze takto zacneme 🙂

maca793 • 3d • 15. sep 2007 o 22:10
ja som s malou išla von keď mala 5 dní a to hneď na 3 hodiny a nič jej nebolo. s dvojičkami taktiež.

ellin • 17. jan 2008 o 13:45
Ahojte, chcela by som sa opytat od kedy ste chodili s babetkom von na prechadzku - prípadne ste ho nechali spavat vonku. Moja mala ma dva tyzdne - je sice zimne obdobie - ale mozno by som ju uz mohla zacat trochu otuzovat - alebo az neskor ?

sue • 1d • 17. jan 2008 o 13:48
Ellin, my od druhého dňa čo sme doma malého oblečieme ako by išiel vonku a dáme ho k otvorenému oknu - interval predlžujeme od 5 min, každý deň pridávame 5 min a tento víkend sa už chystáme na prvú prechádzku 😵 😵 😵 tak nám to odporučila doktorka 😉

julova • 1d • 17. jan 2008 o 13:48
nam Dr. povedala, ze sa moze ist uz po 10 dnoch...ale my sme isli az ked mala nasa mala 3 tyzdne, lebo predtym este bolo vonku pod nulou a to Dr. neodporucila...ale zacinali sme "prechadzkou" v okne...podla mna by ste uz mohli ist...vonku uz je pekne "teplucko" 🙂...my uz veselo chodime obden aj na hodinku...a ked mas este obavy, zacni 15 minutami v otvorenom okne - samozrejme ju oblec akoby ste isli von 😀...a potom kazdy den pridavaj po 5 minut a ked uz nazbierate 40 minut, hor sa do ulic...tak nam odporucila na sa detska Dr. 😉

shela • 1d • 17. jan 2008 o 13:49
my sme zacali chodit vonku asi po takom necelom tyzdni..a vonku nam spinkala uz ako 2 tyzdnova...strasne sa jej dobre spinka ked je vonku.a zatial musim poklopat neochorela mi ani raz

prunti • 1d • 17. jan 2008 o 13:53
My sme chodili vonka hned, doniesli sme ho vo stvrtok z nemocnice a v sobotu sme uz boli vonka. Najprv len tak na hodinku, potom na viac 🙂 doktorka nam povedala, ze mame chodit co najviac von cca 3-4 hodinky. Iba ked klesne teplota pod -5stupnov sa nema chodit von 😵

uhlikova09 • 1d • 17. jan 2008 o 15:49
sue ma pravdu tak sa to ma robit 😉

luciaj • 1d • 17. jan 2008 o 17:03
aj my sme tak robili, ze najprv otuzovanie pri otvorenom balkone a po cca tyzdni von🙂

janetka • 2d • 17. jan 2008 o 18:42
ahojte, my sme tiez sli na 10. den von, a chodime kazdy den, ale tak na 30 minut

sofik • 1d • 17. jan 2008 o 18:48
Deti strasne radi spinkaju vonku ale treba zacat s otuzovanim pomaly a postupne pridavat po munutach a predlzovat pobyt vonku. Ak su minusove teploty tak radsej len na chvilku a nezabudnut dietatku namastit tvaricku nejakym kremikom aby neomrzla. Nasa mala nikde inde ani nezaspi len ked je v miestnosti chladno, takze zaspava v garazi alebo v predsieni a to musime vyvetrat. Ale najlepsie sa jej spinka na cerstom vzduchu a v kociariku na prechadzke. 🙂

tanja61 • 1d • 17. jan 2008 o 18:53
mi sme zacali vonku chodit po 9dnoch no bolo pekne letne pocasie najprv sme sli na 45min.na dalsi den na hodinu a potom spinkal na dvore aj 3hodiny.... 🙂

tanja61 • 1d • 17. jan 2008 o 18:55
no a myslim si ze taky tyzden by trebalo s babatkom ostat doma aby si zvyklo na prostredie 😉

janka33 • 1d • 17. jan 2008 o 19:43
Ja som ju začala otužovať po týždni,čo som bola doma.Najprv bola 15 min. na balkone,potom 20 a keď mala 2 týždne, tak sme boli na prvú oficiálnu prechádzku 🙂Podľa mňa to dosť záleží od počasia,ale treba začať,aby si bábo zvykalo. 😉 😉

jahodka11 • 1d • 17. jan 2008 o 23:05
ahojte,nam sa maly narodil v polovici oktobra a boli sme vonku, ked mal nieco vyse tyzdna...nebola sice takato zima, ale ani pekne 🙂 a chodime von doteraz kazdy den, ani maleho moc nenaobliekam.... a uz na nom pozorujem, ze nema rad teplo, ked je doma teplo, nevyvetrane, je nervozny a musim mu vyzliect aspon teplacky..... podla mna je dobre chodit s detmi von cim skor a za kazdeho pocasia 🙂

markiza • 2d • 20. jan 2008 o 22:03
Prvy krat vonku sme boli na stvrty den 😉

evercila • 20. jan 2008 o 22:06
nam doktorka vravela, az bude mat zahojeny pupocnik...
my sme zacali po 10 dnoch, bol december... a v pohode.
ved ked ho naobliekas, das do zavinovacky, do fusaku, a do kocika, trci mu len nos, zima mu urcite nebude. a ten vlhky vzduch mu len prospeje.

ja s malym chodim von stale, aj ked prsi, prave vtedy najradsej, vlhky vzduch mam rada aj ja...
a aj po dve hodiny a maly nebyva chory...

yvka • 2d • 21. feb 2008 o 10:28
Ahojte,
mam 3 týždňovú dcerku. Chcem sa spýtať kedy ste boli prvý krát na prechádzke vonku?

junovka • 2d • 21. feb 2008 o 10:29
Yvka, kludne chod na takych 20 minut, pokial nefuka, neprsi a neni pod -5stupnov. 😉

sue • 1d • 21. feb 2008 o 10:31
Yvka, my sme boli keď mal malý 10 dní... od 7 dní sme "otužovali" - oblečený vo fusaku pri otvorenom okne. 1x 15min, 2x 25min, 3x 35min a 4x sme išli už von na hodinku... odvtedy to stále predlžujeme, teraz býva malý von 2x po dve hodinky cca...

fifa • 2d • 21. feb 2008 o 10:33
súhlasím s júnovkou, ale mohla by si začat tým, že ju naobliekaš ako na von a nechaš buvat pri otvorenom okne, až potom na druhý den by som išla úplne von, nám toto radila lekárka

veva1 • 1d • 21. feb 2008 o 10:34
my sme vonku od 7dni podla pocasia,pokial nefuka tak aj tri hodky. nam povedala dokina ze do -10 😉

sue • 1d • 21. feb 2008 o 10:35
...inak dážď nevadí, v prípade vetra (samozrejme nie silného) treba dať na kočík pláštenku a ísť... a zima vraj vadí až od -10... my sme už boli aj tak -8... a malý nemal dokonca ani studený noštek 😅 len keď sú zimy, treba dávať pozor, aby dieťatko nedýchalo pusinkou, ale nosíkom - keď dýcha puskou, neohrieva sa mu vzduch a vtedy môže ochorieť...

yvka • 2d • 21. feb 2008 o 10:36
Asi to skúsime.... 🙂 Ja by som už aj šla ale môj drahý 🙂 má stále pocit že je ešte strašná zima. Má totižto panický strach aby neochorela! 🙂 Poznáte to? 🙂 🙂

annika • 3d • 21. feb 2008 o 10:42
Aj náš Robko sa narodil do zimy. Fakt najprv začni s oknom a až potom ísť s ňou von. A manželovi vysvetli, že to malá potrebuje práve kvôli zdraviu, tie prechádzky.Obleč si ju tak ako si ty oblečená+jedna vrstva navyše. Teraz ešte potrebuješ fusak do kočíka, utrieť pusinku krémom a hurááá, von!

veva1 • 1d • 21. feb 2008 o 10:52
yvka z chladu neochorie 😉 ak by jej bola zima tak sa jej len znizi imunita a bude menej odolna ak by prisla do kontaktu s chorobou. ale urcite daj na svoju intuiciu

anina1 • 2d • 21. feb 2008 o 10:58
Nam povedala doktorka ze hned na druhy den po prichode z porodnice mozeme ist von, do -5, ale mala mala 4300g pri narodeni, tak mozno aj preto. Aj sme boli, najskor asi polhodinu a postupne dlhsie, aj ked prsi, kazdy den ideme von.

uhlikova09 • 1d • 21. feb 2008 o 11:11
sue 😉 suhlas

yvka • 2d • 21. feb 2008 o 14:36
No tak už to máme za sebou. 🙂 Malú som poriadne obliekla a šúp do fusaku 🙂. Bolo super, aj mne to velmi prospelo. Malá ani nepípla, to drncanie v kočíku sa jej zjavne páčilo. 😀 A aj počasie celkom vyšlo. 🙂

linnetka • 1d • 21. feb 2008 o 14:46
yvka, moja mala ma tiez 3 tyzdne a ja som s nou bola 1.x vonku, ked mala 10 dni. Ale ako hovorili baby, najprv som ju po troche otuzovala na dvore a potom sup von. A teraz chodime uz na 2 hodky

kvetinka511 • 2d • Dnes o 14:16
Ahojte, maminky poraďte kedy sa môže ísť 1x na prechádzku s novorodencom? Malý má 1 týžeň aj 3 dni a zvažujem, že by som s ním išla na krátku prechádzku. Ďakujem za rady.

alififi • 1d • Dnes o 14:19
uz to tu niekde je.
kludne. ja som mala malu v novembri a ked mala 7 dni uz sme ficali von

jaduska • 2d • Dnes o 14:21
No keďže u nás lekárka nechodí k novorodencom domov, tak som s oboma deťmi bola von veľmi skoro, staršia tiež asi 7-8 dňová a mladšia tak isto.

danulka2 • 2d • Dnes o 14:34
aj my sme po tyzdni veselo behali a mne to len prospelo 😉

kvetinka511 • 2d • Dnes o 14:40
A ako dlho ste boli na prechádzke? Môžem ísť aj doobeda aj poobede? Som druhorodička, ale pripadám si akoby som ešte nerodila 😖 Tému som hľadala, ale nenašla. Ak viete presný názov poraďte. Dík

alififi • 1d • Dnes o 14:51
ja by som skusobne isla na pol hodku doobeda a pol hodku poobede. mozno skor rano a neskor vecer, ne v tom naj pekaci.
skus kuknut v spolocnom termine Májovčatká 2008 - urcite to baby riesia 😎

katka.m • 2d • Dnes o 14:52
ja som bola asi 1 hoďku so 7dňovým bábom. A od vtedy každý deň aj keď prší, aspoň hodinku. Teraz, keď je pekne, tak isto môžeš aj 2x denne.

jaduska • 2d • Dnes o 15:01
ja som chodievala iba raz, ale to iba z nedostatku času. Podľa mňa, môžeš ísť kľudne aj 2x, prospeje to tebe, aj malému. A ako dlho? No podľa toho,ako často ti papá a ako dlho sa tebe chce chodiť 😀
A inak - ja si tiež občas pripadám ako novopečená maminka 😉

cicushka • 1d • Dnes o 15:04
baby, ja som hned z porodnice isla von...asi na 3 hodinky. A potom kazdy den na hodinu urcite. 😝 A bolo super.

kvetinka511 • 2d • Dnes o 15:08
Ďakujem vám všetkým za rady 🙂 Idem zbaliť staršieho aj mladšieho a hurááááááá na prechádzku 😉

cicushka • 1d • Dnes o 15:20
kvetinka) chod, vsak je vonku krasne..len prosim ta to male moc nenaobliekaj, aby sa ti neprehrialo, lebo ked ja v tomto teple vidim tie male babatka este v zimnych fusakoch, tak sa ani necudujem, ze su nervozne a plackaju.

tin007
3. jan 2009

ahojte, drobec ma dva a pol tyzdna, von sme zatial neboli (ak nepocitam rychly prenos z porodnice do auta a potom prenos asi 20 m z parkoviska k pediatricke. vonku je stale pod nulou, az tusim dnes bolo menej ako -5 (asi -2), neviem ci mame skusat ostat napr. 10 min. na balkone, ked svieti slniecko a nefuka. poradte, prosim

fifinna
3. jan 2009

na balkone môzes na 10 min skusit, potom 20 min a potom skus na pol hod. von

gergi7
3. jan 2009

tinOO7 s babatkom by si mala chodit von. Aj keby to bolo fakt len par minut. musi mat zaklad imunity! malicke nababuchaj a sup s nim do kocara. cez nostek mu prehod salik, aby nedychla studeny vzduch,takto bude o nieco teplejsii. Ja som s mojou malickou isla von ked mala 5 dni. najprv to bolo 15min, potom 2O a tak to pomali islo. Teraz ma cez 3 mesiace a von sme niekedy aj 3 hodiny. von s nou chodim za kazdeho pocasia, aj ked len na chvilu ale idem. tin007, robis to pre zdravie svojho drobca a vobec nie je dobre,ked je stale doma, kde mate islo hic.

kisska
3. jan 2009

tin - minimalne mozes skusit byt chvilku pri otvorenom okne (mimo prievan), ked svieti slniecko a nefuka je to idealne. Najlepsie prave cez poludnie, ked je na slniecku aj plus. a ako pise fifi - postupne predlzovat...
Drzte sa a prajem prijemnu zabavu 😉

tin007
4. jan 2009

ahojte, dakujem za radu, takze zajtra zaciname, malo by byt max. tych -5, verim, ze bude svietit slniecko a bude bezvetrie. skusim drobca obliect do overalu a supnut do vaku a skusime tych 10 min, moj ciel je, aby sme do poradne o 9 dni isli kocikom 😉

gergi7
4. jan 2009

tin007, tak sa len teplucko oblecte, prajem vam pekne prve minutky von. a uvidis aka budes pysna, ked pojdes s drobcom prvykrat von 😀

myskapipiska
26. jan 2009

aj ja sa chystam v piatok prvykrat, to bude mat bez jedneho dna dva tyzdne maly, ideme lekarke, tak to vyuzijem na prvu prechadzku, len dnes som prvy krat otuzovala

zoeno.1
26. jan 2009

😕 nam v porodnici povedali,ze na prechadzku mozeme ist hned od zaciatku ako sme doma,na daku pol hodku v pohode,len sa treba aspon mesiac vyhybat nakupnym strediskam a proste nechodit s dietatom tam,kde je viac ludi 😉