Kedy prestať natierať dieťa krémom po kúpaní?

pastarela1
3. máj 2008

mam 11 mesacneho syna a od narodenia ho po kazdom kupeli natieram olivovym olejom. kedy ste vy prestali a kedy uz nie je potrebne natierat telicko za kazdym kupelom? 😉

minkak
3. máj 2008

ahoj pastarela myslim,ze netreba prestavat aj ja sa vzdy natieram ,inak by som sa asi rozskriabala

jaduska
4. máj 2008

Mladšiu dcérku som nikdy ničím nenatierala, ani olejom, ani krémom, takže prestávať nemusím 😉

pastarela1
autor
4. máj 2008

ahojte, pytala som sa na vas nazor preto lebo som citala, ze male deti by sa nemali natierat kazdy den aby sa im pokozka naucila sama regenerovat. tak neviem.. ale asi plati. kolko ludi tolko chuti. 🙂

junovka
4. máj 2008

pastarela, vobec neplati, kolko ludi tolko chuti.Je to cista pravda, ze deticky by sa nemali natierat kazdy den vseliakymi blbinami, nakolko tym zotieras prirodzeny film, ktory si koza sama vytvara.....a potom sa cuduju mamicky, preco ich dieta ma suchu, vyrazkatu a neviem aku este kozu.Apropo, ani kupat by sa nemali deticky kazdy den.Ale nech kazdy robi ako mysli.Ja som sa o tom presvedcila na vlastnej kozi a teraz pri Nely som o nieco mudrejsia 😎 😎 😉

jesssie
4. máj 2008

U malého bábätka podľa mňa treba čistiť každý deň aspom kožu v záhyboch. Nikolku teraz napríklad kúpam každý deň ale iba v čistej vode ju opláchnem a jedine riťku jej umývam mydlom, lebo ju má trošku červenú. Po kúpaní jej olejček nedávam a už vôbec nie na vlásky ako nám to ukazovali v pôrodnici. Ja používam kozmetiku Nivea pre obidve deti a som s ňou spokojná. 😀

danuska24
4. máj 2008

ja kupem malu tiez kazdy den, jeden den ju len oplachnem s cistou vodou a na druhy den s mydlom. a natieram s mliekom od bubchen

jaduska
5. máj 2008

Moja osobná skúsenosť:

1.dcéra - pred piatimi rokmi v pôrodnici nám kázali bábätko každý deň kúpať a natierať ho celé olivovým olejom (aj hlavičku). Vraj prvé týždne nemáme používať kozmetické oleje, ale iba olivový. Tak som ju doma každý večer kúpala a poctivo natierala. Po pár dňoch mala na hlavičke tzv.cementík, to sú také veľké lupiny. Doktorka mi na to dala masť a vravela, že hlavičku natierať nemám. Tak som prestala, ale zvyšok tela som natierala vždy, najprv olivovým, potom klasickým avirilom. Keď mala dcérka 9 mesiacov, vyhádzali sa jej na líčkach vyrážky - atopická dermatitída. Odvtedy má každý rok minimálne 2x nejaký kožný problém, má veľmi suchú pokožku a stále nejaké fľaky alebo vyrážky.

2.dcéra - pred 10 mesiacmi nám už v pôrodnici nekázali natierať olivovým olejom, ale pridávať do kúpeľa pár kvapiek detského olejčeka Johnson (dostali to asi všetky pôrodnice zdarma v rámci nejakej promo akcie, preto 96% slovenských pôrodníc používa Johnson 😀 ). Ja som však za tie roky prečítala pár časopisov a článkov ohľadom detí a bábätiek a tak som maličkú nekúpala každý deň a vôbec ničím som ju nenatierala. Prvé týždne som ju kúpala každý druhý, neskôr každý tretí deň a teraz sa kúpe asi raz alebo dvakrát do týždňa. Riťulku jej umývam čistou tečúcou vodou, keď sa pokaká a tvár a ruky samozrejme tiež - keď treba. Ale celkový kúpeľ fakt asi iba tak raz do týždňa. Zatiaľ má pokožku v pohode, trošku suchšiu má dole na nôžkach,ale inak OK, žiadne vyrážky, fľaky, nič.

Švagriná, ktorá sa stará o deti v Írsku, mi tiež vravela, že tam bábo kúpe ešte menej ako ja a olejčeky nepoužíva vôbec.
Čítala som na inom diskusnom fóre názor detskej sestričky, že generácia našich detí je generácia atopikov, pretože už dávno neplatí to, že dieťa treba každý deň kúpať a po kúpaní ho natierať tak, že sa až leskne.
Ak má dieťa zdravú pokožku, tak natieranie nie je potrebné, lebo mazové žľazy zlenivejú a hoci je to paradox, práve to natieranie spôsobí, že je pokožka suchá.

Takže, každý nech si zváži pre a proti, ja to mám odskúšané v praxi... 😉

liliandax
5. máj 2008

ja suhlasim s jaduskou 🙂
.. my sme boli na tom rovnako, v porodnici nam kazali kazdy den kupat + olejcekovat.. kedze ja ako prvorodicka som sa chytala kazdej rady, robili sme to poctivo, kym sme neskoncili na koznom v KE 😖 Maly sme suchu pokozku, na tvari cervene flaky - maly sa v jednom kuse skrabal ☹
A odvtedy sme sa zacali kupat kazdy 3 den, aj to bez ziadneho clapotania, len umyt a rychlo von.. kremovali sme nejakym speci kremom, bol namiesany, takze neviem konkr. co to bolo 😅
A teraz mame pokozku OK, kupeme sa tak 2 x tyzdenne, ritku mu umyvam cistou tecucou vodou ked sa pokaka, tiez rucky a tvar..
A nekremujem ho vobec, len ked ideme von a to opal. kremom 🙂

elise
5. máj 2008

my riťku krémikujeme ešte stále a používanme sebamed alebo sudokrém, alebo niveu. po kupkaní natieram telovým krémom sebamed (malý má citlivú pokožku) a kupeme tak každý druhý deň, po kakaní vždy osprchujeme riťku dáme krémik a plienočku.sprchovanie má tiež rád. do kúpele dávame sebamed penu aj šamponik používame tejto značky.

elise
5. máj 2008

a von dávame krémik proti vetru a chladu cez zimu na tváričku a v lete opalovací krém 😉

fifa
5. máj 2008

od narodenia nenatierame ničím, len ritka -sudokrem

lusil2005
5. máj 2008

ono je pekne povedat "nekremovat kazdy den". lenze ked dieta dostalo suchu pokozku do vienka a este k tomu atopicky exem ktory treba premastovat tak casto ako sa len da, tazko nekremovat kazdy den.

jaduska
5. máj 2008

lusil2005, ak má dieťa problémovú pokožku, tak je to iné. To, čo som písala ja predtým platí pre deti so zdravou pokožkou 😉

minusa
5. máj 2008

ahojte

my sa tiez nicim nenatierame, kupeme sa kazdy treti-stvrty den, inak sa len oplachneme .... a pokozku mame peknu bez ekzemu, len nozky su trosku suchsie na kolienkach, ale to asi z toho lozenia na 4, takze natrem bud excipialom alebo modrou indulonou raz za cas 😉

emita
5. máj 2008

No náš malý by asi nezaspal keby sme ho neokúpali ☹ -len čistou vodou a zadoček mydlom. Už hodinu pred kúpaním je nekľudný a keď ho položím na podložku-zrazu sa ukľudní a už sa teší čo ho čaká. Samozrejme najviac ho baví masáž a bez mliečka to nejde. Používame Nivea baby. Tiež neviem dokedy ho budem masírovať (začali sme keď mal 1mesiac-dovtedy žiadne maste). No uvidíme až sa nám neosvedčí, pri druhom budeme múdrejší.

bublinkajasminka
31. aug 2009

ahojky neviete mi poradit? malej sa vyhodili zvlastne cervene flaky - najprv pri zadocku, teraz jej to prechadza aj na brusko...su to take flaky v tvare mince ☹ ☹

zuzka1.
31. aug 2009

ahojte,

my sme do roka kupali maleho kazdy den, teraz obcas obden, ako kedy. hlavne kvoli tomu, ze ma strasne rad vodicku. teraz uz len sprchujeme asi od roka.
natierame telovym mliekcom, pouzivame johnsons. olej nam prisne zakazovali v porodnici, vraj vysusuje viac ako je normalne. ritku natierame stale.

roka96
31. aug 2009

ahojte my ešte krémujeme večer olejček a ráno krém... no olejček asi prestanem dávat.. inak som raz bola v jednej téme tuto na mk a dočítala som sa, že dieta do roka by sa nemalo natierat lebo vraj bude mat v budúcnosti suchú pokožku.. tak neviem.. a krém na zapareninky by sa vraj tiež mal dávat iba ked sú, leboked sa dáva stále tak potom nezaberá, ked tie zapareninky vzniknú..
no to píšem, čo som čítala, ja ritku krémujem.

mamutka
31. aug 2009

skuste si natierat ruky olivovym olejom, ake ich budete mat casom vysusene.............bola som to nutena robit raz na chate, ziaden krem v okoli, no mala som dost.....
maleho len po kupani trosicku natriem Nivea baby mlieckom a dost. pokozka musi dychat a sama potrebuje produkovat prirodzeny maz alebo ako to nazvat

odin
31. aug 2009

ahojte.
ja maleho vobec nenatieram,a na zadocek davam len puder.ked ma zapareninky tak pouzivam pityol

sasiki
31. aug 2009

bublinkajasminka nebude to nejaká alergická reakcia??? nejedla malá niečo po prvý raz, alebo nemáš nový prací prostriedok???

lienka79
31. aug 2009

syn ma 2,5r a olej sice nepouzivanme od anrodenia ,ale dodnes, pokial je umyvany dets.mydlom, ho natierame detsk.mlieckom..Predsa len vysusuje pokozku..nech reklamuju pH ake len chcu 😖 Aj ja sa musim po kupeli,ci sprche natriet..inak som jak vyschnuta slivka

monika77
31. aug 2009

ahojte maminy .... ja som od narodenia malého nekúpala každý deň, teraz aj áno, veľmi rád ma vodu, takže to hlavne kvôli tomu ... zo začiatku prvý mesiac som natierala každý deň, teraz už nie, len sem tam, ked ma napadne ... samozrejme riťušu po kakaní umývam vždy mydielkom 🙂

tictactoe
31. aug 2009

ja som maleho prestala natierat olejom cez leto aby pokozka mohla dychat a od vtedy som ho uz ani nenatrela, ani ritku mu nenatieram, vlastne od 2. mesiaca vobec, a kupem ho kazdy den ale len cistou vodou, ziadne mydlo. s pokozkou nikdy ziadny problem nastastie nemal 😉

lucia1004
1. sep 2009

ahojte, ja sa chcem spytat, pri rocnom dietati - natierate ritku a vpredu Sudocremom alebo inou mastickou stale? pri kazdom prebalovani? alebo ste to uz obmedzili, ze len obcas, napr. len na noc? dakujem

junovka
1. sep 2009

luci, ja som malej zadok natierala len podla potreby, ked som videla, ze ma ju zaparenu, alebo inak zacervenanu.Ja som stale menila kremy, ak som natierala 🙂 😉

jankapiknova
1. sep 2009

popravde ja musim povedat ze cz tieto tepla co boli si ani neviem predstavit ze by som maleho pred spanim neokupala alebo neosprchovala,ved rano uz bol spoteny, pod krcikom sa mu spinky vseliake chytali na to spotene,no on ma aspon sprchu kazdy den a ritku natieram na noc po kupani.

jankapiknova
1. sep 2009

a este k tomu natieraniu telicka,vacsinou ho natieram ale stava sa ze aj vynecham natieranie,hlavne ked uz vykrikuje od hladu. A k tomu kupaniu este,ja sa citim tiez lepsie ked si okupana cista idem lahnut do postele a myslim ze detom je tak isto dobre po sprche. 😉