Kojené bábätko a melón. Môže sa niečo stať?

tucniacik
18. jún 2008

ahojte,
manzel dal dnes nasej 4,5 mesacnej plne kojenej dcerke ochutnat melon... iba par krat ho olizala, myslite ze sa jej moze nieco stat? mate niekto takuto skusenost?
dakujem

maca28
18. jún 2008

nie nic sa jej nestane,moja ma 2 mesiace a uz skusala aj tvarohovy nanuk na prste 😀

ivet100
18. jún 2008

ahoj, myslim, ze sa nemas coho obavat, ked to len olizovala. Moj muz dal malemu tiez ked mal 4,5 mesiaca olizat nektarinku a nic mu nebolo a velmi mu to chutilo. Mozno sa tiez mylim a ostatne maminy maju iny nazor, ale pokial nemala vedlajsiu reakciu v podobe hnacky. tak by to malo byt OK.

ivet100
18. jún 2008

tak tucniacik, prave som v inej teme cital, ze sa jednej mamine mala z melona vyhadzala, takze mozno prinajhorsom by si mohla cakat takuto alergicku reakciu na ten melon ☹

sirinka
18. jún 2008

ja si myslim, ze s olizovania sa jej nic nestane...ta nasa ho dnes bastila jedna radost, ale uz je aj dost velka 😝 , akurat s tym tvarohovym nanukom by som asi este trosku pockala... 🙂

alififi
19. jún 2008

tucniacik - poprosila by som ale pana manzela, aby jej nabuduce nedaval 😎

sirinka trosku - asi tak do roka 😉

katka.m
19. jún 2008

Tak ja dávam malému olíznuť jabĺčko, šľahačku na prst(vo veľkosti jeho nechtíka), minule olízol slaninku a nemyslím, že sa mu niečo stane. Robila som to aj pri prvom a je tu. Veď to nezje, len skúsi chuť. Najlepšie sa však tváril pri tej slaninke. Chlap je chlap 😀

arabeska
19. jún 2008

katka.m 😲 😲 😲 slaninku?slahacku? 😲 😔 😔 😔 😔

rumka
19. jún 2008

no ja ešte dojčím ale sem tam dávam tiež oliznuť čo uznám za vhodné a nič sa nestalo skúšala som aj jogurt a tvarohový krém keď som jedla ja len tak trošku na špic lyžičky aby si zvzkla aj na iné chute a doteraz jej nič nebolo

cicushka
19. jún 2008

ja len tolko ze nespravne stravovacie navyky a vyziva sa moze prejavit az v 50 roznymi chorobami. Samozrejme, oblizanie slaninky v 3 mesiacoch este katastrofu nesposobi, ale mozno prave to je zaciatok k nespravnym stravovacim navykom ci uz u dietata, alebo u jeho matky. S oblizovanim by som asi preto pockala...daj mu radsej oblizat kusok melonu 😝

junovka
19. jún 2008

baby, ja zasnem, ako vy blbnete 😲 😖 😕 🙄

alififi
19. jún 2008

junovka aj ja. uz to ani nebudem komentovat 😒

titkovamiriam
19. jún 2008

fuuuha tak to je uz naozaj aj na mna silna kava-slahacka a slaninka-chuda zaludok,ladviny a cely organizmus. ☹

certica
19. jún 2008

katka.m, len taka primitivna otazka z mojej strany: a preco akoze potrebuje 3 mesacne dieta (alebo ja neviem,mozno uz aj novorodenec 😎 ) skusat ine chute? 😕 aby si na ne zvyklo - ako radi rumka..? nic v zlom, len ma to neskutocne zaujima

tucniacik
autor
19. jún 2008

dakujem za nazory, manzelovi to zakazem!!! mna by to ani nenapadlo jej davat nieco olizovat... no muzi su asi lahkovaznejsi...
zatial sa jej z toho olizania melonu nestalo nic nastastie...

tigri
19. jún 2008

tiez celkom ziram....keby to spravila babka, tak sa nedivim, ved v tej dobe to bolo bezne....ale v dnesnej dobe si kazda mamicka moze nastudovat informacie o spravnom zavadzani prikrmov a hlavne o skodlivosti niektorych veci

pokial viem, slanina je surove maso, ktore sa konzervuje udenim a este sa zvykne namacat do takeho sojoveho "sajrajtu" kvoli konzervacii...je to dost skodlive pre zdraveho dospeleho cloveka nieto pre take malinke babo

slahacka? v takomto veku babo salmonelu nemusi prezit...

dajte im este liznut rumu, aby si zvykali na nove chute ☹

to je fakt taky problem vydrzat do 1.roka, ked uz potom mozu takmer vsetko?

sorry, ze som taka stiplava, ale je mi luto tych malych chudatok...

katia7
19. jún 2008

z olizania sa asi fakt nemoze nic stat ale aj tak nechapem co z toho ten drobec ma 😅 ja mu nieco bud dam alebo nie naco ma nieco olizovat,nuz a slaninku,hmmm tu neoblizem ani ja 😝 inak fakt nechapem niekedy, ja som lenivec najvacsi a prave preto moj maly stale papa len neochutenu zeleninu s maskom,predsa sa nebudem namahat navyse s nejakym vymyslanim a ochucovanim,tak maximalne vnatku tam hodim 😎 tak co sa potom prosiiiim vas neda vydrzat??? 😕 😖

junovka
19. jún 2008

....vrelo odporucam prestudovat v teme Recepty-Prve prikrmy, alebo tiez je dobry casopis Mama a ja Special-vyziva dietata 😎 😎 ....boooooze, baby, ved dnes je tolko tych informaciii, ze az🙄.....nie ako pred 6 rokmi 😉

sirinka
19. jún 2008

😵 alififi my uz zachvilku mozme aj tvaroh olizovat...ale vazne, olizovanie je podla mna zbytocne, tomu babatku to vonkoncom nic neda, max. nejaku neprijemnu reakciu na latky, na ktore este nie su pripravene...

maca28
19. jún 2008

ja som dala oliznut,pre to ze neskutocne pytala,ona vidi nikoho jest tak mlaska,nemyslim si ze z namoceneho kuska prstu by mohla nieco dostat,potom bola kludna ze som ju troskou oklamala,zas sa hadam nic take nestalo,nase mamy nas privykali uz od 6teho mesiaca na mrkvu a tak a sme tu..

sirinka
19. jún 2008

mrkva od 6. mesiaca je uplne ok...ale tvaroh je totalne nestravitelny pre take male dieta

sasiki
19. jún 2008

Aj ja musím môjho manžela a babky krotiť. Aj oni tvrdia: ,,ale ona to chce, jej to chutí, chúďa!" Ale jasné, že deti chcú vyskúšať všetko. Ale majú na to dosť času nie?

anina1
19. jún 2008

úplne súhlasím s tigri ináč sa to neoplatí ani komentovať tuším 😒

katka.m
19. jún 2008

Ja žasnem, čo všetko sa môže bábätku stať, ak sa dotkne jazykom jedla 😵 Tak rozmýšľam, kam schovávate cumlík, aby neprišiel do kontaktu s kontaminovaným vzduchom alebo či dezinfikujete bradavky pred dojčením 🙂 Tiež to asi netreba preháňať. Však nikto netvrdí, že mu to dáva jesť.

lyongirl
19. jún 2008

maca28, ja sa ťa nechcem nijako dotknúť, ale nejde mi do hlavy, ako tak malé dieťa môže niečo pýtať. Teda môj malý do pol roka nechápal, že niečo jem, samozrejme videl, pozeral čo robím, ale ani ma nenapadlo, že keď sa pozerá, že pýta. Tak naozaj vypytovať začal keď mal okolo 9 mesiacov.
A tiež si myslím, že z oliznutia sa nič nestane, ale načo to je dobré. Pre spoznávanie chute? Veď spozná, keď príde správny čas, ochutnávaním "dobrých vecí" sa môže stať to, že dieťa bude odmietať neochutené a ochutené nie je moc zdravé/teda samozrejme ochutené soľou, vegetou, cukrom/.
Ja som minule dala tiež obliznuť zmrzku, lebo pýtal a to má 14 mesiacov, ale čo ak dostane salmonelu? Má kukuričné chrumky, ak chce maškrtiť a to mu zatiaľ musí stačiť, nebudeme riskovať ďalšiu nemocnicu len pre to, že zje niečo, čo mu do úst nepatrí! Keby ste si zažili to čo my, tak by ste nedali ani obliznúť ☹

anina1
19. jún 2008

moja sestra dostala salmonelu keď len oblizla vajíčko či je dosť slané pri obaľovaní

bubadlo27
19. jún 2008

baby, nechapem co sa nad tym obliznutim rozculujete 😉 , chrante si vase zdravie, deticky vas budu este dlho potrebovat 😀

a nech si mu dava vsetko obliznut, hoc aj chicken burger z mac donaldu, sak to LEN olizne 😠
viem, ze je to off topic, ale dufam ze mi admini tentokrat prepacia 😉

a k teme, ja myslim, ze uplne kojene dieta aspon do siestich mesiacov, nepotrebuje absolutne ziadne ine tekutiny aj ked si myslim, ze z toho melonu sa mu nic nestane, vsak je to len 80% voda 🙂

bibinka
19. jún 2008

no ja zíráááám, ste vy baby normálne? viete čo, dajte im miesto cici kus slaniny a za tým ovocia koľko len vládzete. bože, aká som naprudená... asi sa nachádzam na inej planéte. 😠

tucniacik
autor
19. jún 2008

fuuuha, aku debatu som rozprudila...
ja len - nepytala som sa ci mozem dat babatku ochutnavat melon - jasne ze nie!!! ale ked to uz spravil manzel v mojej nepritomnosti, chcela som vediet ci sa moze nieco stat...
babulky nehadajte sa, tiez som za to ze sa s detmi nema experimentovat - a ja sama budem prisne dodrziavat pravidla a postupnost prvych prikrmov...a tie ktore so mnu suhlasite, davajte pozor aby manzelia alebo babky-dedkovia nieco "nevinne" neskusali ked s babatkom zrovna nie ste...

ked sme uz pritom, co si myslite o prevarani dudlikov? ja prevaram obcas, a ked padne na zem tak iba oblejem vriacov vodou...

tucniacik
autor
19. jún 2008

vriacou vodou...nie vriacov... 🙂

skolara
19. jún 2008

Tucniacik ja som tak robila teraz uz len oplachnem a tiez mam februarovca 😉
Ved aj takto si babo buduje imunitu