• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Kojenie a strava. Kedy môžem začat jesť šaláty?

14. novembra 2016 
domca, pokial viem, to novorodenecke akne je z tvojich hormonov...
a aby toho nebolo malo, upozornujem buduce maminy este na cerstve pecivo a kysnute cesto, to tiez dokaze (nielen) babatku zneprijemnit zivot :frowning2:
my sme zatial dopadli tak, ze nejem prakticky nic surove, ked, tak len minimalne mnozstva, tradicne nafukovaky nejem ani varene a cerstve pecivo a kolace tiez nie.. takze ani pizza nehrozi. najistejsie su maso a zemiaky (ktorych mam uz po krk). nastastie mozme vela mlieka. ale po tychto prvych kritickych 3 mesiacoch zacnem pomaly zaradovat aj ine veci, dufam to bude ok.. :confused:
25. aug 2006 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tak čerstvé pečivo,vyrobky z bielej muky nerobia nikomu dobre,to je snad kazdemu zname,ja som kolace v pohode baštila-jasne ze nie rovno vytiahnuté z truby :grinning: :grinning: aj cestoviny na rozne sposoby a tááák,ryža na xy sposobov...polievky su v pohodičke,,nam jeden čas nerobili dobre mliečne vyrobky,ale odkedy ich mam uz postupne zaradené tak sa snad uz aj na nejaky kefir či acidko aj zmenim :grinning: :grinning:
26. aug 2006 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja papám taktiež všetko okrem moc pikantných jedál, papriky a kapusty
a čokoládu, tú ľúbim najviac, aj jahody som jedla a v poho...
na tú papriku pozor, ta vie narobiť galibu, ja som to predtým netušila :sweat_smile:
29. aug 2006 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ja jem vsetko za radom, zatial malemu nieje nic, :grinning: :grinning: :grinning: , basti o dusu :slight_smile: , ma uz 6,5kg..., ale na druhej strane kazde babo je ine, niektore babo na zmeny jedal maminky reaguje, tak ho potom boli brusko,... :frowning2: chvalabohu mi zatial ten problem nemame :wink:
30. aug 2006 o 07:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ako sa prejavuje vobec kolika u deti ? veve nic take nemala tak neviem ale vcera som bola u kolegu maju 5 t. babo dievcatko a straaaaasne plakalo co je vraj u nej bezne ze nevedia z coho, spava 10 minutovky a potom sa s placom budi
30. aug 2006 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte moja Kristínka má 5 mesiačikov a tiež ju ešte dojčím. jem všetko a zatial jej naštastie nič nebolo akurát od kukurice ju bolelo bruško tak to som uplne vymazalo zo svojho jedálnička :frowning2: zo začiatku sme mali problém s paprikou ale teraz je to už v pohode. jem aj čokoládu ale len bielu a tiež v poho. dúfam že aj vam sa tak bude darit. :dizzy_face:
30. aug 2006 o 11:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sivinka,nas krpec mal prve tri msiace tiez koliku a to som skoro vobc nic nejedla,davala som si dobry pozor,ziadne zakazan potraviny a pila som iba neperivu vodu a kolika sa prejavovala tak,ze skoro kazdy vecer medzi 8-9 plac plac a plac... a to sme mohli robit co sme chceli,ani prsnik nepomahal...no a presli tri mesiace a odvtedy mame take dobre babenko:grinning: tfuj,tfuj,tfuj
tesim sa co bud pri zubkoch :unamused:
30. aug 2006 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
silvi kolika je malokedy u dievčat,vacsinou chlapci,hm nejde len o plač večerny,maš viac druhov kolík,,, :wink: ale tiez najčastejšie ide o nepokoj v rovnakom čase sa opakuje,hm a bolesti bruška,rozne to je maš toho viacej :wink: u niekoho trva pár tyzdnov,u inych tri mesiace,dalej pol roka a su aj pripady koliky skoro do roka,to uz su ale ine formy :wink:
eta mi sme o zubkoch ani nevedeli,že uz vysli :wink: hm a to vsetci hovorili,počkajte ked mu pojdu zubky,,,to si užijete...hm a nič,jasne este mu nejdu stoličky,ma zatial dva spodne,no a vrchne a ide mu dalši ,ale oproti kolike je to u nas lážo plážo :slight_smile: :wink:
30. aug 2006 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mna ten vcerajsi vylet u kolegu dost vystrasil , bojim ze nezvladam ... do coho som sa to pustila ved veve je pohodova nie su problemy mohla som si uz nohami hompalat a budem mat zasa problem od januara boooze
30. aug 2006 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
hehe ale určite to zvladneš v pohode,ja by som si veru na druhe netrufla,ja s bratom sme po sebe hned a ked mama spomina,,,hm nemala to lahke,ale zas rovesnici,spolu vyrastu,aj sa zahraju a tááák,ma to pre aj proti ako všetko asi,aleee :wink: jedno uz mas za sebou s druhym to uz byva lahsie :wink: ved uz si profík :wink:
30. aug 2006 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aale neboj sa,urcite to v pohode zvladnes a aspon budu rovesnici,nebudu problemy so ziarlivostou a takto za rok si uz povies ake je to fajn,mat taky maly rozdiel :grinning:
30. aug 2006 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj silvinka, koliky sa prejavuju presne tak ako u babatka tvojho kolegu, My sme s našou malou plakali všetci. to bol strašne žalostný plač a trval niekolko hodín. Zaspávala s plačom ale odkvacla už od únavy. a to o druhej v noci. trvalo to do troch mesiacov. :frowning2:
30. aug 2006 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slavomira a to sa s tym neda nic urobit, napr. toho sa tiez bojim ze u chlapcov je to normalka koliky a problemy s bruskom a ja som sa s takym nestretla ...

baby vdaka za podporu
30. aug 2006 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
silvinka,nam sestricka v nemocnici hovorila,ze aj ona sama mala kolikove deti (dievca a chlapec),vraj je to raz horsie raz lepsie,ale v zasade sa s tym neda robit vela,len vydrzat...trva to vacsinou do 3 mesiacov a postihuje to deti ako kojene tak aj na UM a nikto nevie preco :frowning2:
...a neboj,druhe zvladnes este lepsie ako prve a nikde nie je napisane,ze vsetci chlapci maju problemy,mysli pozitivne :wink:
30. aug 2006 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, aj nasa mala koliky a bol to strasne pozerat sa na nu ako trpi a nevedeit jej pomoct, nic nezaberalo..ziadne masaze..nic..absolutne nic..ani zmena mojej stravy..uplna dieta..takmer nic som nejedla...az to bolo nebezpecne...pomohlo len to, ze som ju drzala v naruci a pozerala sa ako placka..a samozrejme, tie najhorsie place boli pred hlavnym spankom vecer..citala som o tzv. srdervucich placoch deti do 3 mesiacov, placu aby sa uvolnili... a potom zaspai..tak to mala obcas nasa malicka...tak to nemusia byt len koliky...je to forma uvolnenia i ked tak drasajuca...na to len trpezlivost a pochopenie rodicov..my sme sa tak vytrenovali, ze teraz mi to uz aj chyba :astonished: drz sa a skutocne nezufajko
30. aug 2006 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
S tou kolikou je to presne tak ako píšu baby. Mne nakoniec poradila známa že ona davala malému kvapky sab-symplex. Tie naozaj trochu zaberajú. Ale žiadne pupíky a podobné mastičky to je slabotka. Silvinka aj ja ti držím palce všetko bude ok.
30. aug 2006 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
silvinka, my sme tiez nemali problem s kolikami, takze nie vsetci chlapcekovia na to trpia. Mozno 2-3x, ale ryhlo to preslo. Zavisi to aj od sily babatka, ci sa dokaze samo vyprdkat, aby si ulavilo. Nas Brunko bol silak, tak to slo a tiez sme ho davali vela na brusko (ked bdel), aby si potalcil brusko a to boli potom rany. Tam sa mu i posiloval chrbatik a skoro zdvihal hlavicku. Ale kazde dieta je ine, tiez som zvedava co ma caka pri druhom
30. aug 2006 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no ale kolika neni o prdkani :grinning:
30. aug 2006 o 18:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a o com je kolika ?
31. aug 2006 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tak to patri medzi myty,ze kolika-prdkanie :wink: rovnako ako to ze bábo ma papkať kazde tri hodinky a pod, :wink:
31. aug 2006 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
kolika-neklud,zachvat dráždivosti....viac ako tri hodiny denne,viac ako tri dni v tyždni,viac ako tri tyzdne u dojčiat :wink: bruško je napate,ručičky v past,kope nožičkami,vystiera,plač so začervenanim tvaričky,nutenie na stolicu,hm u dojč,deti matka často musi napr,vynechať kravske mlieko,hm a viac maju koliku nedojčene deti,viac chlapci ako dievčatá a celkovo až 48%deti
dojč.kolika sa moze objaviť ked matka je potraviny,ktore naduvaju,potom kolika može byt aj naznakom alergie na kravske mlieko,no a je toho veeelmi vela o kolike,len jedno sa este nevie,preco maju deti koliku :wink:
31. aug 2006 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Čaves kolika zmamená aj to že v črevách bábatka sa tvorí pena ktorú nevie žalúdok spracovať a z toho má napnuté bruško. Naša malinká bola od 3 týž. na umelej strave a to k tomu ešte prispelo.
31. aug 2006 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no jasne,ved je tooolko druhov,to je na dve strany a priznaky a vsetko mozne :wink:
31. aug 2006 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vsak ale ked sa vyprdka, tak by nemal mat koliku, ci nie ?
31. aug 2006 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
hm,čitala si to? :grinning: :grinning: :grinning:
31. aug 2006 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ved si to prečitaj znovu,to nema s prdkanim nič :wink:
31. aug 2006 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
toto je tam napisane.. "bruško je napate" asi preto ze sa nemoze vyprdkat, nie ?
31. aug 2006 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no asi preto :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
1. sep 2006 o 07:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Náš anjelik sa narodil v máji 2006 s bežnou váhou 3600 g a 51 cm prave dnes má 4 mesiace a má 9 kg.kojím ho a to stale cely den v kuse už som ho zacala aj prikrmovat papa všetko ale aj rak je stale hladný.prikrmovanim myslim polievocky masko krupicu, vyzivu, prívarky a tak zeleninku ale nie umele mlieko, toho vlastneho mam totiž dost. V noci bezne spal aj 9 hodin ale teraz mu je už malo papania a od polnoci sa kojime kazdu hodinu. odmieta absolutne dudel aj vlasu vsetku stravu prijima lyzicou samozrejme okrem kojenia.pocas prechadzky ktora trva 2-3 hodiny sa musime aj 3 krat kojit.Poradte co urobiť...
10. sep 2006 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
uf krupicu?to hadam nie? :confused: uz aj masko,hm...to sa mi zda tiez velmi skoro,nas je tiez kojeny,ale papal najskor zeleninu,asi o tri tyzdne ovocie,nedavno az masko,zltok,kašu...a pod.hm čo doktorka na to?
fakt nemyslim ze je to papanim....
mozno mu pojdu aj zubky a potrebuje ta na ukludnenie...
11. sep 2006 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok