Kojenie a strava. Kedy môžem začat jesť šaláty?

ervotoc
4. aug 2006

nazdáááárek,baby kedy ste sa zacali normalne stravovat?pocula som totiz babu,ako v pohode jedla kapustu,strukoviny,salatiky,po prvom mesiaci,dalsia mala kolikove dieta tak po pol roku normal.postup zacala zaradovat,dokonca aj exot.ovocie,mnamky ja este totiz exot.ovocie nemam odvahu vyskusat,ved co by to spravilo,nespravilo malemu,nejak by som to neriskla,ale zeleninkove salatiky,hm?mnam 🙂 tak vy ste kedy zacali zaradovat do svojho jedalnicka?

carodejnica
10. máj 2012
martuska00
10. máj 2012

@seva ja nechcem prestať len sa nemožem nikde ani na krok pohnúť ani do kaderníčky ani na nákupi

domak2
1. aug 2012

@taniamirco konecne vidim nejaky nazor co sa mi paci, ja neviem odkial to vsetci maju. Najlepsie pre dieta je asi len chlieb a voda, aj ked vlastne chlieb je kysnuty tak radsej nie? Ale pivo na podporu kojenia to hej. Detom sa proste este stale vyvija traviaci trakt. Viac ako pol planety si nemoze vyberat co chce ale musia jest co maju a co je najviac vyzivne,co su hlavne strukoviny, zelenina(aka kolvek), ovocie, obilniny a ryza a myslim ze posledna vec co ich trapi je ze dieta nafukuje. Ja jem vsetko od kedy sa mala narodila (dokonca aj chilli a fazulu) a ano brusko ju sem tam tlaci,ale preto lebo je mala a proste to tak je.

marulka83
1. aug 2012

@domak2 jednoznacne suhlasim.
To su len take famy starodavne,ze co treba a co netreba jest. Moja svokra mi chcela urobit mliecnu polievku,aby som mala vela mlieka. Z polievky vela mlieka???? O tom pochybujem.

lubi
21. aug 2012

@taniamirco prosim ta a ako risis mlieko pocas noci? netecie ti, alebo netvrdnu bradavky? lebo moj maly sa tiez buda tak 2-3krat za noc, no boli aj noci ked som ho musela budit na rmenie, lebo asi nebol hladny a to len preto som ho budil lebo som mala velmi naliate prsniky.

lubi
21. aug 2012

inak baby ja jedavam tak isto skoro vsetko. dnes som si aj sosovicu kupila tak idem uvarit ze ako bude maly reagovat. ale pretlak a paradajky nakladane jem o dusu. mozno je rozdiel jest cerstve a upravovane paradajky, neviem. ved ak si precitate v nejakych clankoch o kolike je tam ze kolika moze byt z jedla, alebo iba proste je kolika bez priciny, takze aj to si treba odsledovat.

veronikabakova
21. nov 2012

mne moja kamaratka, ktora je laktacna poradkyna povedala, ze mozem jest s mierou uplne vsetko. Maly ma 3,5 mesiaca, jem vsetko, koliky nema a je velmi spokojne babo.

biba321
13. dec 2012

ahojte prosim Vas,ked mam 10 mesacne babo kojene,prikrmujem ho 3x denne,ale papka malo,mam mu davat na pitie aj tekutiny? myslim ze do 12 mesiacov kojene dieta nepotrebuje tekutiny,alebo ano?
a mozem jest hnedu čokoladu,nie je to silny alergen? a mak,orechy?
dakujem

adahogh
7. jan 2013

@ervotoc Určite nesúhlasím s dodržiavaním nejedenia určitých potravín počas dojčenia. Samozrejme s výnimkou škodlivín ako alkohol, veľké množstvo kofeínu a tak. Všetko ostane, tak ako si jedla počas tehotenstva a predtým, môžeš.
Samozrejme s mierou. Ja takto dojčím už tretie dieťa a nie je žiadny problém. Jem naozaj všetko. Šaláty mám denne, citrusy, strukoviny ....veď ako môže mať mlieko vitamíny a bábo si zvykať na alergény, keď mu ich nedodá matka v mlieku?

adahogh
7. jan 2013

@veronikabakova súhlasím s tebou...

radka235
29. sep 2013

mozem jes ak kojim arasidy.

monhla
29. sep 2013

@radka235 Skús - ak budú problémy tak ich vynechaj. Ja som jedla všetko a v pohode, len pri starej som nesmela viac ako 2 dcl jablkového džúsu - vtedy ju tlačilo bruško. Ale inak jem normálne. Veď ako by som prežila?

radkapn
21. okt 2013

Ahojte, vie mi niekto zostavit jedalnicek, aby malu nebolelo brusko? Mava bolesti len vecer, ked zaspi, tak v noci uz spinka pekne, len predtym. Dakujem

melissa1987
17. nov 2013

neviete nahodou ci mozem hlavkovy salat ked kojim,mame iba mesiac a ja osobne si myslim ze su to vytaminy no nie som si ista ak s tym mate skusenost co vsetko sa nemoze prosim poradte mi dakujem.

bastika
14. feb 2014

@melissa1987 mozes vsetko len vynechaj alkohol a cigarety. Ja som odkojila malu 2,5 roka maly ma 7 mesiacov a raz neplakali kvôli bruchu a to ze si dám od drzkovej cez klobasku po arasidove maslo. Mojim deťom to nic nerobi. Pokial by sa však tvoje male nevedelo vyprdkat a tlacilo ho bruško vynechaj potraviny ktoré nafukuju teba.

ppetinka
19. feb 2014

ja som prvé 2 mesiace dávala dosť veľký pozor na to čo jem, postupne však už začínam jesť všetko - brokolica, čokoláda, orechy ... jediné, čo malej robí zle je cesnak. Inak nemá žiadny problém s tým, čo jem. Podľa mňa, že kt. kojí, by mala jesť všetko, ale s mierou. Čo sa týka cistrusových plodov, tak napr. sem tam si dám pol mandarínky alebo 2 -3 mesiačiky pomaranča... ak dieťa nemá problém, nevidím dôvod, prečo nejesť všetko - ale opäť s mierou a nie plné taniere :D

ivinka77
29. mar 2014

@taniamirco presne tak !!! uplne suhlasim a mozem potvrdit !!! aj ked ja som mozno trosku extrem, lebo som 2hodiny po prichode z porodnice zasadla k stedrovecernemu stolu a "omylom" som do seba natlacila tanier plny kapustnice 🙂 nastastie malej absolutne nic nebolo, mala sotva 4dni 🙂 a odvtedy som jedla vsetko za radom, samozrejme, ze s mierou....dcerka ma 5 rokov a doteraz este nebola chora...takze to iste som praktizovala aj u mladsej... inak u mna bola prave mama a babka tie, ktore do mna hucali, ze nech necitam ziadne novodobe vymysly na nete a riadim sa vlastnym instinktom 🙂 jasne, ze ak by som mala nejake problemove deticky, ktore by mali koliky alebo by sme mali v rodine nejake alergicke preddispozicie, tak asi by som nebola taka odvazna 🙂 ale myslim, ze kopec mamiciek v dnesnej dobe uplne zbytocne spekuluje :(

milota164
31. júl 2014

ja som sa aj snazila vselico vylucit lebo mala mala koliky ale nic nepomohlo , nakoniec som jedla vsetko a koliky ako prisli tak odisli, je to tazke ale treba vydrzat. Samozrejme netreba to podcenit je mozne je je to aj nieco ine. Treba sa poradit s lekarom

anarix
27. aug 2014

Baby a co vlastne prosim vas na zaciatku kojenia jedavate ? bez zeleniny a ovocia si to neviem predstavit, neviem ako sa potom na zachode vyprazdnim, ovocie a zeleninka mi chuti najviac..nemam rada mliecne vyrobky ani maso :D :D

gretocka
27. aug 2014

@anarix jedla som uplne ze vsetko okrem kapusty a fazule od prveho dna kedy sme dosli z nemocnice aj pri synovi aj pri dcerke. Syn bol uplne v pohode, nidky ziadna kolika ani nic. Dcerka bola velmi uplakane a nepokojne dietatko ale vobec to nesuviselo s tym co som jedla alebo nejedla.

dollynkaa
27. aug 2014

@anarix prvy mesiac som aj ja bola z tohto mimo ale postupne som zacala jest vsetko. Teraz uz kojim 5mesiac a papam naozaj vsetko od kapusty po cokoladu 🙂

standu
27. aug 2014

@anarix jem uplne vsetko!! bez obav 😉

betka999
7. sep 2014

ja som pri oboch detoch jedla s mierou viac menej vsetko.. ked som videla ze nieco robi naozaj zle uz som to nejedla.. ked prisli koliky. nasadila som kvapky Coliprev.. koliky presli.. a fungovalo sa dalej.. dokonca aj laktaacna poradkyna mi povedala ze sa nemam obmedzovat a dieta nerozmaznavat typu toto zjem a toto nie 🙂

bubinka111
11. dec 2014

Babyyyyyy...zbytočne sa nezaťažujte tým, čo ,,nesmiete" jesť...môžete všetko, ale s mierou... môj drobec má 7 mesiacov a jedla som všetko, aj paradajky, aj papriku (huby nie, lebo mi nechutia 🙂 ) a vôbec nič sa mu nestalo...veď keď ich budeme týchto potravín strániť, tak tým je väčšia pravdepodobnosť výskytu alergií...nevadí, keď si dáš k raňajkám malú rajčinku či kúsok papriky..alebo trochu kapusty...keď mal drobec 5 mesiacov, dala som mu skúsiť aj trošku jahôdky (robila som koláč) a predstavte si, žije...a bez alergie...Samé si spozorujte, čo sa bábätku páči, veď každé je iné 🙂 🙂 🙂 Z mojej strany toľko... 🙂

mirka135
11. mar 2015

@bubinka111 ahoj no to nieje celkom pravda moj maly ma 13dni a poviem ti ze nemozem skoro nic vsetko mu sposobuje koliku a prehana ho takze to ze sa moze jest vsetko je v mojom pripade blbost kedze mame taketo problemy a ty mozes byt stastna ze daco taketo nemate.si jedna z miliona

sharlotta
11. mar 2015

@mirka135 ako vies, ze je to z toho, co jes? @bubinka111 urcite nie je jedna z miliona. Pricina nespokojnosti tvoho babatka je pravdepodobne niekde uplne inde a patrala by som po tom. Ako vies, ze ho prehana? Vies o tom, ze kolika bola vymyslena, ako vyhovorka pre lekarov, ked nevedeli matkam odpovedat na otazku, preco je ich dietatko nespokojne, preco place?

mirka135
12. mar 2015

@sharlotta pretoze ked mu dam umele mlieko tak je v pohode ako nahle ho nakojim tak ma bolenie bruska a krce

sharlotta
13. mar 2015

@mirka135 tvoje dietatko velmi pravdepodobne pace kvoi tomu, ze chce byt pri tebe, chce byt na prsniku, ktory ho upokojuje a dava mu pocit istoty. Mozno potrebuje pomojkat, mozno uspat, mozno sa hneva, ze z prsnika mu netecie mieko konstantne, ako z flase... Je vela ludi, ktori toto pocut nechcu, lebo je to pre nich vemi obtazujuce. Jednoduchsie je dat dietatku umele mieko, ktore zdanivo sposobuje menej problemov. Tvojmu dietatku tvoa strava nevadi a nesposobuje mu koliky. Umele mieko zasyti dietatko na dhsiu dobu, pretoze je tazsie stravitene. To mas ako ked zjes vela prazenice na ranajky, kym ti to stravi, na obed este nemas chut, lebo stale mas pocit, ze mas plne brucho. Okrem toho, umele mieko sa vyraba z kravskeho, obsahuje ovela vacsie mnozstvo kazeinu, ktoreho sucastou su aj opioidy a teda je dietatko tak trochu "opojene". Aj v materskom mieku su opioidy, no v mnozstve urcenom pre babatko, nie pre teliatko. Preto deti po umelom mlieku lepsie spia. Prosim, neber tento moj komentar ako utok, ani urazku. Len ako sposob, ako svojmu dietatku mozno skutocne pomoct. Nic ti nechcem kazat, len pre dobro tvojho dietatka sa zamysli. Moja dcera prepakala prve tri mesiace, vsetci mi vraveli, ze je to kolika, lebo v skutocnosti mi nikto nevedel povedat, co jej je a lekari musia vyzerat mudro. Teraz uz viem, ze som ju trapila uplne zbytocne, ona len chcela mna a moju pritomnost a moju pomoc pri zaspavani. Dnes uz by som veci robila uplne inak.

mirka135
13. mar 2015

@sharlotta ale ze vobec si sa netrafila do mojho problemu 😉 😉 😉 mozno vravis z vlastnej skusenosti no ja presne viem co malemu vadi a to je chlieb ktory ja zjem cize ako nahle som upravila stravu maly je v pohode a bez bolesti bruska...takze tvoja dedukcia bola uplne vedla.zato vravim ze strava spravi velmi vela a nieje pravda ze sa moze jest vsetko

sharlotta
13. mar 2015

@mirka135 nehovorim len z vlastnej skusenosti. Mam tych skusenosti "troska" viac. Ak mu robi problem chlieb, preavdepodobne bude problem v lepku...V kazdom pripade, nie je dovod dopredu vylucovat akukolvek potravinu.