Kojenie a strava. Kedy môžem začat jesť šaláty?

ervotoc
4. aug 2006

nazdáááárek,baby kedy ste sa zacali normalne stravovat?pocula som totiz babu,ako v pohode jedla kapustu,strukoviny,salatiky,po prvom mesiaci,dalsia mala kolikove dieta tak po pol roku normal.postup zacala zaradovat,dokonca aj exot.ovocie,mnamky ja este totiz exot.ovocie nemam odvahu vyskusat,ved co by to spravilo,nespravilo malemu,nejak by som to neriskla,ale zeleninkove salatiky,hm?mnam 🙂 tak vy ste kedy zacali zaradovat do svojho jedalnicka?

pepies
27. jan 2009

a priklanam sa ku Svenke - ze netreba to s obmedzovanim prehanat ale jest kludne vsetko ale po troske, nech si babatko zvyka ...... okrem teda tych orechov ........ tie by sa fakt nemali, je to alergen c. 1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pammy, neviem, naco ste alergicki, ak ste napr. na citrusove plody, tak to urcite nesmies jest citrusy....... ak nie, kludne si daj, trebars si odstav stavu a ked dietatko nebude na druhy den vyhadzane, tak je to dobre znamenie 🙂

pammy
27. jan 2009

Ahoj Svenkovci 🙂
Ja som sa radsej chcela zdrzat tych najvacsich alergenov, obcas si jasne ze dam kusticek niecoho, napriklad par mesiacikov mandarinky... ta cokolada ma stale laka, ale sa mi zda, ze aj ked len trosku zjem, tak ma maly vyrazky, aj ked iba par... preto ma zaujima, ci mozem bielu, ale tu asi bez problemov ... nie? Uz mi velmi chyba... 😀

My tiez nepozname koliku, na zaciatku mal bolesti bruska, ale vysadila som mlieko, to nepijem, iba do kavy (bezkofeinovej) si dam... to mu vadilo.
Ostatne mliecne vyrobky jem bez problemov.
A inak aj kapustnicu som jedla na vianoce aj minuly tyzden a nevadila mu 🙂 Tu mam tiez rada....

No a maly dnes objavil, ze ma nad postielkou kolotoc ... uz som myslela, ze ho nikdy neobjavi, a teraz si lezi v postielke, hypnotizuje ho, usmieva sa a este sa s nim aj rozprava.... Tusim stihnem upiect tie kuracie nozky 😀

pammy
27. jan 2009

Babky,
Takze z toho vyplyva, ze ak zjem citrus, a nic sa malemu nestane, mozem ho papat nadalej?
Ja som alergicka na pel, travy, nejake potraviny, napr. kiwi, jahody, paprika.... ako mala som bola astmaticka.. ale cim viac som cestovala, tym viac mi astma, alergia prechadzala.... len nesmiem zit dlho na jednom mieste, potom sa mi to vzdy vrati.... (zmena alergenov)

pepies
27. jan 2009

Pammy, bielu cokoladu mozes bez problemov, nemusis zjest kilo, ale ked mas chut, daj si, neobmedzuj sa. Alergen je kakao, takze radsej bielu cokoladu ako hnedu ........ aj ja som jedla kapustnicu prvy krat na Vianoce a v pohode.......... tiez som sa bala a nic .................. kyslu kapustu vzdy radsej dusenu, ako surovu !!!
a kolotoc je bomba, my sme ho dostali neskor, v styroch mesiacoch, ale odkedy ho mame, maly v postielke viditelne ozil, takze spava este horsie ako predtym 🙂 nesmieme mu ho ani pustit, bo sa mimoriadne tesi a na spanok ani nepomysla ....

pepies
27. jan 2009

Jasne, citrusy mozes, ak sa mu nic nestane, tak je to v pohode !!!Jahody v ziadnom pripade !!!! Ani ostatne veci radsej, na ktore si alergicka ..... Ja si vytlacim denne 2-3dcl stavy z pomaranca a je to v pohode. Potrebujeme vela vitaminov a z cistej vody ich asi tazko nadobudneme 🙂
A neboj sa ani tej cokolady, ja bez nej nemozem existovat !!!!!!!!

pammy
27. jan 2009

Pepies 😀 😀 😀
Hned zajtra utekam do obchodu po bielu cokoladu (preco ma to nenapadlo skor...), lebo este od Vianoc mame vseliake salonky a kolekcie doma a ja na ne len smutne pozeram... a stale tam su, lebo moj manzel moc cokoladu nemusi...
Dakujem za rady 🙂

pepies
27. jan 2009

ani mna to nenapadlo, az asi pred mesiacom, manzel nechape, ze ako mi tak moze chutit, tak drzim palce !!!! 🙂

svenka
28. jan 2009

ahoj pammy, len si kludne daj bielu cokoladku, ja ju tiez milujem... 🙂 a vyskusaj aj tie salonky z Vianoc, mozno sa Maxikovi nic "nevyhadze"... reakcia by sa mala ukazat do 6 hodin, ak sa dietatku nepaci nejaka potravina...

ahoj pepies, suhlasim s tebou, treba papkat vsetko... co sa orechov tyka, naozaj su velky alergen, ale pokial ja viem, tak hlavne arasidy, tie nejem ani ja /zato domace vlasske som si na vianoce dala a nic sa nestalo/

dievcence ak vase babatka lubia kolotoc, ktory sa im stale otaca nad hlavickou a ockami, davajte pozor aby z toho nezacali skulit... to mi kamoska poradila, vraj jej dievcatko z toho zacalo... samozrejme raz za cas to nevadi... alebo ho nechajte len tak visiet vypnuty, aj z toho sa dietatka tesia... ale nie je to moja skusenost, kedze ja kolotoc nemam, len co som pocula... tak uz je na Vas ako sa zariadite...

svenka
28. jan 2009

pammy ja pijem aj mlieko, aj do kavy si davam /kavu pijem len 1x denne, rano po kojeni, ale normalnu kofeinovu/ 😕
ak mozes mliecne vyrobky, tak odporucam acidofilne mlieko, mne velmi zachutilo, pijem ho casto, aj tie ochutene sladke, aj obycajne... a vraj su vhodne aj pre babatka...
tiez si dam aj vineu /ale odbublinkovanu/ ako pepies, lebo neda sa pit stale len cista voda... 😉

svenka
28. jan 2009

pammy pozeram ze ste si zmenili fotecku.... kraaaasni ste 🙂

preco ja nedokazem napisat vsetko co chcem v jednej sprave? .... 😀
ale potrebujem na to tri okna?!... 😉

skrecok
28. jan 2009

ahojte,
niekde som citala ze mlieko zvysuje tvorbu mliecka. Je to pravda? 😕

fifinna
28. jan 2009

skrecok, neviem, ja som zase pocula , ze z mlieka mlieko neni, ja ho nepijem a mam mlieka dost. Potrebujes zvysit tvorbu mlieka ?

cherries
28. jan 2009

skrecok ani nie ze zvysuje ale tvoje mlieko je po litri mlieka denne ako salko take huste , aj konzistenciu ma ako salko 😀

cherries
28. jan 2009

Ja som salonky z vianoc pojedla ale max.4 salonky denne a cokoladu tiez papam ale len 1tabulku max. ale nikdy som viac z cokolady nezjedla takze ja normalne co sa tyka sladkosti na dennom poriadku .
Ja tiez pijem aj acidofilne aj tie ochutene acidka aj jogurtove napoje a kako musi byt kazdy den na ranajky to inak nejde a pijem kako od kedy som prisla z porodnice a malemu nic nebolo........

cherries
28. jan 2009

Co sa tyka orechov okrem arasidov a vlasskych orechov sa ostatne druhy mozu a mandle , kesu, pistacie bezproblemov a lieskove oriesky s mierou

funy
4. feb 2009

ahojte,

ja som nestihala jest, stale som bola pri malom, a za dva tyzdne nic nepribral.
tak mi povedal lekar ze mam dokrmovat.
velmi to nechcem, som z toho smutna a tak som zacala hned vcera jest. aj ked na silu a maleho musim pocuvat ako place, budem radsej jest a snazit sa vydrzat ten jeho plac, ako prist o mlieko.
tak som si teraz odsala, ze mu ho dam, nech sa mi zatial tvori dalsie a budem musiet jest.
len varit nestiham a to je asi dost zaklad.
ja pijem kazdy den acidko, jem aj aktiviu a strasne ma zapaka, doslova ma pri kazdej stolici roztrhne a krvacam.
ale maly ma v pohode stolicu peknu zltu.
neviete poradit co si mam dat na zahojenie?
poprosim o ip, ja sem nestiham chodit a tam mi to bude aspon svietit ze mam spravu, ako to tu hladat.
dakujem vam dievcata

fifinna
4. feb 2009

funy, poslala som ti IP, odpis, ci ti to prislo

bibka333
4. feb 2009

ahoj baby ja ties kojim a papam vsetko aj kapustu a bez cokolady si nevim predstavit den a pijem caje pre kojacie matky 🙂

amatula
4. feb 2009

bibka sme asi z tych stastnejsich 🙂 ja som tiez jedla vsetko aj jem!!!nastastie nevadilo ani jednemu 😵

bibka333
4. feb 2009

amatula ja som rada ze to malej nerobi ziaden problem a ja som jedla aj orechy 😉

dudri
28. feb 2009

jem vsetko, ale som dostala ananas. mozem jest?

annag
28. feb 2009

vyskusaj uvidis

mizulienka
1. mar 2009

ahojte, niektore pisete, ze nepijete kavu, ked tak, tak iba slabucku nescu s mliekom...je to aj kvoli niecomu ineho ako iba, ze male by nemohlo zaspinkat? 🙂 dik

annag
1. mar 2009

mizulienka, už sme to tu niekde písali, do MM prechádza kofeínu minimum, len okolo 1%, problém je, že bábo ho nedokáže zmetabolizovať a v organizme sa hromadí,polčas rozpadu je až 80 hodín, asi až okolo 3-4 mesiacov ho vedia spracovať

sloto
2. mar 2009

ahojte, som mamička 1 a pol týždňa starého bábätka a všetko je pre mňa nové. chcem sa opýtať, čo jedávate so zeleniny a ovocia ako prílohy k hlavéanému jedlu? Môžu sa jesť zaváraniny typu - zavárané marhule, broskyne, uhorky?
zo surovej zeleniny môžem jesť čo? môže sa čínska kapusta, paradajky, šalátová uhorka?
a z ovocia?
prosím poradte mi všetko ohladne stravy - ďakujem Vám

amatula
2. mar 2009

ahoj sloto,,musis skusat a tak uvidis co mozes a co bude malinkej vadit 😉 nic nieje zakazane,,okrem alkoholu a liekov 😉 ostatne musis vyskusat

fifinna
2. mar 2009

sloto, daj si pozor na potraviny ktore naduvaju : kapusta, kel a vlastne vsetko co sa zacina na k, fazula, sosovica a pod. Ked nebude babo po tom boliet brusko, tak môzes vsetko. Dalej sa vyhybaj citrusovemu ovociu, môze spôsobit alergiu, jedz ovocie prirodzene pre nasu krajinu jablcka, hrusky, marhule kludne aj zavarane a pod.

sloto
2. mar 2009

a môže sa tá čínska kapusta? je to brané ako kapusta alebo ako šalát?a šalátová uhorka?

fifinna
3. mar 2009

sloto, ak si uz cinsku kapustu jedla a maleho nenaduvalo, tak ju môzes a aj salatovu uhorku môzes 😉

jabera
18. jún 2009

ahojte , poradite mi niekto, maly je asi trosku citlivejsi na vselico, takze sa velmi bojim postupneho skusania, ze co asi mozem zjest. ale uz sa citim velmi ochudobnena o vselico, tak sa chcem opytat na vas naroz, prip. skusenosti. ako je to s broskynami? mam to vobec riskovat a skusat ich? jahody jasne, ze nie, ale z ovocia jej len jablka a uz by osm tak rada nieco ine... marhule boli ok, len tie broskyne mi pridu agresivnejsie...ani neviem preco.