Kojenie a strava. Kedy môžem začat jesť šaláty?

ervotoc
4. aug 2006

nazdáááárek,baby kedy ste sa zacali normalne stravovat?pocula som totiz babu,ako v pohode jedla kapustu,strukoviny,salatiky,po prvom mesiaci,dalsia mala kolikove dieta tak po pol roku normal.postup zacala zaradovat,dokonca aj exot.ovocie,mnamky ja este totiz exot.ovocie nemam odvahu vyskusat,ved co by to spravilo,nespravilo malemu,nejak by som to neriskla,ale zeleninkove salatiky,hm?mnam 🙂 tak vy ste kedy zacali zaradovat do svojho jedalnicka?

fifinna
18. jún 2009

jabera, broskyne sa pestuju v nasej krajine, tak by mali byt OK. Len treba skusit. Davaj si pozor len na tropicke ovocie.

pookie
18. jún 2009

Skus si dat polku/jednu broskynu, uvidis, ja jem tiez vsetko a sme ok. Preco si myslis ze je maly cirlivejsi? Vyhadze sa ti alebo ho boli brusko? Zda sa mi ze v zahranici take moc ani nepoznaju ze obmedzovanie niektorych potravin pocas tehotenstva, ved potrebujes celu skalu vitaminov a pod. a ako ich clovek ziska ked takmer nic neje? Pokial je to s mierou tak by to malo byt bez problemov.

jabera
23. jún 2009

dakujem baby za rady...
pookie, maly je casto vselijak vyhadzany, aj dr. nam hovorila, ze opatrne, ani ho mydlom uz neumyvame, ani ho nenatieram, len jedina masticka je ok a olivovy olej... ja som velmi opatrna v jedle a aj tak sa stane... nemam chut riskovat. v tehotenstve som si nedavala pozor, teraz je to ine... nechcem v nom vyprovokovat reakcie..

zanebudka
15. júl 2009

ahoj
takmer celé som to prečítala ( len občas som čosi preskočila, lebo toľlo času nemám ), ale nenašla som či niekto jete čierne a červené ribezle, egreše, maliny,trebars tiež uhorku, alebo paradajku už tepelne upravenú - ako polievku, alebo omáčku, kečup...,

nikanika28
8. aug 2009

ahojte, zanebudka (pekny nick 🙂, ja som uz maliny, ribezle aj uhorku uz jedla a v pohode. Takisto som jedla aj rajcinovu polievku a plnenu papriku s rajcinovou omackou.
No a vcera som si fukla kusok klobasy 😅

vinka
8. aug 2009

Ahojte chcem sa spýtať ked sa po jedle vyhádže bábatko či sa vyhádže po celom tele alebo môže len na tvári.Lebo malá má vyražky na líčkach a neviem z čoho to je. 😒 Tak sa snažím dávať pozor a má vyrážky.A pri predošlej dcére som jedla všetko bez obmedzenia a vyrážky nemala žiadne. ☹

nikanika28
8. aug 2009

vinka, moze byt kludne len tvar, moze to neskor postupit nizsie - na brusko, potom nozicky, ale aj nemusi. Mne sa napriklad moj 5-rocny syn vyhadzal teraz po hruske len okolo ust....

vinka
8. aug 2009

Nikanika a ked neviem z čoho? 😕 čo mám teraz robiť? 😕 No asi blbá otázka ale predsa. 😒 🙂

nikanika28
8. aug 2009

vinka, ma to zahnisane, alebo len pupaciky cervene? Nevies, co si papala?
Inac ak mas, skus natriet licka Sudocrem-om, perfektne to zabera, teda aspon nam.
A mozu to byt kludne aj potnicky...len neviem to takto posudit, ked to nevidim. Neboj, ono to prejde, ja som mala tiez Klraku casto zo zaciatku vyhadzanu

nikanika28
8. aug 2009

Klraku...uz neviem pisat..chcela som napisat Klarku 😀

vinka
8. aug 2009

Mám sudokrem tak idem jej to natrieť.Myslím si,že má pár zahnisaných ale nemá ich vela.

nikanika28
8. aug 2009

vyskusaj, nam naozaj ten sudocrem velmi pomahal

nikanika28
8. aug 2009

daj potom vediet, ako to dopadlo 😉

simona1906
19. aug 2009

nikanina28 mozu to byt potnicky, moja mala to ma ked je horuco, inak mi papame zatial vsetko 😉 klop-klop-klop

ivamera
23. aug 2009

Trochu som sa začítala do tejto témičky, a práve som si uvedomila, že hoci, viem, že arašidy sú počas kojenia zakázané, s kľudom rakušana som si asi dva či tri krát pochutnala na študentskej pečati 😝 . A tá predsa arašidy obsahuje. Inak ako je to s alergénmi, prejavujú sa vyrážkami? Ja si nespomínam, žeby sa mi malá po tej študentskej pečati vyhádzala, alebo môžu mať za následok rozvoj alergií u dieťatka? Jaj ale sa teraz trápim, a to som si od začiatku dávala dosť pozor, hlavne na to čo by maličkú mohlo nafukovať.

bibi78
22. sep 2009

Ja este stale nechapem, ako to funguje so stravou a reakciou na nu. Totiz urcite reakcie sa mozu objavit aj po 2 dnoch, tak ako zistim, co dietatku nerobi dobre? Dnes som mala klasicke ranajky - chlieb so sunkou, syrom a rajcinou - jedavam to uz mesiac a maly sa stale budi a place a kopka nozickami... napr. dnes sa trosku vyhadzal, ale to ma asi zo vcerajsieho mangoveho dzusu, myslim, ze prirodne stavy mu nerobia dobre... ale ked boli brusko, tak neviem, na nasledok akeho jedla to je... ako to zistim? 😅

rimmel
22. sep 2009

baby jedzte co len chcete..ak ale uvidis ze kapusta mu robi vetry uz si nedaj ale mytusi ako nejedz jahody nato zabudnite a naozaj si dajte cokolvek 😉

ale samozrejme ak nahodou sa stane ze daco nespravi dobre , uz si nedat ale zdrave babo by malo byt ok 😉 vsetko s mierou!

berus222
22. sep 2009

presne tak. treba jest vsetko, ale s mierou. ja som jedla citrusy, vsetko ovocie, zeleninu,... a malemu nastastie nebolo nic

sorciera24
7. dec 2009

baby, maly ma 5 mesiacov a plne ho kojim, aj ked uz skusam pomaly mrkvicku....viem, ze citrusy sa nesmu pri kojeni...xcem sa spytat dokedy?....ci, kym nezacne byt prikrmovane alebo aj tak ked budem kojit napr. len 2krat denne sa nemozu?....ja by som si tak dala mandarinku 😝

euro
7. dec 2009

Ahojte ja tiež plne kojím a aj keď si dávam obrovský pozor čo jem tak malej sa často robia také červené vyrážtičky ktoré neskôr zblednú a sú také vysušené. Ekzém to asi nebude že? neviem čim jej to mám potierať skúšala som aj modrú indulonu ( ta je vraj na všetko 🙂 ) ale nepomáha. A teraz som nachladnutá a nemôžem si dať vlastne nič ☹ ani cesnak sa vraj nesmie ani kyslá kapusta ani citrusy tak neviem odiaľ mám brať akože vitamín C. Dnes som žula petržlenovú vňať vraj tiež obsahuje vitamin C. Skúsim ešte ten sudokrém na ritku sa mi veľmi osvedčil. Čo sa ešte môže na to prechladnutie? Jem aj med neviem či to môže mať aj z toho? Píííííšte ak viete 🙂

adrika3800
7. dec 2009

Ahojte,tak ja si musím zaklopať,že môžem jesť všetko,ale podľa mňa v malej miere nič neuškodí.Akurát na jahody si dávam pozor,lebo tie sú vraj najväčším alergénom,ale nie že by som si nedala vôbec.

marcela22
11. dec 2009

Sociera, malý už je dosť veľký, kľudne si daj napr. 1 mandarinku a zo dva dni počkaj, uvidíš, či a vyhádže alebo nie. Niektoré jedia citrusy celú dobu kojenia a detičky sú v pohode. To j som si dala dve sušené marhule a malý mal zadok doslova ako popálený ☹ Ja nemôžem vlastne skoro nič, žiadne ovocie okem ošúpaného jablka a banánov a zo zeleniny prešla len mrkva, pár ružičiek karfiolu (čo s aveľmi čudujem) a listového šalátu. Jediné šťastie že malému nevadia cestoviny, ryža a mliečne výrobky, veď noč iné ani nejem:(

Euro malá to môže mať novorodenecké akné, to sa robieva tak do štyroch mesiacov. Myslím že ako reakciu na nejakú potravinu by to mala aj niekde na telíčku, nie len na tváričke. Ale skús ten medík pár dní vynechať a uvidíš, či sa to zlepší, alebo nie.

Adrika aj ja som si myslela že v malej miere nič neuškodí, ale po prudkej reakcii na polovicu rajčiny a na trochu džemu z koláčika som zmenila názor 😝Včera som zjedla tri domáce medovníčky a malý celú noc plaka, čo ho z tých korenín bolelo bruško 😒 Vianoce prežijem asi na sušienkach...

iwawa
16. jan 2010

Ahojte baby, my mame teraz akurat 7 tyzdnov a stale koliky 😢 no dari sa mi to trochu zmiernit tym ze som obmedzila niektore potraviny ( z ovocia jem len banan a jablko bez supky, zo zeleniny jem hlavkovy salat, sem tam paradajku,rukolu,nejem zemiaky, cibulu, papriku,strukoviny, brokolicu, karfiol,kapustu a ziadne mliecne vyrobky) .No ale malicky vyzera akoby niekedy nechcel moje mliecko alebo akoby ho nebolo dost hlavne cez den, a niekedy vecer. Nocne krmenia su v pohode. Necchapem preco to je, ze niekedy pekne papa a inokedy sa trapime... 😖 Najhorsie je ze moj manzel, mamca a dokonca aj svokra 😕 mi zacali tvrdit, ze je to z toho ze odmietam jest tolko veci ( hlavne ked oni radi varia heh), ze nemam dost mlieka... Je pravda ze niekedy mam pocit ako by sa mi mlieko nedoplnalo priebezne ale na druhej strane jem pravidelne a dostatocne.Neviem co mam robit, kde je teda chyba?

vefi89
16. mar 2010

baby, prosím vás o radu. Miško má problémy s bruškom, veľmi nás trápia vetríky, preplačeme kvôli tomu veľa času a tak mám dosť prieberčivú stravu. Dostala som chuť na ryžu s vajcom. Môžem mu tým ešte viac poškodiť?

annag
16. mar 2010

vefi, skôr plače pre iné príčiny než je Tvoja strava, možno nedopíja prsníky do dna. Strava je v tom väčšinou nevinne. http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/kolika/

ak si nebudeš vedieť rad, ozvi sa, skúsime nájsť príčinu 🙂

vejula
1. jún 2010

ahojtedievčata chcem sa spytať. Môžem jesť slnečnicove tekvicove semienka??? A olej je aky najvhodnejší.. Môžem aj slnečnicový???? LEbo si zvyknem aspon raz do dna tak lyžičku slnečnicoveho za studeno lisovaneho oleja zjesť. To sa môže??? Ďakujem za odpoved 🙂

cicimon
23. jún 2010
vejula
23. jún 2010

@cicimon dakujeeem 🙂

suzanah23
2. nov 2010

Ahojte baby, chcem sa vás opýtať, ako to je s pitím mlieka pri kojení. Malinká má ešte len týždeň a tak si zvykáme na papkanie. Nerada by som jej nejako poškodiť svojím stravovaním a tak jem bezpečne- žiadne strukoviny, citrusy a alebo niečo čo zaťažuje a zdúva. Ja tak jem aj bežne, skôr som vysadená na ľahšie jedlá, nemám rada mastné a pod., ale na druhej strane jem dosť veľa mliečnych výrobkov. Jogurty, krupice, caro s mliekom, syry a pod. Malá ma problém s papaním, napapaná je až keď sa po pokusoch o kojenie (cez klobúčik, lebo nevie poriadne uchytiť bradavku, nakolko mám dosť velký dvorec a ona je malinká asi ešte na to, aby ho s pusou uchytila) dokŕmi nurilonom H A. Tak papáme od porodnice, kde ho tiež podávali a ona sa pekne pýtala papať každé 3 hodinky. Druhý deň nám tečie mliečko a zatial ju nezasýti, sala by v kuse, aj po grckaní, potom vypije aj nutrilon z flaše a až potom je OK. Mliečko jej ale dosť rýchlo preletí črievkami, dosť purká, kaká žltú praženičku. Dávam ju stále ležať do vyvýšenej polohy, alebo troška na bok, kôli grckaniu. Keďže máme pomerne perné noci kôli jej brušku a rada by som čím skôr prešla na kojenie- bez dokrmovania, chcem poprosiť rady, aké máte skúsenosti v takýchto prípadoch a či si myslíte, že by som mala vysadiť z jedálnička mlieko.

cicimon
2. nov 2010

@suzanah23 z mojej skusenosti,aj ked na 100% sa neda dokazat,po tom,co som prestala resp velmi obmedzila mlieko,tak mala prestala grcat.jogurty jem, nie zas kazdy den a mlieko tak max 1x za tyzden.
Ale ak chces kojit, urcite nedavaj nutrilon, len viac koj