Kojenie a strava. Kedy môžem začat jesť šaláty?

ervotoc
4. aug 2006

nazdáááárek,baby kedy ste sa zacali normalne stravovat?pocula som totiz babu,ako v pohode jedla kapustu,strukoviny,salatiky,po prvom mesiaci,dalsia mala kolikove dieta tak po pol roku normal.postup zacala zaradovat,dokonca aj exot.ovocie,mnamky ja este totiz exot.ovocie nemam odvahu vyskusat,ved co by to spravilo,nespravilo malemu,nejak by som to neriskla,ale zeleninkove salatiky,hm?mnam 🙂 tak vy ste kedy zacali zaradovat do svojho jedalnicka?

katiak
25. aug 2006

domca, pokial viem, to novorodenecke akne je z tvojich hormonov...
a aby toho nebolo malo, upozornujem buduce maminy este na cerstve pecivo a kysnute cesto, to tiez dokaze (nielen) babatku zneprijemnit zivot ☹
my sme zatial dopadli tak, ze nejem prakticky nic surove, ked, tak len minimalne mnozstva, tradicne nafukovaky nejem ani varene a cerstve pecivo a kolace tiez nie.. takze ani pizza nehrozi. najistejsie su maso a zemiaky (ktorych mam uz po krk). nastastie mozme vela mlieka. ale po tychto prvych kritickych 3 mesiacoch zacnem pomaly zaradovat aj ine veci, dufam to bude ok.. 😕

ervotoc
autor
26. aug 2006

tak čerstvé pečivo,vyrobky z bielej muky nerobia nikomu dobre,to je snad kazdemu zname,ja som kolace v pohode baštila-jasne ze nie rovno vytiahnuté z truby 😀 😀 aj cestoviny na rozne sposoby a tááák,ryža na xy sposobov...polievky su v pohodičke,,nam jeden čas nerobili dobre mliečne vyrobky,ale odkedy ich mam uz postupne zaradené tak sa snad uz aj na nejaky kefir či acidko aj zmenim 😀 😀

sachmet
29. aug 2006

ja papám taktiež všetko okrem moc pikantných jedál, papriky a kapusty
a čokoládu, tú ľúbim najviac, aj jahody som jedla a v poho...
na tú papriku pozor, ta vie narobiť galibu, ja som to predtým netušila 😅

maruska.m
30. aug 2006

Ahojte, ja jem vsetko za radom, zatial malemu nieje nic, 😀 😀 😀 , basti o dusu 🙂 , ma uz 6,5kg..., ale na druhej strane kazde babo je ine, niektore babo na zmeny jedal maminky reaguje, tak ho potom boli brusko,... ☹ chvalabohu mi zatial ten problem nemame 😉

silvinka
30. aug 2006

baby ako sa prejavuje vobec kolika u deti ? veve nic take nemala tak neviem ale vcera som bola u kolegu maju 5 t. babo dievcatko a straaaaasne plakalo co je vraj u nej bezne ze nevedia z coho, spava 10 minutovky a potom sa s placom budi

veroncek
30. aug 2006

Ahojte moja Kristínka má 5 mesiačikov a tiež ju ešte dojčím. jem všetko a zatial jej naštastie nič nebolo akurát od kukurice ju bolelo bruško tak to som uplne vymazalo zo svojho jedálnička ☹ zo začiatku sme mali problém s paprikou ale teraz je to už v pohode. jem aj čokoládu ale len bielu a tiež v poho. dúfam že aj vam sa tak bude darit. 😵

eta
30. aug 2006

sivinka,nas krpec mal prve tri msiace tiez koliku a to som skoro vobc nic nejedla,davala som si dobry pozor,ziadne zakazan potraviny a pila som iba neperivu vodu a kolika sa prejavovala tak,ze skoro kazdy vecer medzi 8-9 plac plac a plac... a to sme mohli robit co sme chceli,ani prsnik nepomahal...no a presli tri mesiace a odvtedy mame take dobre babenko😀 tfuj,tfuj,tfuj
tesim sa co bud pri zubkoch 😒

ervotoc
autor
30. aug 2006

silvi kolika je malokedy u dievčat,vacsinou chlapci,hm nejde len o plač večerny,maš viac druhov kolík,,, 😉 ale tiez najčastejšie ide o nepokoj v rovnakom čase sa opakuje,hm a bolesti bruška,rozne to je maš toho viacej 😉 u niekoho trva pár tyzdnov,u inych tri mesiace,dalej pol roka a su aj pripady koliky skoro do roka,to uz su ale ine formy 😉
eta mi sme o zubkoch ani nevedeli,že uz vysli 😉 hm a to vsetci hovorili,počkajte ked mu pojdu zubky,,,to si užijete...hm a nič,jasne este mu nejdu stoličky,ma zatial dva spodne,no a vrchne a ide mu dalši ,ale oproti kolike je to u nas lážo plážo 🙂 😉

silvinka
30. aug 2006

mna ten vcerajsi vylet u kolegu dost vystrasil , bojim ze nezvladam ... do coho som sa to pustila ved veve je pohodova nie su problemy mohla som si uz nohami hompalat a budem mat zasa problem od januara boooze

ervotoc
autor
30. aug 2006

hehe ale určite to zvladneš v pohode,ja by som si veru na druhe netrufla,ja s bratom sme po sebe hned a ked mama spomina,,,hm nemala to lahke,ale zas rovesnici,spolu vyrastu,aj sa zahraju a tááák,ma to pre aj proti ako všetko asi,aleee 😉 jedno uz mas za sebou s druhym to uz byva lahsie 😉 ved uz si profík 😉

eta
30. aug 2006

aale neboj sa,urcite to v pohode zvladnes a aspon budu rovesnici,nebudu problemy so ziarlivostou a takto za rok si uz povies ake je to fajn,mat taky maly rozdiel 😀

slavomira
30. aug 2006

Ahoj silvinka, koliky sa prejavuju presne tak ako u babatka tvojho kolegu, My sme s našou malou plakali všetci. to bol strašne žalostný plač a trval niekolko hodín. Zaspávala s plačom ale odkvacla už od únavy. a to o druhej v noci. trvalo to do troch mesiacov. ☹

silvinka
30. aug 2006

slavomira a to sa s tym neda nic urobit, napr. toho sa tiez bojim ze u chlapcov je to normalka koliky a problemy s bruskom a ja som sa s takym nestretla ...

baby vdaka za podporu

liska
30. aug 2006

silvinka,nam sestricka v nemocnici hovorila,ze aj ona sama mala kolikove deti (dievca a chlapec),vraj je to raz horsie raz lepsie,ale v zasade sa s tym neda robit vela,len vydrzat...trva to vacsinou do 3 mesiacov a postihuje to deti ako kojene tak aj na UM a nikto nevie preco ☹
...a neboj,druhe zvladnes este lepsie ako prve a nikde nie je napisane,ze vsetci chlapci maju problemy,mysli pozitivne 😉

lodia
30. aug 2006

baby, aj nasa mala koliky a bol to strasne pozerat sa na nu ako trpi a nevedeit jej pomoct, nic nezaberalo..ziadne masaze..nic..absolutne nic..ani zmena mojej stravy..uplna dieta..takmer nic som nejedla...az to bolo nebezpecne...pomohlo len to, ze som ju drzala v naruci a pozerala sa ako placka..a samozrejme, tie najhorsie place boli pred hlavnym spankom vecer..citala som o tzv. srdervucich placoch deti do 3 mesiacov, placu aby sa uvolnili... a potom zaspai..tak to mala obcas nasa malicka...tak to nemusia byt len koliky...je to forma uvolnenia i ked tak drasajuca...na to len trpezlivost a pochopenie rodicov..my sme sa tak vytrenovali, ze teraz mi to uz aj chyba 😲 drz sa a skutocne nezufajko

slavomira
30. aug 2006

S tou kolikou je to presne tak ako píšu baby. Mne nakoniec poradila známa že ona davala malému kvapky sab-symplex. Tie naozaj trochu zaberajú. Ale žiadne pupíky a podobné mastičky to je slabotka. Silvinka aj ja ti držím palce všetko bude ok.

kattum
30. aug 2006

silvinka, my sme tiez nemali problem s kolikami, takze nie vsetci chlapcekovia na to trpia. Mozno 2-3x, ale ryhlo to preslo. Zavisi to aj od sily babatka, ci sa dokaze samo vyprdkat, aby si ulavilo. Nas Brunko bol silak, tak to slo a tiez sme ho davali vela na brusko (ked bdel), aby si potalcil brusko a to boli potom rany. Tam sa mu i posiloval chrbatik a skoro zdvihal hlavicku. Ale kazde dieta je ine, tiez som zvedava co ma caka pri druhom

ervotoc
autor
30. aug 2006

no ale kolika neni o prdkani 😀

sylvie
31. aug 2006

a o com je kolika ?

ervotoc
autor
31. aug 2006

tak to patri medzi myty,ze kolika-prdkanie 😉 rovnako ako to ze bábo ma papkať kazde tri hodinky a pod, 😉

ervotoc
autor
31. aug 2006

kolika-neklud,zachvat dráždivosti....viac ako tri hodiny denne,viac ako tri dni v tyždni,viac ako tri tyzdne u dojčiat 😉 bruško je napate,ručičky v past,kope nožičkami,vystiera,plač so začervenanim tvaričky,nutenie na stolicu,hm u dojč,deti matka často musi napr,vynechať kravske mlieko,hm a viac maju koliku nedojčene deti,viac chlapci ako dievčatá a celkovo až 48%deti
dojč.kolika sa moze objaviť ked matka je potraviny,ktore naduvaju,potom kolika može byt aj naznakom alergie na kravske mlieko,no a je toho veeelmi vela o kolike,len jedno sa este nevie,preco maju deti koliku 😉

slavomira
31. aug 2006

Čaves kolika zmamená aj to že v črevách bábatka sa tvorí pena ktorú nevie žalúdok spracovať a z toho má napnuté bruško. Naša malinká bola od 3 týž. na umelej strave a to k tomu ešte prispelo.

ervotoc
autor
31. aug 2006

no jasne,ved je tooolko druhov,to je na dve strany a priznaky a vsetko mozne 😉

sylvie
31. aug 2006

vsak ale ked sa vyprdka, tak by nemal mat koliku, ci nie ?

ervotoc
autor
31. aug 2006

hm,čitala si to? 😀 😀 😀

ervotoc
autor
31. aug 2006

ved si to prečitaj znovu,to nema s prdkanim nič 😉

sylvie
31. aug 2006

toto je tam napisane.. "bruško je napate" asi preto ze sa nemoze vyprdkat, nie ?

ervotoc
autor
1. sep 2006

no asi preto 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maj06
10. sep 2006

Náš anjelik sa narodil v máji 2006 s bežnou váhou 3600 g a 51 cm prave dnes má 4 mesiace a má 9 kg.kojím ho a to stale cely den v kuse už som ho zacala aj prikrmovat papa všetko ale aj rak je stale hladný.prikrmovanim myslim polievocky masko krupicu, vyzivu, prívarky a tak zeleninku ale nie umele mlieko, toho vlastneho mam totiž dost. V noci bezne spal aj 9 hodin ale teraz mu je už malo papania a od polnoci sa kojime kazdu hodinu. odmieta absolutne dudel aj vlasu vsetku stravu prijima lyzicou samozrejme okrem kojenia.pocas prechadzky ktora trva 2-3 hodiny sa musime aj 3 krat kojit.Poradte co urobiť...

ervotoc
autor
11. sep 2006

uf krupicu?to hadam nie? 😕 uz aj masko,hm...to sa mi zda tiez velmi skoro,nas je tiez kojeny,ale papal najskor zeleninu,asi o tri tyzdne ovocie,nedavno az masko,zltok,kašu...a pod.hm čo doktorka na to?
fakt nemyslim ze je to papanim....
mozno mu pojdu aj zubky a potrebuje ta na ukludnenie...