Kojenie a strava. Kedy môžem začat jesť šaláty?

ervotoc
4. aug 2006

nazdáááárek,baby kedy ste sa zacali normalne stravovat?pocula som totiz babu,ako v pohode jedla kapustu,strukoviny,salatiky,po prvom mesiaci,dalsia mala kolikove dieta tak po pol roku normal.postup zacala zaradovat,dokonca aj exot.ovocie,mnamky ja este totiz exot.ovocie nemam odvahu vyskusat,ved co by to spravilo,nespravilo malemu,nejak by som to neriskla,ale zeleninkove salatiky,hm?mnam 🙂 tak vy ste kedy zacali zaradovat do svojho jedalnicka?

cherries
15. dec 2008

ahojte tak aj ja prispejem , ja som sa obmedzovala prve tri mesiace a potom som zacala vsetko postupne skusat aj grilovane , vyprazane , korenene a tak kedze bolo leto a ja som bola s rodinnou na chate tak sa to bez grilovanych veci nezaobislo , dokonca si dam uz od 4. mesiaca aj kavu ale taku slabu nescu s mlieckom , vodu bez bubliniek , caje pre dojciace mamicky , acidka , mlieko , rozne jogurtove napoje , a mrkvovu a ananasovu stavu riedim s vodou inak nepijem nic a sem tam 2dc cerveneho vina . Jedine co nemozem pri malom su citrusy , paradajky, paprika , cerstve broskyne , marhule , slivky ale vsetko co je v konzerve a zavarene mozem a neskusala som sosovicu , fazulu ale z kapusty mu nic nie je a uz mu nic nie je ani zo smotanovych jedal a majonezy konecne . Co je cudne jemu nic nerobi ani cokolada a sladkosti mam bezne na dennom poriadku ale to je individualne to zalezi na kazdom babatku a na jeho zaludku ale treba skusat netreba sa zbytocne obmedzovat ved aj my potrebujeme nieco jest 😉

tweetinkapp
15. dec 2008

Ahojte,
kedze moja lekarka si mysli, ze moj maly syncek place pre bolest bruska, tak mi kazala vysadit okrem inych beznych potravin aj mlieko, jablka a kuracie maso. No to mlieko a jablka chapem, ale neviete preco kuracie maso? Lebo ja uz teda ozaj nevem, co jest. Zijem len na cajiku, zaprazanych polievkach a takych jednoduchych jedlach, ze maleho isto nema z coho boliet brusko si myslim

stvura
16. dec 2008

No tweetinkapp, odporuc lekarke nech si precita knizku "Najstastnejsie miminko v okoli"...tam sa pise ze strava matky minimalne ovplyvnuje koliku...
To kuracie je blbost, ja prezivam len na nom, morcacom a kralicom.

mywiel
16. dec 2008

Nam nevyhovuju jedle gastany... ☹

lemge
17. dec 2008

caute kocky.mna by zaujimalo ako sa to prejavuje,ked babatku nejaka potravina vadi..ja moju dcerku plne kojim,chvalabohu bolesti bruska sme nemali zatial 🙂jedine co som si vsimla,niekedy,ked odgrgava tak vygrcne akoby zrazene mlieko.ale zeby jej to nejak prekazalo? 😕 a este som si vsimla,na niektorych miestach na tele ma suchsiu kozu,moze to byt z mojho stravovania?
inak jem skoro vsetko,okrem citrusov,kapusty..skusali sme struckovu omacku-v pohode 😉 spekulujem ze navarim sosovicu,vyskusam,uvidim co povie danielka 😀 😀

annag
17. dec 2008

lemge, vyskúšaj, však keď danielke nesadne, tak to rýchlo zbadáš 😀 . Bábetku ak nesadne nejaká potravina z mamičkinej stravy tak má klasickú koliku - bolí ho bruško. Vážnejšie je, ak bábetku vadí mlieko a mliečne výrobky, pretože alergény kravskej bielkoviny prechádzajú do mliečka a bábo na ne môže reagovať alergicky - má zelenú stolicu, bolesť bruško, veľa prdká, celkovo môže byť podráždené a citlivé.

To vygrcnutie zrazeného mliečka nemá s Tvojou stravou nič spoločné a pokiaľ malej grckanie nespôsobuje problém - opäť nie je plačlivá, nehnevá sa pri či po dojčení, nebolí ju zjavne bruško, tak to nerieš, je to normálne.

suchšia pokožka, pokiaľ nie ste v rodine alergici a je to len trošíčku, tak sa s tým tiež netráp, natieraj je suché miesta napr. Excipialom , v prípade atopického ekzému je tiež vplyv matkinej stravy diskutabilný (snáď len tie mliečne výrobky ako prvý spúšťač alergickej reakcie)

záver - tak ako doteraz pekne papkaj a neber si k srdcu všetky príspevky z tohto fóra, aby si neprišla o pohodu a nervy 😀

lemge
18. dec 2008

annag,no ja alergička som,manzel nie.ale na potraviny nie som.mlieko a mliecne vyrobky jem,mala by som asi obmedzit?ta alergia na mliecne vyrobky sa prejavuje len zelenou stolicou,alebo aj nejakymi vyrazkami?
niekeedy sa stane ze ma stolicu inu ako"horcicovu"byva taka trochu do zelena..ale nie vyslovene zelena.znamena to ze reagovala alergicky?
mala si denne prdne asi tak 2krat viacej som nepocula 🙂 ,niekedy ani raz za den.ale to je snad zdrave?!?ci nie 😲

annag
18. dec 2008

lemge - prdkanie nemusíš vždy počuť, možno to robí tak potichu, že to ani nezbadáš 😀 . Sem tam zeleá stolica nevadí, príčin môže byť x, mohlo to byť napr. po tvarohu, po nejakej zelenine, čaji, mohla byť dlhšie v plienke po vykakaní - netráp sa, áno prejavuje sa aj vyrážkami. ALergia na kravskú bielkovinu časom zvyčajne vymizne, ale neskôr sa môže prejaviť ako inhalčná. Ak je manžel alergik, tak ju dojči čo najdlhšie a ideálne je zaviesť mliečne výrobky až po roku. Mlieko normálne pi ďalej v rozumnom množstve. Vyvaruj sa len typickým alergickým potravinám - citrusy, orechy ...

suziad
23. dec 2008

Ahoj myslite ze cez sviatky si mozem dopriat 1 salku vareneho vinka mnam 😀

claudinka
25. dec 2008

ahojte, ja maleho kojim a papam uz vsetko.. nastastie koliku sme mali len prve dva mesiace, teraz je uz vecernym placom koniec a ked som zistila, ze neplace kazdy vecer kvoli mojej strave, zacala som jest postupne vsetko.. aj kapustnicu som si riadne posledne tri dni dopriala a maly kaka jak najaty z toho 😀 vcera 5x - to je stedry den😀 a vcera som si dala tri glgy cerveneho vinka 🙂

pinco
26. dec 2008

ahojte, s tym vinkom... co ja viem... a to nie som daky abstinent za normalnych okolnosti... Ja by som si radsej celu salku nedala, zda sa mi to dost. Ale ked si das hned po kojeni a budes potom este vela jest...
Inak kapustnicu som sa neodvazila, lebo stacili mi prve tri mesiace kolik. Nastastie to jednoducho vobec nezalezalo od mojej stravy, lebo som skusila aj mlieko vysadit a mala stale plakala ako na jaty, ale aj tak teraz len pomaly skusam "zakazane potraviny". Jablko si zatial stale supem, no neviem... Mozno dnes aj tu kapustnicu skusim 😉

claudinka
26. dec 2008

ja aj jablcka papam.. a vinko malinko na pripitok, pohar by som nevypila, ale aj preto, ze mi nechutilo 🙂 a ked dokojim, mozno vtedy si viac vypijem, dovtedy nie, naco..

suziad
26. dec 2008

Holky ja mam taku starsiu knizku Starostlivost o dieta od Miriam Stoppardovej a tam je pisane ako podporit tvorbu mlieka a citujem Kedykolvek mozete doprajte si drobne potesenia - na konci dna si dajte poharik vina na relaxaciu. 😅

claudinka
26. dec 2008

😀 😀 😉

pinco
27. dec 2008

to je fakt relaxacia pre kojacu matku 😀 😀 😀 ale ked dokojim, tak si s radostou urobim vecer takyto relax 😉

annag
27. dec 2008

sa nesmejte 😀 , deci vínka do mliečka neprejde, fakt sa nič nestane, ak si ho mamka dá, problém je, aby to nebol pohár vínka 5x do dňa , naopak, niekedy, keď je mamička v strese a mliečko tečie ťažko, takáto relaxácia zaberie

tweetinkapp
27. dec 2008

ahojte
a nahodou neviete, ci babatkam vadi aj por ak cibula ano.

annag
27. dec 2008

por by nemal, hlavne vyskúšaj, cibuľa surová, treba odskúšať na vlastnom bábetku, ja som teraz cez Vianoce jedla aj kapustnicu - úplne v pohode 😅

mukky
27. dec 2008

annag a co si myslis o bezkofei,kave,ja som v tehotenstve a teraz ked kojim kavu vylucila upne,ale strasne sa mi od porodu ziada sladke,tak si dat kavu bezkof.,to mi volakedy pomahalo,a presla chut na sladkosti...ani jablcka nepomahaju,nic.....ale myslim ze aj tam musia bt stopy kofeinuu 😢

annag
27. dec 2008

v pohode môžeš, pri rozumnom pití kofeinovej kávy sa v najhoršom prejaví nespavosťou či podráždenosťou, no bezkofeinová sa v mliečku neprejaví, ja pijem aj slabšiu kofeinovú kávu a spí pekne, mám nízky tlak

mukky
27. dec 2008

annag dakujem,ja radsej tu bezkof,citala som ze male deti nemaju este v peceni enzym na odburavanie kofeinu a niekt.inych latok,tak preto som ju vysadila uplne,no uvidim ci mi to zaberie,inac absolutne mi nechyba ale tie sladkosti to je strasne,je to tym kojenim 🙂 ,to je jasne 😀

annag
27. dec 2008

mukky, len 1% hladiny kofeínu z hladiny kofeínu v krvi matky prechádza do MM, takže preto jedna-dve kávy do dňa nespôsobujú problém, problém je, ak kofeín v rámci príkrmov prijíma dieťa - napr. coca cola , to je ďaleko väčšia dávka 🙂

zuzana1710
28. dec 2008

ahojte.ja jem uplne komplet vsetko.od cokolady az po pikantne a mala zatial na nic nemala reakciu.no na mandarinku mala asi 2krat a to len asi 5timi pupacikmi,ale teraz si uz aj na to zvykla.najviac sa vyhadzala,ked sa aklimatizovala.zo spanielskej vody na slovensku.ale po 2 tyzdnoch to preslo. 😉 dnes som si dala mango,grep a pohoda. 😉

andrejkaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pammy
27. jan 2009

Ahojky,
chcela by som sa informovat ohladne alergenov... nejem citrusove plody, cokoladu.... ale dokedy? Musim ich obmedzit pocas celeho kojenia? Kakao nachadzajuce sa v cokolade je velky alergen, ale co biela cokolada? Ta sa moze? Dakujem za vsetky rady.

paola.o1
27. jan 2009

ahojte, no tak mne nikdo nic nepovedal, asi som bambulo ale kedze nemam ziedne alergie tak zjem vsetko co predomnou neutecie. Vcera na mna isiel nejaky virus tak som zjedla snad kilo kiwov a kazdyden sa ladujem cokoladou no snad sa to na malom nejak neprejavi, lebo doteraz je ok, len je nejaky tucny 😲

pammy
27. jan 2009

No je tiez vlastne neviem, ci mam reakciu sledovat hned, alebo aj bez hociakej reakcie je papanie tychlo potravin rizikove ??? A asi som zabudla dodat dost dolezitu vec, obaja, ja i manzel sme alergici...

svenka
27. jan 2009

ja jem tiez uplne vsetko na co mam chut. dala som si uz dokonca aj pomaranc, lebo som mu neodolala a nic sa nestalo...ani pocas tehotenstva som sa vobec neobmedzovala, ved nech si babatko zvyka uz v brusku... 😉 podla mna je dolezite jest vsetko od zaciatku, aj ked niektore jedla v mensich porciach, aby si na to dietatko od zaciatku zvykalo, lebo ked mu dam nejaku potravinu o rok, alebo aj neskor, tak skor to bude prenho sok a hned sa z toho vyhadze, resp. dostane na to alergiu...

pammy, neviem co vsetko mozes jest, kedze ste alergici... ja ako som pisala jem vsetko /cokoladu mliecnu si dam aj kazdy den/... maly to zatial znasa ok, bolenie bruska nepozname a ma uz takmer 6 kil

samozrejme nepijem alkohol, nefajcim atd... tak sa uz teraz tesim, ze ked uz prestanem dojcit, ako si dame spolu s manzelikom nejake fajne vinko... 😉

svenka
27. jan 2009

este som zabudla dodat, ze kvoli mliecku pijem kazdy den jeden caj pre dojciace mamicky, a raz za dva - tri dni si davam rascovu polievku /vypijem aj pol liter/... a samozrejme vela lucky...

pepies
27. jan 2009

babulky, citala som, ze citrusove plody sa kludne mozu, pokial nie je matka alergicka, tak sa mozu, ved su to vitaminy, ja som bola tiez zufala, skoro nic som nejedla ........ keby sa vsak dietatko vyhadzalo, samozrejme ze treba patrat, po com je to ......... ale nemalo by sa, pokial nie je matka alergicka ......... najvacsie alergeny su orechy, hlavne arasidy, takze urcite nic arasidove !!!!!!! zakazovali sa aj paprika a paradajky, no po najnovsom uz sa nezakazuju, ja som kludne zjedla - nie samozrejme vo velkom mnozstve, a nic sa nestalo...... Nas bambulko ma 5 mesiacov, kojim stale, cez den kazde 2 hodky a v noci kojim aj kazdu hodinu - uz som niekedy zufala !!!! Jem aj cokoladu - neodolam ku bezkofejnovej kave 🙂 takze kludne mozete, nebojte sa......... aj ja som bola velmi opatrna hlavne v prvych tyzdnoch, potom uz som pridavala do stravy aj zeleninu, aj napr. kapustu uz kludne mozem,aj fazulu som uz mala nic sa s Jakubkom nestane. Ved su to pre neho najdolezitejsie vitaminy. A to ma 5 mesiacov a uz vazi 8 kg !!!!!!!
a samozrejme, treba pit vela tekutin - hlavne Lucku, pijem aj Vineu - 1-2 pohare denne, ta ze je dobra na mlieko a jasne ze cajiky pre kojace maminy + feniklovy + detsky caj na dobry spanok pijem ..... myslim, ze najlepsie cajiky su Bio caje z DM-ka ....... tie su aj chutovo dobre ...... napr. zeleny caj sa neodporuca, lebo ma ucinky ako kava ....
Svenka aj ja sa tesim, kedy prestanem kojit, tiez lubime s manzelom vinko, no len pri mojom hladosovi budem tak kojit asi do 5tich rokov !!!!!! 🙂 😉 😵