Kojenie a strava. Kedy môžem začat jesť šaláty?

ervotoc
4. aug 2006

nazdáááárek,baby kedy ste sa zacali normalne stravovat?pocula som totiz babu,ako v pohode jedla kapustu,strukoviny,salatiky,po prvom mesiaci,dalsia mala kolikove dieta tak po pol roku normal.postup zacala zaradovat,dokonca aj exot.ovocie,mnamky ja este totiz exot.ovocie nemam odvahu vyskusat,ved co by to spravilo,nespravilo malemu,nejak by som to neriskla,ale zeleninkove salatiky,hm?mnam 🙂 tak vy ste kedy zacali zaradovat do svojho jedalnicka?

wienika
11. feb 2008

mata79, dakujem za info...ja som dala malej najprv mrkvicku z hippky a strasne jej chutila. Potom som jedla banan, tak zacala natahovat rucicky a plakat..tak som jej trosicku pomackala a dala na lyzicku, skoro sa zblaznila...asi preto, ze ked som bola tehotna , tak som jedla len banany, lebo mi bolo stale zle...ale velmi lubi zeleninu a aj jablko s bananom. dufam, ze jej tym neublizujem, ale chuti jej to a zatial nema ziadne problemy, aspon viditelne..A aj sa zda byt spokojna.

julie6
12. feb 2008

aHOJTE,naduva aj sojove mlieko,ja nemozem vobec kravske,nic z mlieka,dokonca ani preprazene maslo na cestoviny s tvarohom,hned mam krce. Rozmyslala som ze co tak urobit sojove mlieko,no citala som ze soja je alergen,tak asi ziadne sojove mlieko vsak???

ka4
12. feb 2008

ahojte.ja jem aj kapustu ale len sladkú.všetko len z mierou a keď malému to nerobí zle tak na budúce.všetkého trocha.

janka08
12. feb 2008

dievcata a ako je to s kavou. ja maleho kojim uz iba v noci a rono si dam kavicku.ale ked maleho nakojim okolo tretej tak od vtedy sa len prehadzuje a zle spi?Myslite ze ta kava je v mliecku?

wienika
12. feb 2008

julie6, ja som tiezpila sojove mlieko, asi 3 mesiace, lebo mala mavala bolesti bruska. vysadila som vsetky mliecne vyrobky a jedla som len sojove a bolo po bolestiach a naduvaniu. neviem, mozno je to nahoda. po 3 mesiacoch som pomaly zacala pridavat jogurty a aj mliecko do kavy a nic sa nestalo....je mozne, ze to bolo z toho kravskeho. teraz uz jem vsetko, aj bublinkove napoje, aj kapustu a fazulu a nemame ziaden problem.vyskusaj to sojove mliecko a uvidis, ci bude mat nejaku alerg. reakciu

wienika
12. feb 2008

janka08, jednu kavu denne mozes v pohode, nic by sa nemalo stat. ja som doteraz pila bezkofeinovu ale pomaly prechadzam na normalnu a nemam pocit, ze by horsie spala.

tanja61
12. feb 2008

tak ja od zaciatku jem paradajky na kila,tiez karfiol a aj brokolicu len som sa bala jest kapustu 😝 lebo aj predtym ma s nej nafukovalo ☹ ale v podstate jem vsetko len jedla tak nekorenim ako zvycajne,no a slivky nam tiez nic nerobili

wienika
12. feb 2008

ahojte....baby, ak som uz zacala s prikrmom, co sa odporuca na veceru? na obed mala zeleninku, staci jej na veceru len mliecko alebo nieco sytejsie ako kasa...? uz by som bola aj rada,keby mi pospala aj dlhsie...v noci sa mi dva krat budi na kojenie..mozno mam uz slabsie mliecko alebo jej to nestaci. poradte prosim..dakujem

mata79
13. feb 2008

Wienika, slabsie mliecko neexistuje. Su len vacsi jedaci babenka.... 😉
Ale ak chces, skus jej dat na veceru kasicku. Ja som ju skusala dat malemu, aby bol tiez sytejsi a vydrzal dlhsie spinka, ale neberu mu. Tak sa kojime casto v noci. Uz som si zvikla.

Julie6, ja som prestala mliecne vyrobky,ked som bola tehotna. Zahlienovalo ma to. Presla som na sojove mliecko - Sojanko a rano ho pijavam doteraz aj s kavou - cakanova, spaldova....Normalna mi prestala chutit, ako som otehotnela a to som este nevedela, ze som tehotna. Pijem stale vitakavy vlastne bez kavy.
A papavala som aj papavam sojove natierky. Maly na to reagoval v pohode. Soja ako strukovina by mi mala vykrit calcium,ked nejem mliecne vyrobky. Aj zelena struckova fazulka sa moze.
Treba vyskusat.Maly mal z viacerych potravin alergicku reakciu, ale soja v pohode.....
Niektore maminy papaju vsetko a v pohode.....

wienika
13. feb 2008

mata, dakujem. moja mala mi nastastie zje vsetko, len niekedy, ked vecer presvihnem cas a mala je unavena, tak si akurat cucne 2 glgy a zaspi.vtedy kasu mozem hodit do kosa.uz by som sa raz aj chcela trosku vyspat...moje kamosky, co maju babatka spia celu noc,ony ich nakoja vecer a vydrzia do rana...ale su to chlapci a asi sa poriadne napapkaju. moja vzdy len tak decentne, asi 7 minut v priemere.ze by si uz teraz strazila figuru? 😉

mywiel
3. mar 2008

Mam taku otazku je mozne chovat dieta do roka len MM ak je ho dost a nicim inym bez kasiciek a prikrmovania? Diky. 🙂

shela
3. mar 2008

mywiel...podla mna nie...ked uz je babatko vacsie potrebuje mnozstvo inych zivin, mineralov , ktore v tvojom mliecku su vo velmi malom mnozstve a nepostacuju mu...prikrmovat by simala zacat po 6 mesiaci...kojit mozes samozrejme stale..aj 2 roky ked chces...

mywiel
3. mar 2008

Hmm skoda ja som si myslela, ze v MM su vsetky dostacujuce ziviny... 😒

mywiel
3. mar 2008

Jedna holka pisala toto... aj ja by som tak chcela kojit len.

...babulky, ja som Kubka kojila plnych 10 mesiacov, teda ciste MM bez prikrmov. Kubik bol spokojny a krasne priberal Z porodnej vahy 3050 za 10 kg na 10 mesiaci. Potom som pomalicky zacala prikrmovat a ked som zistila, ze som tehotna, tak som mliecko postupne odstavovala. Mala som v plane kojit co najdlhsie aj popri tehotnosti, ale bola som z toho velmi vycerpana. Telo to vsetko nezvladalo a ja som nemala cas odpocivat tolko, kolko by som chcela. Tak ked mal Kubik 12,5 mesiaca, skoncili sme. Kojenie je to najkrajsia vec. teda hned po okamziku, ked porodite dietatko.

shela
3. mar 2008

do 6 mesiaca aano ale potom uz babatko chce a potrebuje coraz viac zivin...opytaj sa na to lekarky ale som si ista ze by ti vravela to iste...ved aj na stranke mama a ja je to pekne vysvetlene...do 6 mesiaca dieta nepotrebuje nic iba MM , nepotrebuje cajiky nic ale uz potom ano

mywiel
3. mar 2008

No ved uvidim ako to vsetko bude zatial sa len informujem dopredu, este mam cas... 😀 Inac uz mam kupeny mixer s naparovacom na kasicky keby daco... 😀 😀

shela
3. mar 2008

mywiel...ved uvidis ako to bude...este si nerob velke plany okolo kojenia...mozu nastat problemy ako u nas ... ☹ ale nezelam ti to...dufam ze budes kojit tolko kolko chces a tiez ze budes mat vela vela mliecka

mywiel
3. mar 2008

Diky za vsetky rady. 😀 😀

shela
3. mar 2008

neni zac 😉

veverca
3. mar 2008

shela, nestraš s problémami 😖 . Dôležitý je pozitívny prístup (okrem iného 🙂 ). Mywiel, držím palce, aj ja mám júlovku. 😉

zuzka99
28. máj 2008

ahojte , baby neviete či možem ked kojim jesť vnutornosti? mam prišernu chuť na kuracie pečienky len či sa to smie?

lienockaa
28. máj 2008

zuzka99- si moj clovek, aj ja mam na ne strasnu chut..ja som ich nemala cele tehotenstvo, lebo sa to nesmelo a slubovala som si ich hned po porode..no..myslim, ze ak bezne pripravujes maso na cibuli a nic to malemu nerobi, nema koliky a tak, tak mozes, ved to nebudes jest surove..ja som sa zatial neodvazila si ich spravit,lebo som sa kolik bala, nepouzivala som dost dlho ani cibulu pod maso..no ale uz pomalicky zacinam a malinkemu to nevadi..tak sa odvazim aj na pecienky..bez cibule by to podla mna nebolo ono.. 😉

zuzka99
28. máj 2008

lienockaa jej dik, už ich mam zajednane, volala som s mamou a vraj ich zrovna dnes večer ide robiť segre tak donesú aj mne. som rada že možem, malému cibulka pod hocičím nič nerobí. sice už má 5 mesiacov, tak sa pomaly odvažujem na viac a viac jedál, tak skusim. veď nezjem vagon, len tak pre chuť

greta24
6. jún 2008

Zeleninka sa dava ako prva preto, lebo ovocie je sladke, deti si nan rychlo zvyknu a potom nechcu zeleninku

eki
6. jún 2008

zuzka, ja kojím, a kuracie pečienky som mala aj tento týždéň a v pohode. Veru ma ani nenapadlo, či by mu to mohlo vadiť. Ani cibuľa ani cesnak mu nevadia- asi preto, lebo som sa cesnakovala celé tehotenstvo 🙂

zuzka99
7. jún 2008

no mne ide o to, že je to pečienka filtruje kadejaké nečistoty, v tehotentve sa nemohla tak aby to neprešlo na malého

kisska
10. jún 2008

Ahoj zuzi - pecienka sice filtruje krv od necistot, ale tie sa potom vylucuju z tela von. Myslim, ze v tehotenstve sa neodporuca hlavne kvoli vitaminu A, ktore nadbytok moze v tehu uskodit (aj ked lezala som v nemocnici, kde nam pecienku urobili na obed - a v tej nemocnici nelezal nikto iny, len tehule a sestonedelky 😉 ).
Teraz su pecienky velmi fajn, lebo prave tie obsahuju najviac zeleza(potom cervene maso a najmenej biele maso), ktore moze kojenemu babenku chybat (do UM sa pridava).

Ja si tiez myslim, ze ked nemate v rodine vyslovene alergiu na nieco, tak nie je dovod vyhybat sa tomu - ale s mierou. Ja uz mam dokonca vyskusane aj jahody - zacinala som 2-3 kuskami denne a ked nic, tak som si spravila koktejl a ani vtedy nic, tak sa napchavam - mnam. Akurat s tym bolenim brucha po kravskom mlieku mate pravdu - kravska mliecna bielkovina sa vylucuje aj do materkeho mlieka a moze narobit sarapatu.

jankabambulka
13. jún 2008

ahojte.
chcem sa spýta. plne kojacich maminiek či by mi vedeli odpovedať-poradiť:

1* neviete prečo keď sa plne kojí sa nemá piť zelený čaj???
2* alebo prečo sa cvičením stráca mlieko a horkne????

zuzka99
14. jún 2008

jankabambulka, to s tým zeleným čajom by aj mňa zaujímalo, zrovna včera sme sa o tom bavili, prišla svokra a doniesla mi asi 5 krabičku zeleného čaju a ja som jej už 5 krát povedala že ho nemožem, pýtala sa prečo, som nevedela len som si čosi vymyslela. tak aj ja chcem vedieť 🙂 nech mi ho už nenosí

a o tom cvičení. ja som sa na to pýtala, rada by som na bicykel, aerobik, tae-bo a tak, vraj sa nestráca, skor sa do neho vylučuje tou námahou nejaká kyselina (radšej nebudem hovoriť ktorá nech netrepnem blbosti) a ono mení chuť a je škodlivé pre bábo. ale s mierou cvičiť možeš

dididi30
14. jún 2008

baby a ja sa chcem opytat, drobec sa napapa ale cely den nekaka len prdka, je to dobre?? a vobec si neodgrhne,zaspi pri tom .,,som pocula,ze kojene deti si nemusia odgrgnut, pravda??