Kúpanie v prevarenej vode. Čo si o tom myslíte?

maryane
24. nov 2008

Ahojte, moj 2 mesacny syn ma dost suchu pokozku. Svokra mi kazala, aby som na kupanie prevarala vodu. Co si o tom myslite?

marika80
25. nov 2008

junovka to berem, ze kazdy inac povie. Treba vyskusat a mozno sa zadari.

bubba
25. nov 2008

na suchu pokozku pri kupani je kremova emulzia E45 pouziva sa to aj na umyvanie a potom sa tym istmy po kupani kremuje telicko,je to emulzia bez parfemu a farbiva vyvinuta priamo pre pokozku s podobnym problemom

http://www.e45.com/index.php

neviem ci to maju aj u nas ale ja som to kupovala v britanii a je to naozaj uzasne

ziadna prevarena voda 😀 😀 😀

bubba
25. nov 2008

mne sa mala po olejcekovani po kupeli supala inak som ju kupavala do pol roka iba 2-3x tyzdenne a nemozem sa stazovat my sme problemy nikdy nemali.co bolo treba som umyla handrickou

martija
25. nov 2008

my sme chodili na kurzy masazi, tam nam poradili dobru fintu a to bolo - naolejovat a namasirovat dietatko PRED kupelom...tym padom nie je voda taka agresivna na pokozku a nevysusa ju, a po kupeli nie je dietatko tak premastene a koza ma stale moznost "sama sa osetrit",lebo ked sa premastuje,tak straca pokozka tuto schopnost.urcite to poznate,ak ste zvyknute natierat sa stale,tak bez toho to nejde....ale ak sa nenatierate,tak to ta koza sa "masti sama"....

usnicka
26. nov 2008

nas malinky ma tiez velmi citlivu pokozku a nam pomohlo ako pise martija naolejovat pred kupanim a po kupani natriet Excipialom. Takisto mu nedavam kazdy den do kupania peny ani mydla, kupem len vo vode a raz-dvakrat do tyzdna davam do vody sebamed.

blau
26. nov 2008

Mne uz v nemocnici, ked som kupala sestra vzdy nachystala vodu a do nej dala mandlovy alebo olejovy olej, maly sa po porode supal, ale potom sa to upravilo. Najprv som ho kupala v prevarenej vode s repikom, ale zdalo sa mi, ze ma este suchsiu pokozku, tak som zacala davat do vody olej a kupem ho tak doteraz. Iba voda+olej a samponikom mu umyvam vlasky a mydielkom ritku 🙂

sirinka
26. nov 2008

martija a usnicka a nie je potom trosku problem, ked sa pot a pripadne spina zmiesaju s tym olejom a rozotru po celom telicku umyt to? ja neviem, to mi pride trosku zvlastne, ale nemam takuto skusenost...

usnicka
26. nov 2008

no neviem, ja som si nevsimla, ze by sa mu spina rozotierala po telicku, olejujem ho od hlavicky dolu a potom pekne poumyvam, ono sa to da pekne umyt babanko, akurat ta voda mu tolko nevysusi kozu a potom este natierame tym Excipialom.
Mne sa to takto osvedcilo, dr mi to poradila a odvtedy ma tu kozicku lepsiu.

lienka79
26. nov 2008

ja si myslim,ze az taky nezmysel to nie je..lebo prevarenim vyprcha aj chlor,ak je ho nahodou viac,odtsrani sa varom...ale az taky vyznam by som tomu nepripisovala

martija
26. nov 2008

sirinka,vobec to neni problem,lebo take babatko kym nelozi,tak neni absolutne spinave,nema byt z coho,, a ked zacne lozit,tak sme stejne skoncili s masirovanim,kedze stale uteka babo potom...... 😉