Kúpanie v prevarenej vode. Čo si o tom myslíte?

maryane
24. nov 2008

Ahojte, moj 2 mesacny syn ma dost suchu pokozku. Svokra mi kazala, aby som na kupanie prevarala vodu. Co si o tom myslite?

kisska
24. nov 2008

nezmysel - voda ako taka vysusuje a je jedno, ci je kojenecka, prevarena, alebo z vodovodu. Na kupanie je to uuuplne shuma fuk, vysusovat bude aj tak. Skor skus nieco na hydrataciu pokozky olejovy kupel, olejcek po kupani a pod.

luciask
24. nov 2008

skus nekupat kazdy den, ale kazdy druhy, pripadne treti, samozrejme zadocek umyt, ale male dietatko netreba kupat kazdy den.

dididi30
24. nov 2008

mary ja si myslim tiez netreba casto kupat, len umyt ritku , rucicky , tvaricku a krcik, lebo tam byva bordelu habadej 😉

a vyskusaj olivovy olej do kupela nie na telo, nam to pomohlo 😉 kupis ho v lekarni

jaduska
24. nov 2008

Tiež si myslím, že preváranie vody nepomôže. Ako baby píšu - vôbec netreba kúpať každý deň.
Moje dievky tiež majú suchú pokožku a lekárka im predpísala olej do kúpela - buď Balneum, alebo Oilatum.

sirinka
24. nov 2008

to co je za napad.... 😨 kupat kazdy druhy den, pridavat do vody balneum hermal plus, natriet po kupani detskym cistym olivovym olejom 😉

mirrinka
24. nov 2008

...alebo skús Balmandol olej....nám to pomohlo 😉

luciask
24. nov 2008

sirinka, dieta nie je potrebne kupat kazdy den.
ak vies po anglicky tak pozri link.
http://health.discovery.com/centers/infant-todd...

kisska
24. nov 2008

myslim,ze sirinka to myslela tak, ze prva veta je reakcia na odporucanie svokry a druha veta je jej odporucanie 😉

luciask
24. nov 2008

aha, tak to som zase nepochopila ja, skor som myslela, ze utoci na to nekupanie kazdy den, ktore je podla mna zbytocne.

maryane
autor
24. nov 2008

Ja kupem kazdy druhy den, pridavam do kupela olejcek od Nivei a po kupani Olejcek od Hipp. Pokozka sa mu zacala aj tak vysusat. Dr. nam predpisala Excipial U Lipolotio. Tak teraz ho tym natieram asi 2x denne. No zatial ziadna zmena. Tak vravite, ze olivovy olej. Dostanem ho v lekarni? A kupat v cistej vode? Ziadne mydlo? Dakujem maminky 🙂

kotenko
24. nov 2008

nam ako tak pomahalo oilatum, inak ostatne nic, ale ona osobne nemala rada mastnu pokozku, lebo z toho bola potom stale zahlienena

saskarisko
24. nov 2008

Ahoj, tak ja kupem kazdy den aj kvoli urcitemu rezimu a navyku. Risko mal suchsiu pokozku, najprv sme pouzivali po okupani krem Lipikar, a do kupela penu Bebe Kloranu. Teraz pouzivame stale tuto penu, a aj krem tejto znacky. A pokozku ma krasnu

sirinka
24. nov 2008

luciask ospravedlnujem sa, som si to znovu citala, naozaj to tak vyznieva...myslene je to tak, ze kazdy druhy den staci kupat...aj my sme tak klaru, najme v zimnom obdobi netreba prehanat... 🙂

daleja
24. nov 2008

ahojte. ja tu budem asi jedina, ale ja som svoje deti kupala do troch mesiacov kazdy den v prevarenej vode. tak mi poradila moja doktorka. neviem ci to malo nejaky vplyv, ale obe dcerky nikdy nemali problem s lupinami, suchou pokozkou, alebo ine. pouzivam stale johnson baby sampon a nic viac. Po kupeli som ich naolejovala a bolo. to kupanie kazdy den bol taky rezim.

sirinka
24. nov 2008

daleja mna mama kupala do 6. mesiaca v prevarenej vode, dokonca prvy mesiac s harmancekom....mam suchu, citlivu kozu a atopicky ekzem...
klaru som kupala v obycajnej vode, nepouzivala som okrem ritky ziadne mydla alebo gely a ani som ju nikdy nenatierala ziadnym kremom a ma krasnu kozticku...
mydlo sme zacali pouzivat asi v jej roku na cele telo...vlasky skoro vobec nemala, tak tiez nebolo treba zvlast umyvat...
riadili sme sa odporucanim nasej koznej dr.

zulok
24. nov 2008

aj mna rodicia kupali v prevarenej vode s harmancekom... suchsiu pokozku mavam aj teraz , ale ak sa raz za cas nakremujem, je to vpohode... najhorsie je to v zime, ked mi az puka pokozka, sa musim casto natierat
na suchu pokozku byva BALNEUM HERMAL PLUS alebo F
nasho drobceka kupeme skoro kazdy den bez mydielka... a inych prisad

zukab
24. nov 2008

ja kupem v normalnej vode a pridavam par kvapiek olivoveho alebo mandloveho oleja.
ziadnu inu kozmetiku nepouzivam.

kisska
24. nov 2008

ja kupem Adama kazdy den (nemam to srdce odopriet mu tu radost 😉 ), na kupanie pouzivam J&J levandulovy sampon a rovnaky olejcek po kupani... nie zeby potom lepsie spaval, ale urcite viem, na co si spomeniem neskor, ked budem citit tuto vonu 😉 . Maly nastastie nemal ani len v lete potnicku, ale to ma skor dobry tip pokozky...

dankadina
25. nov 2008

Len nepočuvaj všetko čo ti povie svokra 😀 Ked maleho kupes použi len detske mydlo a po kupeli olivovy olej z lekarne. Inak aj malej sa šupkala koža do dvoch mesiacov, ale to je vraj normálne tak sa ničoho neboj 🙂

basado
25. nov 2008

ja si tak isto myslím že by si vodu nemala prevarat. je to blbost. ked ma dietatko vysušenu pokožku, tak chod svojej deckej dr. a ona ti poradí. da ti taky olejček,vola sa Balneum Hermal Plus a ešte ti da take mliečko na tu pokožku, ale to si už nepametam ako sa vola 😉 a nemusíš ho kupkavat každy den, stačíked mu len ritku umyješ 😉 .neboj ono mu to prejde, len to chce čas 😵 😉

basado
25. nov 2008

a možno ti da niečo ine, je vela druhov tych olejov a mliekov 🙂

simona55
25. nov 2008

ahoj baby suhlasim svami co vravite ze netreba kupat kazdi den lebo som to robila amoj mali mal viac aviac vysusenu kosku ale teras nena vobec akupem ho iba raz za tyzden on ma 5mesiacov pouzivame jonsona do vodi apotom len tenolej aviril modri a nema suchu pokosku.

cherries
25. nov 2008

ahojte ja kupem maleho tiez v prevarenej vode s repikom , neviem si predstavit nekupat dieta len raz za tyzden ked kupanim ho pripravujem na spanok a uvolni sa vo vode ale kazdy to robi inak :a okrem toho pouzivam specialnu kozmetiku z lekarne hypoalergennu bioderma a to preto lebo mali mal tiez take suchsie miesta ale tymto sa mu to stratilo teraz to ma opat ale len pod ustami lebo mu idu zuby a vela slini .....

lucia31
25. nov 2008

ja kupem Tamarku kazdy den, ale dva-trikrat do tyzdna v ovsenych vlockach..zaviazem za hrst do plienky, ponorim do vody a riadne pomackam, az kym sa voda nezafarbi na bielo..a potom ju aj tym uzlickom vymasirujem, je to take mazlave, a voda ako mliecko, makkucka a pokozka nadherne vlacna..najma teraz, v case kurenia, ked je v byte suchy vzduch, je to super..mydlo nepouzivam, pred kupanim jej pod tecucou vodou umyjem detskym mydielkom ritku a potom uz len takyto kupel..a pouzivam ciste kakaove maslo na vahu z lekarne.kusok odlomim, necham roztopit v ruke a natriem....perfektne vsiakne do pokozky.

zuza.m
25. nov 2008

ja maleho kupem každy den lebo sa dost poti tak aby bol vonavy a navyše ma vodu velmi rad tak že mu aspon ubehne večerny umrnčany čas 😅 .aj on mal suchu kožičku a na nožičkach maval až šupiny ked bol maličky ale aj tak som ho kupala každy den.olejujem ho avarilom modrym a teras ma krasne hodvabnu pokožku.ja som tiež velmi sucha tak že sa olejujej aj ja a pomaha to 😅

lucia31
25. nov 2008

..a este ma napadla obycajna modry indulona..krasne premasti pokozku, je takisto perfektna..

kaja09111
25. nov 2008

ja som prevarala vodu do roka ale najviac mi pomohol oilatem je to fakt bomba ak ma dietatko suchu pokozku. je neskodny a môze sa pouzivat dlhodobo. odporucam, budete velmi spokojna

marika80
25. nov 2008

netreba kupat kazdy den, a je dobre natierat olivovym olejom. (moc nevonia ale je dobry)

junovka
25. nov 2008

Timeiku sme tiez zo zaciatku museli kupat v prevarenej vode.Nelinku som uz nemusela 😉 Ja neviem, ale nam kozna velmi neodporucala uzivat olivovy olej, vraj je pre pokozku dost "tazky" 😒 😕 a vraj dost upchava pory...tak neviem 😖

majcik
25. nov 2008

Ja kupem tiez kazdy den, pouzivam len detske mydlo a maly ma krasnu pokozku. No po narodeni sa dost supal, ale to prestalo cca po 2 mesiacoch.

Myslim, ze prevarena voda na suchu pokozku nema taky vplyv.