Lozenie po studenej podlahe. Ako to riešite vy?

tucniacik
31. okt 2008

ahojte,
natalka nam zacala lozit a vsade mame bud kachlicky alebo plavajucu podlahu, je to dost studene ked mala po tom lozi... spravila som jej sice take letisko, ale ona chodi aj mimo toho...nechcem jej branit v pohybe ale mam obavy aby neprechladla... ako to riesite vy?

jahodka11
31. okt 2008

tucniacik, nas maly nikdy neprechladol.... teplaciky a hotovo.... 🙂 kupili sme aj koberec pred gauc, ale myslis, ze lozil tam? to urcite.... 🙂

deina
31. okt 2008

Tiez sme to nijako neriesili, maly si lozi vselikde, len nie po koberci alebo penovom puzzle. Davam mu aspon vesticku a obcas teplejsie teplaky, inak nic.

annag
31. okt 2008

tucniacik, len obliecť, aj tak bude všade, len nie tam, kde si Ty praješ 🙂

junovka
31. okt 2008

moja znama, davala synovi aj kolenacky...... 😉

martina46
31. okt 2008

my mame vsade plavajucu a este sme nekurili ani ked bolo chladnejsie. myslem tuto jesen 😀 a malej dam vdy navyse navleky na nozicky a este papucky alebo ponozky. predtym som dala este aj tricko navyse, ale uz nie je na brusku, bud sa doplazi na vytuzene miesto, alebo po styroch a tam si sadne. a pouzivam latkovky, tak aj tam je dobra izolacia od zeme 🙂

tucniacik
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nevesta
31. okt 2008

Tucniacik, tiez mame dlazbu, no tak ma na sebe pancuchy a teplaky, ritku izoluje plienka, takze si myslim, ze v poho... Chora este nebola odkedy je na zemi... Denne vysavam a podla potreby umyvam... A castejsie periem 😀

sirinka
31. okt 2008

asi dobre obliect, ked sa plazi, tak chranit hrudnik a ked lozi tak mocovy mechur...no a ta cistota... 😅

saska.t
31. okt 2008

tucniacik mam ho tiez ale nevyhoda je ta, ze dlazka po nom ostava dlho mokra (nie je to tak ze je hned sucha je to oblb v reklame) takze som si kupila antibakterialny pripravok a umyvam v tyzdni s nim a cez vikend parnym mopom. Musim castejsie, kedze mam doma 2 psikov ....

nevesta
31. okt 2008

My zas mame macky, tiez preto denne vysavam...

majcik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tucniacik
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majcik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tucniacik
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bublinkajasminka
31. okt 2008

aj my máme dlažbu, hoci máme podlahové kúrenie a kúrime ono to bude cítiť až pri väčších mrazoch, teraz si to kúri samo ale podlaha je chladná lebo vonku je teplo relatívne a teda to kúri slabo....malinká sa plazí po puzzle ale hlavne mimo neho 😒

majcik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fifinna
1. nov 2008

my mame podlahu aj dlazbu. Maly ked zacal lozit, tak mal stale nadchu, ked som sa spytala doktorky ci to nemôze byt z toho, povedala, ze pokial neni holy, tak nie. Takze treba len trosku priobliect.

zuz11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuz11
1. nov 2008
kili
1. nov 2008

my máme doma dosť teplo, 27st 😝 , takže malí sú len v body s DR a ponožkami. zadok ich chráni látková plienka. zatiaľ neprechladli 🙂 . ale väčšinou máme koberec, iba v kuchyni a v jedáleňskej časti kachličky, bývajú tam síce dosť často, ale nejak im to nevadí.

tilly
1. nov 2008

my máme podlahovku, ale aj tak sme mali ešte aj koberček pod malým, len to by sme museli asi vykobercovať všetko, keď lozil, to bol vtedy ako formula 1 😀 ale tak, zas je pravda, že on lozil skôr na jar a v lete, teraz je to trošku iné...

emjee
31. dec 2008

eva200 • Včera o 21:28
ahojte,
chcem sa spytat ako u vas prebiehalo obdobie lozenia tj. šúchanie po podlahe. Moja dcerka ma 8mesiacov, este nievie chodit po styroch, len sa tak plazi, to znamena ze skoro cele telicko ma na podlahe. Vyhradila som jej tak cca 2x2metre kde mam dve deky, takze tam ma teplucko, ale to jej uz nestaci. Stale odtial uteka a chce behat po celej obyvačke a kuchyni kde vsade mame plavajucu podlahu alebo dlazbu. Tym ze sme na prizemi tak je podlaha dost studena. Bojim sa aby neprechladla na mechur, vajecniky alebo tak .... prosim poradte mi ako ste to riesili vy
dakujem moccc

konoupek • 1d • Včera o 21:38
Evi jednoduše....do obýváku jsme koupily koberec,pže taky bydlíme v přízemí a malou bych jen tak po zemi lozit nenechala 😉

vierkaaaa • 2d • Včera o 21:38
teplejšie oblečenie 🙂

tonicka • 1d • Včera o 21:50
Evi, my mame tiez podlahu vsade a studenu, tak ako pisala vierka, tak teplejsie oblecenie a neboj sa ved drobec ma plienku(aspon myslim) a teda to "hlavne" ma v teple 😉 A pokial nie je studena tak to neries, nasa dodnes bejha po podlahe len v tenkych ponzkach a nohy ma teple a nebyva vobec chora a ja ked stupim bez papuc na tu podlahu tak mam hned ladove nohy... 🙂

kili • 2d • Včera o 22:01
naši ešte do nedávna lozili po zemi len v ponožkách, pančuchy sme začali až keď sa fakt ochladilo.
ale keď ťa to trápi, tak to aj môžeš nejak využiť, uši jej nejaké super oblečko z mopu a bude sa dlážka perfektne blízkať 😀 😀 😀

miska82 • 1d • Včera o 22:23
evka, naša malá je taká " potnička " , aspoň ja jej tak hovorím 🙂 Je neskutočne horkokrvná. Začala sa plaziť ako tvoja malá a tiež máme podlahy. Bolo to síce v lete, ale nejako extra som to neriešila. Myslím si, že sa tomu dá ťažko predísť. Dieťatko potrebuje priestor a neustálým prekladaním ho na koberec apod. ... sa mu bráni v poznávaní. Ja som to naozaj neriešila. V lete sa mi plazila v body s krátkým rukávom po podlahe a chválabohu je zdravá. Lekárka mi povedala, že deti majú svoju obrannyschopnosť a nepokoj, resp. ak by mu bolo chladno, alebo nepohodlne by určite dali dostatočne najavo. Myslím si, že sa nemusíš zbytočne znepokojovať 😉 Malá by ti určite dala najavo, ak by jej bolo chladno 😎 Ale pre tvoju spokojnosť jej obleč 2 vrstvy a nebudeš sa trápiť 😉

martina46 • 1d • Dnes o 09:05
Ja som malej dala na body ešte jedno tričko a na nohy návleky- štucne. Nikdy sme doma nemali moc teplo. A malá má látkove plienky, tak to je v pohode. Myslím ale, že aj jednorazovka stačí na izoláciu.

eva200 • Dnes o 12:24
moc dakujem za rady. Ja som to doteraz riesila ako pisala miska82, stale som ju prekladala na koberec alebo deku. Ale po vasich prispevkoch budem urcite pokojnejsia a kto bude mat najvacsiu radost bude asi moja Krsitinka, sa bude konecne moct premavať z izby do izby....vdaka moc

mkr
31. dec 2008

já bych oblékla, koberec bych nedávala zbytečně děti brzdí a poměrně i pálí, jinak my máme dlažbu v celým baráku a nestalo se, že by měla studený ruce, oni se dokáží zahřát a taky nejsou na jednom místě 🙂

martina46
31. dec 2008

nasa tanka sice mala studene rucky, ale zato bola spotena 🙂

luckaahenka
29. nov 2016

Zaujimave, dost z vas si mysli, ze plienka alebo jedno tricko naviac a je to vpoho. vyskusajte si lahnut na zem a lezat tam aspon pol hodiny alebo hodinu a to kazdy den, budete studeny a radsej si lahnete alebo sadnete na koberec. Nezabudajte na jedno-zima vlezie a uz nevylezie, a ked bude starsi moze sa to vsetko ukazat mocove problemi a reuma.Na reumu trpi skoro kazdy druhy clovek v starsom veku, preto radim-koberec, podlozka-teda nejaky izolant (nemusi pri podlahovom vykurovani samozrejme v zime ked je teple) od zemi neni nikdy na skodu. 😉

anulienkalenka
21. máj 2018
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

Ahojte, a aké podložky doporučujete? My máme dlažbu všade, koberec viem že určite nechcem, ten sa nedá ani priadne vyčistiť. Tak už to musím takto aspoň dopredu trošku riešiť, že čo bude keď mylý začne loziť 🙂

julinka29
23. máj 2018
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

@anulienkalenka na to ti bude podlozka ako uliata uvidis! 🙂 my mame parklon podlozku, kuovala som ju kedysi na Lalalukids z internetu, a teda je kvalitna, nevymenila by som uz. A je velmi prijemna na dotyk 🙂