Má cumlík vplyv na vývoj reči?

junovka
5. sep 2008

Myslite si , ze ma na to vplyv? Mne vravia znami, ze pokial mala mi bude mat stale cumlik v puse, tak sa nenauci skoro rozpravat 😕 😒 ....co si o tom myslite?Je pravda, ze Timeika cumliky neuzivala skoro zacala rozpravat. 😕

tomasko27
3. feb 2014

Dcera teraz uz 8r mala cumlik este ako dvojrocna a teraz moze robit hovorkinu niekde na ministerstve,nic to na nej nezanechalo

hanah25
3. feb 2014

ahoj, nasa skusenost:
moja mala tiez dudlikovala, bola uz naucena ze cez den len ked ide spat a zacala velmi pekne rozpravat. neskor sme museli do nemocnice a kedze pri kazdom bielom plasti plakala musela mat dudusu aby ju mohli aspon trochu popocuvat. vysledkom bolo, ze sa ho naucila mat aj cez den a este horsie, rozpravala s dudlom v puse. aj ked som jej ho stale vytahovala aj tak to supla naspat do pusy. a vysledok je ze uz 2 roky chodime na logopediu.
takze dudku ano ale vazne len pri spinkani 🙂

tinka8873
29. mar 2014

@junovka A i ja som dlho cumlík mala, a rospravala som fakt skoro. Mamka mi vzdy hovori, ze ne bolo mna vidno, ale pocut to vsade, a tak ostalo :D Zuby tiez mam rovne, cize vsetko su to hluposti. Kazdy ma to osobne. A kedz deta neskor rosprava, ale ma daco ine ako ostatni, kazdy si hlada dovod k tomu. Proste mozno tak to malo byc a i kedz by ne mal te dudlik 🙂 Moja dcera cumlik ma a bude mala 🙂 Uz ne len raz som pocula zlate rady, ze na co ju na cumlik davas, a ne znam co... Kedz jej to vychovuje tak jej ho dam, a ne ni o com 🙂