Malé dieťa a mačka v byte! Máte niekto?

miskachrumka
12. máj 2009

😒 mate niekto babatko a aj macku pri babatku? 😒

ingra73
12. máj 2009

macke v byte pri babatku by som neverila 😒, nemam s tym sice osobnu skusenost, ale macka ako zviera je dost namyslene, a asi by som sa bala, ze ublizi babatku.... tod moj iba nazor 😉

augustovka
12. máj 2009

ahoj!no my mame doma aj malu princeznu a aj macku!mali sme zo zaciatku strach ci jej cica nebude robit zle ale mozem povedat ze malu uplne ignoruje a aj ked ju mala hladka alebo sticuje tak drzi a ani na nu skaredo nekukne!

zuza.m
12. máj 2009

no ja osobne skusenost nemam ale myslim že mačka je tvor pritulny tak že mylsim že až ju netaha za chvost tak by neprijemna nemala byt prečo. 😅 skor by som sa bala chorob ktore može preniest.

grenadinka
13. máj 2009

miska- ja uz sice macku nemam ale myslim si ze by sa nemalo nic stat. len si treba davat pozor aby neprilahla mimi, ked sa bude k nemu tulit. 😲
a co sa tyka chorob som toho nazoru, ze ked macicka zije v byte a je ockovana a odcervovana, ked sa jej pravidelne cisti toaleta tak nema zmysel bat sa chorob. 😅
nebezpecne su macky ktore nie su kontrolovane veterinarom.

usnicka
13. máj 2009

no ja s mackami tiez nemam skusenost, ale my mame psa. Tiez som sa bala, ci malinkemu neublizi, ale chvala Bohu, chrani ho. Ja si osobne myslim, ze treba vyskusat, niektore zvieratka ziarlia, a tak mozu zo ziarlivosti ublizit, niektorym to nevadi a maju deti radi. Takze by som urcite sa snazila venovat aj trosku pozornosti tej macke, aby sa necitila ohrozena a uvidite. Viem, ze je to tazke, ved s babom je dost roboty, ale aj my sme takto postupovali a zda sa, ze si rozumeju. A ako pise zuza.m, je dolezite dbat na to, aby malo zvieratko vsetky ockovania a bolo pravidelne odcervovane!! Tak vam prajem, nech to v pohodicke zvladnete, pekny den.

denduska
13. máj 2009

aj my mame len psa, ale inak deticky ktore ziju zo zvieratami, najma ochlpenymi v dennodennom kontakte maju ovela menej alergii..to som minule citala...pes bol na tom ako jeden z najlepsich stalych zdrojov bakterii - tak to tam napisali 😅 myslim ze macka velmi neodskoci ak je kontrolovana veterinarom... aj ked v tom clanku ako uplne najlepsie vysli deti ktore prichadzaju do kontaktu s dobytkom 😀 😅
ale inak fakt nechapem co sa tolke mamicky boja tych zvierat...

catlady
13. máj 2009

ja mám v byte dokonca 3 mačičky a žiadny problém v tom nevidím 😉

vivusika
13. máj 2009

my máme aj psa aj kocúra a dve deti - 6 rokov a pol roka. Pokiaľ sa dbá na ich pravidelné odčervovanie a očkovanie, určite nie je problém. A samozrejme nenechávať malé dieťa samé v prítomnosti mačky, mačka sa rada tuľká a vyhľadáva teplúčko pri babatku. Naša staršia dcéra má kocúra namiesto bábiky - lenže on je taký vykastrovaný flegmoš. Ona ho pooblieka ako bábiku a uloží do kočíka a on vydrží 🙂 Ale inak v pohode, oni dvaja sa majú veľmi radi 😀

miskachrumka
autor
13. máj 2009

ahojte dakujem ja som ju mala skor ako som zistila že cakam babo a mali sme ju od malinka a este vonku vobec nebola a ani v kontakte s inymi mackami!a počas tehotenstva som sa baala tej toxoplazmozy ale nastastie nie !je odčervovana aj ockovana a poviem vam ta macka sa maximalne prechadaza v tej istej izbe ako mali buva v postielke ale aj ked lezka na posteli a spolu gagame tak sa len kukne a ide preč ako by tusila že sa nesmie knemu približit!takže tak len ja sa bojim jej chlpov že trosku plzne aj ked izbu riadim skoro kazdy den a vetram skoro vkuse tak aj tak mam strach z tych chlpov ked trosku poletuju! 😒 a ked vam poviem pravdu je mi ju luto len tak vyhodit alebo dat utratiti neviem čo mam robit lebo niektory hovoria že problemy s bruskom možu byt sposobnen prave mačkou poradte ☹

miskachrumka
autor
13. máj 2009

vivusika to je zlate čo si napisla som sa nasmiala 🙂 aj aj sa tesim ked mali bude tahat chvost macke 😀 ak teda dovtedy ju budem trpiet uvidim!

grenadinka
13. máj 2009

miska- nas pes tiez neuveritelne plzne, a myslim size to nevadi.

lienocka235
13. máj 2009

miskachrumka.. to ze problemy s bruskom u babetka suviasia s mackou je pekna blbost...

vivusika aj nasa si rada oblieka nasu macicku do veciciek.. a vozi ju v kociku...
😀

miska.. maly mava koliky? to je uplne bezne v jeho veku.. skuste bylinne kvapky, masaze nosenie a v najhorsom rektalnu rurku...

ja mam velmi dobre skusenosti s dietatom a zvieratkami.. podla mna je to velmi pozitivne aj zo zdravotneho aj zo socialneho hladiska

miskachrumka
autor
13. máj 2009

catlady.....hej tak som rada a ja že som sprosta že mam mačku tak si ma potesila! 😀 a tvoje babo ich znasa uplne dobre?lebo inac ja som aj pocula že ked ma tehotna mamička pri sbeb počas celeho tehotenstva zviera že to babo si v brusku vytvory imunitu voči tomu tak neviem či je to pravda!?

miskachrumka
autor
13. máj 2009

lienocka dakujem tak som teda pokojnaaaaaaaaaaaaa dakujem idem sa jej teda venovat kym mali buva aby si nemyslela že ju ignorujeme lebo niekdy mam pocit že trosku ziarli!ale inac sa deti boji lebo jej robia zle aj moj nevlastny brat ma rok a niečo a macka pred nim uteka zjezenaaaaaaaaaaaa 😀 😀

lienocka235
13. máj 2009

miska.. len sa jej povenuj.. my mae dve britky modre lilave... 🙂

katarinka308
13. máj 2009

čaute babky my sme vyrastali na dedine a od mala sme boli v styku so zvieratami a hlavne s mačkou tá u nás pobehovala stále a možno aj preto sme neni na nič alergycký teraz sa ludia dosť izoluju od zvierat všade musí byť čistučko vyumývané a vyupratované a sme samý alergyg nemyslíte?

usnicka
13. máj 2009

Presne tak katarinka 308. Miskachrumka, aj nas pes plzne, a riadne, akurat nevyhoda je to, ze furt musim umyvat podlahy, cize mas viac roboty, inak ja nevidim negativa v tom, ze babo vyrasta v dome, kde je zvieratko, prave naopak, vidim viac pozitiv, ako pisali dievcata. Ides na to dobre, treba sa aj zvieratku povenovat, aby sa necitilo ohrozene tym, ze je doma zrazu babo a ono je na druhej kolaji. Je to zas o nieco naviac, co spravis, ale ked sa chce, da sa to zvladnut 😉 .

cuchre
13. máj 2009

mame syna a 2 macky a vsetko ok....zo zaciatku sa macicky maleho bali, teraz su s kocurom velki kamosi, macina sa este trosku boji, ale pohladkat sa necha.len sme ju museli dat sterilizovat, lebo ocikavala malemu veci, ked sa harala. ale mame britky, o nich sa vie, ze su vhodne k detom, niektore macicky maju prudsiu povahu v genetickej vybave 🙂

paola.o1
13. máj 2009

ma teda mame psika, ale u macky by som sa skor bala toho, ze cika a kaka do toho piesocku a bakterie z toho su vsade naokolo, i ked aj pes chodi po vonku.... no a niekde som citala, ze macka ma nejake bakterie, ktore mozu u mladych dievcat sposobit neplodnost

tamia
13. máj 2009

paola,
máš na mysli toxoplazmozu, a toxokarozu? tak toho by som sa bála.
mám velmi rada mačky aj psov, ale ked by osm si mohla vybrať zviera k babatku radšej by som volila psíka. tolko moj názor.

sirinka
13. máj 2009

v pohode...ked sme malu priniesli domov, kocur sa strasne zlakol jej placu, potom rad spaval v jej blizkosti...na to treba dat pozor...
teraz ho zvykne uz klarka mucit, tak musime davat pozor na nu...
ale hrooozne ho lubi, ma na starosti jeho krmeni, vzdy rano mu dava granulky...

co sa tyka vypraqzdnovania macky v byte...nasa chodi von, ale pokial budete cistit kalaciu misku kazdy den nehrozi ziadne ochorenie...a samozrejme, nepojedat obsah kalacej misky... 😝
inac su to zybtocne strasenia o moznych infekciach a nakazach...
macka, ktora nechodi von, nema sa od koho nakazit, jedine, ze jej davate surove maso, treba pravidelne odcervovat a garantujem vam, ze mozete jest aj z jedneho taniera a nic sa nestane...
nas kocur chodi von a nebojim sa ziadnej nakazy...vacsina ochoreni nie je na ludi prenosna.

zuza.m
13. máj 2009

baby nemyslela som choroby ako červy hlisty alebo besnotu .je samozrejme že zviera musi byt veterinarne ošetrene.ale aj napriek tomu su mačky zname ako nosičky toxoplazmozy.tak že prave tu som mala na mysli.alebo ked beha po dvore chyti nejaku myš tak na chlpoch na brade može priniest kade čo dovnutra.tak že som myslela skor na to.ale miskachrumka piše že je iba v byte tak že sa asi toho obavat nemusi.aj my mame psov pravidelne ich chodi hladkat na imunitu. 😅

sirinka
13. máj 2009

mimochodom toxoplazmoza je nebezpecna iba v tehotenstve pre plod...inac nie...

denduska
13. máj 2009

treba dat macku vysetrit na toxoplazmozu - takmer kazda macku ju prekona...ale moze len raz v zivote a potom je uz odolna....pokial viem 😉

lienocka235
13. máj 2009

nase macky maju viac ockovani.. a testov ako my 😀 a nechodia von.. su to vystavne kusy.. 😀 omnoho viac ma striasa ked vidim v hypaci ako vselijaki ludia so spinavymi rukami ohmatavuju pecivo a potom ho nechaju tam..
alebo ked dietatko chyta, oblizuje rucku nak. vozika...

sirinka
13. máj 2009

denduska hej, vytvoria sa jej protilatky...aj u ludi je to tak...takze podla mna lepsie v detstve prekonat ako pocas tehu 😝
ale mne povedali veterinari, ze ani polovica maciek nie je toxoplazmozou nakazena...ze to nie je az take rozsirene...ktovie...ved podla mna ani netusia, kolko maciek kde zije 😅

denduska
13. máj 2009

tu je pekny clanok http://www.mycats.sk/starostlivost/toxoplazmoza... kto mate macky a obavate se, hor sa vzdelavat 😉

sirinka, no a ja co som ako decko kazdu tulavu macku pohladkala protilatky nemam 😠 tak to je fakt premorenost...

sirinka
13. máj 2009

denduska ja ked som prvy krat otehotnela, chcela som nechat kocura vysetrit...ale treba ist trikrat na odbery...nechali sme to tak a seba som tiez nedala vysetrit a vsetko je ok...takze uz to ani neriesim...
asi 90% ludi, ktori toxoplazmozu prekonali sa nakazili z jedla...vylizovanie misiek, v ktorych sa robilo cesto na kolac a boli v nom surove vajcia, vajcia na makko, krajanie suroveho masa a nasledne dotyk ruk a ust...
proste macky su v tom castokrat nevinne...

zoeno.1
13. máj 2009

ja len tolko,ze ja zastavam nazor,ze macka a pes do bytu nepatria ,skor do rodinneho domu na dvor .macku by som nezniesla pri malinkom dietati,brrr...ale to bude tym,ze ked som bola tehotna sa mi macky sprotivili ani neviem preco,nikdy predtym som nemala nic proti mackam 😅

zuza.m
13. máj 2009

no ohrozuju tehotne a plod.ale...
kamaratka ako dieta bola v nemocnici koly tomuto ochoreniu.tak že niekto to prekona len tak že ani nevie a niekto to ma važnejšie,
ja som ju už mala a ani neviem kedy 😅 .ako deti sme tiež chytali kade čo.nie raz som došla pokusana od psa. 😅 a imunita je super.ja zvierata len doporučujem.ale s hygienou samozrejme.