Malé dieťa a mačka v byte! Máte niekto?

miskachrumka
12. máj 2009

😒 mate niekto babatko a aj macku pri babatku? 😒

jasminet
13. máj 2009

mne v 12 tt tiez zistili, ze som prekonala toxoplazmozu..neviem kedy, kde - ziadne priznaky som nikdy nezaznamenala...doma mame kocura, predtym sme mali macku a aj cele detstvo som stravila s mackami, psami, zajcami na dedine.
teda, pevne verim, ze nasa babulka sa narodi zdrava. rozhodne sa ale macky zbavovat kvoli dietatu nebudeme

bihan
13. máj 2009

Zase miliónta téma na tú istú tému 🙄

Dieťa a mačka idú tak dokopy ako idú dokopy rodič a mačka... Toxoplazmóza z domácej očkovanej mačky prakticky nehrozí (mačky sú z nej často neprávom obviňované), baktérie neskáču z mačacieho záchodu na všetko, čo prejde okolo.
Osobne mám menšiu dôveru k psovi, ktorý vonku ovoniava každý každý očúraný kút, ktorý občas natrafí na odpadky, občas sa vyváľa v nejakom tom zvieracom truse, než mačke, ktorú pravidelne očkujem, žerie výhradne granule, ktoré jej dám a nepohne sa z domu.

usek21
13. máj 2009

suhlasim bihan, tiez mame doma macku a tych reci co som si vypocula od tehotenstva az doteraz. Macka, ktora je iba v byte a nekonzumuje surove maso ma riziko nakazenia toxoplazmozou prakticky nulove. Macka a male dieta nie je problem.

dsnadja
14. máj 2009

tiež pridavam nazor že sa netreba zbytočne stresovať,aj mam prekonanu toxoplazmu a ani som o nej nevedela a tiež som mala mononukleozu a tiež som o nej nevedela a dokonca ani premileny lekar lebo si nedal namahu mi zobrať krv ani ked som už brala treti druh antibiotik a mala som v ťahu horučky(ja ktora ani pred tym a ani potom proste nikdy nemam horučky)bolo mi prišerne nahovno a dostala som sa z toho doma,pričom viem že vela ludi ide s mononukleozou do nemocky na infuzie a pečenovu dietu maju,no čo už dostala som sa z toho.....toxoplazma je nebezpečna ked ju dostanete 1krat ako tehotne ja som ju už mala a keby som bola teraz tehotna tak v poho,ked ssme mali kocura tiež ma každy strašil hlavne starši že budeme chori a hlavne svokor mi furt nezabudol pripomenuť že ked sa dievčatam niečo stane budem ja a kocur na vine a aka som nezodpodedna....a dookola som vysvetlovala ako sa veci maju no hruza....už ho bohužial nemame teraz budeme mať psika jo a mame morske prassiatko toho svokor tiež nema rad ale ešte mi nevysvetlil prečo 😠 ,no je proste taky typ nema rad zvierata,city neprejavuje nikomu,on je najmudrejši,a velmi velky pesimista všetko vidi čierno,jo a moja menšie dcerka zbožnuje u babky(mojej mami) zbierať vajička hladka sliepky aj sa pozrie pod ne ked tam nejaka sedi(no to bude uplne chora hovori svokor 😖) a tiež mačky furt stiska take tie dedinske,proste umyje si ruky a hototvo.toť tolko...fuuu ale som sa rozpisala tak sorry....

vivusika
14. máj 2009

dsnadja, to máš takého svokra ako moja kamarátka svokru. Išli k nám s malým - 8 mesiacov na návštevu a ona jej nakazovala nech dáva na neho pozor, lebo u nás je mačka a pes vo vnútri i keď bývame v rodinnom dome, tak aby malý niečo nenachytal 😝 ako keby som ja nemala deti a bolo by mi jedno, že ochorejú. Veď my ich máme ako členov rodiny a niekedy sa mi zdá že majú viac prehliadok u veterinára ako ja u svojho dr. A že plznu, no čo už, častejšie vysávam a upratujem po nich. Ale hovorím, pokiaľ je dodržaná hygiena a očkovania,odčervovania a preventívne zbavovanie parazitov, niet sa čoho báť 🙂 A to som aj opatrovala detičky u nás doma a maminkám prítomnosť našich štvornožcov nevadila, ešte boli spokojné že si zvýšia imunitu 😀 Pieskovisko vonku však pravidelne zakrývam, lebo náš kocúr keď je vonku tak by sa mu nechcelo hrabať niekde v záhrade aleišiel by do mäkšieho, potvorák jeden.

jasminet
14. máj 2009

vivusika, ved to, ludia sa boja mat doma macky, lebo choroby a vonku decko strcia do pieskoviska, kde tie tulave macky chodia na toaletu, fetaci zahadzuju striekacky a podobne...

jabera
14. máj 2009

ahojte, tak ja sa pridam. mam macky od svojich 10.rokov a terza tiez jednu. je iba doma, von nechodi a maleho sa skor boji. ak mam byt uprimna, viac sa bojim, ze ublizi raz on jej, ako ona jemu... kamaratke si macka lahla malemu do kocika, toho by som sa bala, aby mu neprilahla tvaricku, na to bacha.
ale inak ziadny problem nevidim, urcite by nanho len tak neutocila, na to macka nema dovod, ona neziarli...
ved aj na dedinach chodia macky do barakov, do kuchyn a na pec sa hriat a deti bolo vzdy jak smeti...
si hovorim, asponmaly nebude mat alergiu na zvierata, citala som, ze to zvykne posilnit imunitu, aj pocas gravidity, ked zena zije s cicou, alebo havinom...
ved je to tak mile, tie zvery...

zuza.m
14. máj 2009

no baby ale vaša mačka si liže zadok ked dokaka alebo nie??? 😅 potom tym istym jazykom si liže srst a tu istu srst čo si oblizala predtym zakakanym jazykom to hladka vaše batola.tak že ked sa to tak vezme može sa prenašat hoci čo. 😅 no to len na okraj aby ste sa nerozčulovali že nemožu nič preniest. 😅 ale ako tvrdim ja som tiež za všetky zvierata .aj ja som bola od malička snimi spojena a nikdy mi nič važnejšie nebolo.teda tak že k doktorovi idem asi tak raz za 10rokov. 😅

jasminet
15. máj 2009

zuza.m - nas si veru zadok nelize ked dokaka, my mame takeho humusaka 😀

zuza.m
15. máj 2009

😀 😀 😀
humusak ale pre niečo to je dobre. 😅

vinifera
15. máj 2009

Ked som prišla na to, že som tehotná presťahovala som sa aj so svojím osadenstvom naspať k mame do rodinnej chalupy. Ja mám dvoch psov, mama jedného plus dve mačky. A kedže je u nás super klíma tak sa k nám presťahoval aj susedov kocúr. Takže 3 psi a 3 mačky. Malý bude mať čochvíľa 3 mesiace a všetko je vpohode.

miskachrumka
autor
17. máj 2009

zoeno ked myslis

marriana
19. máj 2009

miskacrumka, my sme na tom podobne ako vy. Máme mačičku, ktorá je iba doma, chodí na všetky prehliadky a očkovania. Ale máme taký problém, že keď som prišla z pôrodnice, mačka na malú veľmi syčala a prskala. Je to britská modrá a na svoju rasu je príliš temperamentná a nezávislá. Takmer nikdy nepradie a nenechá sa hladkať, okrem času, keď má ruju. Čítala som, že malú vníma ako niekoho, kto bude zaberať jej teritórium a niektoré mačky potrebujú aj pár mesiacov, aby si zvykli. A mačky neznášajú detský plač. Teraz má malá tri mesiace, už na ňu neprská, aj ju príde oňuchať, ale bojím sa, keď podrastie a začne jej robiť zle. Naša mačka vie byť veľmi agresívna. Neviem ako to budeme riešiť.

naty1987
28. jan 2012

aj my mame skoro 2rocneho bengalskeho kocurika doma a chcela som vediet ze ako reagovali chlpaci na prirastok do rodiny? aj ste ich na to nejak pripravili??

seginiatko
29. jan 2012

@naty1987 my mame 3.5 rocnu macku, je to obyc europska strakana. pocas tehu som jej stale hovorila co mam brusku a ku koncu som jej kazdy den pustala nejake videa kde plakali deti, vzdy sa zlakla a utiekla.pocas toho ako som bola v porodnici, mnzel vzal ododmna uterak a 1 pyzamo pouzite a dal jej to na gauc, nech citi pachy. ked sme prisli domov, strasne sa jej mala pacila, chodila okolo nej, chodila ju onuchavat, sedela pri nej, dokial nespustila rev 😀 to uz utiekla. dodnes tomu je tak, ze ked place macka utecie a schova sa. mala tendenciu chodit spavat ku nej do postielky niekedy, aj som ju tam zopar krat nasla, ale vzdy pod jej nozickami, takze ona ju odtial aj vykopla 😀

seginiatko
29. jan 2012

@naty1987 a este ked budes vchadzat medzi dvere z porodnice, babatko nech drzi manzel, ty maj volne ruky, aby si privitala kocurika 🙂

naty1987
29. jan 2012

@seginiatko no s tym detskym placom to skusim aj ked kocirik uz bol s detmi a dokonca aj posluzil ako uspavaci plysak 😀 kedze malemu synovi kamaratky sa tak pacil ze s nim chcel aj spinkat a vobec neprostestoval a plienocku tiez poslem domov nech ocuchava 😉

babo_dadush
2. apr 2012

@naty1987
@seginiatko ako riesite chlpy v byte? my ich mame vsade a nevieme ich vobec zlimitovat, mame ich na kazdom kusku kt nas byt obsahuje a neviem si predstavit,ako zabranit aby sa chlpy dostali do ust maleho babatka

anjelicek26
2. apr 2012

@babo_dadush - no nejake chlpy na rukach mat bude, no a?Ked uz bude liezt, bude dieta mat v puse vsetko, od smradlavych ponoziek az po zachodovu kefu bohuzal... realita je taka, co najde, je v puse. Treba sa obrnit, deti s bacilmi vyrastaju, su zdravsie, odolnejsie ako tie, co vyrastaju v sterilite. Mame kocura - uz ma 8 rokov - takze tu bol skor ako sa deti narodili. Je to v pohode. Aj tak kvoli bordelu, co deti robia vysavam alebo mopujem aspon raz denne, inak sa neda, vyzeralo by to tu ako na smetisku... a tym miznu aj chlpy. Nejako som to neriesila a ty prosim v tehu tiez nie ;) Ta tema bude aktualna niekedy o 1,5 roka pre teba, ked bude mimi stvornozkovat...

naty1987
2. apr 2012

@babo_dadush nas kocur je skoro dlhosrsty a ja ho vzdy poriadne vycesem obcas ho aj okupem ale snazim sa chply vycesavat inak nad tym som vobec nepremyslala ze co bude s chlpami? ved deti ked lozia tak beru do ruk vsetko a hladkat macku isto nevedia a obcas im nejake tie chlpy v ruke ostanu no bude mat aspon imunitu 🙂 skor premyslam co s hajzlikom-pieskom lebo tie drobne kamienky mame po celom byt ale zas sa upratuje a aj vysava tak to neni az tak hrozne no premyslam ze by som kocurovi kupila kryty zachod......

janka0007
2. apr 2012

Aj my mame macku,polrocnu,mame ju od malicka,takze na deti je zvyknuta,zachod ma kryty a je umiestneny v kupelni,vedla nasho zachoda,dvere nechavame preto otvorene na kupelni.Co sa tyka chlpov,tiez mame chlpy kade-tade,ale zeby mali deti nejako extra ruky oblepene chlpami,nemozem povedat.Treba kazdy den trosku povysavat a je to v pohode..

babo_dadush
2. apr 2012

@naty1987 my mame aj kryty zachod a je tak sikovny ze je to aj tak po celom byte. Ale s chlpmi mam problem uz teraz,na nasom obleceni a fakt je to makacka odchlpovat valcekom kazde rano este aj spodne pradlo :/
tiez kupeme aj vycesavame a furt ziadna zmena :/

babo_dadush
2. apr 2012

@janka0007 neviem co robime inak uz naozaj. cistime v kuse a stale je co. veterinarka sa vyjadrila,ze je to stale v norme.

naty1987
2. apr 2012

@janka0007 aj my sme mu dali zachod do kupelni 🙂 nikde inde sa nam nemestil
@babo_dadush a co to mas za macku?? sice mame aj mi chlpy ale myslim ze v takej normalnej miere neni ich zas kvantum len ked bolo leto a on plzol bolo ich o cosi viac ale nic strasne a ked som ho vycesala a mala som pocit ze este stale padaju chply z neho tak som kocura valcekom presla 😀 ale on je flegmos nevadi mu to a vysavam len raz max.2x do tyzdna a uuuplne to staci
neviem co ti poradit na chlpy 😅

babo_dadush
2. apr 2012

@naty1987 mame klasickeho domaceho kocura, tigra. vzdy plzol,vzdy boli vsade chlpy ale teraz..mmm teraz od decembra meni srst a nestihame popri nom. V pracke nam nespava takze viem, ze odtial sa nesiria na vsetky saty 😀 kupeme takmer raz do mesiaca-dvoch a vycesavame min.kazdy vecer, tiez sa mu to ohromne lubi,takze daka buducnost tam je 🙂 ah neviem fakt. Vdaka mojim tehotenskym naladam som sa v sobotu rozplakala pri upratovani pretoze som povysavala a ked som presla mopom tak zanechaval vsade jeho chlpy-a to uz fakt nemam paru ako na mope sa objavili. 😖

janka0007
2. apr 2012

@babo_dadush skus sampon Furminator proti plznutiu a pripravok Biocan.Inac ti neviem poradit..

seginiatko
2. apr 2012

@babo_dadush my tiez mame klasika poulicka tigrovvana cica . v lete plzne dost. teraz je to tak, ze ano su vsade, aj na stole, aj v tanieri x krat som nasla.. ale uz to vobec neriesim. ked mala zacala lozit, vysavali sme kazdy druhy den. teraz ked uz chodi uz len 2x do tyzdna cca, podla potreby. mame valceky a ked je to velmi tak s tym. nasa chodieva casto spavat do kociara, takze som toto riesila denne ked sme sli von. ale akosi mi to nevadilo. momentalne vsak riesime to, ze akosi viac zacala vymnaukavat a nevieme preco -je sterilizovana.tak neviem... ked sme postavili postielku-kvoli nej uz 6 tyzdnov pred porodom, tak tam chodila spavat dlho dlho. ona spava aj s nami ked chce, mame dvere otvorene. ked sa mala narodila, dvere sme zatvarali, ale potom sme sa prestahovali a mame zle dvere, takze uz chodi k nam. skusila raz ist k malej, ale ta ju v spanku vykopla 😀 proste tie chlpy neriesim, vysavame aj stolicky a sedacku, ale su vsade. a wc - mame kryte v kupelni. mali sme jemny zverlit, ale bol vsade, tak sme zacali kupovat taky drsny ci ako to mam nazvat a tie mini kamienky sa az tak nenosia a ked tak to zbieram, ale nenalepi sa jej to na laby tak ako ten jemny.

luna303
16. apr 2012

ahojte mamičky 😉 presne túto tému som hľadala...
som tehotná v 15 tt a tiež mám cicu už druhý rok. Je na mňa dosť naviazaná, doslovne lipne na mne ako na svojej mame 😀 tak mám obavy čo bude keď príde bábo. Máme ju už druhý rok, od malinka vyrastala prakticky na mojich kolenách. Von nechodí, je to bytová cica, úplne zdravá, sterilizovaná, testy na toxoplazmózu boli negatívne. Tie chlpy máme tiež úplne všade, ťažko sa ich zbaviť 😝
Väčšinou tu čítam, že je to po pôrode v pohode a vaše mačky si na bábo zvykli. O cicu som sa vždy starala iba ja, teraz ako som tehotná, tak čistenie záchodu a kŕmenie už nechávam na manžela, aby si zvykla aj na neho, no stále chodí len za mnou keď hocičo chce, potvorka 🙂 zaspáva len mojich kolenách a tiež poslúcha iba mňa, preto sa trošku obávam čo bude keď príde bábo. Určite sa budem snažiť venovať aj mačke, ale predsa len už nebudem iba pre ňu ☹ ako to bude znášať...
V rodine máme aj zlú skúsenosť, keď sa bratovi narodilo bábo, ostali bývať u mojej mamy, tá mala ratlíka už 8 rokov, tiež bol na ňu veľmi naviazaný. To že prišlo bábo psík nezniesol, kým malý bol v perinke bolo to ok, keď začal chodiť a zaberať miesto tak psík začal byť agresívny. Bol veľmi nešťastný a stále si vynucoval pozornosť mojej mamy, ktorej sa mu ale až tak nedostalo a nakoniec ho dala utratiť 😢 , pretože už napádal všetkých aj malého. Zo smútku aj ochorel, takže veterinár nemal problém uspať ho.

naty1987
17. apr 2012

@luna303 zalezi dost aj na povahe macky/kocura a ked je pohodova deti jej nevadia tak nebude problem ja by som este pred porodom vzala nejake deti k vam aby zistila ake je to ja mam kamosku co ma dve male deti jedneho sibala co behal a nahal kocura a princeznu co ho hladkala nebol ziadny problem tak viem ze bude kludny len u nas je problem ten ze obcas sme s nim chodili na prechadzku pred barak nech sa travi nazere a je tak zvyknuty sice nechodime denne ale budem musit chodim s kocurom von ale snad to budem zvladat-hlavne na zaciatku inak je to tiez bytovy kocur
a co mam kamaratku tak ked jej sa narodila dcera tak jej macka tak ziarlila ze cikala po byte robila im naschval a museli ju dat prec

woman04
17. apr 2012

...my mame 8 rocnu cicu a skoro 5mesacneho synceka..problem s malym nie je,neublizuje,skor mame problem s cicou,tiez bola zvyknuta spavat mi na bruchu od malicka,ale ked som otehotnela ,tak nemohla a zacala si lizat brusko a stale sa to zhorsuje,ma ho uz uplne hole..veterinar jej nieco dal,ale nepomaha..skor sa to zhorsuje...inakchlpy nemame nejak exra,zverlit mame hrubsi,je len pred zachodikom ,je kryty a maleho si skoro nevsima